Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Assassin's Creed 2

moriQ

Öne çıkan mesajlar

• 2 ay sonra ...
  • 2 ay sonra ...
  • 3 hafta sonra ...
Oyunu az önce bitirdim. Hayatımda oynadığım en iyi oyunlardan bir tanesi, Top5'in içinde bu seri.

Konu özellikle -malumunuz- tam bana göre. Oyun boyunca din'e verip veriştiriyor. Son zamanlarda ön plana çıkan "the ones who came before" fikrini çok iyi entegre etmişler. Daniken ve çoğu kişinin öne sürdüğü bir alternatif tarih. (ve bana sorarsanız şuana kadar öne sürülenlerden en gerçekçisi :))
Yani tamamen kurgudan çok, zaten var olan bir inanış oyunda işlenen.

Oyunun aynı zamanda inanılmaz derece öğretici bir boyutu var. Tarihi bilgileride çok iyi harmanlamışlar.

Oynarken Glyph'leri, codex page'leri, chest'leri ve tabi assassin's tomb'ları toplayarak bitirdim. Sadece Feather'ları toplamadım. Glyph'ler önemli çünkü konuyu anlatan küçük bir video açılıyor, ayrıca zevkli tabi. E codex bitirmeden de oyun bitmiyor zaten.

İlk oyundan ben sevmiştim oynanışı. Yani şehrin bir ucundan girip yavaş yavaş açarak, toplayarak ilerliyorum, sonra görevleri yapıyorum. Tam benlik oyun o yüzden.

Yarında Brotherhood'a başlicam, bakalım 2'yi geride bırakabilecek mi...
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
Assassin's Creed serisini kendi içerisinde derecelendir deseler direkt en iyi oyun ikincisidir derim. Şimdi Brotherhood ve yeni çıkacak olan Revelation multiplayer oyun modlarıyla aşmış durumdalar ama bu ikinci oyunda Ezio ile tanışışımız, onun bir assassin's olarak eğitimine şahit olmamız, Leonardo da Vinci, Medici ailesi, Borgia ailesi hiç bilmediğimiz birer muammanın açıklığa kavuşuşuydu.

Brotherhood'u bitirdikten sonra tekrar kurup oynadım, truthlardan tekrar geçtim, her bir detayı atlamadan yakalamaya çalıştım. İkinci oyunda Roma'yı göremediğime çok hayıflanmıştım ama Brotherhood'la beni Roma'ya doyurdu Ubisoft :D
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 yıl sonra ...
Senelerdir oynadım şu oyunu daha yeni silahlardan kurtulmayı öğrendim.

Kılıçtan kurtulmak için Villa arenasında "pick up weapon" la elimizdeki kılıcı atabiliyormuşuz.

Bıçak içinse Brute'la kavga ederken sol tıkla artistik hareketler yapınca size sert vurduğunda elinizden düşüyormuş meğer.

Ben sadece oyun sonunda öyle oluyor diye biliyordum önceden, tam bir noobmuşum. İyi oldu şimdi. Gezerken falan silahlara gerek yok çünkü, zaten counter-kill için iyi eskivle diğerlerine gerek kalmıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Normalde belinde bir bıçak ve kılıç taşıyor ya eleman...

Oyunun sonuna doğru onları Borgia ile kapışırken atıyordu, jenerik bitince evinden tekrar alıyordunuz hani...

Görünmeyen silahlarla gezmek için. Arena eğitiminde "pick up weapon" eğitimiyle kılıçtan kurtulabiliyorsunuz. (Çünkü oyunda unequip diye bir özellik yok)

Savaşırken Brute tabir edilen azmanlarla kapışma anında bıçağı sağ sola sallarken ondan sert saldırı yiyince bıçağınız elinizden uçuyor. Böylece yine oyun sonundaki gibi sadece gizli saklı silahlarla gezmeniz mümkün oluyor dedim.

O kadar mı karmaşık geldi yazım?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...