Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Vücut geliştirme ile ilgili

Dennis

Öne çıkan mesajlar

Evet HIIT'i kardiyo yerine yapıyorsun. Haftada birden fazla HIIT vücudu fazla diyenler var, o yüzden haftada bir normal kardiyo, bir kez de HIIT yapıyorum. Benim program mesela: pazartesi yüzme, sarı/perşembe/cumartesi ağırlık, cuma da koşarak HIIT. Hatta bu mesajı atıp HIIT yapmaya gidiyorum. :)

HIIT ve ağırlığı aynı gün yapacaksan HIIT yapmadan önce karbonhidrat stoklarının boş olmaması lazım sadece. HIIT sırasında nabız çok yukarlarda olduğu için vücut enerji için hazırda karbonhidrat arıyor. Ağırlık çalıştıktan sonra vücut proteine ve karbonhidrata aç, HIIT sırasında stokta karb bulamazsa artık ne yakarsın bilinmez. O yüzden HIIT'ten kısa süre önce sıvı olarak karb alırsan sorun olmaz herhalde. Meyva suyu, milkshake, gatorate, nesquik falan iş görür herhalde. Sütlü bir şeyler protein de içerdiği için daha ideal olur sanırım. Ağırlık çalıştıktan sonra protein shake içiyorsan içine karbonhidratlı bir şeyler atsan mesela cillop olur.

10 dakkanın az olup olmaması kondisyonunla alakalı. Seni yeterince yoruyorsa çok az değildir. Her seferinde 1 dakka arttırmaya çalışırsan gelişir zaten. Haftada 4 kez 10-15 kilometre koştuğum zamanlarda 30 dakka HIIT yapıyordum mesela. Şimdi 15 dakka yapınca çöküyorum. :)
Sosyal ağlarda paylaş

The machine lurker'ın surat ifadesine bittim haha

Cons said:

MİRAJ PT NASI GİDİYO ANLAT YEAAA

PT değil ya. Haftada bir görüyorum adamı. İlk seferi anlatmıştım geçen sayfalarda. Programı gözden geçirdi ve hareketleri gösterdi o kadar. 3-4 hafta daha aynı programa devam etcem. Programı yazmıştım şurda: http://forum.paticik.com/read.php?32,3932450,4444892#msg-4444892
Sosyal ağlarda paylaş

Bi de kasları geliştircem diye yemeği fazla kaçırınca 7 haftada 3,5 kilo aldım. Haftada yarım kilo ortalamayla gidiyorum. Göbek çevrem sadece 1-2 cm genişlemiş ama yine şişman hissetmeye başladım kendimi. Yılbaşına kadar devam edip sonra yine yağ yakmaya döncem. Umarım değmiştir o kiloları aldığıma. Kaldırdığım ağırlıkları baya arttırdım ama.
Sosyal ağlarda paylaş

lan kilo almıyorum delirecem. 6 ay oldu haftada son ay hariç hep haftada 4 gün gittim, başladığım kilo 85 şu anki kilom 86. Tek fark pantolonlarım düşüyor, ama kaslar gene gözükmüyor.

Geçen basket oynadık, pota altında gene dayak yedim. ( gerçi kazandık, ben dayak yesemde tutmuşum adamı öyle didiler. )

Naapayım hardlayn amino 3000 alıyorum 5+5 ten 10 tane antrenman günleri. Bipro falan da mı alsam ?

Herhalde şişkoydum farkında değildim anca normal insana döndüm şu an. 1.92 / 90 kilo max kilomdu. Hep 84-86 bu ara.

Program da hafif değil o kadar yani.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben 2500-3000 kaloriyle bile kilo aldığım için söylemesi kolay ama: Daha fazla yemen lazım. Bak şu an kullandığım starting strength programının wikisinden alıntı:

"Starting Strength" said:

I've been doing this program for a month and I've only gained 2 lbs. What is wrong?

Eat more.

Period.

It doesn't matter what program you are on, weight gain is ENTIRELY dependent upon how much you eat.

If you don't eat enough, then you will not get heavier, simple as that. The weight training program doesn't determine how heavy you get, it only determines how much of that "added heaviness" is muscle and how much is fat.

Let me say this one again so that you understand.

NUTRITION IS 100 PERCENT RESPONSIBLE FOR WEIGHT GAIN

Your training plan will help determine how much of that weight gain is muscle, and how much is fat.

Kaynak: http://startingstrength.wikia.com/wiki/Nutrition,_Supplements_and_Cardio
Sosyal ağlarda paylaş

benim beslenme şöyle genellikle
830 1 full yumurta 3 beyaz scrambled eggs + oatmeal yada protein shake+all bran/oatmeal yanlarında animal pak
0900 1130 kurs var baya kötü oluyo o arada bişey yiyemiyorum
1230 da muhtemelen sandviç yapıyorum yağsız domuz jambon cottage cheese vollkorn ekmekle
1430 200gr tonbalıklı vollkorn makarna
1600 noxplode+antreman
1700 postworkout protein shake+glutamin
1830 random karbonhidrat(patates püresi, vollkorn makarna, knödel, vollkorn ekmek, pilav + random protein(yağsız dana, tavuk göğüs, yağsız domuz, ton balığı)
2030 sandviç yada kahvaltının aynısı yada üstteki yemek tarzı.
uyumadanda glutamin filan içiyorum yanındada cottage cheese kaşıklıyorum az.

kahvaltıyla kurs çıkışı arasına protein bar filan sokabilirim.
Sosyal ağlarda paylaş

ben de bugun basladım

20 dk hızlı tempo eğimsiz yürüyüş (1.5km ye yakın bişeyler yürüdüm total)
sonra 12x3 lük bacakları alta takıp ittiğin hededen böyle bacagın döte yakın kısmının üst kaslarını çalışan hededen 15 kilo ile

sonra karın kası çalıştıran kendine sakso çekmeye çalıştıgın alette 20 kilo 30x3

benchpress 8kg + 2x2 total 12 kilo 12x3 yine

tepeden bi hedeyi ensene çektigin hededen 12x3 25 kilo

sonra iki tarafında da 3 kilo yazan (total 6 mı oluyo bilemiyorum) hedelerle biseps triseps çalışmaları (totalde 4 hareket)

bi de göğüs açma hedesi 12x3 lük setler halinde
göğüs açma hedesi dedigim yatıp dumbbellları dik olarak kaldırıp sonra vücudunun yanlarına indirip kaldırdıgın şey 12x3

açıkcası son dumbbelllarda baya bi zorlandım soyunma odasında pantolonumu almak için kolum kalkmadı resmen

ilk günümdü gerçi bu 1 saatten biraz fazla sürdü hepsi ama daha düzenli bir programım yok pazar günü gidince yapıcaz

bi sorum var yanlız beslenmeyle ilgili
kas yapma amacındayım sadece ben kilo kaybetmek istemiyorum kesinlikle
ne tür yemekler yemeliyim ne kadar yemeliyim ek tavsiyeniz var mıdır?
danke
Sosyal ağlarda paylaş

Vücut ağırlığın * 2 gram falan protein iyidir (70 kiloysan 140 gram protein vs).

Spordan 1-1,5 saat önce karbonhidrat ve protein içeren bir öğün spor sırasında yeterli enerjiyi bulman için ideal. Spordan hemen sonra da protein içeren ve çabuk kullanılabilen bir öğün tavsiye ediliyor. Whey protein shake en ideali, olmadı 3-4 bardak süt. O da olmazsa et, yumurta, yoğurt vs artık ne bulursan.

Onun dışında normal yemeye devam et. Ne kadar yediğini haftada 250 gram falan alacağın şekilde ayarlarsın. 18 yaşının altındaysan belki biraz daha fazlasını kaldırabilirsin. Daha çabuk kilo alırsan kasla birlikte ciddi yağ da alabilirsin. Kişiden kişiye değişen bir şey gerçi. Haftada yarım kilo alarak gidip de şişmanladım diye üzülme diye diyorum. :)
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...