Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Vücut geliştirme ile ilgili

Dennis

Öne çıkan mesajlar

Penthesilea said:

an itibariyle official olarak 82 kiloyum. 2.5-3 ayda 11 kilo verdim, aslanim kaplanim.

pzt'den itibaren ketoya baslicam bakalim, buraya yazarim karar verdigim programi. yarin da gidip yuklu alisveris yapicam bisuru ton baligi tavuk et falan ehue

11 kilonun icerigini de yazsaydin keske, zira asil basari onun icinde yatiyor :) ama gz tabi gene de.

eheh bende deli alisveris yaptim gecen. 16 litre sut, 15tane tonbaligi, 6 paket kepekli makarna, 2-3 paket bulgur, 2 kutu yagsiz peynir, kavun,karpuz,yesil elma derken parayi gomduk gene gidaya. etleri ve sebzeleri anneme kitledim bi de :D
Sosyal ağlarda paylaş

Ben salataya ya da makarnaya katıyorum. Sandviç de iyi olur da 150 gram konserveyi ekmeğe tıkıştırmak için baya büyük ekmek gerekiyor. O kadar ekmek yemek de istemiyorum genelde. Doğrudan konserveden yemek harbi midesizlik ama. Ben de bütün kutu nutellayı kaşıkla bitiriyorum deyince aynı yorumu alıyorum gerçi. :)
Sosyal ağlarda paylaş

lan kaan 40 kilo olman haricinde uzerine nasi beceriosan bi de gobegin var bana laf ediyon fssfsd

olcum yaptirmadim, ama kendimi acliktan geberterek vermedim o kilolari, az yedim sadece ve kopek gibi kardiyo yaptim lan 3 aydir her gun en az 5 km kostum simdi 8km lik kosudan geliyorum.

hazirim, etleri parcaliyom hala haha, yarin sabahtan itibaren CKD yardiriyorum, deneyimlerimi paylasicam buradan.

http://i.imgur.com/2V67N.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

ketojenik diyet yaparken dikkat et. bünyeyi zorladığın zaman bi yerlerde düşüp kalma ihtimalin var.

artı keton un vücutta yaratacağı tahribatı günde 5 litre falan su içerek kapatman lazım.

zaten 3. gününde isyan edip bırakacaksın, boşuna yazdım =)
Sosyal ağlarda paylaş

bende bu hirs ve inat varken silksen birakmam bu diyeti eger ise yararsa hehe.

7 de kalktim, 2 dilim bacon i kizartip, yaginda 3 yumurta pisirdim, yanina da 1 inch^3 tam yag cheddar.
uzerine 45 dakka kardio

simdi ise gidiyorum, oglen oncesi tavuk, ogleyin beef brisket falan, oglen sonrasi yine tavuk, sonra workout, aksam somon tahminen artik canim ne isterse. yanlarina da asparagus, brokoli ve salata, hepsi mayonezli falan fismekan, daha oturtmam surecek diyeti. isin komigi bugune kadar yagsiz nasil yenir diye dusunmekten simdi nasil gunluk besinin 65% ini yag yapicam diye dusunuyorum :)
Sosyal ağlarda paylaş

Paleo ve ketojenik diyet aynımı? değilse farkları ne, bende gözüme ilişti birkaç kez gördüm diyeti ama hiç denemedim.Hep yorumlarda daha iyi yağ yakımı sağlıyor vs. diyorlar ama ne derece doğru bilmiyorum, tecrübelerden yararlanmak isterim.Pent şuanki beslenmende karbonhidrat 0 mı yoksa az bir miktar tüketiyormusun.Direk 0layıp sporla berabermi yapıyorsun, vücut hemen alışıyormu karbonhidratsiz beslenmeye bi alışma evresi filan varmidir bunun? Beynin glikoza fln ihtiyaci yokmu? onun için az bir miktar tüketiliyormu
Sosyal ağlarda paylaş

ilk gunum abi daha, surekli yazicam zaten buraya gelismeleri.

carb 30g-50g arasi gunde, 0 degil. atkins'le en buyuk 2 farkindan biri o zaten. paleo tam olarak ne bilmiyorum okudum biyerlerde su magara adami diyeti sanirim ama detaylarini bilmiyorum.

gunluk besininin 30-50g arasi carb. vucut agirliginin (kg cinsinden) grami kadar protein. geri kalani da yag. en az 4 en fazla 8 ogun oneriyorlar, ben 6 yapiyorum yaklasik 3 saatte bir yiyorum su anda, ama degisebilir tabi bunlarin hepsi onumuzdeki haftalarda. atkins'den ikinci en onemli farki 1 gun boyunca (cogu insan cuma aksami workout oncesi baslayip cmt aksami bitiriyor) carb up yapman, burada tam tersine karbonhidrata abaniyosun depolari doldurmak icin.

ketonun da bisuru farkli cesidi var, benim bu yaptigim CKD (cyclical ketogenic diet), detaylari surada baya guzel var:
http://www.bodybuildingdungeon.com/forums/nutrition/2156-ckd-cyclical-ketogenic-diet.html

20 dakka sonra 3. ogunu yicem, bu sefer bol yagli beef brisket yanina mayoneze banip brokoli ve salatalik. dun tek ogun yemistim o da cevirme tavuktu, zaten carb yoktu vucutta yani, su anda agzim bi garip ve kopek gibi su iciyorum, yarin veya obur gun ketostix midir nedir onla bakicam ketosis baslamis mi diye.

CKD'yi ozellikle body buldinging workout yapanlara oneriyorlar zaten. Verdigim linkte spor kismi da anlatilmis, her sabah kahvaltidan sonra 30-45 dakika cardio yapiyorum, onun haricinde de aksamlari linkteki programi takip ediyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

ilk gun sonunda biraz sicis oldu.

karbonhidrat cok dusuk kaldi (10-15 gram falan), protein ile yag basbasa oldu hatta az once ictigim shake ile protein yagi gecti.

lan ne zormus yag yemek meger, ne yesem daha cok protein var icinde? yarindan itibaren zeytin yagi icmeye veya tereyag yemeye falan baslicam.

bu arada keto diyeti coke zero ve hicbisey konmamis drip kahve nasil etkiler bi fikri olan var mi?
Sosyal ağlarda paylaş

Pent

Bence yağ yakmak istiyorsan o kadar sık yemek yememelisin. Öğün araların ne kadar uzun olursa o kadar iyi yağ yakılıyor. Mesela benim öğün aralarım 7-8 saati buluyor. Çok sık yersen hep insülin salgılanmak durumunda insülinde salgılanırsa leptin hormonu (yağların yakmaya yardımcı hormon) salgılanamaz. 5. saatten sonra leptin aktif olmaya başlıyor bu arada. Zaten bu diyete başlamışsın en geç 1 aya filan ister istemez artıcak öğün araların ama ara öğün hiç yeme.

Cenk

Ketojenik diyetin paleo dan en büyük farkı 1 gün özellikle karbonhidrat yüklemesi yapılması. Onun dışında farkı yok. Paleo diyette ise karbonhidrat hiç yok sadece sebzeden gelen karbonhidrat var. Meyve filan 1-2 tane geçilmiyor paleo da. Mesela ben onuda yemiyorum. Canım istemiyor. Yağ yaktırmasının sebebi insülini en düşük seviyede tutması hiç antrenman yapmasanız bile yağ yakarsınız bu diyetle. Antrenman sadece süreyi kısaltıyor.

Enerji değişimi süresi var. Bu bende 2 ayı buldu tamamen çok yumuşak bir geçiş yapmak gerek yoksa vücut kendisini toparlayamaz. Hatta Ahmet Aydın 2 ay boyunca anerobik egzersiz yapılmamasını öneriyor onun yerine çok düşük tempolu yürüyüşler yapılabilir bolca. 2 ayın sonunda vücutta yağları yakan enzimler aktif hala geliyor bundan sonra karbonhidratları tamamen kesebiliyorsunuz ve sadece yağlardan enerji alabiliyorsunuz. Bu da sizi çok enerjik yapacaktır.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...