Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Internet anomalileri

Mille

Öne çıkan mesajlar

Iki sorunum var simdi pek sorun gibide degilde aklimi karistiriyor.
Bolum olarakta donanim yerine pikacuyu sectim

Simdi birincisi msn; Ulan maili alirken ulkeyi amerika diye isaretledim, e amerikadan giriyorum, e gavur arkadaslarimla konusuyorum.Peki niye gayet.net, sex hayatinizda son nokta gibi reklamlar cikiyor?Bildigin turkce reklam cikiyor.Arada turk arkadaslarlada konusuyorumda ne alaka yani

Ikinciside iTunes, itunesun oldugu bilgisayar internete bagli degil, e nerden biliyosun kardesim sen yeni surum ciktigini?Ikide bir parlatiyor ekrani 'abi yeni surum cikti, bi kosu alip geliyim mi sanada sigara kaparim' diye.

Var midir bi aciklamasi?
Sosyal ağlarda paylaş

messenger şunlara bakıyor olabilir;
- ip (dolayısıyla lokasyon)
- regional settings
- messenger dili
- kullanıcı hesabı msn ise onun ayarları vs.

itunes hiç kullanmadım ama şöyle şeyler olabilir;
- internete bağlanıp sorar (senin için geçerli değil)
- itunes ile bağlı cihazlarla konuşur (misal ipod'unu internete bağlı makinaya bağladığında update center ile konuşabilir, sonra gider bunu itunes'a söyler)
- eskiden internete bağlandığında(?) bir update bilgisi almıştır. hala onu ittiriyordur belki sana?
- tamamen sallıyordur.
Sosyal ağlarda paylaş

Jadelith said:
benimki ispanyolca yaptı herşeyi.

niye hiçbir fikrim yok. ne ispanyolca bilirim, ne ispanyaya gitmişliğim vardır.

mail konusunda +1

çok sinir bozucu, Continuar mu ne çıkıp duruyo böyle mailde. bi türlü bulamadım da ayarlamayı, valla sinir oluyorum haftalardır maillerime bakmak için tıkladıkça. bi de sadece login sayfası ispanyolca, gerisi türkçe normal
Sosyal ağlarda paylaş

google'ın bu yönelndirme olay ÇOK can sıkıcı.

sallıyorum "modem driver" diye aratıyorum, bin tane türkçe site sıralanıyor

vede büyük ihtimal saçma sapan şeyler oluyor

al , deneme için "budweiser" yazıp arattım

ilk sayfada 3 tane Türk sitesi çıktı
2 tanesi sözlük zaten (fiks) (budweiser hakkında bilgiler, budweiser nedir, budweiser ne demektir. AAARGH)

çok rahatsız ediyor bu beni.
türkiyeden sayfalarda arama yapmak istesem com.tr'den ararım abi.

türkiyeyle hiç bir alakası olmayan konularda arama yaparken niye türk sitelerine yönlendiriliyorumki.

bu olay olmadan önce google daha kullanışlıydı
Sosyal ağlarda paylaş

CthuLhu said:
google türkiyeyi sevmeyenler için http://www.google.com/ncr var.
hatta bir kere bu linkten girince bir dahaki google.com yazışınızda direk buna yönlendiriyor.tekrar türkçeye geçmek için http://www.google.com.tr

tıkladım buna firefox google lı anasayfayı ing yapdı
türkçeye dönmüyo geri ama gmail blogger falanda ing oldu
Sosyal ağlarda paylaş

en başta sorulan reklam ndn türkçe çıkıyor vs ye cvp: her site sizin hangi ip adresinden baglandığınızı görüyor ve türkeyinin de ip aralığı telekomun hatları vs belli olduğundan direk türkçe çıkarıyor reklamları

hatta sabancı uni'den bir örnek bu gayet.net vs find your sex partner muhabbetlerini direk girls from sabancı şeklinde gösteriyordu okulun dışarı çıkışı tek ip üstünden olduğu için. şimdi değişti de girls from istanbul diyo artık:)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...