Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

ADSL vs Kablo ???

bLackcha0s

Öne çıkan mesajlar

Aradaki fark bölge bölge değişiyor. Şahsen benim yaşadığım bölgede (Alsancak/İzmir) kesinlikle ADSL açık ara önde. Kablo izmire geldiği ilk günden beri üyesiydim ama şimdi gittim ADSL aldım. Aynı paraya Kabloda maximum 8k hız alırken ADSL ile maximum 28k hız alıyorum. Fark cok bariz ortada. Arada 20k fark var.
Bunun yanında ayda en az 2 görüşme yapıyordum kablocularla fakat ADSL için aylardır daha bir görüşme dahi yapmadım ama tek problem eger problem çıkarsa zaten görüşecek kimse bulabileceğimi de pek sanmıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

:) işte sorun bu. adsl de sorun çıkarsa destek hizmeti olduunu sanmıorum, kabloda 7 gün hizmet veriolar.[signature][hline] :hrr: YOU TAKE THE BLOOD, I TAKE THE GLORY !!! :hrr:
Sosyal ağlarda paylaş

bence Cable>ADSL
tam 1 yıldır Kablo kullanıyorum. Memnunum hiçde öyle 8k falan değil downloadlar özellikle yurtdışı downloadlarda örneğin kazaa'da 18-20 ile çektigim oluyorki ortalama 15kb.

Download bakımından pek kalır yanı yok adslden.

Oyunlarda zaten bariz bi üstünlüğü var kablonun.
ADSL'ler laag lag diye bağırırken biz coşuyoruz :)

Ama bölge bölge değişiyor dedikleri gibi Bizim buranın alt yapısını daha yeni yaptıkları için yani eski olmadığı için iyi şu an.[signature][hline] The Truth is out There

Sosyal ağlarda paylaş

ADSL 'in uploadı düşük olduğu için oyunlarda sorun yaratıyo ama Diğer türlü her konuda kabloya fark atar ayrıca fiyatlarıda çok daha ucuz.

ADSL sorunsuz çalışıyor bazen kablotv gittiğinde düşünüyorum aha şimdi delirmiştim diye hem tv yok hem internet. Ama kablotv gittiğinde artık nete girip kafama göre takılabiliyorum.

Birkere sorun çıktı onada sorun denirse artık. Ben hiç şifre yazmamıştım aylardır şifresiz kullanıyodum birgün şifre sordu sitelere bağlanmadı fln onunda 444 lü bi telefonu var hemen aradım orayı sorunu çözdüm. Telefona çıkan bayanın ettiği yardım karşısındada şaşkınlığımı gizleyemedim açıkçası sandığımdan çok daha üstün bi performans gösterdi.[signature][hline] V ò d à n | ICQ : # 651567
Sosyal ağlarda paylaş

adsl nasil daha hizliymis kardesim söyler misiniz bana..
64k kablo internet, sana 128 k gibi hiz veriyor.

128k kablo internet 192, ama 256'dan sonra normal hizlarini veriyor.
TTNET'in kiyagi diye biliyorum ben bu uygulamayi..

biri tutmus 256k ADSL almis, gidiyor 64K Kablo internet'le kiyasliyor...
sonra gelmis buraya ADSL daha hizli diyor..

ee ben de gidip 512K Kablo internet aliyim, bakalim o 256k ADSL mi hizli, benim aldigim 512K Kablo internet mi?

Hiz dedigin ADSL, Kablo internetle felan ölçülmez..
Hiz dedigin bazi sayilara baglidir. Senin download hizin fazliysa, senin baglantin daha hizlidir.. Bu kadar basit.

Gördügüm kadariyla, ADSL'nin fiyati daha ucuz (sitede 100 milyon yaziyor 512'e.. o 100+100 mü yoksa direk 100 milyon mu, onu anlamadim.. Ama 200 milyonsa, Kablo internet ile ayni fiyata geliyor demek oluyor..)

ADSL'nin download hizi, ayni hizda kablo internetle ayni.
buna karsin, oyunlarda ve p2p programlarinda sorun çikartiyormus. Sadece Türkiye'de degil yani.
Upload sinirlamalariyla felan bu sorunu halletmeye çalisan bazi siteler gördüm.
suprnova forumlarinda bu upload sinirlandirilmasiyla, bittorent'i hizlandirmayi anlatan yazilar vardi mesela..

Ama Kablo internet'te bu sorunlar yok..

Ayrica 2 aydir açik pc, tek elektrik kesintilerinde gitti baglanti.
Onun disinda 24 saat kesintisiz baglaniyor kablo internet..

[Bu mesaj Bonecrusher tarafından 24 Nisan 2004 21:30 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

adsl de telekom daki bilgisayarla evdeki bilgisayar arasında telefon hattı olmasından dolayı hangi siteyle olursa olsun ping kablodan 30-40 civarı daha yüksek.

bu kadaaar, bitti , başka bi olay yok gerisi de kabloyla aynı.[signature][hline]Everybody knows.. That's how it goes..
Sosyal ağlarda paylaş

Fiyat/Performans olarak bakarsan ADSL çok daha ucuz bu kıyas kabul etmez.
512k Kablonetin ücreti nedir söyleyebilirmisiniz aylık 141 Milyon ADSL fiyatı.

Kablonet kullanıyorsunuz diye böyle hışımla yazılar yazmanıza gerek yok kablonet babanızın şirketi değil adsl de benim babamın şirketi değil savuncak değilim piyasa koşullarına göre yorum yapıyoruz tam araştırmadan bilmeden yazmayınız.[signature][hline] V ò d à n | ICQ : # 651567
Sosyal ağlarda paylaş

Adsl dünyanın hiçbiyerinde kablodan ucuz değil, bakmayın siz telekom un kampanya fiyatlarına,müşteri topluyor.Gelecekte aynı fiyata kablo 2-3 kat daha hızlı olacak.[signature][hline]''Most of us walk in the light and the shadow but there are the chosen few who walk this world , carrying their own light to brighten both day and night.''
Sosyal ağlarda paylaş

Kablonun hızı zaten sınırlı adsl gibi 10mbit fln olamıyoki?
ADSL daha yeni teknoloji dünyada o yüzden ADSL daha pahalı olabilir senin söylediğini "doğru" varsayarak söylüyorum.

30 EU ya 10mbit bağlantılar weriliyor Dünyada. Türkiyede ADSL'in uzun vade de daha pahalanacağını iddia ediyosan kutlarım.

ps: haziranda fiyatlar artacaktır kampanya fiyatları iptal olup.[signature][hline] V ò d à n | ICQ : # 651567
Sosyal ağlarda paylaş

Ingilterede adsl aylık 40-50 pound du ve bağlantı 256/256 gibi bişiydi,
kablo 14.99 pound a 256/256 alıyordun.

geçen sene gittiğimde 15 pound a 1mbit kullanıyorlardı
adsl hala aynı seviyelerdeydi.Bence hala pahalı bi teknoloji olduğundan fazla rağbet görmüyor.Kablo ilerisi için çok daha iyi 1-2 sene sonra görürsünüz.Zavallı telekom bi serbest bıraksa tabi.[signature][hline]''Most of us walk in the light and the shadow but there are the chosen few who walk this world , carrying their own light to brighten both day and night.''
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
ingterede adsl nin cablo ya gore daha az yaygın omasının sebebi
daha yeni ve bizdeki gibi her isteyenin oradada adsl uyesi olamaması

yani cable daha geniş bir alana yayılmış ve daha klay üye olunabilen bir baglantı çeşidi ingterede

bu arada isveçli bir arkadasa sorduydum 10mbit int hattı 40 $ civarıymış

ek olarak avrupada cable ve adsl standart 512 den baslıyor
512/256
1024/512 hat veriyorlar
bizdeki gibi downloadun 1/4 ü kadar hızda upload deil yarı yarıya

bunların yanında download limiti var
mesela 1024 lük hat alıyorlar yanında parantez içinde 20gb - 30gb gibi rakamlar var
1 ayda download edebilecegin max boyut bu geçersen kapanıyo hattın, birdahaki ay a kadar oyle kalıyor[signature][hline]Grandmaster Hamburger
evim evim güzel evim :)
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
2 yıl once cable net e geçtiydim
sonradan adsl aldım
1.5 yildir adsl kullanıcısıyım

hattımı aldıgımda telekom gerizekalı calısanları tel hattımı bozdular
o hattan dial up la girsem suan 14.400 baglanıyo 100 denemede 1 giriyo fln eskiden hiç srunum olmazdı simdi bok oldu tel hattım

128 adsl ile uo da ekrana 4 kişi geldigi an donuyorum
dial up ken 33.600 idim ve donmuyordum

buna ragmen 64k olarak aldıgınız cable net hızı 1 yıl promosyonlu 128 oluyor ve o baglantıyıda denemiştim
ekranımda 20 kişide olsa lagda kalmıyordum
pingim 20-30 arası idi
adsl ile 80-4000 arasi oluyor :)

yanlıs duymadınız 4000 güsel rakam demi?
nedeni upload olayı, hattım cok kastıgı an bi anda upload kitleniyo ve pingler baslıyo ucmaya
150-250-400-890-1500-2000...

simdi adsl bendeki gibi herkesde sorunlu degil ama telekomun verdigi hizmet bukadar
yani sorununuz cıkınca
anlayacak ve düzelteek adam bulmanız güç
hatta nah bulursunuz diyim ben daha güzel bir dille ;)

256 adsl aldım sakaryada
256 ile sorunum olmadı pek download 25-28 arasi gidiyor
pingler daima 60-80 arasi

cable yeni geldigi bölgelerde sürekli sorun cıktıgından bi gidiyor 1-2 gün gelmedigi oluyor bazende gün içinde sürekli kesintiler yasayabiliyor.

adsl de pek böyle bişi görmedim ben
cable ye gore baglantı daha stabil yani gitmeler cok daha az oluyor

ehe fiyatlarıda goz onune alırsanız tercih sizin
suanki şartlarda tel hattında sorun yoksa adsl daha iyi derim
nede olsa kozlar telekomun elinde
cable baglantıyı saglayan sirketlerde telekoma baglılar
adsl yi direk telekom veriyor.[signature][hline]Grandmaster Hamburger
evim evim güzel evim :)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...