Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Vücut geliştirme ile ilgili

Dennis

Öne çıkan mesajlar

7thBreath said:

aynı boydayız ben senden 11 kilo daha fazlayım bana incesin diyolar, o kadar zayıf olman kolay kas yaparsın anlamına gelmior malesef sadece daha az yağ oranına sahip olduğun için kasların belirgin gözükür, parçalı durur, sana kolay kas yapıyormuşsun gibi gelir, biraz yemeni düzenliyip dengeli kilo almaya bakmalısın ciddi anlamda çok zayıfsın ileride adam gibi ağırlığa bile giremezsin. Zaten gittiğin salonun hocası seni yönlendirir

bana zayif demiyolar zaten direk iskeletim pantolon bile olmuyo resmen
agirliga giremezain derken?
Ya kolay kas yaparim derken iste o yalanasi hedeye ulasmak fsfhrf
Sosyal ağlarda paylaş

7thBreath said:

ahahahah,

@Kanuni: cidden sadece meraktan soruyorum, hocan sana hergün mekik, çakı vb. yaptırarak " karındaki yağları yakıyoruz " diyor mu ?

hoca ile alakali degilki bu. kendi kendime bu sekilde calisiyorum.

no pain no gain lafindan yola ciktim :P

gencken 26-27 yaslarinda 4x8 calisirdim, oda eder 32 bunlarda 60 ediyor sonucta. dedigim gibi cok hafif ama agirlik.. nerdeyse yok gibi bir sey. ornegin bench press sadece bar ile hizli bir sekilde calisiyorum.

fazla yuklendigimin farkindayim ama keyif aliyorum bu sekilde :)
Sosyal ağlarda paylaş

mulgear6 said:
..

haftada 3 de olur da genelde 4 ten aşağı olmuyor
1-2 saat çalıştırır herhalde, daha fazlası olmaz

vücudun şimdi nasıl ona da bağlı da işte ortalama 6 ayda şişiyor denemez de yapılanıyor gibi genelde insanların, düzgün beslenirsen iyimser bir rakam 6.
Sosyal ağlarda paylaş

ağırlık çalıştıktan sonra uzun kardio yapmak çalıştığın kısımlarda gelişme yerine bolca yıkıma neden olabilir. Ağırlıklara vs başlamadan önce 20 dakika kadar yürüme-koşma + 15-20 dakika bisiklet kullandıktan sonra ağırlıkları vs halledebilir ve ondan sonra da 15 20 dakika daha kardio ile sonlandırabilirsin çalışmanı bence
Sosyal ağlarda paylaş

Cons said:

hocanı uykusunda öldür.
hatta nedenleri
20 tekrar aşırı fazla
yeni başlayan birine haftada 6 gün aşırı fazla
hergün karın aşırı fazla

Katılıyorum.

Kanuni,

İlla 6 gün çalışmak istiyorsan bunun 3 günü sadece kardiyo, 3 günü sadece ağırlık olarak ayır derim. Karın çalışmasını haftada 1-2 gün yapsan yeter.
Sosyal ağlarda paylaş

Benimde bir sorum olacak, ben genelde cardio yapıyorum. Koşu felan yani 4 bin, 5 bin. Vücüt geliştirme ile uğraşmıyorum. Ama evdede fit kalmak içim vücüt ağırlığımı kullanarak old school tabir edilen egzersizleri yapıyorum. İşte duvarda amuda kalkarak omuz pres 12 felan yapıyorum bazen 2 set, barfiks 8 taneden 2 set, şnav 50-60 tane, mekik 250 hergün yapmıyorum, 100-150 çakı felan hani birazda parkour'cuların yaptığı egzersizlerden yapıyorum.

Fakat kilo vermeye başladım buda istemediğim birşey. Benim sorum şimdi diyelim bu tip bir aktivite ile 3000 kalori almam lazım fakat ben atıyorum 2500 kalori alıyorum bu halde kilo atacağımdan ama aynı zamanda egzersizde yaptığımdan kas kaybımı yoksa yağ kaybımı yaşarım ? Genelde ekmek felan, öyle yağlı bir beslenme alışkanlığım yok. Deengeli besleniyorum, fast food felan tüketmem yani.

Diğer sorum diyelim günlük ihtiyacım 3000 fakat ben 3200 alıyorum (yine aynı şekilde çalışarak). Bu halde ne olur ? Yağ olarak mı birikmeye başlar bu fazla kalori.

Diğer sorum 3000 kaloriye ihtiyacım var diyelim fakat ben bu 3000'i daha ziyade protein ağırlıklı alsam bu sefer ne olur.
Sosyal ağlarda paylaş

Old school dediğin tarzda hareket genelde vücudun büyük bir kesimini çalıştıran ve çoook yararlı hareketler. Onları yapmaya kesinlikle devam et derim. Yalnız tekrar sayısı 50-60'a çıkıyorsa biraz zorlaştırıp tekrar sayısını azaltman daha iyi olur bence. İdeal olarak 3-4 set şeklinde ve bir sette 15 tekrardan fazla olmayacak şekilde ayarlarsın. Bir sette 15'ten fazla yapabildiğin zaman zorluğu 8-12 tekrara düşecek şekilde arttırırsın.

Şınav için eğimli şınav deneyebilirsin (ayaklarını bir koltuğa koyup), bulabiliyorsan birini üstüne oturtabilirsin, kollarının arasındaki mesafeyi azaltabilirsin.

Mekik için göğsüne herhangi bir şekilde ağırlık alman yeterli olur. Yine 3-4 set ile 10-15 tekrar çıkacak şekilde ayarlarsın ağırlığı.

Barfiks 8 tane yapabiliyorsan harika zaten. Zamanla 15'in üstüne çıkarsan kollarını biraz daha yana açabilirsin. Avuçiçin sana dönük yapıyorsan (chin-up) dışa dönük yapabilirsin (pull-up).

Kalori eksiğin çok değil. O egzersizleri yapmaya devam ettiğin taktirde çok büyük miktarda yağ yakacaksın. Yeterli protein aldığın taktirde kas kaybedeceğini zannetmiyorum. Fazla kalori aldığın taktirde de kas kütlesi olarak gelir. Yani özetle o kadar egzersiz yaptığın zaman az kalori alsan da çok kalori alsan da senin yararına (kalori farklarını abartmadığın sürece). Yeterli protein yoksa da gelişmen maximum hızında olmaz ama yine de gelişirsin bir şekilde.
Şu mesaj da işine yarar sanırım: http://forum.paticik.com/read.php?32,3932450,page=57#msg-4459620
Sosyal ağlarda paylaş

strangegoodby said:

mulgear6 said:

Fly said:

koşturucaklar önce kardiyo vs bir ay kadar en fazla
sonra haftada 4 falan gidicen işte

de 6 aydan önce seni yalamaya gelmezler gibi

tuh 6 ay cokmus :((
haftada 4 kacar saatten cunku haftada 3 gidebilirim
sanirim
sadece

berk sen bizim burdakine gel rahat olur sana

nerde tam olarak bugun arkadasla bi gezicez bakicaz da tarif plx
Sosyal ağlarda paylaş

mulgear6 said:

strangegoodby said:

mulgear6 said:

Fly said:

koşturucaklar önce kardiyo vs bir ay kadar en fazla
sonra haftada 4 falan gidicen işte

de 6 aydan önce seni yalamaya gelmezler gibi

tuh 6 ay cokmus :((
haftada 4 kacar saatten cunku haftada 3 gidebilirim
sanirim
sadece

berk sen bizim burdakine gel rahat olur sana

nerde tam olarak bugun arkadasla bi gezicez bakicaz da tarif plx

müjdat gezen'den kızıltoprak'a giderken sağ tarafta kalıyor, yanında bakkal var hatta.

naturel gym ismi de.ben akşam spora gidicem zaten gelirsin.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...