Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Vücut geliştirme ile ilgili

Dennis

Öne çıkan mesajlar

Valla bir iki ay deneyip bakmak lazım. Bu işin kesin bir kuralı yok sonuçta. Rippetoe'nun dediği gibi: hangi programı yaparsan yap gelişeceksin, ama bazıları diğerlerinden daha iyi sonuç verecek. Önemli olan senin için en iyi sonuç verecek programı bulmak. Onu da vücudun karar verecek.

Tek kas grubu çalışması yeni başlayanlar için pek kullanılmayan bir program. Biraz radikal bir şey deniyceksin ama değişiklik iyidir yine de. Bakalım sonuçlar nolcak. :)
Sosyal ağlarda paylaş

7thBreath said:

Benim hocamda programı degiştirdi tek gün tek kas yapıyorum, ağır girmiyorum tükenmemek için ama insanlar daha erken falan diyorlar kafamda şüpheler oluştu. 2 Haftadır iyiyim hoşuma bile gitti böle çalışmak, öküz gibi de yiyorum(yağsız tabi börek çörek değil) bakalım nolcak.

abi vücudun hoşuna giden bişey tabi o sistem ama belli bir süre çalışmadıysan sadece hızını düşürür. başlarda vücut daha çabuk toparlanabiliyor ve gelişimi daha hızlı oluyor onu maksimum abuse etmek lazım.
eğer göğüs sırt bilmemne yaptıktan sonra 4-5 gün ağrımasa o kas grubu ben niye bekliyim 1 hafta yani.
Sosyal ağlarda paylaş

ya bu programda hoşuma giden de o ağrılar zaten, çok tatlı bi şekilde 3-4 gün ağrıyor büyük kas grupları. Mesela sırtımda, kanatlarda böle ağrıları hissetmezdim bu programdan sonra hisseder oldum, hatta bu programla ilgisi var mı hiç bi fikrim yok acaip fazla yemeye başladım psikolojik mi çözemedim ama çılgınlar gibi yiyorum, vücut mu istiyor nedir :D.
Sosyal ağlarda paylaş

Are you a gym idiot?
If any of the following applys to you, you are officially a gym idiot.

1. If Your weekly workout routine reads as follows you are officially a gym idiot.

Monday:Chest and Biceps
Tuesday: Chest and Biceps
Wednesday: Chest and Biceps
Thursday: Chest and Biceps
Friday: Chest and Biceps
Saturday: Chest and Biceps

2. If you use the follwing set/rep scheme on any exercise you are officially a gym idiot. For example....

Barbell Curl 50 x 125

3. If you bench 300 pounds on a vertical bench machine and walk around like that's more impressive than the guy benching 230 pounds of free weights you are officially a gym idiot.

4. If you consider 45 minutes of cardio before your weight training session a warm up you are offically a gym idiot.

5. If you go to McDonalds and order a big mac with a medium diet coke and insist you are still cutting you are officially a gym idiot.

6. If you train, lets say chest on monday and triceps on tuesday, you are officially a gym idiot.

7. If you have ever uttered the phrase "I'm going to cut 40 pounds of bodyweight while increasing my muscle mass, you are officially a gym idiot.

8. If you believe that creatine is a steroid, you are offically a gym idiot.

9. If you believe that endless sets of crunches will get you a six pack you are officially a gym idiot.

10. If you squat 450 with the worst form known to man, you are offically a gym idiot.

There are many more examples of what constitutes a gym idiot, but these ten signs are a starting point.
Sosyal ağlarda paylaş

Yav 60 kiloyla 5 tekrar deadlift yaparken sakat kalıyodum az daha. Bar çok ağır gelmedi ama belimde hafif bir sızı oldu. Zaten beli çalıştırıyor normaldir dedim devam ettim.

Eve geldim akşama doğru belimde garip bi ağrı başladı. Ham vücutla çalışınca olan kas ağrıları gibi değil. O tür ağrılarda o kas grubunu kasıp gevşetirken hissedirsin falan. Belimi ya da kalçamı kasınca falan ağrımıyor. Bütün gün belimle kalçam arasında garip bir sızı hissediyorum ama ciddi bir ağrı değil. İnşallah omurgaya ya da ekleme falan zarar vermemişimdir. İlk iki gün baya korktum ama şimdi sızı azaldı iyice. Yine de hareketi iyi bilen bir hocadan öğrenmeden 60 kilonun üstüne çıkmicam. Sanırım hareketin bir yerini yanlış yaptım. Sakata gelmeyelim beli incitmek çok feci bir şey.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...