Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Wakfu

GERGE

Öne çıkan mesajlar

banada turn based olması çok cazip geldi ama karakterlerin biraz dallarındırılması lazım. gerçi 200 level, 1000 ability point veriyo, o passive lerin oldugu kısımdan hepsini alamıyosun (gibi gözüküyo) ama yinede çok sınırlı.

bi yerde koca bi kafa var (anahtar düşürüp giriyosun oraya sanırım) lv50 mi ne direk vurmuyor ama deil giib kuş summonlıyo bende bi lv10 ecaflip var gelirsenzi bi boss combatıda deneriz.
Sosyal ağlarda paylaş

LethE said:

banada turn based olması çok cazip geldi ama karakterlerin biraz dallarındırılması lazım. gerçi 200 level, 1000 ability point veriyo, o passive lerin oldugu kısımdan hepsini alamıyosun (gibi gözüküyo) ama yinede çok sınırlı.

bi yerde koca bi kafa var (anahtar düşürüp giriyosun oraya sanırım) lv50 mi ne direk vurmuyor ama deil giib kuş summonlıyo bende bi lv10 ecaflip var gelirsenzi bi boss combatıda deneriz.

dofus şimdiye kadar oynadığım karakter dallandırma olayında en detaylı oyun. int olması gereken karakteri agi. bile yapabiliyordun, wakfuya bi 10 dk baktım da tamamen değiştirmişler olayları, 150 pointe AP bile alabiliyorsun.. stat sistemi tamamen değişmiş, dofusta agi vardı, adamın yanından yürüme şansı ve adamın senin yanından yürüme şansı o stata bağlıydı şimdi 2 farklı stat yapmışlar o olay için.. tamamen bambaşka bir oyun yani çözmek lazım baştan.
Sosyal ağlarda paylaş

dofusta seçtiğin element tipinin karşılığı olan statın bonuslrı olabiliyordu, bonusu iyi olanlar, kötü olanlar ve bonusu olmayan element tipleri vardı. şimdi bu bonusları ayırmışlar dolayısıyla bu olaydn kaynaklanan dengesizlik sona ermiş. yani water vuran adam çok zengin olur, air vuran adamdan close combatta kaçamazsın, fire vuran adam iyi heal eder, earth vuran adam avcunu yalar gibi durumlar yok artık.

element skillerinin tamamı skill puanı sisteminin dışına çıkarılıp skılli kullanmaya bağlanmış. yani uzun vadede karkterlerin tamamı 4 elementin 3ünde master oalcak gibi görünüyor. bunların stata bağlı olmaktan kurtarılmış olması classlarda hiçbir zaman kullanılmayacak saçma sapan element skillerinin olmaması anlamına geliyor. eskiden classların ilgisiz element spelleri sadece utility amaçlı kullanılırdı.

utility skillerinin tamamı da skill puanına bağlanmış. dofusta tecrübeli olanlar utility spellerinin ne kadar önemli olduğunu bilirler. ap, mp, dodge, lock, prospecting, wisdom vs gibi çok önemli özellikler de skill puanına bağlanmış. bütün bu özellikler ve tüm utility skilleri level başına gelen 5 skill puanına bağlı olduğundan karakter buildi konusu epey sıkıntılı olacak gibi görünüyor.

şahsen yeni sistemi beğendim. beta olmasından kaynaklandığını umduğum client stabilitesi sorunu var. connecitonla ilgili problemler de var. çıkana kadar çözerlr herhalde.

ama fransızlara güvenin ne kadar diye sorarsanız zerre güvenim yok o başka.
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...
Henüz pvp'lerine girmedim ancak bunu oynayacak olsam büyük ihtimal UO oynardım. Tb sistemli MMO cidden çok garip herhalde bu oyunu CryEngine3 motoru ile düşünemezdim, verilen paralara yazık olurdu büyük ihtimal.

Bu arada oyunda merak ettiğim birşey var (kısa zamanda da göreceğimi sanmıyorum) dışarıdan birileri başka bir battle'a nasıl katılabiliyor?

- Aynı party/group/faction'da olması zorunlumu o kişilerin yoksa isteyen istediğin battle'a akabilirmi?
Sosyal ağlarda paylaş

daha önce dofus oynamamıştım. wakfu'ya başlarken böyle monoton bir oyunla karşılaşacağımı sanıyordum ama bugüne kadar oynadığım en zevkli oyunlardan biri çıktı.

theme park olmasına rağmen piyasada dolaşan tüm para oyuncular tarafından maden olarak çıkartılıp oyun para birimine çeviriliyor. Kama minter diye bir meslek var onun sayesinde maden kullanarak para basabiliyorum. İnsanın kendi parasını basması gerçekten çok zevkli. Para basmak için önceden belirli reçeteler olduğu gibi kendi reçetemizi de yapabiliyoruz ama ben daha onu deneyemedim.

quest falan yok. tamamen grind üzerine kurulu ama katıldığım her partyle ayrı ayrı haritalarda ayrı ayrı mob gruplarına karşı çok zevkli combatlara girdim. grind hiç bu kadar zevkli olmamıştı. hiç sıkılmıyor insan. her seferinde partyde başka classtan adamlar oluyor ve karşılaşılan mob grubu başka özellikler sergiliyor. combat sıresında sırayla 1-2-4-5-6-3 falan diye tuşlara basmaktansa düşünmek gerekiyor.

oyuncu kitlesi şu an için kendini bilen tiplerden oluşuyor gibi görünüyor. arada olgunlaşmamış tipler de çıkıyor ama gerçekten çok az yani.

şu anda oyunun ekonomisi emekleme aşamasında. pek çok ürün biraz haritada dolaşılınca çok ucuza bulunabiliyor. oyunun para birimi henüz enflasyona uğramamış. o yüzden rahat sayılırız.

dungeonlar ayrı bir zevkli zaten.

ben bu Iop'u iki gündür oynuyorum daha. başlangıç kıyafetlerini dizmek hiç zor olmadı. amulet eksik kaldı. onu da hallederim.

açıkçası turn based mmo sıkıcı olur diyordum ama homm5'dekinden kat kat fazla eğleniyorum.

haa bi de oynarken gayet rahat bir şekilde (dungeonda falan da) iki elle yemek yenebiliyor. feci rahat.

Sosyal ağlarda paylaş

pinkporing said:

noldu ingilizce oynıyabiliozmu oyunu?_

client ingilizce olarak ayarlanabiliyor. çok küçük çeviri sorunları var. haritalarda challangelar çıkıyor onlar fransızca görünüyor benim gözüme çarpan.

[hr]

Şimdi yeni mesaj atmayım bunu güncelleyeyim.

Çevre falan da süper olmuş ya. hplerin dolmasını beklerken böyle kenarda köşede duran banklara oturunca çok şekil duruyor karakterler.

Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
ara levellarda mob'lar konusunda sıkıntı yaşanıyor xp açısından.
30 ve üstü için boo ve moskitoları
40 üzeri olunca da kralove'ları önerebilirim.
tabii sololamak çok zor
grup içerisinde hem eğlenceli hem de güzel xp alınıyor.
xp boost için ise tsar dungeon önerebilirim.
canı sıkılanlar her zaman için seslenebilir 7-10 arası oyunda oluyorum akşamları.
Sosyal ağlarda paylaş

arkadaş önerdi daha bu sabaha karşı başladım oyuna, level 17 oldum.. mal mal dolanıyorum etrafta, miner kasıp para basmak istiyorum ama daha craftı öğrenemediğimden dolayı ne var ne yok harvestliyorum.. biraz da cooking kastım. sonuç olarak craft olayını çok iyi yapmışlar.

ayrıca en ufak NPC olmaması, tüm ekonominin insanlar üzerinden olması garip olmuş ama olmuş gibi, anlamadım daha..

bi de beta ne kadar sürecek bilgisi olan var mı?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...