Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Fallout 3

arcane

Öne çıkan mesajlar

oyunu edinmedim, oyun hakkında bişey demiycem, ama fo3 reloaded versiyonu olan arkadaşları ilgilendiren bişiler görüyorum sık sık, birileri reloaded versiyonuna worm koyup tpb dahil bi sürü yere sızdırmayı başarmış. önemliymiş diye koyuyorum:

İyi niyetle yapılan bir hareket olduğundan oyunu nasıl crackleyeceğini anlatan kısımı koymadığını varsayıyorum. Trojanla ilgili kısmı tekrar postlayabilirsiniz, bu yapılana kadar risk altında olan arkadaşlar ayrıntılı bilgiye google'dan kolayca ulaşabilir. /arcane
Sosyal ağlarda paylaş

şu görevi nasıl yapabilirim?

ilk kasaba megaton. orda bi kız west soyadlı, bize bi not veriyor ailesine gidip teslim ediceğiz. o questi yapayım dedim. epey bir yol yürüdüm ve üç-dört binadan oluşan bi kasabaya vardım. adamlar Family diye birşeyden korkuyormuş, West'lerden birisi evinde ölmüş felan. Bunu ordaki sorumlu adama söylediğimde git Ian'ı bul dedi ama Ian'ı nerde bulacağımı bilmiyorum. Quest kısmında da gözükmüyor. nasıl olcak buiş, Ian mıdır nedir o nerde?

Sosyal ağlarda paylaş

Bozar bir şekilde olmalıydı. Tabii ki eskisi gibi olmasın, 35'den kral treshholdlu ucuz mermiyle 15lik burst çakmasın ama ne bileyim otomatik, dürbünlü bir silah olarak geri dönmeliydi. Muhteşem mermi demişken sanırım oyunda olmayan bir başka silah da .223 FMJ Pistol. Daha da önemlisi oyunda GAUSS YOK. Evet, şaka gibi, gauss pistol, gauss rifle yok. Bilmiyorum railway rifle'ı gauss olarak mı düşünmüşler, eğer öyleyse gerçekten durum içler acısı çünkü silah ile EMC güzel konseptlerdi, Fallout'u Fallout yapan şeyler bunlar. Combatı, karakter sistemini bozdunuz bari silahları biraz olsun aslına uygun yapsaydınız. PANCOR JACKHAMMER YOK YAHU. Small guns listesine baktım şimdi şaka gibi yahu.
Sosyal ağlarda paylaş

Quel-Thul said:
Luxor said:
oblivion: gözümüzü hücrede açarız, önümüzde parmaklıklar, sonra hapisten kaçarız.

fallout3: gözümüzü doğumhanede açarız, sonra önümüzde kreşin parmaklıkları, sonra vaulttan kaçarız.

oblivion: tiber septim in oğlu jauffreyi bulmak ana questimizdir oyuna başlarken.

fallout3: vaulttan kaçan babamızı bulmak ana questimizdir oyuna başlarken.

oyunda daha ileri gitmeye vaktim olmadı henüz, ama nedendir bu benzerlik demeden de yapamadım. daha orjinal bir fikir bulamazlar mıydı?

cami önünde mi başlayacan tabi vaultta başlayacan

aynen öyle... fallout 2 nerede başlıyordu bi düşün bakalım.
Sosyal ağlarda paylaş

pronoit said:
Luxor said:
oblivion: gözümüzü hücrede açarız, önümüzde parmaklıklar, sonra hapisten kaçarız.

fallout3: gözümüzü doğumhanede açarız, sonra önümüzde kreşin parmaklıkları, sonra vaulttan kaçarız.

oblivion: tiber septim in oğlu jauffreyi bulmak ana questimizdir oyuna başlarken.

fallout3: vaulttan kaçan babamızı bulmak ana questimizdir oyuna başlarken.

oyunda daha ileri gitmeye vaktim olmadı henüz, ama nedendir bu benzerlik demeden de yapamadım. daha orjinal bir fikir bulamazlar mıydı?

ee insanlar doğuyor ya ondan belki gözünü doğumhane de açmışsındır. falloutun olayı hiç orjinallik olmadı ki diyalogudur atmosferidir. göndermeleridir. yoksa 80 lerde yapilmiş olan herşey zaten nükleer savaş sonrasıyla ilgilidir.
vaultsuz fallout'ta kolpadir.

bone abi enclave basitçe bildiğin insan faşistler. dünya savaşı öncesi amerikan hükümetinin dönüştüğü şey ikinci oyunda anlatiyorlar baya planlari daha fazla bişi istersen atarim özel mesajtan ama genel olarak bu adamlar wasteland'de bulunan tüm insanların 'insan olmadığını' kabul ediyorlar. amerikancılar işte.

herkes bi vault olayına takılmış ama anlatmak istediğim o değil. her iki oyunun hikayesinin akışından bahsediyorum, ikisininde başlangıcında bir yerden kaçıyor oluyoruz, ikisininde ilk başlarda görünen ana görevi birini bulmak. resmin tamamına bakın yani eleştiri getirirken.
Sosyal ağlarda paylaş

pronoit said:
bone enclave basitçe bildiğin insan faşistler. dünya savaşı öncesi amerikan hükümetinin dönüştüğü şey ikinci oyunda anlatiyorlar baya planlari daha fazla bişi istersen atarim özel mesajtan ama genel olarak bu adamlar wasteland'de bulunan tüm insanların 'insan olmadığını' kabul ediyorlar. amerikancılar işte.

ben de öyle bişiler hatırlıyorum, enclave faşist militan askerler topluluğu, brother of steel özgürlükçü düzenli askerler topluluğu gibi aklımda kalmış.
ancak burda enclave radyoda demokrasiden felan bahsediyor, şaşırdım.
Sosyal ağlarda paylaş

fenris said:
bg2 yle, f2 nin başlangıçları çok bayıktı.f2 de speech le geçiliyodu neyse ki. bg2 içinde sırf orayı atlamak için mod yaptılar.

oha, bg2'nin başına bayık diyeni abyss köprüsünden aşşağı atıyorlarmış...

"Interesting, you have much untapped power." ne süper seslendirmeydi be. yine olsa yine oynarım. belki de bg2'ye defalarca başlayıp oyunun başını milyonlarca kez oynamama rağmen sıkılmama bir nedendir :)
Sosyal ağlarda paylaş

Luxor said:

herkes bi vault olayına takılmış ama anlatmak istediğim o değil. her iki oyunun hikayesinin akışından bahsediyorum, ikisininde başlangıcında bir yerden kaçıyor oluyoruz, ikisininde ilk başlarda görünen ana görevi birini bulmak. resmin tamamına bakın yani eleştiri getirirken.

baslangicini bir kenara birakirsan oyun genel isleyis olarak quest yapisi ilerleyisi direk oblivion kopyasi

mantalite olarak yani

yanindan gecerken git basimdan be senlemi ugrasicam diyen npc tikladiginizda oh you must be the one who left vault!

oeh ? daha 10 dakika olmadi disari cikali ben sehri nasi nerde diye anlamaya calisiyorum ilk konustuum npc nin soyledigi laf bu?? saglam fisilti gazetesi var :p
Sosyal ağlarda paylaş

oyunsonu spoilerı

bitirdim oyunu az önce, biraz aceleye getirmişler oyunun sonunu sanki, çok sacma bitti hakkaten, ehh bumudur dedim.

bikere devam edemiyoruz oyuna malum sebeplerden dolayı... çok büyük eksiklik bu. belki bi şans ölmem diye rad suit giyip girdim kontrol odasına, 2 tanede rad x attım, yok gene saçmasapan öldüm :(

Sosyal ağlarda paylaş

Fort Bannister nerdedir tam olarak? talon company e bi "once and for all" ziyareti şart oldu artık lol

bu arada oyundaki mevcut commmon her silahın birer adet flan aşmış versiyonu mevcut, bulursanız aynen eski versionla repair oluyorlar.

örnek:

10mm Submachine Gun
Damage:37
Weight:5
Value: 330
Ammo: 10mm bullets
Clip Size:30

Sydney's 10mm "Ultra" SMG
Damage:59
Weight:5
Value:
Ammo: 10mm bullets
Clip Size:50
Sosyal ağlarda paylaş

Bone said:
fenris said:
bg2 yle, f2 nin başlangıçları çok bayıktı.f2 de speech le geçiliyodu neyse ki. bg2 içinde sırf orayı atlamak için mod yaptılar.

"Interesting, you have much untapped power." ne süper seslendirmeydi be. yine olsa yine oynarım. belki de bg2'ye defalarca başlayıp oyunun başını milyonlarca kez oynamama rağmen sıkılmama bir nedendir :)

By the name of Moradin..

baba naptın bg2 nasıl bayıktır yıllardır onun gibi oyun çıkmadı saçma sapan neverwinter lar dungeon siege mış falan filan son zamanlarda beni tek eğlendiren witcher oldu oda fena değil katogorisi.bu arada o bayık dediğin diyologlar varya,sen hiç bir oyun charında o kadar karizma bir cümle kurma potansiyeli gördünmü ?
I cannot be caged. I cannot be controlled. Understand this as you die, ever pathetic, ever fools-Jon Irenicus
ah jon baba be :=)
Sosyal ağlarda paylaş

Quel-Thul said:

oyunsonu spoilerı

bitirdim oyunu az önce, biraz aceleye getirmişler oyunun sonunu sanki, çok sacma bitti hakkaten, ehh bumudur dedim.

bikere devam edemiyoruz oyuna malum sebeplerden dolayı... çok büyük eksiklik bu. belki bi şans ölmem diye rad suit giyip girdim kontrol odasına, 2 tanede rad x attım, yok gene saçmasapan öldüm :(

niye saçma sapan olsun abi mad max gibi mi takilacaktik bence wasteland e yakışır bir son oldu.ciddiyim.

bone: enclave o radyolarla kendi reklamını yapiyor abi tabii ki diyecek öyle. bos özgürlükçü değil teknoloji gelsinde ne şekilde kimden gelir mühim değil.bos'da baya rahatsız bir kuruluş özellikle van buren projecti oynayabilseydik iyi olurdu o senaryoda NCR ile BOS savaşa giriyordu fln
Sosyal ağlarda paylaş

Hem F2nin hem BG2 nin başlangıçları sinir bozucu bayıklıktaydı, saçmalamayın.

F2de unarmed/melee, speech, sneak yoksa 30% hitle şanslıysanız 3 turda karınca kesiyor, son elemenla 15 tur kapışıyordunuz. Çıktıktan sonra minicik xp veren saçma sapan questler yapıp, labirent gibi ağaçlıklarda gecko kovalıyordunuz, tarlada 4 turda çiçek kesiyordunuz. İkinci kasabaya geçseniz bile labirent gibi haritalar peşinizi bırakmıyor Suliki alsanız dahi vurduğu adamların tekrar yanına gitmesi dalması derken eşşek gibi uzun combatlar geçiriyordunuz.

BG2 başında yeto npclerle 3 kat HAYVAN gibi büyük dungeonda, upuzun koridorlarda, 3-5 hp li saçma sapan yaratıkları öldürmekle vakit kaybediyor, mapin bir ucundan aldığın itemı diğer ucuna götürüyordunuz. Sonunda da aldığın adam gibi ne item ne xp vardı. O yüzden o kadar popüler oldu Dungeon-be-gone modu.

F1 deki tek katlı, silahla tek mermide ölen farelerle dolu ilk dungeon, ilk kasabada katılan silahlı npc ile akrep kesme ve ardından raiderları temizleyip çooooook rahatlıyorduk.

BG1 de daha 1./2. lvl büyüleri cc alıp (hold person/charm/sleep/fear) çoook rahat ilerleyebiliyorduk.

Badthestadan birşey bekleyen yoktu zaten o konuda. Efsane sıkıcılıkta olduğu için bütün oyunlarının başlangıcı F3de nasibini alıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

crpgler diğer oyunlara kıyasla daha detaylı ve kompleks oyunlar oldukları için başlangıçları genelde tutorial havasında geçer, bg2 de fallout 1-2 de de durum böyleydi.

ondan sıkıcı gelmiştir size ama yapacak bişey yok, ilk defa oynayan adamı da düşünmek lazım.

anca belki tutorial opsiyonel yapılabilir ama atmosferin önemli oldugu crpglerde tutorial olması bence düşünülemez, onun yerine tutorial'ı oyunun içine yedirmeye çalışıyolar. sebep odur yani.
Sosyal ağlarda paylaş

Bone said:
pronoit said:
bone enclave basitçe bildiğin insan faşistler. dünya savaşı öncesi amerikan hükümetinin dönüştüğü şey ikinci oyunda anlatiyorlar baya planlari daha fazla bişi istersen atarim özel mesajtan ama genel olarak bu adamlar wasteland'de bulunan tüm insanların 'insan olmadığını' kabul ediyorlar. amerikancılar işte.

ben de öyle bişiler hatırlıyorum, enclave faşist militan askerler topluluğu, brother of steel özgürlükçü düzenli askerler topluluğu gibi aklımda kalmış.
ancak burda enclave radyoda demokrasiden felan bahsediyor, şaşırdım.

http://fallout.wikia.com/wiki/Enclave
Sosyal ağlarda paylaş

Bone said:
fenris said:

o oyunun basi degil ki abicim, intro videosu. kaede ve fenris o konuda cok haklilar, bg2 serinin diger oyunlari gibi her ne kadar efsane olsa da basi asiri dandik. oyle boyle degil yani.

kaldi ki, bg2nin baslangici katiyen tutorial ayarinda degil, o mephitler olsun, duergarlar olsun, golemler olsun pc'yi oldurecek elli aksiyon var. hic de oyle "ah yazik yavrucak oynamayi ogrensin" ayarinda degil. bildigin dandik bir baslangic iste.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...