Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Oscar odulleri [sadece 6 dal]

sigisMoNd

Öne çıkan mesajlar

arkadasim okul gazetesi icin anket yapiyormus. ben de sizin fikrinizi aliyim sonra ona iletirim dedim.

digerleri icin ayri ayri anket acip kirlilik yaratmiyim. diger 4 dal soyle:

En iyi kadın oyuncu:

1.Anne Hathaway (Rachel Getting Married)
2.Angelina Jolie (Changeling)
3.Melissa Leo (Frozen River)
4.Meryl Streep (Doubt)
5.Kate Winslet (The Reader)

En iyi erkek oyuncu:

1.Sean Penn (Milk)
2.Brad Pitt (The Curious Case of Benjamin Button)
3.Frank Langella (Frost/Nixon)
4.Richard Jenkins (The Visitor)
5.Mickey Rourke (The Wrestler)

En iyi yönetmen:

1.David Fincher (The Curious Case of Benjamin Button)
2.Ron Howard (Frost/Nixon)
3.Gus Van Sant (Milk)
4.Stephen Daldry (The Reader)
5.Danny Boyle (Slumdog Millionaire)

En iyi yabancı film:

1.The Baader Meinhof Complex (Almanya)
2.The Class (Fransa)
3.Departures (Japonya)
4.Revanche (Avusturya)
5.Waltz With Bashir (İsrail)

diger 4 dal icin de fikrinizi belirtin lutfen

edit:

En iyi özgün senaryo:

1.Courtney Hunt (Frozen River)
2.Mike Leigh (Happy-Go-Lucky)
3.Martin McDonagh (In Bruges)
4.Dustin Lance Black (Milk)
5.Andrew Stanton, Jim Reardon and Pete Docter (WALL-E)

evet bu da taze geldi sdf
Sosyal ağlarda paylaş

En iyi film bilmiyorum,gönlüm hep Benjamin Button'da dese Slumdog'da çok iyi bir film ama akademinin ülke dışından bir filme ödül vermeye pek yatkın olmadığı ortada,özellikle İngiliz filmleri biraz ters kalıyor sanırsam.Ben Benjamin Button'un şansının daha fazla olduğunu düşünüyorum fakat Fincher'un kulu kölesi olmama rağmen bu sefer oyum Slumdog'a gider :P

En iyi kadın oyuncu:
Angelina Jolie (Changeling)

En iyi erkek oyuncu:
Brad Pitt (The Curious Case of Benjamin Button)
Mickey Rourke (The Wrestler)

arasında kaldım,brad pitt hak ediyor artık bir ödül ve bu sefer almalı kesinlikle ama m. rourke'da gözardı edilemez wrestler ile,bilemiyorum akademi takdiri asdf

En iyi yönetmen:
David Fincher (The Curious Case of Benjamin Button)

bir nolu adamım,duygusal olarak herşeyle olmalı.Danny Boyle çok iyi bir yönetmen ve ödülde zorlayacaktır eminim ama Benjamin Button'un neredeyse kusursuz sinematografik yanını da görmezden gelemeyiz.

Bu yüzden on kere Fincher,bin kere Fincher

En iyi yabancı film:
Waltz With Bashir (İsrail)

hiçbirini izlemedim ama bashir'e herkes çok iyi diyor,pc'mde var bir ara izleyip yorumunu yaparım :)
Sosyal ağlarda paylaş

Mickey Rourke açık ara alır gibi geliyor iki filmi de izledikten sonra. Filmde adamın hayatını resmen yaşamış, bütün acılarını çekmiş gibi oynuyor.

Film Slumdog olacak muhtemelen. Baya konuşuldu, ismini çok iyi duyurdu.

En iyi kadın Kate.
Özgün senaryo Wall-e
yönetmen Fincher
Sosyal ağlarda paylaş

En iyi filmi slumdog millionaire alırsa içimde kalır valla, film kötü mü hayır ama yani en iyi film de değil.

Bence en iyiyi yan dallar belirleyecek; makyaj ve kostümde Benjamin Button adayken Slumdog millionaire'in aday olmaması önemli bu bakımdan. Sinematografi ve editing ödüllerini alan en iyi filmi de alır, ha sanat yönetmenliği dalında da BB adayken slumdog aday değil ama bu dalda sanki Dark Knight bir adım önde.

Neyse az kaldı hep beraber göreceğiz, En iyi yönetmen Fincher'a gidicek ama en iyi filmi de BB alırsa tadından yenmez. Haa olur da en iyi yönetmeni Boyle'a verirlerse tüküreyim böyle sanatın içine :)
Sosyal ağlarda paylaş

milliyet.com.tr said:
ABD’de pazar akşamı yapılacak 81. Oscar Ödülleri törenlerinde açıklanacak "kazananlar" listesi internete sızdı.

Avustralya’nın "news.com.au" internet sitesindeki habere göre, Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisinin antetini ve Akademi Başkanı Sid Ganis’in imzasını taşıyan listenin bulunduğu belgede, "Bu 81. Geleneksel Akademi Ödüllerinin nihai listesidir" denildiği kaydedildi.

Ancak akademi sözcüsü Leslie Unger, listenin sahte olduğunu, ödüller için verilen oyların sayımının devam ettiğini söyledi. Listeye göre, aktris Kate Winslet, The Reader filmindeki rolüyle en iyi kadın oyuncu olurken, Mickey Rourke The Wrestler’daki performansıyla en iyi erkek oyuncu ödülüne layık görüldü.

Slumdog Millionaire en iyi film, yönetmeni Danny Boyle da en iyi yönetmen ödülünün sahibi oldu.

fake değilse nolcak? açığa çıktı diye ödüllerin sahiplerini mi değiştiricekler?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...