Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Who ya gonna call? Ghostbusters!

Apis

Öne çıkan mesajlar

oynayamadım ki bi türlü. gayet normal 40-50fps oynuyorum sonra bi anda adeta duruyor ekstra yavaş powerpoint sunusu tadında takılıyor kendi çapında. seçeneklerden her şeyi kurcaladım hiçbi şey değişmedi valla.

bi de bu takılmalar sırasında ekran kartı kullanımı %0'a düşüyor orası da ilginç tabi.
Sosyal ağlarda paylaş

2 saat oynıyabildim şimdilik ama bayıldım oyuna. diyaloglar, konunun gidişatı, grafikler, atmosfer her şey süper olmuş. kontroller biraz fazla pad le oynamaya yönelik ama 2 saatin sonunda alıştım pek sorun yaratmıyor artık.
diğer karakterlerin sürekli birbirleriyle yada bizim karakterimizle diyalog kurması en şahane özellik kanımca, yanlız oynamıyormuşsun gibi geliyor. film izlermiş gibi ilerliyor konu.

library

diğer boyuttaki library ne kadar güzel yapılmış bir bölümdür, etrafa bakmaktan bitiremedim.kitap "golemler" de hoş düşülmüş. bölüm ve düşman tasarımlarını gerçekten çok iyi yapmışlar

Sosyal ağlarda paylaş

oyun heryerde "3. film tadı veriyor" diye hype edildi duruldu ama ben katılmıyorum. "stay puft var, ghostbusterı ghostbusters yapan herşey var" gibi bir düşünceniz varsa elbette 3. film. ama ghostbustersı ghostbusters yapan malesef stay puft değildir. ilk ghostbusters filminin bir öğesidir sadece o, nasıl konuşan tablo ikinci filmin öğesiyse.
ghostbustersı ghostbusters yapan ekibidir.
ne yazık ki oyun bu konuda biraz zayıf kalmış.
aslında cutscenelerde mükemmel bir tat veriyor, ama cutscene bitince sıradan bir beat em up gibi oluyor. isterdim ki ekiple daha interaktif iletişimde olabileyim. ama tersine oyun bizi ekipten ayırmak için sürekli yolumuza engeller koyuyor. bir de "noob" olunca sürekli ekip dışındaymış gibi hissediyoruz. eğer biraz daha oyun içi etkileşimi sağlasalarmış daha tatlı olurmuş.

oyunun zorluğu bana çok tuhaf geldi. oyun normalde kolay, ölmek zor. birkaç kere yere düşmek veya tüm aggroyu üstümüze çekmek gerekiyor ölmek için. ama şunlar canımı sıktı:
- ekipteki adamlar çok güçsüz. ben 10 hayalet öldürürken, bu takımdaşım anca 1 hayalet öldürüyor, onunla da ben öldürmek zorunda kalıyorum.
- hayalet kapanlamak çooook kasıcı bir iş. normalde filmlerde ve çizgi filmde, kapan açtıklarında hayaletin işi bitmiş oluyor. biz ise, hayaleti güçsüzleştiriyoruz, kapanı açıyoruz, herif bana mısın demiyor. hadi kastırıp tam çizginin üstüne getirdin diyelim, 2 dakika hayaleti kapana sokmaya çabalıyorsun. dediğim gibi kapanın kendisi hayaleti çekmesi gerekiyor, senin hayaleti sokman değil. one shot yapmak için slam dunk yapmak lazım, onda da yere isabet ettirmek biraz rastlantı işi olabiliyor (proton ray kafasına göre hareket ediyor anladığım kadarıyla).
- özellikle küçük yaratıklar çok asap bozucu. 3 tane önden, 3 tane yandan, 3 tane arkadan saldırıyor, hangisine saldırcağını, nereye kaçacağını şaşırıyorsun. sürekli yere düşüp kalkmakla uğraşıyorsun.

dediğim gibi oyun çok kolay aslında ama bazı şeyler çok uğraştırıyor.
örnek vermek gerekirse, stay puft yaratığını, kapana hayalet sokmaktan daha çabuk geçtim.

bir de şey rahatsız etti beni. "oyun" olduğunu sürekli gözümüze sokuyor. diyelim ki ghostbuster filmlerinde bir film boyunca 20 hayalet felan zaplarlar, biz tek bir spawn pointte 20 tane öldürüyoruz. "oyun bu, bol bol yaratık öldürceksin" şeklinde hazırlanmış. elbette beat em up yapmış oldukları için anormal birşey değil bu, oyun boyunca milyonlarca yaratık öldürmen gerekiyor. ama "3. film yaptık biz ehuehuehu" demeleri için sıradan beat em up'tan öte birşey olması gerekiyor.

Bunlar sadece eleştirilerim.
Yoksa oyunu sevdim, kötü bir oyun değil. Hele grafikleri aşmış, benim her unreal engine 3.0 oyununu son sürat oynatan makinemde bile kasıyor bu oyun. tekleyerek oynuyorum.
10 üzerinden 8'i hakediyor diye düşünüyorum.

Iron Man ve Spider-Man 2 vakalarındaki gibi konsol versiyonlarında göre "kırpılmış, çöp oyun" çıkarmamışlar en azından PC'ye.
Sosyal ağlarda paylaş

- Custom setup çalışıyor, install ettikten sonra DVD içerisindeki Setup/bin içeriğini, yüklediğin foldera kopyalıyorsun.

- Ghostbusters'ı hit yapan herşey var oyunda aslında, baya bi prequel'lardan laf sokma olayı var. ilk filmdeki tablo ile (ilk filmdi sanırım) interact etmek harikaydı.

- Grup elemanların sana kullanmak gereken silahı veya ne yapman gerektiğini söylüyor ve gereken yerlerde yardımcı oluyor (revive, immobilize falan) daha fazlası bence gereksiz.

- PKE Meter ile weakness öğrendikten sonra, kullanman gereken silahı kullanırsan (ve eğer upgrade varsa) cillop gibi herşey.

Tam anlamıyla iyi yapılmış bir oyun bence.

Edit:

Bone said:

- özellikle küçük yaratıklar çok asap bozucu. 3 tane önden, 3 tane yandan, 3 tane arkadan saldırıyor, hangisine saldırcağını, nereye kaçacağını şaşırıyorsun. sürekli yere düşüp kalkmakla uğraşıyorsun.

Boson Dart <3
Sosyal ağlarda paylaş

Gangren said:

- Custom setup çalışıyor, install ettikten sonra DVD içerisindeki Setup/bin içeriğini, yüklediğin foldera kopyalıyorsun.

- Ghostbusters'ı hit yapan herşey var oyunda aslında, baya bi prequel'lardan laf sokma olayı var. ilk filmdeki tablo ile (ilk filmdi sanırım) interact etmek harikaydı.

- Grup elemanların sana kullanmak gereken silahı veya ne yapman gerektiğini söylüyor ve gereken yerlerde yardımcı oluyor (revive, immobilize falan) daha fazlası bence gereksiz.

- PKE Meter ile weakness öğrendikten sonra, kullanman gereken silahı kullanırsan (ve eğer upgrade varsa) cillop gibi herşey.

Tam anlamıyla iyi yapılmış bir oyun bence.

Edit:

Bone said:

Boson Dart <3

Gangren'in söylediklerine harfi harfine katılmakla birlikte tablo 2. filmdeydi diye düzeltiyorum. :P (Oyunun gazına gelip daha yeni izledim de iki filmi de baştan)
Sosyal ağlarda paylaş

eğlenceliymiş, ilk filmleri hatırlayanlar için referanslar süper ve karakterlerin dialogları, mimikleri filan müthiş, kırıp geçiriyorlar eheh. adeta film gibi yapmışlar, çok takdir ettim. :)

yalnız evet crysis kadar zorluyor makineyi daracık alanlarda bile, grafikler şahane ama. herhalde ilk defa gerçek aktörlere benzeyen bir oyun görüyorum. cgi videolar bu kadar kaliteli olmuyordu daha 4-5 yıl önceki. grafik kapasitesi iyi yönde kullanılınca böyle çok olumlu etkisi var.
Sosyal ağlarda paylaş

az önce son boss'u da indirdim, crack hatası mumlar ve muhtemelen gangren'in de takıldığı yer hariç akıcı rahat bir oyun oldu.
ne kısa ne de sürekli aynı şeyleri yaptırıp duran bir oyun olmuş. keyifle oynanıyor.

artık diyebilirim ki,

I eat this game for breakfast.
Sosyal ağlarda paylaş

• 7 ay sonra ...
oyunu dün bitirdim, kötü bir oyun değil, zevkli. mükemmel değil belki ama şu hayalet avcıları ekibini müthiş yansıttığı için "two thumbs up" hakediyor.
o laf atışmaları, yüz mimikleri, dialogları felan enfes.
keşke episodic content yapsalar, üç-beş episode çıkarsalar da oynasak.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...