Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

PDF dosyasındaki texti nasıl alabilirim

HackerMan

Öne çıkan mesajlar

ocr ile her türlü okunaklı yazı olur niye olmasın. Onun dışında pdf writer programları dahil pdf'leri açıp editliyemezsin.[signature][hline]Özgürlüğün değerini ancak onu kaybedince anlarsınız. En zavallı insan ise esaret altındayken kendisini özgür zannedendir.

bi fransız gastesi de şey demiş:
"ırak üç parçaya ayrılıcak.
1-normal
2-süper
3-kurşunsuz"
Sosyal ağlarda paylaş

pdf dosyaları genellikle resimlerin birleştirilmiş hali oluyor.. acrobat reader ile bu resimlerdeki textleri seçemessiniz.
ama ayrıca text içerenleri de var. onları acrobat reader ile bakarken, seçebilirsiniz.
bu seçilebilen textleri almak için de sanırım adobe acrobat (reader değil) gerekiyor..

[Bu mesaj Bonecrusher tarafından 06 Mayıs 2004 19:31 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Yok öyle bir şey, Professional ile seçiyorsun diyorum. Ayrıca resimleri de copy/paste edebiliyorsun.

said:
Bonecrusher, 06 Mayıs 2004 19:29 tarihinde demiş ki:
pdf dosyaları genellikle resimlerin birleştirilmiş hali oluyor.. acrobat reader ile bu resimlerdeki textleri seçemessiniz.
ama ayrıca text içerenleri de var. onları acrobat reader ile bakarken, seçebilirsiniz.
bu seçilebilen textleri almak için de sanırım adobe acrobat (reader değil) gerekiyor..

[Bu mesaj Bonecrusher tarafından 06 Mayıs 2004 19:31 tarihinde değiştirilmiştir]
[signature][hline]
Sosyal ağlarda paylaş

editlenmeye karşı kilitlendiyse istediğiniz writerını alın açamazsınız ki pdf'nin mantığı da zaten budur. Her önüne gelen kurcalamasındır.[signature][hline]Özgürlüğün değerini ancak onu kaybedince anlarsınız. En zavallı insan ise esaret altındayken kendisini özgür zannedendir.

bi fransız gastesi de şey demiş:
"ırak üç parçaya ayrılıcak.
1-normal
2-süper
3-kurşunsuz"
Sosyal ağlarda paylaş

seçmekle kastettiğim "highlight"
yanlış anladın herhalde beni..

pdf'de highlight edebildiklerin texttir.
ama resim ise, resimde yazı, harf olsa da, o harfleri highlight edemessin dedim..

editlemek için adobe acrobat professional lazım biliyıorum onu[signature][hline]Bozulmayan soldat serverı istiyoruz!
Sosyal ağlarda paylaş

Acrobat reader da da var mı bilmiyorum ama 2 türlü yapabiliyorsun Acrobatta.
1- Edit menusunden select all deyip ctrl+c ile yada yine editmenusunden copy komutuyla kopyalayailirsin.
2- Yukarıda komutların bulundugu barda basic tools içersinde text select tool var. Uzerinde T harfi olan bir tuş. Aynı zmanda yanlış hatırlamıyorsam V tuşu ile aktif oluyor. Onu aktif edip de select yapabilir sonra ctrl+c ya da edit copy komutuyla kopyalayabilirsin.
Sosyal ağlarda paylaş

Adobe illustrator... eğer PDF yapılırken convert edilmemiş ve fontlar font halinde bırakılmışsa istediğini yapabilirsin.

Illustrator>Open>hede.PDF[signature][hline]"Story of SadButcher"

horacegoesskiing, 19 December 2003 13:31 tarihinde demiş ki:
...zayıf gelen iki dersim vardı resim ve beslenme dersi. şimdi dombili bi çizerim. öyle bi karakterim var yani...
Sosyal ağlarda paylaş

Arkadaşlar ben bu programı buldum yoğun çalışmalarımla

bakın arkadaşlar bunla ilgili bir çalışmanız olursa ben bu programı indirdim biraz amatör ce bişi ama en azından benim gibi 50 sayfa yazmaktan kurtulursunuz. sadece yapmanız gereken şey türkçe karakterlerin yerine alan kelimeleri düzeltmek oluyor bu da size yazmaktan daha az zahmetli bir iş olarak geliyor .
isteyen olursa bu programı size gönderebilirim[signature][hline]www.sudenet.8m.net
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...