Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Lens sorunsalı

Wispy

Öne çıkan mesajlar

said:
Miyopum 2 gözümde 6 derece xD benimkisi döver asıııl ve lens takıyorum gayet rahatım efenim

bu benim lan! ben yazmışım bunu sanki.. bi de çook uzun çalışmaktan gözümde vitreus'ta mı bi bokluk olmuş her ne haltsa floaters diye şeyler çıktı.. siyah noktalar uçuşuyor.. :(

damngaddaminbullshit
Sosyal ağlarda paylaş

dasaaa said:
said:
Miyopum 2 gözümde 6 derece xD benimkisi döver asıııl ve lens takıyorum gayet rahatım efenim

bu benim lan! ben yazmışım bunu sanki.. bi de çook uzun çalışmaktan gözümde vitreus'ta mı bi bokluk olmuş her ne haltsa floaters diye şeyler çıktı.. siyah noktalar uçuşuyor.. :(

damngaddaminbullshit

noktamı yoksa böyle iplik gibi mi.
bende de ara sıra iplik gibi şeyler uçuşuo takip ediom bende onları acaba nereye gitcekler diye, çok zevkli oluo :)
Sosyal ağlarda paylaş

bi grup siyah noktacık..
böle
.:
..
.,,: gibi

ben ilk başta retina yırtılmasından korktum onda ayrıca şiddetli flaş çakmaları görüyormuşsun, bunu duyunca rahatladım.. neyse vitreus ayrılması diye bişiler varmış gene panik yaptım ama gözün içi temizmiş, bu floaterlar paso kalıcakmış bende..

bi bu eksikti zaten bu yaz ^_^ aman allah körlükten korusun
Sosyal ağlarda paylaş

gözleri ovuşturmada falan değil. durup duruken flaş çakıyor, buna gözlerde örümcek ağı inmesi gibi bişi eşlik ediyor ve çakmadan sonra gözde sancıma falan yapıyormuş.

bi sürü siyah nokta uçuşuyor yani..

en çok ışıklı ortamdan aşırı karalığa girince oluyormuş ama ciddi bişi olduğu için ve olsa kesin farkedeceğiniz için içiniz rahat olsun

tabii senede bir doktorunuza gidip gözün iç kısımlarını da kontrol ettirin..
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 ay sonra ...
benim de iki gözümde 3 küsür miyop ve sol gözümde 0.5 astigmat var. bugün doktora gittim bi lens önerdi. toplamda 6 aylık paket (iki göz için de uygun lensler) 180 liraya falan geliyor. ama korkuyorum açıkçası, kullanamam gibi geliyor ya.

göz reflekslerim o kadar yok, parmağımı değebilirim yani istesem.

bi arkadaş var, bilmem kaç numara miyop. ciba vision mu ne öyle bi marka kullanıyo, aylık lens. hafta içi sürekli takılı duruyormuş, hafta sonu çıkarıyormuş sadece. ne diyorsunuz mümkün müdür uyumak?

zaten sabahları geç kalıyorum sıkça, bir de lens takma derdi beni korkutuyor.

Khelben said:
gözünüzü kapatıp ışığa bakarsanız fark ediliyorlar.

evet ya. ampüle falan bakınca direkt iz kalıyor bir süre. gözümü kapatıp ışığa bakınca da bi garip oluyo evet. ama normal bişi bu, normal olmalı.
Sosyal ağlarda paylaş

Hem astigmat hem miyopum üstüne bir de lens takmışken renkli olsn diyince lensler yurtdışından baya uzun sürede geldi.Onlar gelene kadar da bir önceki mesajda anlatılan çıkarılması gerekmeyen lenslerden kullandım.Aslında çıkarmayı istedim ama çıkarıp takma konusunda çk acemiydm işi tembelliğe vurdum neredeyse 1 hafta çıkarmadm:DHiçbir sorun yaratmadı gayet de rahat bir lens zaten gözde çok kuruluk ta yaratmıo batma,yanma hissi en aza inio.Ama herkeste farklı etkileri olablr tabi yine de rahatlkla kullanılablr.Yine de gözdeki dünyanın en ii lensi de olsa bunun hava geçirgenliinin en aza indiini,göze zarar vereblceini,ve en nihayetnde çk hassas olan retinanın üzerine takılan yabancı bi cisim olduu unutulmamalı:)
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 ay sonra ...
Bir iki sorum olacak, buraya sıkıştırayım:

1) Lensle uyunmaz deniyor ya... Gece lense uyumaya niyetim yok zaten de, öğlen bi saat falan uyusam nolur? Yine yapışma, rahatsız etme durumları olur mu uyanınca?

2) Günlük ya da bir iki haftalık lenslerden alsam yıllık ortalama ne kadara patlar? Markasına göre falan değişiyordur tabi de yaklaşık bir fiyat öğrensem harika olur.
Sosyal ağlarda paylaş

Doktor muayenesinden geçip tamam takabilirsin derse refleks falan hikayedir, takabilirsiniz...

Mesela ben takamadığım zaman ağladığımı hatırlarım sinirden. Ama şimdi 3 saniye maximum.

Birde ilk başlarda genelde çoğu kişiyi korkutan bir olay vardır. İlk sayfada belirtildiği gibi lenslerin doğrusu şu şekildedir parmağınızın üzerinde : (__) yanlışı ise şöyledir: _/...

Eğer siz yanlış takarsanız gözünüz ileri geri gider gibi olur. Telaş yapmayın çıkarın düzeltin tekrar takın.

Birde benim yaptığım salaklığı sakın yapmayın. Gözünüzde lens olduğunu varsayıp aslında lens olmayan gözünüzü oymayın..

Ha birde lensle uyumak nedir abi ya ? Çok zararlı bir durum. Hayır alkolmü alıyorsunuz. 2 biradan sonra gidip tuvalete çıkarın. Kabına koyun cebinize atın. Sonra içmeye devam edin. İnanın size zararı lensle uyumaktan az gelir.
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
Bugün lenslerim geldi. Bausch Lomb Purevision ve Purevision Toric aldım www.lensmarket.com'dan. İlk defa lens kullanıyorum. Bugün aldım elime lensi, çat diye taktım 5 dakikamı almadı. Hatta şöyle diyeyim, o ufak lens paketlerinin içinde lensi bulmak ve tutmak, lensi takmaktan daha uzun sürdü sdfkjh. Yaklaşık bi 8 saattir gözümde.

İlk gün olmasından dolayı diye tahmin ediyorum, hafif bi fazlalık varmış gibi geliyor gözümde ve arada sırada görüntü bulanıklaşıyor. Hatta hafif ağrımaya başladı. Bunun için ne yapmamı önerirsiniz? Gerçekten merak etmeye başladım millet her gün çıkarması gereken lensleri nasıl 1 hafta takabiliyor diye, benim aldığım lens tam 1 ay boyunca çıkarmadan kullanılabiliyor bildiğim kadarıyla fakat 8 saatte gözlerim haşat oldu (haşat oldu derken gözlerim tertemiz, kanlanma falan yok, yalnızca hafif ağrıyor ve bulanıklaştı)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...