Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

warlock destruction talent seçimi

demode

Öne çıkan mesajlar

firestone kullanıyorum.
Drain soula vermek çokta mantıklı değil, sonuçta sadece affliction damagelerinin threatini düşürüyor(siphon life, unstable affliction, haunt, corruption ve agony), biz sadece corruption ve agony kullandıgımız için agro problemi olmaz, benim 1 point veme sebebim, sadece çok damage yenilen combatta healerlara birazda olsa zaman tanımak.
Sosyal ağlarda paylaş

Talent olarak buna benzer bişey kullanılıyor genelde.

Shadow Embrace stacklemek için SB, Haunt ile başlayıp UA/Immo->Corr>CoA>SL şeklinde devam ediyorsun.

Hatta UA/Immolate'i tek tuşa atayabilirsiniz:
#showtooltip
/castsequence Unstable Affliction(Rank 5), Immolate(Rank 11)

Aynı şekilde Siphon Life'ın son tikini görmezden gelirseniz CoA/SL için de buna benzer bir makro yaratıp ardarda cast edebilirsiniz.

Dummylerde ve Patchwerk gibi bosslarda destroya göre daha iyi dps yapsanız da pratikte o kadar da iyi değil. Trashler daha dotları yerleştirmeden ölüyor mesela. Sabit durup dps yapmadığınız bosslarda da rotasyon bozulunca baya bi dps kaybınız oluyor destroya göre.

Benim tavsiyem 0/41/30.
Oynaması kolay ve zevkli.

CoA>Immo>Inci şeklinde devam ediyorsunuz. CoA ile birlikte Corr da kullanmaya değer mi tam bilmiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Trash ta affliction düşük kalacaktır illaki. Boss fightlar önemli benim için.

Senin verdiğine çok yakın bir talent denedim, dummy üzerinde 0.20.51 destruction talentine göre %20 daha fazla dps yapıyor. (CoE ben attım)

Boss fight ı cidden merak ediyorum nasıl olucak. Çarşamba günü farklı combatlarda test edip daha somut bilgiler yazıcam.

Ayrıca affliction farm açısından inanılmaz güzel bir spec. Ama heroic yapmak için hiç uygun değil.
Sosyal ağlarda paylaş

Argue said:
patchwerk 4.300dps

0.20.51

http://www.wowhead.com/?talent=IZfhczcxZVcGVr0uVoAcsu

Healtstone ve shadowfury tamament senin seçimin. Heroic yapıcaksan Shadowfury çok çok imba bir skill. Hs de raidler için olmazsa olmaz.

Shadow bolt'a talent vermemişsin %10 ordan kaybediyorsun mesela. ne kullanıyorsun shadow bolt yerine farklı bir skill mi procluyosun ? bide senden ricam skill sıralamasını yani sıra ile hangi skilleri kullanıyorsun sölermisin .teşekkürler.
Sosyal ağlarda paylaş

Guild olarak 2 adet lock umuz var. hatta 3 olması gerek. Bazen online olmuyor. Onlar destruction bende affli olsam. Raid de Curse off Doom ve Curse off Elements yapsa sizce daha iyi olmaz mı?

Yani Affli olarak gitmem mantıklı olmaz mı? Zaten o zaman talent de Curse Of Agony ye de vermem pek anlam lı olmaz değil mi?

(Afflication olarak ayrı topic açmayayım dedim.)
Sosyal ağlarda paylaş

Synergenx
0.20.51 talentte shadow bolt atmıyoruz. Full fire gidiliyor. Shadow bolt sadece Corruption glyph i procladıgında instant atıyorum.

(Edit) skill sıralaması: Boss fight için: CoA/E/D - Corruption - Chaos Bolt - Immolate - 7x incinirate - Conflagrate -( Daha sonra gerekiyorsa Curse ve corruption, chaos bolt immolate ve incinirate rotasyon aynen devam)

Affliction için daha somut yorumları bugünkü raidden sonra yazıcam. Çok büyük ihtimalle Dps aynı çıkıcak birçok bossta, ama hitpointi yüksek bosslarda %35 ten sonra ekstra damage ve %25 ten sonra soul drainin 4x vurması zannediyorum affliction u öne çıkartacaktır.

Afflictionun en buyuk handikapı trashlerde güçsüz kalması. Dummy boss(%1 hp) üzerinde affliction, destruction dan %20 daha fazla vurmakta.
Sosyal ağlarda paylaş

Aynen öyle, %25 e kadar sb spam.
Naxxta ilk 2 bossa affliction girdim, sonra dayanamayıp yine desto talent e respec attım. 3-5 boss a fazla vurcam diye diğer tüm mobları yok sayamam.

Açıkçası çokta başarılı bulmadım, zaten önyargıyla bakıyordum afflictiona. Şimdi iyice pekişti, ayrıca cabuk oom olmasıda bir başka dezavantaj. Felhunterında dayanıksız olması diğer bir handikap oldu.

Ama yinede 10m hp si olan bosslarda affli oldukça iyi olacaktır.
Sosyal ağlarda paylaş

Mortis said:
Peki afflictiondaki rotationın nedir

dotları hangi sırada atiosun ve attıktan sonra shadow bolt spamleyip bossun hpsi %25 den sonra shadow bolt yerine drain soul mu kullaniosun?

Neden Drain soul.. Ben onu sadece Soul Shard için kullanıyorum..

5 man lerde dps de birinciyim .. genel olarak. leveli yüksek dk ve mage ler hariç hatta çoğu zaman da onları geçiyorum. Seed of Corruption dot. ve Rain fire ile..

Ben bosslarda da çok iyi sayılırım. Hatta ful epicli bir mage den bile iyi oluyorum çoğu zaman. Ama Palaidn tank veya dk olursa.

Sıralamayı. Dotları atıyorum.
Corruption
Curse of Agony
Siphon Life
Unstable Affliction
Haunt
Ve Shadow Bolt atıyorum. arada Drain life de yapıyorum. Bitmelerine yakın sıralarına göre devam ediyorum. Bu yetiyor dps için.

Drain soul neden = %25 de ben sadece normal tekli moblarda dotlatrdan sonra canı azalınca soul shard alabilmek için bunu kullanıyorum.

10 man ve 25 man içinde Curse of Agony yerine Curse of the Elements yapacağım mecburen. Onun haricinde aynı olur ...
Sosyal ağlarda paylaş

%25 ten düşük hitpointli targetlarda drainsoul 4kat fazla damage yapıyor.
Raid buffları ve bosstaki debufflar ile drain soul 10k+ tikliyor. Dot rotasyonunda Haunt u en sona alıp, drain soulu full tutmak tahminimçe maximum dps i verecektir. Haste i hesaba katmazsak 15sn süren chaneling effectte 5tik vuran souldrain damagei 50k dan fazla damage vermekte. bu yüzden yüksek hitpointli bosslarda çok daha verimli sonuç alınıyor. Trash için oldukça gereksiz, sonuçta %25 hitpointe inen trash şu anda maximum olsun olsun 100k hitpointte olsun, 6. saniyede 2. tik gelmeden ölür.

0.20.51(fire) dan başka bir (destruction) talent önerisi olan varsa gerçekten duymak denemek isterim.

Bu arada boss combatlarda Incinirate %50-60 şansla crit damage vuruyor. Bu yüzden +%3 crit damage meta gemi mutlaka çalıştırın.
Sosyal ağlarda paylaş

Oldukça iyi bi talent, teşekkürler, ektradan 3 skill kullanma derdi yok. Cycle basit ve dps başarılı.

Şimdilik 1-2 heroic te deneyebildim, bu hafta raid yapıcak yer kalmadı ama heroiclerde 11k incinirate çok iddalı, büyük ihtimal bu talent ile devam ederim.

Talent(0,31,40): http://www.wowhead.com/?talent=IZfhczsgMV0zZVcGVr0uVzA

Cycle: corruption/curse/immolate up tutup, incinirate spam.
Sosyal ağlarda paylaş

CuteButPsycho said:
Demonic Empowerment ta alinabilir..

Son talent demonic emp, emp imp yada DK arasinda secimlik. Ben olsam DK'yi alirim, 45~ dmg eder. Demonic emp en zayifi, 30 sn de %20 pet crit increase demek, averajda %10 pete fazla crit demek. Bu da kabaca %5 pet dmg eder. E %5 dmg icin demonic emp alacagina, dest agacindan emp imp alirsin hem %5 dmg pete hemde %33 sansla %20 crit kazanirsin petin her critlediginde. Ama bence bu da kotu bir talent, o %20 critleyene kadar kalsaydi o zaman dusunulebilirdi. Ama buff geliyor, bir buyu yapiyorsun hop critlesede critlemesede buff gidior. Ne anladim bu talentten? Pet critledi mi bizim bir sonraki buyumuzde %100 critlese ilk zamanlardaki gibi, o zaman degerdi, su an broken bir talent :/

@Argue
Bu arada ben soul leech aldim 1 puan, onu trinketimi proclatacakmi proclatmayacakmi diye deneme yapmak icin aldim, su an makinam bozuldugu icin oyuna girip deneyemiyorumda, kaldi ole :/ Sen istersen conflag yada sburn alabilirsin bunun yerine. Trash keserken is yapar, boss fightlarda da add'i olan bosslarda anlik nuke'le add yatirmak icin yine ise yarar. Soul leech dps wise bir talent degil heal zaten her zaman geliyor patchwerk dahil.

Ha bu arada Corr'u up tutma, imp,coa ve immo glyphlerini kullan bu talentla ve corr'u kullanma. Aslinda corr'da kullanilir ancak ozel durumlarda kullanirim ben misal hareket etmek zorunda kalmissam gibi. Corr'a harcayacagim 1 global cd'in biraz fazlasina incinerate atarim. Averaj Corr dmg/GC VS averaj inci dmg/cast time hesabini yaptigimizda inci > corr sonucu cikiyor bu talentlarla. Ve aradaki fark corr'un molten core proclatma ihtimali ile kapanmiyor cunku zaten CoA 2sn'de bir tickleyerek ayni gorevi yapiyor, ekstra atilan corr'un olayi CoA'yi desteklemek oldugundan efektifligi azaliyor, tek olayi ekstra dmg olmaya basliyor. Dmg bazli dusununcede incin'e kaybediyor scaling'den oturu. Sonuc olarak benim corr ile ilgili gorusum boyle su anda.
Sosyal ağlarda paylaş

Agony glyph yerine şu anda Corruption glyph takılı bende, Shadow Trance % sine göre oldukça güzel procladığı için bırakmak pek içime sinmedi açıkçası.

Molten Core proclama şansını boş bir zaman buldugumda test etmem lazım.

Corruption'ı hem ektra dps, hem molten core'u up tutmaya destek, hemde shadow trance olarak hesapladıgımızda kullanmak avantajlı olur görüşündeyim.
Sosyal ağlarda paylaş

Bende de cor glyph'i var şu an ve onu atmak daha mantıklı geliyor. CoA atıp gcd ye daha fazla takılmakta istemiyorum. Ayrıca bu 0/31/40 talentı denedim heroiclerde, pek aşırı bir fark göremedim, bu gece raidden sonra buraya daha net birşey yazabilirim ama şu an gözüme ilk çarpan şey eski threat sorunun belirdiği bu talent ile eheh. Gerçi ben soul leech yerine conflag e verdim.
Sosyal ağlarda paylaş

Rotasyon olarak gayet kolay bir talent, bol critli inc de cabası ama dediğim gibi aşırı bir threat sorunu var anlamadığım şekilde. Dps olarak açıkçası pek fark göremedim, hatta daha da azdı diyebilirim 0/20/51 den. Yarın tekrar denedikten sonra respecleyeceğim sanırım.

p.s: gear ve statlar da fena değil, nedeni gear mı bilmiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Pyro said:
Bende de cor glyph'i var şu an ve onu atmak daha mantıklı geliyor. CoA atıp gcd ye daha fazla takılmakta istemiyorum. Ayrıca bu 0/31/40 talentı denedim heroiclerde, pek aşırı bir fark göremedim, bu gece raidden sonra buraya daha net birşey yazabilirim ama şu an gözüme ilk çarpan şey eski threat sorunun belirdiği bu talent ile eheh. Gerçi ben soul leech yerine conflag e verdim.

GCD'ye daha az takilirsin CoA atarak cunku CoA atarken Corr atmiyorsun.

Corr : 18sec duration, 3sec each tick , total 6 tick , %4 extra sbolt. (dmg farki var tabi birazda)
CoA : 28sec duration, 2sec each tick , total 14 tick.

Dakikada 2 kere gcd avantajin olur CoA ile Corr'a gore. 2gcd guzel gear ile 1,5 - 2 arasi incinerate eder.

-Burasi teorik yaklasimlar icermektedir, dikkatli okuyunuz-
%4 nightfall demek, 100 tickte 4 proc demek. 100 tick icin 100/6= 16.66 kere full time corr dondurmek lazim. Buda 4.165 corr turunda 1 nightfall procu demek. Bu da 74.97sn demek kabaca 75sn de bir kazanilan 1 sbolt eder. Keza bu varsayalim instant sbolt'ta size 1 GCD'ye mal olur. Oyunda spell cast etmeye basladiginiz zaman GCD donmeye basladigi icin esasinda bu instant sbolttan kazanciniz sadece ((incinerate cast time - GCD)*zaman + (sbolt dmg - incinerate dmg)*damage) olur. Cunku zaten siz incinerate spamlarken arada proclayan bir sbolt'u atmak icin, elinizden o incinerate'in cikmasi lazim, bu da zaten gcd bekleme suresini incinerate cast ederken beklemis olmaniz anlamina geliyor.

Biraz karisik anlattim, ama kabaca o nightfall proc'u size GCD'ye mal olurken incinerate normal incinerate cast time'a mal oluyor. Eger bu sekilde dusunurseniz, aslinda bu proc'un cokta bir numarasi olmadigini goreceksiniz. Benim gorusume gore cast time'i sifira indiren proclar PvP wise proclardir. Oyundaki amaclari PvP'de yararli olmaktir. Ha PvE'de de is yapabilir orasi ayri ama esas amaclari PvP'ye hizmet etmektir cunku oyuncuya mobility kazandirirlar. PvE'de mobility genelde onemsizdir, bu yuzden bu tarz proclarin ve talentlerin en onemli getirisinden faydalanamayiz. Ha ama kimi zaman PvE'de overall dmg'i arttirabilirler, ama bu yinede bu proclarin ve talentlerin PvP wise talentler oldugu gercegini degistirmez.

SONUC : 75sn de bir kazanilan sbolt ve corr'un coa'ya gore daha fazla verdigi dmg, coa kullanirken kazanilan dakikada 1.5-2 (75 saniyde 1.875 - 2.5 eder) incinerate farkini kapatmaya yetmez. Tabi tum bunlar gear'a bagli hesaplar. Boyle konusunca net olarak bir rakam vermek imkansiz.

0/31/40'in performansli calismasi icin gear lazim. En az 2200 unbuffed dmg, 25 crit, bi dunyada haste lazim. Anca bu rakamlarda iken felguard speci ile basa bas hale geliyor zorla. Statlar arttimi dest demon'a farki acmaya baslar scalingden oturu. Yuksek gear ihtiyacindan oturu bu spec end game speci gibi duruyor. Su anki gear ile bu specin efsanelesmesi zaten soz konusu bile degil. Ne zaman 2500~ dmg'lara 30+ critlere 20+ haste'lere cikariz o zaman isler degisir.

Treat konusuna gelirsek, tank var tank var, ben hicbir problem hissetmedim, shatter bile basmiyorum hala genelde. Ha ama vasat tanklarda sorun cikabilir, bunu spec'e degil tank'a mal etmek lazim.
Sosyal ağlarda paylaş

Açıklama için teşekkürler nihlathak ama şimdi şöyle bir durum var. Aggro konusunda 3 haftadır hiç sorun yaşamayıp bu speci deneyince aggro sorunu yaşamam ki tankların da o kadar gear değiştirip neredeyse en iyi gearlarına ulaşmasına rağmen biraz garip geldi bana. Ha item falan da değiştirmedim son 1-1.5 haftada. Öte yandan bende fel armor ile 2100 sp, %22 crit, 323 hit, 352 haste var henüz. Ben şu an için herhalde yeter diyerek denemiştim ama yeterli değilmiş meğersem eheh. Gerçi daha değişecek bir kaç 70 item ı var. Bu gece sadece coa atarak denemek istiyorum daha çok net bir karar veremedim spec hakkında.
Sosyal ağlarda paylaş

Pyro said:
Açıklama için teşekkürler nihlathak ama şimdi şöyle bir durum var. Aggro konusunda 3 haftadır hiç sorun yaşamayıp bu speci deneyince aggro sorunu yaşamam ki tankların da o kadar gear değiştirip neredeyse en iyi gearlarına ulaşmasına rağmen biraz garip geldi bana. Ha item falan da değiştirmedim son 1-1.5 haftada. Öte yandan bende fel armor ile 2100 sp, %22 crit, 323 hit, 352 haste var henüz. Ben şu an için herhalde yeter diyerek denemiştim ama yeterli değilmiş meğersem eheh. Gerçi daha değişecek bir kaç 70 item ı var. Bu gece sadece coa atarak denemek istiyorum daha çok net bir karar veremedim spec hakkında.

Daha once Felguard kullaniyorduysan evet normaldir yarattigin treat'in artmis olmasi cunku petin daha az sen daha cok vuruyorsun dest talentiyle. Ama rega'ninda dedigi gibi treat'in problem olmasi genede tuhaf. Cunku tanklar inanilmaz tps'lerde oynuyorlar su siralar ben bizim hicbir tanki yakalayamiyorum genelde omende.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...