Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Darkfall Online Bilgilendirme ve Gelişmeleri

D@rkwish

Öne çıkan mesajlar

Üzüldüm bıraktığına ama merak ettim o serverın yarısı sizin taraf sanırım hangi ırksın? Alfar tarafında oynuyorum kaç gündür günde 20 saat civarı daha 2 tane speedci gördüm onuda dün gece gördüm ki emin ol baya aktif oynuyorum.

Küfürbaz dediğin race chat imi okuyorsun sen? Allah aşkına guildin varsa bitti gitti sadece party/clan ve system caht okuyacaksın zaten bide pm atan olursa ki anca ağlamaya olur oda kestin diye.

Edit:Intel ve ATI de ne tarz sorunlar varmış laptop + desktop biri intel diğeri ati sorun çıkarmadı eğer o JavaVM sorunuysa regional settingle alakalı o birkaçkişiye daha oldu halletiler rahatlıkla(mrk ettim çünki clandan birinin başına gelirse yardımcı olurum belki unofficial bir solution varsa)

Edit:Günde 1 kere zaten net maintenance oluyor akşamları genelde onun dışındada bir bug vs olursa kapanıyor ki şu ana kadar ortalama 2-3 kere oldu u günde 2 saatte bir biraz abartma olmuş sanki...
Sosyal ağlarda paylaş

D@rkwish said:
Bugün denizde bi 10 kişi giderken 20 kişilik bir grup bizi görmüş yüzdüğümüzü arkamızdan gelip daldılar baya sağlam bir savaş oldu ama feci birşey suda çarpışmak suyun dibine dalanmı dersin allahına sprint çekenmi adaya cıkanmı :P ben bi 2 eleman avladım anca birinden güzel loot çıktı valla adamlar kaçmak zorunda kaldı ama bizim grubunda yarısı öldü :/ Çok zevkli pvp bence para vermem diyenler free trial olursa oynasın baksın kesinlikle verme durumu olanlarda kendileri bilir yakında elbet çıkıcaktır güzel pvp videoları büyük savaşlar felan izleyin derim

/drool

açılsa şu satınalma artık işkence bu resmen :)
Sosyal ağlarda paylaş

siege hammerları bastık 10 -12 kişi civarı gezinicez bize savaş açan 11 clanın şehirlerini eğer herhangi birinde üstünlük kurabilirsek onların bankasını kullanıp bankadan siege hammerları alıp yıkacaz bina vs :) hayırlısı zor gerçi artık US primetime a geldi saat nerdeyse :P
Sosyal ağlarda paylaş

15 kişi bastık şehirlerini 10 kişi vardı hepsi farklı guildden nerdeyse gelirken birilerini kestiydik yolda adamlar haber vermiş tüm alliance üstümüze çöktü 60+ kişi kaçtık euhe öldüremedilerde nerdeyse kimseyi 2 kişi felan gitti :P biz ilk 10 elemanı kesitk devam ediyor aksiyon hade kaçtım :P
Sosyal ağlarda paylaş

Okuyun /drool

said:
Greetings.
I am Aros Mograine the Clan Leader of Aesir.

Tonight the greatest battle on the server so far just went down.
(Atleast from what I think)

How it all began:

Aesir - a Medium size Clan consisting of Swedish / Norweigan players.

We got a visit by the almight Clan - Douchy of Wessex friday night.
They came to us in a diplomacy meeting. Their goal was to make us a part of the Hyperion Kingdom. We kindly declined.
Guess what, The Zerg Clan did not like this.

Today (Sunday) We got our answer. We got sieged by 5-6 Clans:

Douchy of Wessex
The Homeless
The Sundered Guard
The Mafia
The Norsemen
Mortis(something)
The Hundred
Inferno

Estimated number: 200+

Battle Begins:

Aesir got totally steamrolled at 20.30 GMT+1 in our base when These Clans declared the Siege on us.

We kept on naked rushing them and they left after 1 hour.

We contacted our allies and other Clans having a Grudge with Wessex.
We got in Contact with La rosca Escarlada and CLAN, Both of these Clans did not want to go against Wessex. They were afraid.

Seeing that only one of our allies - ServerPolice had the guts to help us.

Seeking Aid from outside the Human / Elfs / Dwarven Clans we found some different Clans that could be possible support.

We got in Contact with:

IMAGE
Among The Shadows

IMAGE were to first one to showing the courage and stand on Aesir side.
Sadly Lan Mandragon could not get the whole Savage Alliance with him but he promised to show up with an Elite party from IMAGE.
Spreading the words. Lan Mandragon Talked to Among the Shadows.
Seeing that Aesir and ATS did not have the best relation we had to have a small talk. After a while we agreed to leave the old things behinde us.

Now Aesir had IMAGE and Among the Shadows on their side things started to look a little better.
Still we were greatly outnumbred.

ATS and IMAGE were not gathering up their forced and Aesir preparing themself.

2 Hours from Siege start:

Apollo raided our Hamlet, they were just out hunting. Seeing this I had a word with their Leader and we kinda had the same mind and agreed on things:
Wessex is not good.

Apollo being a mercanary clan they agreed to help us for a Payment.
This we did accept.

Now we had even greater number.

1.30 Hours from start:

We went out to hunt some golems for "Golem Sparkstone" so we could make Siege hammers to push a Counter attack.
We never got any Sparks but we found a fancy looking ORK -
The Leader of Gods Wrath Clan.
He was nice enough to lend me a Skinning Knife to skin those golems
- Seeing this act of friendship, I told him about the situation and he got excited telling me he would bring some guys and help out.

Now we had some kind of mini Alliance here, consisting of:

IMAGE
Among the Shadows
Apollo
Gods Wrath Clan
ServerPolice

30 minutes until start:

Aesir realised they could not hold the City until our Support had arrived.
We made a quick decision to head down to - Ottenhall (A neutral town)

Down here we teamed up with Among the Shadows and we handed out gear from our Clan Bank to fully gear our members.

Fully geared and teamed up with Among the Shadows we mounted up and started to ride to our Hamlet.

15 minutes to start

Our Enemies had occupied the Hamlet. Climbing our walls and towers.
Wessex did their RP-Shit and organised different Archer gruops and stuffs.

This is where they begin to brag.

We had 2 of our own back in the Hamlet to spy upon our enemies.

Wessex writing in public:

"THE HAMLET OF QUARENDEL NOW BELONGS TO "BLABLABLA" AND OUR VICTORY WAS GREAT. THE ENEMY NEVER HAD THE COURAGE TO FIGHT US"

7 minutes before siege begin:

Aesir and Among the Shadow Charged the Hamlet.
Archers started shooting at us and we kept on Charging.

(Here we really felt like "The riders of Rohan")

We turned at our walls charing north instead and there we find this
HUGE LINE OF WESSEX ARCHERS.
We rush into their lines and CRUSH THEM TOTALLY.

With their Archer line broken and most of our horses dead we head up to a huge rock to re-gather and then we CHARGE our hamlet.

SPREADING CHAOS EVERYWHERE!
Wessex and comapany could not hold their well organized lines.
Tho we were greatly outnumbred but we did our job.
The panic were everywhere.

Aesir and Among The shadows getting slaughtered trying to defend the hamlet but keep on fighting.

All hope were abonded and we knew we were about to loose.
Thinking our Allies had abonded us.

NOW THINGS REALLY STARTED TO HAPPEN!

The enemies keep on fighting in our town but most of them are still outside.

IMAGE SHOWS UP

IMAGE TOTALLY STEAMROLLED WESSEX ARCHER LINE AND THEY RAN LIKE CHICKENS.

With IMAGE now outside our city we of Aesir and ATS kept on naking rushing them and force them to go out of the city to rest.
They fell right into our trap - IMAGE slaughtering them.

Now we kept on fighting for our hamlet with IMAGE rolling all the retreaters,

Apollo keeping the enemies reinforcement at bay and dividing the troops.
Gods Wrath Clan Charing into the Hamlet to help the dying Aesir.

We keep on Fighting and the Enemies refuse to leave our town.

This is were we get a huge Suprise.

THE BLACK COMPANY SHOWS UP!

- This well trained elite gruop of around 10 soldiers rushed to our aid and totally slaughtered every enemy in town.

With their awsome looking armor and uber organized gruops they totally crushed the enemies.

Enemies Fleeing everywhere and IMAGE with Apollo slashing them down.

The Siege was over.

Aesir had prevailed.

--------------------------------------------------------------------------

Comments:

This was by far the best battle I ever had in any computer game, this was totally amazing.
I hope evertyone enjoyed it as much as we did.

Wessex:
You did a great job with all those organized gruops, still they never made any different, your lines got broken.

AND NEVER EVER TAKE OUT VICTORY IN ADVANCE.

Homeless:
Awsome job, You guys are truly amazing in PvP. Well done.

The sundered Guard:
You were the one holding the assault? Never saw much of you guys.

Mafia+Mortis:
What the hell were you doing? You got steamrolled.

Norsemen + The Hundred.
You showed up way to far. Bad move. Hope Apollo gave you a real fight.

--------------------------------------------------------------------------

IMAGE:
We can't thank you enough. You really were the ones turning the tide. Freaking awsome job, Thanks alot Lan Mandragon. We owe you.

Among the Shadows:
Thanks alot for standing on our side at all the time. You were true heroes.

Apollo:
Great job keeping reinforcement at bay and cutting down the enemy lines.

ServerPolice:
Great freaking job. You are the true PvP'ers, 5 Guys holding of tons of enemies by your own.

Gods Wrath Clan:
Thanks alot for the support I hope you had your fun, Awsome job.

Black Company:
You gotta be kidding me? That Gear and that wicked organized Gruop with your PvP skills - Can't be true. That was totally awsome.

Feel free to correct me at any time.
Please put up the enemy sides story also.

We will prolly loose our Hamlet soon but damn we will fight for it!
This victory showed those damn RP-Freaks Wessex that some Clans have the courage to stand against your Mass-Alliance.

TL : DR

Douchy of Wessex + Company got fucked up.

GREAT BATTLE OVERALL, THANKS EVERYONE!
Sosyal ağlarda paylaş

Şu anda siege sistemi hiç güzel değil. Herhangi bir clan hiç siege declarationı yapmadan siege hammerlarla gelip her gün 1 binanızı yıkabiliyor ki emin olun binaları dikmek kolay değil inanılmaz bir gathering istiyor (parayı söylemiyim bile). Seige declare ederlerse clanstone u yıkabiliyorlar ve yıkınca şehri alıyorlar zaten ancak şu anda Siege hammerlar(bildiğimiz crafted özel bir hammer elde tutuluyor yani) buglıymış clanstone a zarar vermiyorlar.Oyunda ortalama normal bir clansanız atıyorum 30-40 kişisiniz 100 şehirden 1 ini biz alalım dediniz aldınız, eğer kendinizi başka clanlarla ally yapmazsanız bir zerg alliance gelip direk şehri alıp geçicek üstünüzden siege hammerlar düzeltilince malum siege hammer yapması gayet basit biz dün gece 90 taneye yakın malzemeyi farmladık bi 20 sini de bastık(1-2 saat) ... Kısaca şu anki sistem zerge + bir avantaj veriyor ve yapıcak hiçbirşey yok alliance kurmakdan yada birine katılmakdan başka.

Biz Rubaiyat adlı çöl adasındayız şehrimizle ve oyunda 50 ye yakın adamımız var(25 den fazla online görmedim henüz de birçoğu yeni aldı accları) ve adadaki diğer 5 clan + 7 clan daha bizim şehrimizi almak için gelicek yakında siege hamemrlar düzeltildiği an ggyiz kanımca ve biz 300+ memberlı zerglere katılmak istemediğimizden tutunabileceğimizi sanmıyorum(oyunu alamamış çok adamımız var gerçi) ve bu rezil birşey açıkçası hammerlar düzeltildikten sorna emin olun 2-3 haftaya kalmaz tüm dünya 2-3 alliance tarafından parsellenmiş olucak direk onların kapışmaları olucak herkes de bir zerg de numara alıcak benim numaram bu diye dolanacak... Siege in adam gibi değiştirilmesi lazım bekliyoruz bakalım.
Sosyal ağlarda paylaş

Ha şehri kaybedersek bu alıcak olan Alliance ı hergün gerilla taktiğiyle vurup her yapıcağı siege de şehrinden bina yıkıp siege inde karşısında düşmana yardım ediceğimiz garanti :) İşin mal yanı bunların hepsi dandik oyuncular adamları hergün farmlıyoruz alfar şehirlerinde felan 3v3 5v5 vs çok yaptık ölüp duruyorlar sağlam loot geliyor ama zergü çağırdılarmı gg :S
Sosyal ağlarda paylaş

Reogmar said:
kimse kusura bakmasın ama bunlar gerçekler ben star wars ı beklemeye başladım şimdiden.

SW yeni bisi mi cıkarıyo yoksa ek paket falan mı (release de oyuna baslayamamıstım sonraki degisikliklerde de hevesimi kacırmıstı yazılanlar:( eger eski sistem yeni oyun ise atlarım :))

Darkwish in yazdıkları etkileyici ancak hala beni ikna edemedi :) biraz daha zaman gecsin ben de alırım heralde son yıldaki 2 "bomba" oyun rezaletinden sonra bir 3.su ile ugrasmak en son istedigim sey...
Sosyal ağlarda paylaş

şu yalap şalaplık bi geçsin eğer düzgün satış yaparlarsa alıp oynıycam ya..şimdi hiç kafamı yorup sinir krizi geçiremem.
eğer yeriniz olursa gelirim darkwish

ama sorucağım bişi var şimdi bnm bilg.. şöle.

amd 3000
700bilmemne mb ram
ekran kartım yandı şu an 16mb on-board var heueueh

bi ekran kartı almam lazım mecburen ne aliim en sorunsuz neyde çalışıosa onu alcam ve mümkün olan en ucuz en dandiğini istiorum df çalıştırcak..başka bişi oynamam zaten.

bi de bazı merak ettiklerim var yeni post atmiim:
1- toplam skill cap yokmuş sanırım. bu bence ilerde baya sorun çıkarıcak ben girdiğimde ortada hem büyü atıp,hem kılıç sallayan, hem de ok atan adamlar olcak ben malak gibi gezicem orda burda..

2- oyunda sanırım gelişmiş quest sistemi falan yok yanlışsam yanlışsın de ama sanki sadece clan kurun kapışının biraz gelişmişi olmuş.

3- abi o zıplamalar gerçek mi vidyolardaki herif bi zıplıo ebesinin örekesi yani üstü başı ağır zırh dolu hopidik hopidik zıplıo..

4- speed için bi çare geliştiriolar mıymış?

5- geliştirmiolarsa bi denesene uo speedhack çalışıo mu skill artışına falan etki edio mu :D
Sosyal ağlarda paylaş

amd 3000 çalıştırımı bilmiyorum da en az 2 GB ram lazım rahat olsun diye 4 olması iyidir derim. Ekran kartınında en azından 128 MB olması şart.

Skill cap yok şu anda ama en son Devlerin dediklerine göre bir noktadan sonra gainler yavaşlıycakmış ama mesela gathering skilleri(mining,logging,herb gathering etc) daha az etki ediyor bu nokta dediğim soft cap e diyelim. Atıyorum 1k limit var 2 handed sword 100 olduğunda bu limite 150 etki ediyor diyelimde bi mining 20 etki ediyor 100 olduğunda misal umarım anladın. Ama bu en son Devlerin dediğiydi şu anda %100 nedir bilmiyoruz ve son dediklerine göre istemediğimiz skilleri silmemizi sağlayacak bir sistem ekliycekler yani karakterini oyunda ileride gerektiğinde değiştirebileceksin.

Oyunda şu anda skill abartı bir etken yaratmıyor yani dün aksiyonda bizim karakteri 1 saatlik adam eleman kesiyordu :D ama ileride özelliklede çok ileri seviye büyüleri aldığında millet etki eder işte o :D ama emin ol baya zaman alır insanların o derece zıbarması şu anda serverda bi 10 kişi felan var sanırım elemental büyülere girebilmişki onlarda anca 1 school a girdiler diye biliyorum ki büyücü olucaksan 3 school a kadar alabiliyorsun diye hatırlıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

büyüler ve potlarla birde yemek yiyorsun combatta regene katkısı oluyor + zaman bulabilirsen rest yapıyorsun artış hızı artıyor hp/mana/stam ın self heal var birde lay on hands var şu anda bende biri kendime biri isabet ettirdiğim adama(düşmansa düşman heallanıyor) heal over time yapıyor şu anda benimki toplam 15 felan heallıyor sanırım 4 sn de canım 205 ve cooldownu var saymadım ama bi 10 sn ye yakındır cd.

www.youtube.com/watch?v=pEwAB7pCW4M

www.youtube.com/watch?v=Sjk2hGoGUH8

ilk video siege ilanını gösteriyor videonun sonuna doğru atlılar dönüyor görürseniz çünki ilk 4 saat boyunca kendi şehirleri saldırıya açılmış oluyor korumaya gidiyorlar.Bu videoda yaklaşık 50-70 adam varmış.

2. videoyu şimdi izliycem bende bilmiyorum nedir ne değildir de çeken adam rezil çekmiş kalite vs yok :( birileri duyduğuma göre GBlarca frapslemiş ama onlar güzel bir video yaparsa iyi olur.
Sosyal ağlarda paylaş

b1vrip oyunu alırsan vs. application yaparsın eğer bize katılmak istersen ben senin özellikle UO bölümündeki postlarını vs bol bol okudum zaten kefil olurum sana rahatlıkla :P büyük ihtimal alınırsın şu ana kadar patiden 2 kişi başvurdu 1si kabul edildi oyun aldığında gelicek aramıza diğeri de halen tartışılıyor bildiğim kadarıyla IC(inner council=liderler)'ler ellerinden geldiğince filterlıyorlar applicationları malum mümkünatıyla insan gibi insan lazım :P Katıldıktan sonrada oyunda seninle bi 2 hafta vs oynadıktan sonra clana oylamaya sunuluyorsun(ayrı gizli bir forumda) %40+ gitsin derse atılıyorsun(IC lerin veto hakkı var) %70+ oy alırsan kalsın diye de Full Member oluyorsun.Ben şu anda trial member ım ama 1-2 hafta içinde heralde full member olurum.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...