Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Lens sorunsalı

Wispy

Öne çıkan mesajlar

copry said:

@law lazer ameliyatı sakat göz doktorları kendileri bile olmuyo. operasyon sonrası körlüğe kadar komplikasyon gelişebiliyo. bi 10 yıl daha beklemek lazım =(

bu lazer olayı çıkalı 12 yıldan fazla oldu
babam da bekledi ilk çıktıgında 10 yıl kadar ileride görülebilicek komplikasyonlar çıkar mı diye ama bi şey olmadıgı için yapmadı gayet güvenilir ve rahat bi ameliyat üstelik 1 saat bile sürmüyo salıp gönderiyolar sonra seni
Sosyal ağlarda paylaş

mulgear6 said:

copry said:

@law lazer ameliyatı sakat göz doktorları kendileri bile olmuyo. operasyon sonrası körlüğe kadar komplikasyon gelişebiliyo. bi 10 yıl daha beklemek lazım =(

bu lazer olayı çıkalı 12 yıldan fazla oldu
babam da bekledi ilk çıktıgında 10 yıl kadar ileride görülebilicek komplikasyonlar çıkar mı diye ama bi şey olmadıgı için yapmadı gayet güvenilir ve rahat bi ameliyat üstelik 1 saat bile sürmüyo salıp gönderiyolar sonra seni

Eskisi gibi lazer ameliyatı mı kaldı lan? Bir sürü yeni yöntem var 1 saatte yapıp 1 güne iyileşiyorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

• 5 ay sonra ...
Yeni topic açmıyım dedim.
Şimdi lenslerim geldi. Bausch and Lombun softlens olanları.
Sağ göz 5miyop 3.25 astigmat
Sol göz 3.5 miyop 2.75 astigmat

Doktor iki gözü de 2.75 astigmat verdi problem yaşamazsın dedi lens reçetesi yazarken.

Eve geldim taktım lensler. Çifti takmam 45 dk sürdü.
Sol gözle fena görmüyorum ama gözlük kadar kaliteli değil
Sağ göz bitik durumda, gözlüksüzken daha iyi görüyorum öyle diyim.

Lensler 2 saattir gözümde, kardeşim ters olsaydı düşerdi şimdiye kadar diyor ve bakmıştık takarken ters mi düz mü.

Nedir sorun yardım edin ağğğğbiler. Batma falan da yaşamıyorum ama bi nane de göremiyorum. Zamanla odaklanmayı becerip netleşiyor mu görüntü ?
Sosyal ağlarda paylaş

Abi göze oturmuş duruyordu lens.
2 saattir gözümde sayısız defa kırpıştırdım aynada baktım gayet merkezde duruyor

Sol gözle 10 üzerinde 7.5luk okuyordum
Sağ gözle 10 üzerinde 2 falan

Anlamadım nedir durum. Lensin numarası da yazıyor kabında, yanlışlık yok
Sosyal ağlarda paylaş

Ya her akşam eve gelince takmaya başladım lensleri.
3. gece olan bugünde 10dk da taktım ikisini de, ilkinin neredeyse 1 saat sürdüğünü düşünürsek iyiydi.

Dün 12 saat falan kaldı gözümde lensler ve gayet memnundum görüş kalitesinden her ne kadar gözlük kadar olmasa da. Batma çok az ya da hiç yoktu.

Şimdi bu gece takınca görüş kalitesi yine bir gidip bir geliyor. Uzaktaki yazıları kesinlikle okuyamıyorum. Gözümü her kırpıştırdığımda görüntü bazen iyileşiyor bazen kötüleşiyor.

Bu mudur yani gözlüksüz hayat. Buysa gayet tırt birşeymiş lens.

Help plx.
Sosyal ağlarda paylaş

sertten kastı troikliydi galiba ki astigmatlı lens torikli olur

lenslerin günlük mü aylık mı?
günlükse kötü görmenin nedeni o olabilir aylıga geçmeni tavsiye ederim çok daha kaliteli malzemeden yapılıyo aylıklar cunku
ben 5-6 gün çıkartmıyorum hiç ve ilk taktıgım günle hiç bi fark olmuyo görüş açısından

ama geceleri lenste ciddi anlamda görüş kaybı oluyo
günlük kullandım 1 ay boyunca ve aksamları görme adına bi haltım kalmıyodu
aylıklarda sorun yok ama o kadar çok

numaralarım 4.25 sol 3.75 sag
sagda normalde 1.50 astigmat var ama astigmatsız aldım miyopu yarım numara arttırarak
sag gözde arada saçmalıyıcak kadar görme kaybım var ama mutluyum ben
cünkü sonrasında gözlük taktıgında rezil geliyo
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
  • Yeni Oluştur...