Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

warlock destruction talent seçimi

demode

Öne çıkan mesajlar

nihlathak said:
Glyphler CoA Immolate ve Conflag

Eski rotationdan farki yok, Immolate > coa > conflag > inci spam. Conflag each CD. Backdraft acikken her daim incinerate atilacak, budur.

Daha denemedim bu rotasyonun bi yerine corruption nuda eklesek dps de bi artma olurmu acaba damage done kesin artarda dps merak konusu.
Sosyal ağlarda paylaş

Mortis said:
ya rotasyonu oturtamadım. Life tapi ne zaman atiosun genellikle?

Lifetap biraz sanatsal bir calisma gerektiriyor. Rotation'a sokmuyorsun cunku tap'in priority'si rotation'dan yuksek.

Tap'te bir ana birde yan amac vardir. Ana amac mana recovery, yan amac spirit of the damned'in uptime'ini olabildigince yuksek tutmak. Tabi bu degildir ki gereksizce lifetap basilacak, sonucta unutmayin ki lifetap her zaman dps kaybidir istedigi kadar 300spirit versin.

Kisacasi hedeflenen optimum tap efektifligini yakalamak icin, tap sayisi minimumda (buna N diyelim) spirit of the damned suresinide olabilecek maximumda (N*10 sec)tutulmalidir.

Sonuc olarak iki lifetap arasinin 9.99~ sn olmasi, optimum spirit of the damned suresi demek oluyor. Tabi bunlar teorik, pratikte asla 9.99 yakalanmaz ancak 9 ile 9.99 arasi bir deger yakalamak yeterli olacaktir.

Daha basit bir dille anlatmak gerekirse, mana bitene kadar tap atilmayacak, iki tap arasi 10sn'ye yakin olacak, tap'lara baslandigi zaman spirit of the damned dusurulmeyecek. Ancak bu illede boyle olmak zorunda diye bir kaide yok, bu genel kural. Encounter'ina gore bu kural farklilasabilir. Daha musait tap durumlari varsa, o zaman onlar kullanilmalidir.

Yani:
Patchwerk gibi bir encounter'da yukaridaki kural gecerlidir, ama misal gruul gibi bir encounter'da tap zamanlamasi shatter aralarina denk getirilmelidir. Sonucta pozisyona geri kosarken atilan tap, size 0 sn kaybettirir ancak nuking durumundaki bir tap size tam bir GCD'ye mal olmaktadir. Ister buff versin ister vermesin, tap optimizasyonu kaybedilen nuke time'a gore yapilmalidir.

Lifetap'i encounterlara gore optimize edebilmek ve pratikte uygulayabilmek bir sanattir, spell'leri rotation'a baglayip boss kesmekten cok daha karisik ve zordur. Getirisi vardir ama tum o curcunanin arasinda birde buna kafa yormak ciddi focus ve hizli analiz sentez + algilama gerektirir. Eger ki tap kovalamanin size getirisi goturusunden daha az ise o zaman averaj tap yapmak daha iyi sonuc verecektir, cunku olu bir warlock 0 dps / sec demektir. Kisacasi tap kovalayacam die olmeyin, cok optimum olmasada olur.
Sosyal ağlarda paylaş

nihlathak said:
Redomen said:
hayır onu demek istemedim yani eğer hit cap değilsen bunlarınm dışında 20 hit rating de kullanabilirsin demek istedim :)

28 dmg vs 20 hit. Bunun yerine o hit'i gem takarak almak daha karli olur. 19 dmg yerine 16 hit gem'i takip eldivenede 28 dmg basmak daha basarili.

zaten benim şu anda eldivenimda 28 sp var ve en mantıklısı bu ama hit cap değilken 20 hit de kullandım cap yapana kadar zaten geçici olarak önerdim .
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...