Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Apple iPhone

MrLevie

Öne çıkan mesajlar

Baggio said:
Penthesilea said:
ne icin kullandigina gore degisir de

Ben bunu kaç sayfa önce dedim zaten de, fanboylar durulmuyor sağolsunlar.

İnternet, MP3 ve video izleme insanıysanız, paranız da çok fazlaysa, iPhone iyidir, rahattır, hızlıdır. Onun dışında verilen parayı hakeden bir telefon kesinlikle değil teknik olarak.

Derdim N95 falan da değil, N96 çıktı zaten ne 95'i daha. Ama mesela bir Omnia iPhone'dan iki gömlek üstündür işlevsel olarak, "eyvah multitouch yok" tabi :p

"Dışarda 500$ bizde kazıklıyorlar" da çok bilgili bir argüman değil, bildiğim kadarıyla ya Turkcell gibi komple büyük sözleşme, ya da 500$ + daha ufak sözleşme gibi iki şekilde alınıyor Amerika'da da.
yok yanlis biliyorsun.
amerika'da tek sart data plani.
ayda 30 dolar yani.

ustune de normal konusma sozlesmen neyse o. eger sozlesmende data plani zaten varsa hicbisey vermiyorsun.

500 dolar Social Security Number'i olmayan, credit history'si olmayan insanlar icin, depozito birakiyorlar bir yilligina.
Sosyal ağlarda paylaş

bu arada ekliyim, aynen dedigin mantikla (teknik ustunluk) N95 almistim ilk iPhone yerine. Amerika'daydim, ikisini de alabilirdim N95'i sectim.
Sonra da cok pisman oldum cunku isterse uzay istasyonu olsun N95'in icinde, kullanamadiktan sonra anlami yok.

N95 ile muzik dinleniyor: Nokia PC Suite ile teker teker atip telefon formatina donusturmeye usenmiyorsan evet. 2 Ayri library'n oluyor yani. iPhone'da sync tusuna basiyorsun sadece.

N95'de GPS var: Kullanmayi beceremedim oyle soyleyeyim. Hadi diyelim ben gerizekaliyim, iPhone'da daha ilk gunden hic bilmedigim tum sehri telefonla nasil gezdim?

N95'de 5 mp fotograf makinasi var: Sonucta cektigin sey boktan, boktan ve daha boktan olarak degisiyor N95 ve iPhone ile cekmen. Ayni sey video icin de gecerli, fotograf makinasi alin. Kaldi ki, N95'de fotograf cekmek (eger direk focuslarsa) 5 sn, fotografin goruntulenmesi 2-5 sn arasi falan. Telefonla cektigin fotografin daha cok hizli ve fikir veren gibi birsey olmasini istiyorsan iPhone 'un snapshot mantigi bunu hallediyor zaten saniyede.

iPhone'un arka kapagi duserse kiriliyormus: Gozum gibi baktigim N95'im 2-3 ay sonra tikirdamaya basladi, plastigin gucu.

Internete giriyor: Oyle birsey yok 2-3 sayfa acin, sayfanin sol ust kosesini gorun sadece kasin gezin falan, bir sure sonra memory error yiceksiniz zaten.

falan filan yani N95 iPhone'dan cok daha fazla sey "yapabiliyor" da yapamiyor iste, neyse fanboy oldum giderayak.
Sosyal ağlarda paylaş

yav telefonla alakali degil, hat icin sozlesme zaten, bazi telefonlar 2 yillik sozlesmeyle bedava geliyo sadece, dandik telefonlar dedigimiz bunlar, veya normal telleri hatsiz alicagindan daha ucuza aliyosun, ama telefon alsanda almasanda 2 yillik sozlesmede odedigin miktar degismiyo.
Sosyal ağlarda paylaş

Baggio said:
Sözleşme yapmadan Türkiye'de de hat vermiyorlar zaten de, random dandik bi telefon alırken neyin sözleşmesi yapılıyo ki? Tam anlamadım o işi, biraz daha anlaşılır anlatabilir misin?
2 sansin var amerika'da, ya pay2go, bizdeki kontorlu mantik iste.

ama COK giriyor, yani oyle boyle degil COK giriyor. gecen sene 3 ayligina kalacagimdan aldim ve omrum tukendi ona verdigim paralar yuzunden. amerika'da arandiginizda da para veriyorsunuz biliyorsunuzdur, yanlis numara ariyor hoop 20 cent gitti.

o yuzden gecici olmayan insanlar pay 2 go almazlar. onlar da kontrakt imzaliyorlar 2 yillik. paketler seciyorlar. ornegin bende basic konusma paketi var ayda 40 dolar.
450 dakika konusma
5000 dakika haftasonu ve gece ekstra konusma
at&t lerle bedava

bunu baska daha pahali paketlerle artirabiliyorsun, bana yetip artiyor. eger internet kullanacaksan data plan ekliyorsun buna, sinirsiz (tr deki gibi 3gb degil bildigin sinirsiz) internet 30 dolar ekstra veriyorsun.

5 dolar 200 SMS. 10 dolar mi 20 dolar mi ne sinirsiz SMS.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben telefondan hayatta müzik dinlemiyorum, kırk yılda bir dizi izlerim o kadar. Hafızayı fazla MP3'le doldurursan genel yavaşlık başladığını duydum N95 için ama denemedim, muhtemelen doğrudur. Symbian'ın da genel bir yavaşlığı var zaten, o da biliniyor. O da işlevselliğinin bedeli. Onun için diyorum zaten Omnia daha üstündür diye, 2 ay beklesem N95 yerine Omnia alacakmışım meğer aynı paraya. Windows Mobile falan mis gibi.

N95 8GB + son firmware ile dediğin problemleri de hiç yaşamadım, foto işi değil de, maps/memory error vs yani.
Sosyal ağlarda paylaş

Garadia said:
bu arada apple uygulama topiğinde bi program sölemiştim, özellikle 3g kullanabilen insanlar iphoneu wireless routera dönüştürüp istedikleri gibi laptoplarıyla takılabiliceklerdi.

An awesome development house in Finland called Joikusoft, have created an application called JoikuSpot which turns your S60 smartphone into a WiFi access point, using your 3G connection of course. JoikuSpot is a free mobile software solution that turns Nokia Smartphones to WLAN HotSpots.

Apple marketing elemanı potansiyeline sahipsin, zaten olanı ve/veya geriden geleni yenilik diye satmak :p

Bu söylenecek söz tükenince "adsfads" moduna girmeni de anlayamadım, daha düzgün biri gibi duruyordun bugüne kadar.. Hayallerimi yıktın :/
Sosyal ağlarda paylaş

haydaa
niye üstüne alınosun ki şimdi?
ciddi ciddi pent aquila'ya (ki ikisinden de iphone olduğunu biliyorum) bi program önerdim.

edit: bide baggio kişisel tartışmalara girmem normalde bu forumda da yani nedir amacın anlamadım?
n95'ni kötüleyecek bişey mi söledim n95 vs iphone topicinde
farkındaysan apple iphone konusunda daha yazıdığın ama n95 şöyle böyle yazılarına bi tane karşılık vermedim, naaparsan yap telefonununda benimde aklımda kompleksli bu galiba yazık düşünceleri geçmedi değil ama gereksiz buldum.
ne gerek var ayrıca kişisel söylemlere
ha bide asadasf
Sosyal ağlarda paylaş

Piyasaya N96 çıktı be hiçbişey çıkmasa, nesini savunayım ben telefonumun? Ben elimdekiyle karşılaştırdım sadece, en iyi onu bildiğim için. Genel olarak biliyorum ki Omnia ikisinden de iyi, ama detayını bilmiyorum, onu kullanan da gelsin onu yazsın, beni ilgilendirmez orası. Yarın öbürgün Nokia benzer bir telefon çıkardığında da Windows Mobile yerine Symbian'da ısrar ederse o da fiyasko olacak mesela, onu da biliyorum.

"Teknoloji harikası denilen, en kral PDA'den bile pahalı olan telefonum gayet sınırlı teknik özelliklere sahip, ama en azından yapabildiği sınırlı şeyleri iyi yapıyor, o da bana yetiyor, param da bol" diyene zaten eyvallah. Ama bunu diyemeyip teknik özelliklerini şişirenler mi kompleksli acaba, yoksa ben mi? :)
Sosyal ağlarda paylaş

Garadia said:
bu arada apple uygulama topiğinde bi program sölemiştim, özellikle 3g kullanabilen insanlar iphoneu wireless routera dönüştürüp istedikleri gibi laptoplarıyla takılabiliceklerdi.
iki amerikanyalı görüyorum ve tepkisiz kalmaları kalbimi kırıyo asasdf
abi cok saol ben onu gordum ama o baslikta cevap veremiyoruz diye veremedim.
o olaya benim cok ihtiyacim var zaten de jailbreak gerekiyor, yaparsam direk kullanicam
Sosyal ağlarda paylaş

Hala iPhone ve N95 özelliklerini karşılaştırıyorsunuz ya, olacak iş değil bu, aynı kategorinin aletleri değiller. Şu anda nokia'da iphone tarzı bir telefon yok. Bir tanesi yapıldı gibi, rezil bi alet olmuş.
6 aylık appstore ile soyu taaa 6600, 3650 hatta daha önceki 9 serisi telefonlara dayanan symbianı karşılaştırıyorsunuz mesela, olmuyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...