Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

oyun yok ya

Netcafe

Öne çıkan mesajlar

@Anubisath

ben funboyluk yapmıyorum !! ben oyunun su anki halinden bahsediyorum ilk çıktıgı zamanki igrencligi bende kabul ediyorum kabul etmemek ilginç olur zaten :) ama funboysun gibi itham larda bulunmayalım lutfen dedigim gibi ben oyunun su anki halinden bahsediyorum ve şu anki halii için neden fail dendigini anlamıyorum dedim!

ha su anki halinide begenmiyorsundur zevk meselesi ne diyeyim :)
Sosyal ağlarda paylaş

86 dan beri oyun oynarım, 2004den beri çıkan her mmorpgyi denedim.online tecrübem pek yok, ultimayı görmedim itiraf edeyim.fakat oynadığım oyunlar arasında atmosfer, ses, müzik, grafik olarak şuanda en iyi iki oyun age of conan ile lotrodur.age of conanın avantajı combo sitemidir.tek tuş spame izin vermemesidir.aoc yi oynadıktan sonra warhammera geçtim onuda iyi oynadım 2 tane lvl 40 order ve destro charım var.tek tuş spamlemekten bayılmak üzereydim.aksiyon yok heyecan yok.
Sosyal ağlarda paylaş

abi eve diyorsunuz ortamdan çatlıyorum ya,aoc oynamış bir adamın eve de uzay gemisine sıkışıp gidip 2 tane astroidin içinden maden çıkarıimde gidip satiim sora gemiyi geliştiriyim demesi mmorpg kültürüne hakarettir valla,ha oynadımmı 1 aya yakın oynayıpta,oyunun %1 ini çözebildim belki,belkide mantığı işleyiişi çözdüm,ama harbiden kafa yapıcı oyun diyorsanız bu ara darkfall oynuyorum,kan gövdeyi götürüyor arkadaş ya:S
Sosyal ağlarda paylaş

wow, aoc, wh falan hepsini oynadım. özellikle wow da wotlk oncesi görmediğim yapmadığım şey kalmadı, artık yeter dedim. aoc güzel özelliklere sahip de olsa sarmadı bir türlü, yinede lvl 30 a kadar gayet iyi vakit geçirdim. şimdi düzeltmiş olabilirler bi takım şeyleri ama soğudum bir kere o işten. warhammer casual dostu bir oyun olarak oldukça keyifliydi, güzel yeniliklere sahip, hem pvp si hem pve si zevkli. fakat düzgün bir guild e denk gelemedim bi türlü, birde işler iyice bastırınca iyice boşlayıp bıraktım.

free oyunlar da aynen yukarda bir yerlerde açıklandığı gibi grind üzerine kurulu. archlords u bir denemiştim sarmamıştı pek.

şu anki mmo lar arasında en akla yatkını eve gibi geliyor eğer kurgu bilim olayına bir itiraz yoksa. offline iken karakterin gelişime devam etmesi de güzel birşey. şu an eve ne durumda bilmiyorum, ama oynadığım zamanlarda gemimi bi yerden diğerine yollayana kadar bir tv dizisi seyrediyordum, dizi bittiğinde gemi halen yolda oluyordu. yani bol sabır lazım, bol zaman lazım, özellikle uzun soluklu hedefler koyuyorsanız.
Sosyal ağlarda paylaş

Benim de böyle mmo damarım atıyor arada. Dönüp evdeki wow, aoc, war, lotro, gw kutularına falan bakıyorum. Wow kutusuna bakarken wow'un altın çağı geliyor aklıma. Kalbim küt küt atıyor heycanlanıyorum. Sonra oyunun nası kabak tadı verdiğini, aynı şeyleri 1618 kere yaptığımı hatırlıyorum hevesim sönüyor yine... UO hesabımı mı açsam diyorum. Ama o da çok kısa süre oyalıyor. Adam gibi mmo yok cidden.

Blizzard yeni mmo çıkartsın, wow'un ilk zamanı gibi olsun. Ama mümkün değil gibi. Şu Bioware'in SW hedesine de çok var daha. Neyse.. :(
Sosyal ağlarda paylaş

Eve candır :) Ciddi anlamda karmaşık olmasının yanında çoğu massive mmo severlerin ilgisini çekmektedir çünkü oyunda bilginin sınırı yok gibi birşey o kadar çok dal varki olay pvp pve ayrımı ile bitmiyor. Sabırlı olan herkese ilk Eve'i denemelerini tavsiye ederim bide yalnız oynamayın bi arkadaşınızıda kandırıp başlayın kesinlikle :D
Sosyal ağlarda paylaş

abi harbiden oyun yok df takılıyorumda nereye kadar gidecek bilmiyorum,wow,aoc,wh hepsini aktive etmiştim dondurdum şimdi de,lan hem paramıza yazık hemde zamanımıza,500 lira deseler herşeyi 4/4 lük bir oyun çıksa yeminle alırım yav:S çok kötü bunalımdayım mmorpgsiz hayatda tuzsuz çorbaya benziyo :s wowdanda kustum artık ,farm>raid farm>raid farm>raid farm>raid farm>raid farm>raid
Sosyal ağlarda paylaş

Buhu ;(

UO'daki meslek sistemi olan, boyle kafamiza gore kazmayi alip, dag tepe kazdigimiz, onlari eritip - zirh silah yapip sattigimiz; kazandigimiz parayla gemi alip, kafamizi dinlemek icin balik tutmaya acilip, attigim oltayla kraken cikartip onla kapismak istiyorum.. Sonra korsan tipler gelsin, pvp takilalim istiyorum :(

UO ve Runescape tarzi craft sistemi olan;
WoW tarzi pve'si olan(lutfen wow grafikleri olmasin);
Serbest factionsiz, pk/criminal sistemli, item drop olmayan ama yine de insurance vari bir sistemi olan pvp olsun istiyorum :(.

butun mmorpgleri deniyorum, hepsinde crafting/leveling linear olmak zorunda. ben demirciyim arkadas diyip, eline kazmani alip kafana gore craftsmen takilabilicegin bir oyun yok. buna en yakin eve var herhalde, ondada malum skill kasmak yuzyillar aliyor. pvp desen gear-wise hepsi, veya faction kisitlamali, skill-based diyenlerin hepsinde class sistemi var ki bunlarin hicbirinde en ufak bir denge yok. Great Depression donemi sanki mmorpg dunyasi icin :I
Sosyal ağlarda paylaş

en büyük sıkıntı bıngıldağın dediği sıkıntı. craft yapmak için combat kasmak zorunda olmak.

swg sanırım craft için alınabilecek en güzel örnekti, agida vardı mesela bizim frfde , eline silah almamıştı senelerce , sonra ikinci account almıştı garibim.

basit de olsa craft sistemi ekleyip bunu combat'a bağlamamak neden bu kadar zor anlamış değilim. çok basit , swg kadar komplike olmayan bi craft sistemi de yapılabilir. ama en azından illa savaşçı olma zorunluluğu olmasın , düşman topraklarına girmedikçe bana kimse saldıramasın. başka bişey istemiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

end-game konseptinden dolayi boyle oluyor sanirsam, hangi oyuna bakarsan bak, eger level sistemi varsa primary objective oyunda en ust seviyeye gelmekten geciyor.. haliyle level sistemine dayaliysa, craftingde bununla birlikte hareket etmek durumunda kaliyor ki, oyunlari cogunda proffesionlar sadece PVE ve PVP'de +bonus olarak gorunuyor, hangi oyunda su an sadece crafting skilleriyle oynamak var ki?

zaten atin ustunde kosup, haritadaki sari noktalara gitmekten geciyorsa crafting istemiyorum arkadas ben, mining/bs olayina hep hastayimdir, bilmiyorum nedendir ama wow beni bu iki proffesiondan o kadar nefret ettirdi ki anlatamam..
Sosyal ağlarda paylaş

abi meslek sistemini lvl sistemiyle ,bağdaştırmak bu mmorpglerin en büyük dangalaklığı,yani ben wowdan örnek vereyim 449 yaptım alchemisti gidip 450 için 79 lvl kasmak zorundamıyım?,bence sadece işi gücü meslek olan,mesleklerle hava atılabilen ,yaratıkları kestikçe experience değil,ilginç itemler düşürebilen bir oyun olmalı varsa böyle bir oyun hemen başlıyalım yav
Sosyal ağlarda paylaş

UO nun meslek sistem gerçekten takdire değerdi yani. ama artık wow gibi 10 milyon kullanıcısı olan oyunlarda bunu görmek biraz zor. oyun içi ekonomi o zaman nerdeyse tamamen oyunculardan oluşan crafterların kontrolünde olur,bu da oyunu çıkaran firmanın pek işine gelmez hani..

craftingli olan voyage century online vardı, şu an ne durumda bilmiyorum oyun.. sadece hammadde çıkarmak yada çıkan hammadelerden çeşitli silah, giysi, zırh, iksir, gemi yapımında kullanılan malzemeler yapmak mümkündü. sonra pazarda tezgah açılıp ürünler satılıyordu. hatta crafting vs. kasarken, görev falan da alınca hiç savaşmadan lvl da atlanıyordu diye hatırlıyorum. isteyen combat yada keşif kasabiliyordu, tabi işin içinde alabildiğine grind vardı. free mmo lardan biri.

eklenti: öyle dedim de, eve online daki durum göz önüne alınınca neden olmasın?
Sosyal ağlarda paylaş

ultima online gibi oyun gelmedi benim gözümde.Ondaki özgürlük ve orada yaşıyorum hissi yok başka oyunda. İsteyen kendini ticarete verir, gider black smith tailor vs olur isteyen dungeonları tame ettiği dragonuyla farmlar, isteyen büyücü veya savaşcı olur , isteyende benim gibi denizlerde defineci olur.Oyun uçsuz bucaksız imkanlara sahip.Her türlü meslek vs var. Talebe görede yaşantınızı sürdürürsünüz.

Ayrıca ev alma olayıda bambaşka bişey.Npc şehri dışında hemen hemen her yerde ev kurabiliyorsunuz. Hazır ev modelleri olduğu gibi isteyen sıfırdan kendi de tasarlayabiliyor. Hatta piramit vs yapan vardı .İç dekorasyonda istediğiniz herşeyi koyabiliyorsunuz. Hatta pvp de dövdüğünüz player ların kafalarını bile koyabilirsiniz.

Ama şu aralar Aoc oynuyorum.Grafik ve atmosfer olarak şuan en iyi oyunlardan biri dx 10 var.Fatality vs de tadı tuzu . Ama bir ultima olamaz benim için.
Sosyal ağlarda paylaş

stinger said:
Ayrıca ev alma olayıda bambaşka bişey.Npc şehri dışında hemen hemen her yerde ev kurabiliyorsunuz. Hazır ev modelleri olduğu gibi isteyen sıfırdan kendi de tasarlayabiliyor. Hatta piramit vs yapan vardı .İç dekorasyonda istediğiniz herşeyi koyabiliyorsunuz. Hatta pvp de dövdüğünüz player ların kafalarını bile koyabilirsiniz.

Ultimayi essiz yapan en onemli ozelliklerden biri buydu bence. Housing sistemi baska oyunlarda da oldu, ama UO kadar serbesti olmadi bildigim kadariyla. Mesela SWG hatirladigim kadariyla player sehirleri icin ozel alanlar aciyordu. AOC daha da beter. Belli taslar dikmislar, o taslarin üstünde belli yapilari yapiyosun. Ah UO ah...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...