Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Warcraft (2016)

Llama

Öne çıkan mesajlar

bingildak said:

hangi 20 ülke bilmiyorum da baya düşük 30 milyon ilk hafta için.

Vizyona giris tarihleri

Egypt 25 May 2016
France 25 May 2016
Indonesia 25 May 2016
Philippines 25 May 2016
United Arab Emirates 26 May 2016 (Abu Dhabi)
Azerbaijan 26 May 2016
Belarus 26 May 2016
Germany 26 May 2016
Denmark 26 May 2016
Georgia 26 May 2016
Hungary 26 May 2016
Kuwait 26 May 2016
Kazakhstan 26 May 2016
Russia 26 May 2016
Slovenia 26 May 2016
Thailand 26 May 2016
Ukraine 26 May 2016
Latvia 27 May 2016
Norway 27 May 2016
Pakistan 27 May 2016
Sweden 27 May 2016
Bosnia and Herzegovina 28 May 2016
UK 30 May 2016
Ireland 30 May 2016
Belgium 1 June 2016
Italy 1 June 2016
Brazil 2 June 2016
Netherlands 2 June 2016
Serbia 2 June 2016
Spain 3 June 2016
Turkey 3 June 2016
China 8 June 2016
Malta 8 June 2016
Colombia 9 June 2016
Czech Republic 9 June 2016
Greece 9 June 2016
Hong Kong 9 June 2016
Croatia 9 June 2016
Israel 9 June 2016
Cambodia 9 June 2016
South Korea 9 June 2016
Republic of Macedonia 9 June 2016
Mexico 9 June 2016
Portugal 9 June 2016
Singapore 9 June 2016
Slovakia 9 June 2016
Bulgaria 10 June 2016
Canada 10 June 2016
Estonia 10 June 2016
Finland 10 June 2016
Lithuania 10 June 2016
Poland 10 June 2016
Romania 10 June 2016
USA 10 June 2016
Vietnam 10 June 2016
Australia 16 June 2016
Argentina 30 June 2016
Chile 30 June 2016
Japan 1 July 2016

Listenin 3'te biri falan o 20 market, daha cok yolu var, cok rahat toparlar bence. Ha $1B yapar mi bilmem ama zarar etmeyecegi kesin bence.
Sosyal ağlarda paylaş

yok canım ne zarar etmesi, sadece amerika pazarı costu çıkarır da önemli olan bir sonraki film için yeterince incentive çıkartması. kurtarır mı değil yani.

avrupadan bu kadar düşük gişe enteresan ama ya. ilk hafta avrupanın uçması gerekirdi. baya bütün avrupa ülkeleri var. o kadar oyuncusu vardı lan oyunun. insan hatrına gider.
Sosyal ağlarda paylaş

Lore'u bilerek filmden memnun kalmayanlara hak veriyorum. Ayrica Warcraft'in yapimcilari yapmadi mi filmi? Oyunun hakiki gecmisine taciz etmeden cekilemiyor mu su film yahu? Cok mu zor Lore'a bagli kalmak. Neyse daha filmi izlemeden sinirlendim.

ps: Oyunun Cinematic videolarini 4K'ya uyarlayip film diye kakalasalar yine de gidecek bir gezegen dolusu insan varken basarisizlik hic yakismayacak su filme.
Sosyal ağlarda paylaş

Abı benım derdım lorea baglı kalınması degıl. Ama sahne uydurulmasın bıtaraflarından hobbıtte oldugu gıbı uydur uydur cek olmasın yanı. Ufak tefek degısıklıkler olabılır ona lafımız yok ama elınde hazır senaryo varken yenıden senaryo yazmanın zerre kadar mantıgı yok.
Sosyal ağlarda paylaş

kitap film oyun film gibi uyarlamalarda "elinde senaryo var" düşüncesi çok yanlış. senin saatlerini hatta günlerini vererek oynadığın/okuduğun şeyleri adamlar 1-3 saat arasında anlatmaya çalışıyorlar. Giriş gelişme ve sonuç bölümlerini olabildiğince güzel ve al benili sunulması gerekiyor ki lezettli çipetpet olsun. Elf campaing de oynadığım 4.bölümün 15.dk sında oluşan olay niye yok düşüncesi yer almamalı
Sosyal ağlarda paylaş

Ben dün izledim filmi 3d IMAX.

Film 2 saat ve 2 saat boyunca über entertained bir şekilde izliyorsun filmi. Warcraft lore'unu bilenlere. WOW oynamışlara resmen cennet. Sürekli yanındaki arkadaşa aha şuraya bak buraya bak aha aynısı vs demekle geçio baştaki kısımlar özellikle.

Orclar falan inanılmaz iyi olmuş. Filmin en kötü yanı Garona ve onu oynayan kadın.

Onun dışında lore'u biraz çarpıtmışlar evet ama çok da sorun olmuyor izlerken.

Ama filmi izlerken şunu düşündüm, Warcraft bilmeyen common halk izlese bu ne lan diyebilir. Dünyayı tanıtmaya çalışmışlar ama yeterli gelmedi. Çat diye giriyor çat diye olaylar başlıyor ve film sürekli yüksek pace de devam ediyor. Biz Durotanı, Thrallı, Gul'danı, Medivhi bildiğimiz için bize çok etkili gelen şeyler hiç bilmeyenler için vız gelmiş olabilir. Hatta Gul'danın isminin Gul'dan olduğunu bile anlamamış olabilirler Irlanda'da ingilizce alt yazı vs. olmadığı için :)

Neyse ben baya eğlendim izlerken. Bir daha kesinlikle giderim. Umarım bir şekilde para kazanırlar da tüm seriyi rahat rahat yaparlar. Çünkü gitmeden önce şey gerginliği vardı ulan film The Last Airbender veya Dungeons&Dragons seviyesinde çıkabilir. Ama neyse ki öle bir durum yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Mortis begendiyse iyididr desu. Muzikler nasildi dubstep mu gene? Wc3 intro girse herkes perdeye sumkururdu be aslinda :)

Lore u anlatip anlatamamk degil olay. Olayin kendisini degistirmek, bunca yildir zilyon adamin bildigi seyleri degistirmek kafasini anlayamiyorum ben. Portali guldan degil de thrallin acmasi gibi gereksiz bisi aslinda yapilan seyin derecesi bana göre.

Hos tabi adamlar wowda lollore yaptiklari icin sasirmak gereksiz aslinda. Kirmizi tisortlu cocugu bekleyecez veya gidip blizzcona "derdiniz ne emenike" diye vuracaz agizlarina
Sosyal ağlarda paylaş

şimdi çıktım filmden, olmuş ya güzeldi yani. for the allience ve for the horde diye baya bi gazlamışlar araya warcraft logoları falan. bi başı bi sonu yok zaten direkt oyuncula hitap ediyor. ama warcraft bilmeyen de baya keyif alır. 3d'den nefret eden biri olarak imax bile olsa çok rahatsız etti adam gibi odaklanamadım tekrar bi bluray izlemek lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

applev0dka said:

adamlar tum sinema seyircisine film yapıyorlar.
wow oyunu kitlesine değil su kafadan cikmak gerek önce.

Lore'a bagli kalinarak yapilan film de tüm seyirci kitlesine hitab edecek. warcraft i bilmeyen insan "aa hayir siz hic degisiklik yapmamissiniz, begenmedim" mi diyecek? Oyunun tarihine bagli kal, her cesit izleyiciyi kazan. Bitti.
Sosyal ağlarda paylaş

Ayfon said:

applev0dka said:

adamlar tum sinema seyircisine film yapıyorlar.
wow oyunu kitlesine değil su kafadan cikmak gerek önce.

Lore'a bagli kalinarak yapilan film de tüm seyirci kitlesine hitab edecek. warcraft i bilmeyen insan "aa hayir siz hic degisiklik yapmamissiniz, begenmedim" mi diyecek? Oyunun tarihine bagli kal, her cesit izleyiciyi kazan. Bitti.

sinema dünyasının dinamikleri ile lore 1e1 örtüşüyor mu ?

yani hikayedeki her etmen sinema seyircisinin beklentilerine karşılık veriyor mu ?

adamların pazar araştırması yapmadan multi milyon dolarlık projeler yapacağını dusunmuyorsunuz sanırım ?

lore yeterince dramatik değildir dram katarlar.
lore yeterince anlaşılabilir değildir daha anlaşılır yaparlar.
lore yeterince gizemli değildir daha gizemli yaparlar.

tüm bunlar bildiğimiz warcraft hikayesinde farklılıklar yaratır.
yani var olan senaryosu ile mükemmel bir holywood filmi olur demediği için adamlar, önlerine gelen şeyi tüketicinin mevcut beklentilerine göre değiştirmişlerdir.

o yüzden ''lore'a bağlı kalarak yapılan tüm sinema seyircisine hitap edecek'' diye kıçından attığın arguman ile melyor dolarlık projeler yürümüyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...