Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

the Dark Knight -SPOILER başlığı-

Sam

Öne çıkan mesajlar

valla dediğim gibi, babası mı dövmüş yoksa karısı mı çizmiş onun yorumunu yazara bırakırım, çok dert değil de gülmeyen ve şaka yapmayan bir joker düz yolda ayağını burkan hulk'tan daha feci bir alakasızlık örneği.

film güzel, ledger performansı güzel, joker çok kötü. batman nedir bilmesem herhalde daha çok hoşuma gidebilirdi film.
Sosyal ağlarda paylaş

Şimdi geldim sinemadan

çok beğendim heath ledger, gerçekten harika oynamış joker'ı , tamam çizgiromanındaki joker olmamış kesinlikle ama o deli havayı çok iyi vermiş. Ayrıca film konu olarak şu çizgiroman-film genresindeki bütün filmlere baya bi fark atmış. Baya da uzundu film ama her dakikası güzeldi ^_^
Sosyal ağlarda paylaş

Bir tek ben öyle çok beğenmedim sanırım filmi, öyle çok çok abartılacak bir Joker yoktu, hatta sıktı beni 3 sahne dışında (hemşire kıyafetli Joker, Ben driver'ı öldürecektim sahnesi ve kalem sahnesi.), çok fazla Batman okumuşumdur lisedeyken falan ama Joker bu değil bence.

axedice said:
Ayrıca filmin en bomba sahnelerinden biri sivillerin gemisinin detonatörünü dışarı atan zenci abiydi. Orda da başarılı olamadı joker. Üçüncü filme bakıyor bu kapışmanın sonucu :P

+1 O adam Michael Clarke Duncan'mıydı ? Green Miles'da oynayan.
Sosyal ağlarda paylaş

Luriel said:
ya film güzeldide şimdi şeye takıldım. Parçalanmış kurşundan fantastik deneylerle parmak izi almak nedir. ha tamam aldı diyelim joker peki nerden bildi alacagınıda planını ona göre kurup pencereye dürbün koydu onu anlamadım. Bİlio mu yani batmanin parmak izi alıp adresi bulacagını.

ben de öyle düşünmüştüm başta ama film arasında tartışıp o pencereye dürbün hedesinin sadece sniperların dikkatini oraya çekip royal guardların suikasti için yapıldığına, wayne in şans eseri orada olduğuna karar verdik.hem joker batman i neden öyle öldürmek istesinki :=)
Sosyal ağlarda paylaş

Law said:
Belki batman çizgiromanlarındaki jokere benzemiyo ama kimin umrunda belkide joker böyle olmalı ?

çizgi-romandaki joker olmayacak da nasıl olacak peki?

oldu olacak bir sonraki filme de papyonlu don corleone koysunlar penguen niyetine. beğenir miyim? hayır. çünkü penguen olmaz, isterse marlon brando mezarından kalksın gelsin.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben beğenirim açıkçası. Ayrı bir olayı var çünkü bunun. Hatta bunun çizgiromanları da çıkabilir. Bu tamamen konsept meselesi. Spiderman'de de green goblin zırhlı falan değildi, halloween karakteri gibiydi, zırhlı olmuş filmde. Beğendik mi? Beğendik.
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:
Law said:
Belki batman çizgiromanlarındaki jokere benzemiyo ama kimin umrunda belkide joker böyle olmalı ?

çizgi-romandaki joker olmayacak da nasıl olacak peki?

oldu olacak bir sonraki filme de papyonlu don corleone koysunlar penguen niyetine. beğenir miyim? hayır. çünkü penguen olmaz, isterse marlon brando mezarından kalksın gelsin.

Şimdi benzemiyor derken, yani joker niyetine önümüze kel alaka birşeyde koymadılar. Ben sadece çizgiromandakine belki benzemiyor dedim, çizgi romandaki joker olmasın demedim. Zaten göz var nizam var, nolanın filmindeki joker karakterini alsak ve bu batmanin düşmanlarından kim dersek herkes joker der.

Sadece bu joker yorumu çok daha güzel olmuş dedim, belki joker ilk yaratıldığında giyim tarzı ve görüntüsü ile çok uç ve ne bileyim dehşet bir karakter olabilidi ama bence şimdi aynı etkiyi yaratmıyor en azından bende yaratmıyor. Bir nevi çağa ve günümüze uydurulumuş bir joker var karşımızda diyebilirim ve bence daha güzel olmuş. Yönetmeninde yapmak istediği bence buydu. Yani yorum farkı diyelim. Ki zaten batman karakteri bile ilk çizgiromanlarından günümüze evrim geçirmekde. Yani en azından görsel olarak. Hatları daha sert, kaslı ve karanlık bir hale gelmiş, şiddetin sunuluş biçimide aynı şekilde. Özünde yine batman ama döneme ayak uyduruyor, uydurmakda zorunda. Dediğim gibi "Zevk" meselesi.
Sosyal ağlarda paylaş

law, dediğim gibi karakterin görüntüsünde değilim ben. JOKER, şaka yapar, güler. şaka yapan ve gülen kötü adam dendiğinde akla gelen ilk karakter joker'dir. manyak, psikopat sürüyle kötü adam bulabilirsiniz. joker makyajlı henibıl lektır değildir sadece. çizgi-romanını okuduysanız zaten ne demek istediğimi anlarsınız kesin.

dev, adamın olayı sadece batman'e karşı nefreti değil. batman'den nefret eden, sopayla dövecek, köpeğe yedirecek 327651376512 tane karakter var seride. :P

nicholson düştükten sonra ona dönerek yaklaşan kamera eşliğinde cebinde çalan gülme makinesi sahnesi yeter. joker cem yılmaz'ın dediği gibi "son şakasını yaptı". :D

hayır ledger'ın yeteneksizliği değil olay, adama yanlış bir konsept verilmiş. muhtemelen joker'i düzgün bir şekilde kıvırabilirdi rahatça izin verilseydi.

bu joker'e "why so serious?" diyorum ben de.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...