Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

darbe yapsam ?

zarekd

Öne çıkan mesajlar

yalan söylemek, bütün dinlerde günah. fetullah'çıların dininde de günahtır diye tahmin ediyorum. ama anlamıyorum yalan söylemenin sebeplerini

final döneminde olmadı bile cumhuriyet mitingleri. en büyük cumhuriyet mitingi, tandoığan da 14 nisanda oldu (tarihi ezberden yazdım ya, yamulmuyorumdur kesin).

gömülen silahların "kullanılmış" olduğu, orduya ait olmasının ihtimalinin emniyete ait olması ihtimalinin 1/10'u olduğu ortaya çıkarıldı.

yalanlar şüphesiz ki söyleyene dönmeyecek midir, bu uğraş niyedir ?
Sosyal ağlarda paylaş

ahaha, hangi elit kesimle, akademisyenle darbe olmus cidden?

Darbe asker ve / veya halkin etkisiyle olur arkadasim. Turk ordusu da darbe marbe yapacak konumda degil, su ana kadar dunya kadar adam iceri alindi, ilk basta tuzaga dusup bir iki bildiri yayinladilar (istenilen gibi) ama onlar da akillandilar, izliyorlar simdi.

Bir gun sonu gelecek bunlarin. aha yaziyorum buraya, bir gun butun bu basimizda gordugumuz adamlar, uluslararasi bultenlerle, acil yakalama emirleriyle dunya capinda aranacak, turk ceza kanunu hepsini binlerce davadan suclu bulacak. Ama is isten gecmis olcak, hepsi feto amcalarinin yanina kacmis olacak.
Sosyal ağlarda paylaş

fizban said:
zarekd said:
akademisyenlerin, aydınların ve yargının bir kesiminin desteği olmadan da darbe olmaz hani.
hangi darbede bunların desteği aranır ? darbe güçle olur, düşünceyle değil.

12 eylülde kim vardı destekleyen ? hangi akademisyen ? hangi aydın ? hangi savcı ?

hayir isin guzeli, savcilarin hepsi zaten kendi adamlari... atamalardan sonra gordukki kendi adamlari disinda rektor kalmadi dogru duzgun (bir iki tane var hala delikanli o ayri) yani... kime bu ateslenme? Ve su tesadufe bakin ki akpye en cok karsi cikan / cikabilecek, ulkeyi aydinlatacak adamlar sorusturuluyor. Koskoca ergenekon sorusturmasinda ugur dundarin karisini bile bir sekilde yerlestiriyorlar sirf "kulak cekmek icin" bundan daha komik bisi gormedim.
Sosyal ağlarda paylaş

Türkiye'nin durumu hep bu değil mi? Bu ülke ne zaman eğitim, sağlık, dış politika, savunma gibi konuları gündemine alacak? Ben gazeteyi, televizyonu her açtığımda Türban, İslamlaşma, Kürtçüler, Dinciler, PKK, SSK Kuyruğu, Ergenekon, Deniz Feneri gibi konuları görmek zorunda mıyım? Yada doğru soru; Türkiye'nin bunlardan başka sorunu yok mu?

Eğitim seviyemiz ne durum?
Hastanelerimiz ne durumda?
Dış Politikamız ne durumda?
PKK konusu ne durum?

Bir düşünün biz bu ÖNEMLİ sorunları aşabilmişiz de, Türbanlıların üniversiteye girmesimi kaldı? Sen temel hayvan haklarına, insan haklarına sahip çıkıyor musunda bunlar gündemde? Türkiye yıllardır bir dipsiz kuyu içersinde. Bu kuyuda türban vardı, dinciler vardı, sağ vardı, sol vardı, komünizm vardı. Şimdi ne var; Ergenekon.

Tüm haberlerde bunu görücez, sabah kalkıcaz gazetede bunu görücez. Yarın öbür gün Newton bile suçlanacak, yer çekimi, bombolar bu adam sayesinde düşüyor diye.

Sonra birden geçicek bu trend, yine türban, anayasa değişikliği, dinci, laik.

Yine, doğuda şehit, okula hergün 5 km, SSK kuyruğunda bir ömür geçecek.

Ama hamdolsun..
Sosyal ağlarda paylaş

isik cocuklari tepkiyi gorunce geri cekildiler ehuh. ya hala inaniliyor ya bu adamlarin adil, durust ve hayirli olduguna ben ona yaniyorum. Ergenekon gercekmis.

ben inanmiyorum bu kadar gozlerin kapali olacagina burada yazan arkadaslarin. Aileniz mi yakin iktidara? bir sekilde bu sayede para mi cukkaliyorsunuz anlamadim ki. Nasil bunlari gormezden gelebiliyorsunuz gucluk cekiyorum.

Fetoya da helal olsun. Adam 20 yildir dershane, okul mokul acarak cilgin yatirim yapti, secim yasina gelmis bir yigin adam yetistirdi doktorinle... ulke olarak adamin yaptigini yapamadik. Bu tip seylerin tek cozumu egitimdir, ve bir turlu duzeltemedik bu durumu. Feto gibi adamlar da binlerce okul ve dershane acarak bir nesil yaratti resmen (hangi paralarla actigi da malum. bu adam imam degil miydi yahu?)
Sosyal ağlarda paylaş

Çok alakasız ama şuanda zaman gazetesinde gördüğüm bi başlık :)

Et suyu şırınga edip öldürdüler said:
ABD Başkonsolosluğu'na yönelik saldırıyı planlayan emekli polisin Ergenekon tarafından et suyu enjekte edilerek öldürüldüğü öne sürüldü

Et suyuyla adam öldürmek?
Sosyal ağlarda paylaş

Derneklerin, rektörlerin, askerlerin, komutanlarin, paşaların gömülü silahlarla kurduğu idda edilen örgüt, poşetli kullanılmış law silahı gömüyormuş. Vay canım Türkiyem batmış haberimiz yok. Ben en azından bi sığınak beklerdim, en az Bin Ladin'in saklandığı sığınak kadar.
Sosyal ağlarda paylaş

sg-1 said:
Şimdi adamlar kendilerine ve dünya görüşlerine dokunulmayacağından emin olsalar neden darbedir şudur budur kalkışsınlar, madem kimse dokunamıyor bunlara ve bunlarla aynı görüşte olanlara, gül gibi yaşar giderler.

Bu adamlar bu işe kalkışmışsa dokunulabilceklerini hissetmişler ki kalkışmışlar. Kendilerine ve dünya görüşlerine kimsenin dokunmayacağı bir sistemi darbeyle getirmeye çalışacaklar ki darbenin bi anlamı olsun.
Ama o kadar acemice yapmışlar ki bunu, daha bi hareket yapamadan dokunuluvermişler.
İlginç.

Ha ibrahim şahin felan, bunların bazıları geçmişi çok kirli adamlar.

Bu dava saçma sapan yerlere giderse ve iddialar yargı önünde çuvallarsa, en çok onun paçayı yırtma ihtimalinden korkuyorum.

Genel olarak ulusalcı arkadaşlarla ayrıldığımız nokta bu. Siz bu adamlara vatan sever gözüyle bakıyor, yaptıkları şeyleri Türkiye'yi daha iyiye götürecek dünya görüşü olarak değerlendiriyorsunuz. Bizse(en azından ben) bu adamları vatan haini olarak görüyorum ve yaptıkları herşeyi Türkiye'yi daha çok karıştımak ve bundan da çıkar sağlamak için yaptıklarına inanıyorum. Bugün bu yaşananların hepsi akp pastayı bunlarla bölüşmek istemediğinden kaynaklanıyor.

Kullanılmış lav silahına meselsine gelirsek sanırım böyle birşeyi neden çöpe atılamayacağını "çöp, lav, silahı" kelimelerini google'a yazarak görebilirler. Sonuçta bu boş mermi kovanı değil. Kullandıktan sonra saklamak için daha farklı önlemler alman lazım. Gidipte çöpe atarsan heryere haber olurusn.

Konuyla direk alakalı görmediğim için spoiler içinde veriyorum

Son olarak bayrak mitinglerini ....

Son olarak bayrak mitinglerini başarılı olarak görüp, clon mitingler olduğunu inkar eden arkadaşları(hernekadar bazıları bu mitinglere samimi duygularla katılmış olsa da) ayrıca tebrik ediyorum. Bu mittinglerden hemen sonra yapılan genel seçimler size hiç mi birşey ifade etmedi? Madem akpye karşı olan bukadar adam vardı, niye bunlar okadar farklı oyla yine başa geldiler.

Sosyal ağlarda paylaş

Tenekeadam said:
Şu iddianame hiçbir işe yaramadıysa bizim en yetenekli paşalarımızı salak gibi göstermeyi başardı.Aylardır herkesin evi aranıyor yasa dışı aramalar yapılıyor ve istihbarat eğitimli askerler evlerinde kroki saklıyor.Bunu köpeğe anlatsan seni ısırır.
Lav silahı 15 yıl sonra senin kafanı bile delemez elektrikle ateşlenir ve toprağın altında bu mekanizması bozulur.
Ama boş olanlarını kafana atarsak kafanı yarabilir.

+1
bir de bunlara inananlar var tabii o acı.
darbe paranoyası yaratılmış bir güzel. bol keseden salla, nasılsa inanılır :)
Sosyal ağlarda paylaş

fizban said:
zarekd said:
akademisyenlerin, aydınların ve yargının bir kesiminin desteği olmadan da darbe olmaz hani.
hangi darbede bunların desteği aranır ? darbe güçle olur, düşünceyle değil.

12 eylülde kim vardı destekleyen ? hangi akademisyen ? hangi aydın ? hangi savcı ?

-cevap veriyorum, başarıya ulaşması bekleniyorsa bütün darbelerde aranır.

bir de kim vardı demişsin, bu kadar komik olmayan, amerikanın yönlendirdiği bütün bir grup medya, akademisyen, savcı, aydın darbenin destekçisiydi.

ikinci olarak da 12 eylül halkın büyük çoğunluğu tarafından desteklenmiştir.
Sosyal ağlarda paylaş

hakkaten nazilerin de kafası çalışsaydı 5 milyon insanı fırınladıklarını gösteren belgeleri istiflemezlerdi, düşünememişler nürnberg mahkemesinde çıkarılacak diye. :/

günlük filan tutulur mu arkadaş, hepsini beyne yükleyip tutuklanınca direkt formatlayacaksın. ben darbe yapacak olsam johnny mnemonic veya chuck'ı kiralardım, kayıtları onlara yüklerdim. şifreyi söyleyince hepsini unuturlardı.
Sosyal ağlarda paylaş

Rock said:
[Genel olarak ulusalcı arkadaşlarla ayrıldığımız nokta bu. Siz bu adamlara vatan sever gözüyle bakıyor, yaptıkları şeyleri Türkiye'yi daha iyiye götürecek dünya görüşü olarak değerlendiriyorsunuz. Bizse(en azından ben) bu adamları vatan haini olarak görüyorum ve yaptıkları herşeyi Türkiye'yi daha çok karıştımak ve bundan da çıkar sağlamak için yaptıklarına inanıyorum. Bugün bu yaşananların hepsi akp pastayı bunlarla bölüşmek istemediğinden kaynaklanıyor.

sonuç olarak benim söylediğimden farklı bişey söylemiyorsun, yani bu adamlar kendilerini dokunulmaz hissetmiyorlardı, mevcut yönetim ve onun her yere uzanan kollarını kendilerine bir tehdit olarak görüyorlardı.
eğer darbe yapmaya kalkışmışlarsa dokunulabileceklerini bilerek ve hatta bu sebeple bu işe başlamış olmaları gerekir.

bi de, evet, fethullaçlıları ve sorosçu liboşları fırınlarken biz resim çekmeyelim, belge tutmayalım, nazi atalarımızın yaptığı hataya düşmeyelim,
bunu da hemen günlüğüme yazıyorum.

SAM BANA HEMEN IRÇÇISIN DE !!11!!1!
Sosyal ağlarda paylaş

naalaka yav, senin dediğini yapma kararı aldım işte, ben darbe yaptığımda fethullahçıları ve satılık liboşları herhangi bi kayıt altına almadan buhar edicem ki, tepeden indirilirsem kimse beni bunun için suçlamasın.

günlüğüme de yazdım, hatta öldürürken kullanacağım silahları da bizim bahçeye gömdüm, krokisini de hem bilgisayarıma hem odama duvarkağıdı yaptım ki unutmayayım yerlerini.

bi de ben bu planlarımı internette ilk defa açıklıyorum ama bizim su ürünlerinde doktora yapan bi tane, bi de gazetecilik okuyan bi arkadaş var, onlara çok önceden anlattım, desteklerini aldım, bu darbemde bana seve seve yardımcı olacaklarını, itaat edeceklerini söylediler.

Ha kendimde askerde yedek subaydım, terhis oldum, demek ki ben de emekli subay sayılırım bi bakıma.

şimdi yakında maltepe askeri lisesi var, gidip bikaç öğrenciyle takışayım diyorum. Maksat genç subayları rahatsız etmek.

Bi de tank buldum mu, tamamdır bu iş.
Sosyal ağlarda paylaş

Bu ergenekonun herşeyi de kurmaca hakatten. Levent Ersöze de ordu demiş zaten "sen şöyle bir firar et de ergenekon gerçekçi görünsün" diye...

Gömülü silahların ordunun savaş durumuna karşı kendi gömdüğü silahlar olduğunu iddia edenler vardı burada :) , ne oldu peki ? Bizim tek bir gömülü silahımız yok dedi ordu.

Silahlar poşetlere sarılıp toprağa gömülmüş... Kendi fantezinizi insanlara yedirmeye çalışarak komik duruma düşmeyin. Gömülü silahların hangi malzemeler ile korunarak gömüldüğünü kendi gözünüzle mi gördünüz ?

Diyelim ki burada bazı arkadaşların dediği gibi saçma bir şekilde poşetler ile gömülmüş bu silahlar. Milletin krokisinin bulunmasına kurmaca gözle bakarken , lan bu adamlar bukadar salakmı derken.. varsayalım o silahları birileri kurmaca olarak koydu , onların poşetlerle silahları gömecek kadar salak olduğunu mu varsayıyorsunuz ?

Taraflı , gözü dönmüş şekilde düşünüp , komik duruma düşmek böyle olsa gerek.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...