Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Left 4 Dead

LathspeLL

Öne çıkan mesajlar

COD 1-2-4 oynadığıma göre simulasyon değil ama arcade de değil diyebilirim. Simulasyon gibi yapmazlar zaten, America's Army benzeri bişi yapsalar oyunun akışı çok kasılır.

Left 4 Dead tam anlamıyla arcade tarzı bir oynanabilirliğe sahip olcak gibi gözüküyor.
Left 4 Dead'i bu kadar abartıcak ne var, bilmiyorum. Portal yanında fos bir oyun olcak.
Ancak marketing olayını Valve değil de direk Left 4 Dead'in ekibi üstlenmiş olabilir.
Sonuçta Amerikada marketing o kadar zor bişi değil. Adamlar Televizyonda bile oyun reklamları izleyebiliyor. Bizde anormal bir durum, ama küçük firmaların TV'lerde, billboardlarda reklam verebildiğini düşünürsek, o çapta bir ekibin benzer şekilde reklam yapabilmesi çok şaşırtıcı olmaması lazım bence.

Left 4 Dead bildiğiniz Counter-Strike'ı yapan firma.
Counter-Strike 1.6, Counter-Strike Source için Valve'dan yüklüce miktar para almış olabilirler. Left 4 Dead'de Valve destek olmasa bile, CS serisinden elde ettikleri paraları iyi değerlendirdilerse, rahat bir şekilde reklam yapıp Left 4 Dead'i çıkartacak kadar parayı elde etmiş olmalılar.

Başa dönücek olursam.
Left 4 Dead'te abartıcak bişi göremiyorum. Yani süper etkileyici bir singleplayer hikaye veya denenmedik bi multiplayer suncaklarını söylemediler.
Ama şu var ki, CS'yi yapan ekip yapıyor bunu da. Şahsen, CS:S oyununda, bu ekibin hazırlamış olduğu haritalar, diğer haritalardan çok daha başarılıydı bence (sitelerinde hangi haritalar olduğu yazıyordu). Eğer bu şekilde olursa, zevkli bir multiplayer oyunu bizi bekliyor diyebilirim.
Ama CS'nin başarısı, karşılıklı kapışmada yatıyordu. Bunda bir karşılıklı kapışma yok sanırım. Takım arkadaşımızla yanyana durup paso zombi öldürcez. CS oynayan oyuncuların profilini düşünürsek, daha farklı bir kesime hitap ediyor gibi gözüküyor. Bu yüzden CS kadar popüler olcağını sanmıyorum.

Yine de alıp oynamayı düşünüyorum. Zombilerden nefret ediyorum gerçi ama böyle coop oyunlar ilgimi çekiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

LathspeLL said:
adam 5 kisiye almis oyunu. Neden yapiyorsun bunu "valla bir nedeni yok, millete iyilik ypaiyorum" falan diyor.

Reklam icin mi acaba dicemde adam bildigin fan'a benziyor, boyle sirket agzi yok, forumda da L4D haberleri veriyor. Tam fan adam, yada o ayaklara yatiyor.

abi steam acc mi verim bi de bana alsın ya :D
Sosyal ağlarda paylaş

LathspeLL said:
adam 5 kisiye almis oyunu. Neden yapiyorsun bunu "valla bir nedeni yok, millete iyilik ypaiyorum" falan diyor.

Reklam icin mi acaba dicemde adam bildigin fan'a benziyor, boyle sirket agzi yok, forumda da L4D haberleri veriyor. Tam fan adam, yada o ayaklara yatiyor.

O ayağa yatıyodur, adam valvein adamı kesin.

Yeni bi pazarlama stratejisi bu. Sony falan da yaparken yakalandı, etik diil bu diye tartışma olmuştu.

Sony'ciler de New York'ta empire states binasına turist kılığında elemanlarını gönderiyormuş onlarca. Bu adamlar diğer turistlere gidip "pardon bi fotoğrafımızı çekebilir misiniz?" diye ellerindeki Sony kamerayı veriyomuş. E bunu onlarcası birden yapınca millet "ulan nerdeyse hepsinde aynı kamera var iyi bişey olsa gerek" diye düşünüyor tabi =)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...