Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bugün Ne Seyrettiniz?

sabonis

Öne çıkan mesajlar

Burdaki izlenmişlerden kopya çekerek:

The Untouchables (85/100)

Çok beğendim diyebilirim. Zaten 80'li 90'lı yıllarda çekilmiş "crime" filmlerini pek severim, özellikle İtalyanların yer aldığı filmleri. Önerilere açığım :)
Oyuncu kadrosunu da tuttum. Hem yakın zamanda JFK'yi seyretmiştim, tekrardan Kevin Costner'ı "adalet peşinde yılmadan koşan adam" olarak görmek yabancı gelmedi.
Yalnız tek hoşuma gitmeyen şey ses efektleri. Çocukken Türk filmlerinde duyduğum seslere benzettim silah seslerini.

Taken (75/100)

Güzelim Maggie Grace küçük kız olacam derken biraz işin ucunu kaçırmış. Saçma sapan bi koşuş tarzı var, ekrana bakamadım resmen :P

I Am Legend (70/100)

Fazla söyleyecek bi şey bulamadım bu filme. Hoşuma gitti ama çok da bayılmadım açıkçası. Bi tek aşırı derecede köpek alma isteği doğurdu :)

Birazdan Dark City'e geçiyorum, hayırlısı.
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
Mirage said:
Chewy said:
Masquerade said:
Collateral (2004)81/100

Nasıl bugüne kadar izlememişim küfrettim kendime. Tom Cruise gayet başarılı ve etkileyici bir şekilde verilen senaryo. Özellikle filmin başında Tom Cruise'un film sonu ile ilgili spo vermesi: priceless. (tu)
güzeldi ya film.

Bu başlıkta 2-3 kere bahsi geçti diye kiraladım izledim. Daha doğrusu anca yarısınından biraz fazlasını izledim. Felaket baydı bitiremedim. Boş bi film bence. Ne aksiyon var ne sürükleyicilik. Bugün belki devamını izlerim.

Yorum fail. Film iyi.
Sosyal ağlarda paylaş

80/100

Emile Hirsch muhteşem oynamış. Film güzel gerçek bir hikaye olması çok daha etkileyici kılıyor.Müzikler harika yeryer çok sıksada uyku getirsede sonu çok güzel.
İnsanı çok düşündürüyor.Biz mi hayatı yaşıyoruz hayat mı bizi. Çekip gitmek mi gerek?

Çok güzeldi çok...
Sosyal ağlarda paylaş

Yes Man (2008) 7/10

Jim Carrey orta yaşlarında, mutsuz bir şekilde ilk evliliğini bitirmiş, ve sonrasında da hayattan bir yerde kopmuş biridir. Hayatındaki eski duygusal sorunlarıyla baş etmektense onlardan kaçmak için her şeye sırt çevirip hayatını yaşamayı pas geçerek, otomatik şekilde sabah işe gider, akşam da tüm teklif ve davetleri pas geçerek evinde film izler. Dolayısıyla hayatta en çok kullandığı kelime de "Hayır"dır. Günün birinde eski bir arkadaşı vasıtasıyla bir olumluluk konferansına katılır ve o andan itibaren hayatında her teklife "Evet" demeye karar verir. Bu hayatında düşündüğünden çok daha büyük değişime yol açacaktır.

Güzel film, öyle şaheser değil, zaten amacı da şaheser olmak değil. Sıradan standart Jim Carrey filmi gibi. Ama sululuğu daha az, komedisi yerinde, alttan hafif bir romantizm de veriyor. Boş vakit geçirmek ya da eğlenmek için ideal, ama çok çok büyük beklentiyle gidilmemeli. Tavsiye ederim. Bir de Jim Carrey çok yaşlanmış yahu.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...