Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Wakfu

GERGE

Öne çıkan mesajlar

sanmıyorum gecikir bence. eca ve rogue revize edilmek için kapatıldı, masquarade hiç yapılmadı, sram daha yeni yapıldı ve overpowerın zirvelerinde dolaşıyor... client dersen sürünüyor, combat sequence ikide bir server-client ikilisi tarafından karışıyor combatı bitirene kadar hayattan beziyoruz. DB ikide bir karışıyor, aldığın zaaplar siliniyor, astrub zaapın silinirse ebediyen astruba geri dönemez oluyorsun.

ankamanın çalışma hızını göz önünde bulundurursak bunların düzelme yoluna girmesi 3 ay. zaten de sramin OP durumu asla düzeltilmez, feca osa gibi classların da diğerlerine göre ezikliği asla kabul edilmez ve asla denge denecek bişeye yaklaşılamaz, onları geçiyorum da client ile ilgili sorunlar baya ciddi.
Sosyal ağlarda paylaş

Sufi said:

sanmıyorum gecikir bence. eca ve rogue revize edilmek için kapatıldı, masquarade hiç yapılmadı, sram daha yeni yapıldı ve overpowerın zirvelerinde dolaşıyor... client dersen sürünüyor, combat sequence ikide bir server-client ikilisi tarafından karışıyor combatı bitirene kadar hayattan beziyoruz. DB ikide bir karışıyor, aldığın zaaplar siliniyor, astrub zaapın silinirse ebediyen astruba geri dönemez oluyorsun.

ankamanın çalışma hızını göz önünde bulundurursak bunların düzelme yoluna girmesi 3 ay. zaten de sramin OP durumu asla düzeltilmez, feca osa gibi classların da diğerlerine göre ezikliği asla kabul edilmez ve asla denge denecek bişeye yaklaşılamaz, onları geçiyorum da client ile ilgili sorunlar baya ciddi.

Sufi...

Gozlerimiz yollarda kaldi...
Hadi artik...
Sosyal ağlarda paylaş

Sufi said:
sanmıyorum gecikir bence. eca ve rogue revize edilmek için kapatıldı, masquarade hiç yapılmadı, sram daha yeni yapıldı ve overpowerın zirvelerinde dolaşıyor... client dersen sürünüyor, combat sequence ikide bir server-client ikilisi tarafından karışıyor combatı bitirene kadar hayattan beziyoruz. DB ikide bir karışıyor, aldığın zaaplar siliniyor, astrub zaapın silinirse ebediyen astruba geri dönemez oluyorsun. ankamanın çalışma hızını göz önünde bulundurursak bunların düzelme yoluna girmesi 3 ay. zaten de sramin OP durumu asla düzeltilmez, feca osa gibi classların da diğerlerine göre ezikliği asla kabul edilmez ve asla denge denecek bişeye yaklaşılamaz, onları geçiyorum da client ile ilgili sorunlar baya ciddi.

Ben bıraktığımda derdimiz lvl 60 sonrası harita/mob eksikliğiydi, classların bir kısmı yoktu. Clientta tek kusur combat sırasında yaşanan otuz saniye bugıydı.

Neler dönmüş neler.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
oyun pay to play.

üstte dendiği gibi fransız oyunu. geliştiricisi ve yayıncısı ankama. dofus'un geliştiricisi aynı zamanda.

grind var ama grup halinde yapılıyor ve çok zevkli. karşılaşılan moblar grup halinde savaştıklarından oyuncular olarak party kurup topluca yaratık kesiliyor.

oyunun eksikleri var biraz. mesela dört milletten benim bildiğim bir tanesinde mob çeşidi eksik biraz. bazı classların düzeltilmesi gerekiyor. o eksikleri giderdiklerinde güzel bir oyun olacak.
Sosyal ağlarda paylaş

ankama amatör ruhla yola çıkmış bir firma. o yüzden birçok firmaya göre avantajlı olabiliyor oyuncu açısından. ancak bunca seneden sonra o amatör ruhun hala devam ediyor olması bazı noktalarda sıkıntı çıkarabiliyor. ankama oyununu uzun süre oynadığınızda firmanın oyunu yönetim stratejisiyle ilgili sorunlar yaşayabilirsiniz.

oyunlarına gelirsek dofus çok iyiydi sonradan fazla deforme oldu, hem sistemi hem de grafik anlayışı açısından. dofusun esas grafiker kadrosu wakfuya kaydırıldı ve orjinal tarz wakfuda devam ediyor. dofusa da yeni bir grafiker kadro oluşturuldu. yeni ekibin tarzı dofusun orjinalliğinden çok uzak. üstüne üstlük eski kadronun grafiklerinin temelleri üzerine yeni kadronun farklı ve (bence) kötü tarzıyla eklemeler yapınca ortaya melez bi tarz çıktı. görsel olarak dofus artık kötü sayılabilir bence.

wakfudaysa grafikler esas ekibin muhteşem tarzıyla devam ediyor ama oyunun ortamı malesef çok kısır. bi süreden sonra "neden combat/level yapayım ki?" dedirtiyor insana. çok radikal değişikliklere ve kararlara ihtiyaç var adam olabilmesi için. satın alacağımı sanmıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

vur kediye
başladığın yerde oyunun işleyişini dojoda combatı anlatıyo sana işte elemental attack tır resistance tır move pointtir action pointtir nedir öğretiyor

kurtlu kısım area lardaki habitat kısmını anlatıyo .
(nedir değildir bak yoksa bi ton agaç magaç kesicen hop -rep hop -rep yicen)

sonra baykuştan nation seçiyosun başlıyosun.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...