Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Tellcom vs TTnet...fight!

Dark_Soul

Öne çıkan mesajlar

• 1 ay sonra ...
  • 2 hafta sonra ...
hevesinizi kaçırmak istemem ancak, tellcom şehir içinde normal apartmanlara TürkTelekom alt yapısı ile hizmet götürüyor (diğer tüm operatörler gibi). Yalnızca şehrin kenarında kalan sitelere kendi alt yapısını çekiyor. Henüz şehir içinde alt yapısı yok...
Sosyal ağlarda paylaş

zgrw said:
hevesinizi kaçırmak istemem ancak, tellcom şehir içinde normal apartmanlara TürkTelekom alt yapısı ile hizmet götürüyor (diğer tüm operatörler gibi). Yalnızca şehrin kenarında kalan sitelere kendi alt yapısını çekiyor. Henüz şehir içinde alt yapısı yok...

tt altyapısı lafını amma çok doladı yahu insnalar diline..
tt kendi alt yapısını max kullanıyor mu sanki?
ben evimde 30 dan yukarı dl hızı görmedim 1 yıldır.daha önceleri yine vardı bu bağlantı 100den aşağı değildi.tüm apartman çöktü kimse gelip bir şey yapmadı aramalara rağmen..alt komşum geçti tellcom'a.eskisinden iyi bile oldu diyor hatta gidip gördüm bizzat.evinizdeki bağlantıdan almanız gereken verimi alamıyorsanız da bu tarz biri tellcom vs hizmetlerine sığınabilirsiniz.
Sosyal ağlarda paylaş

quicknet tanrının lütfu gibi birşey şuan temiz ,hızlı,bağlantı oyunlarda düşük ping.

ama şunu unutmamak gerek daha kullanıcısı çok az vakti zamanında bir avuç kablo kullanıcısı varken oda çok güzeldi sonra nerelere geldi.

kampanya dolayısıyla 3 aydır 19 ytl ye 5mbit kullanıyorum şaka gibi birşey yeni yıldada 1 mbit e ödediğim kadar ödiyeceğim arkadaşım 100 mbit aldı 100 YTL tt de 35 mbit 135 YTL
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
CthuLhu said:
zgrw said:

tt altyapısı lafını amma çok doladı yahu insnalar diline..
tt kendi alt yapısını max kullanıyor mu sanki?
ben evimde 30 dan yukarı dl hızı görmedim 1 yıldır.daha önceleri yine vardı bu bağlantı 100den aşağı değildi.tüm apartman çöktü kimse gelip bir şey yapmadı aramalara rağmen..alt komşum geçti tellcom'a.eskisinden iyi bile oldu diyor hatta gidip gördüm bizzat.evinizdeki bağlantıdan almanız gereken verimi alamıyorsanız da bu tarz biri tellcom vs hizmetlerine sığınabilirsiniz.

ağzıma dolamadım, türkiyede ki adsl sistemini çok çok çok iyi bildiğim için bu kadar raat konuşuyorum.. quiknet'in alt yapısı ayrı bu tamam, ancak her yere ayrı alt yapı çekilmediği için her yerde yok ancak tellcom'un verdiği adsl hizmet TT altyapısı üzerinden veriliyor... Sadece senin hattının sonlandığı server farklı, o server'a gidene kadar ttnet müşterilerinin gittiği yolun aynısnı takip ediyorsun.. Nerden biliyorsun dersen bu iş üzerine çalışıyorum....
Sosyal ağlarda paylaş

Tellcom konusunda biraz bilgilendirme yapayım, eğer adsl alcaksanız anında verebilirler, çünkü şu an için (Türkiyenin %90ında) ttnet alt yapısı üzerinden adsl verebiliyorlar.

Ancak, quiknet isterseniz orada işler azıcık karışıyor. Quiknet gerçekten harika, 100 Mbit!! Peki nasıl? Mevcut alt yapı üzerinden 100Mbit veri taşımak mümkün değildir.. Sebebi ise çok basit, telefon kabloları o kadar çok veriyi taşıyamaz. ADSL üzerinden 8Mbit sorunsuz alabilmeniz gerekir (Mesafeye göre 24Mbit oturabildiğini gördüm). Peki Tellcom size 100Mbit nasıl veriyor? Tabi ki alt yapı ile.. Evinize kadar fiber kablo çekiliyor, bunun sayesinde 100Mbit internete sahip olabiliyorsunuz.

Heryere fiber çekmek o kadar kolay mı? Ne yazık ki değil, o yüzden Tellcom şimdilik yalnızca şehirin kenarında bulunan sitelere fiber çekiyor (bilkentte varmı hatırlamıyorum ama örnek olarak bilkent düşünün). Bu demek değildir ki, yarın şehrin göbeğinde yaşayan bizler 100Mbit alamayacağız. Tellcom yetkilisinin bizzat bana söylediği çok kısa bir süre içersinde şehir içine fiber döşemeleri başlanacağı ve bizlerimde bu güzel fırsatlardan yararlanabileceğimiz yönünde.

Bundan dolayı, yaptığınız ön başvurulara henüz geri dönüş alamamış olabilirsiniz.
Sosyal ağlarda paylaş

İyide bir firma ön kayıt alıp en kısa sürede size döneceğiz diyorsa en azından bilgi vermesi gerekmezmi? diyorumki haziran sonu başvuru verdim ocak oldu ne arayan var ne soran, bir bilgi veren şahsiyet bile yok, ha 1-2 sene geçecek sonra ön kaydınızı işleme koyuyoruz diye telefon gelecek bende cehennemin dibine kadar yolunuz var diyeceğim. Böyle saçma sapam hizmet olmaz, müşterinizi işinize geldiği zaman hatırlayamazsınız.
Sosyal ağlarda paylaş

@zgrw
anlattıklarını bilmek için bu işte çalışmaya da gerek yok zaten.
ben ne demişim aynı alt yapı belki ama o altyapıyı en azından max düzeyde sana fayda sağlayacak şekilde kullanabiliyorsun tellcom,smile ile.yoksa tellcom ayrı altyapısı var süper onlar demedim.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...