Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

the Dark Knight -SPOILER başlığı-

Sam

Öne çıkan mesajlar

Muhteşemdi film, bayıldım. Gotham'a da bayıldım, Joker karakterine de bayıldım, Batman'e de bayıldım arkadaş. Hepsi tam olmuş, mis.

Yalnız o IMAX perdesi nedir lan öyle, salondan büyüktü perde, ortada otururken bile izlemek için beynim döndü. Aksiyon sahnelerinde sadece Batman'in omzunu algılayabiliyordum. Normal bir perdede de izlemem lazım bunu.
Sosyal ağlarda paylaş

MeSh said:
jack'e de ööle diyoduk sturm nooooooldu??? :P

Kabul etmemiz gereken şu: tek bir Joker kompozisyonu yok akadaşlar, ha şu var, Batman Returns başarılıydı çünkü Michelle Pfeiffer'den önceki ve sonraki Cat Woman tiplemeleri feci karikatürize tiplerdi. Jack Nicholson'un aşılamaz bir performans olduğuna zaten inanmayan birisiyim ama Batman Returns'un Cat Woman'ı apayrı bir kompozisyondu bana göre.

Tim Burton bu yüzden başarılı bir yönetmendir, Nolan'la kıyaslarsınız kıyaslamazsınız o ayrı. Ama Penguin'in hilkat garibesi ordusunun onun cenazesini lağımlara taşıması gibi epik sahneleri ile Tim Burton unutulmaz oldu. Nolan ve Burton ayrı ayrı ekoller zaten. Karşılaştırma anlamsız.
Sosyal ağlarda paylaş

Xaenin said:

Joker böyle olmaz diyen Sam için geliyor bu parça:

# Jerry Robinson, one of the original creators of the Joker back in 1940, was hired as a consultant on the film (the Joker is to be portrayed according to his first two appearances in the comics, which Robinson was involved in).

gooooooooooooooool

:D
Sosyal ağlarda paylaş

beklediğimden fazla ciddi bi mesaj olmuş, bende ciddileşeyim madem, ö-öhm..

benim demek istediğim heath ledger'ın oynadığı veya jack nicholson'ın oynadığı farklı kompozisyon çizgilerindeki joker karakteri değildi aslen. aktör olarak oynadığı karakterin hakkını sonuna kadar vermiş olmasıdır değinmek istediğim nokta. bu aynı şekilde catwoman'da da olabilir. yani "michelle pfeiffer'dan başkası oynayamaz." demek bu filmi gördükten sonra bence artık yanlış bi öngörü olmaktan öteye gidemez.TDK, hiç beklenmedik oyunculardan manyak performanslar çikabileceğinin kanıtıdır. oyuncu-karakter bağdaştırmasına karşı olan tüm önyargıyı da kırmalıdır.

bence...
Sosyal ağlarda paylaş

offf şimdi çıktım koşarak spoiler başlığına geldim.

muhteşem muhteşem muhteşemdi budur yani..

Bu kadar güzel anlatılamaz bir kahramnın omzunda ki yükler. Bu kadar iyi olamaz bir kötü kahraman.

Ayrıca hastane sahnesinin sonunda joker in çıkıp düğmeye bir sürü basmasına falan koptum efsaneydi süperdi
Sosyal ağlarda paylaş

said:
# Jerry Robinson, one of the original creators of the Joker back in 1940, was hired as a consultant on the film (the Joker is to be portrayed according to his first two appearances in the comics, which Robinson was involved in

Ben Joker'den memnunum her ne kadar Nicholson'ın Joker'i daha iyi olsa da. Ama danışman tutmuş olmaları illa onun söylediği şekilde karakteri kurgulamış olmalarını gerektirmez. Misal senaryo yazarı Nolan acaba dur şu Batman'i bir Şangay'a yollayalım mı demiştir yoksa yapımcılar Çin pazarına göz kırpalım mı dediler?

Ver danışmana 20 bin dolar, sudan ucuza reklam üstüne laf eden comicseverlere karşı argüman.
Sosyal ağlarda paylaş

Demek istediğim cemad da yukarıda bnahsetmiş şimdi bane belini kırdı falan diyorsunuz ama bende diyorum ki bane aslında poison ivy nin kölesi yaratığı gibi birşeydi.Ama siz konuşmalarınızda bane düşman olarak gelir diyorsunuz sanki kendisi ayrıca bir düşmanmış gibi.Onun hikayesi nedir?Nasıl gelmiş ortama falan.
Sosyal ağlarda paylaş

eldar said:
said:
# Jerry Robinson, one of the original creators of the Joker back in 1940, was hired as a consultant on the film (the Joker is to be portrayed according to his first two appearances in the comics, which Robinson was involved in

Ben Joker'den memnunum her ne kadar Nicholson'ın Joker'i daha iyi olsa da. Ama danışman tutmuş olmaları illa onun söylediği şekilde karakteri kurgulamış olmalarını gerektirmez. Misal senaryo yazarı Nolan acaba dur şu Batman'i bir Şangay'a yollayalım mı demiştir yoksa yapımcılar Çin pazarına göz kırpalım mı dediler?

Ver danışmana 20 bin dolar, sudan ucuza reklam üstüne laf eden comicseverlere karşı argüman.

Adamın jokerinden esinlenerek yaratmayacaklarsa niye tutsunlar herifi, biblo niyetine mi? Joker'in ortaya çıktığı ilk 2 comicden esinlenmişler işte, adamı da bi baksın iyi midir diye onay versin diye tutmuşlar, ben de Sam'in "böyle bi joker yok" içerikli yazılarına karşılık bu argümanı arkama alarak diyorum ki var, inanmazsan aha kanıtı burda.
Sosyal ağlarda paylaş

Akhlaur said:
Demek istediğim cemad da yukarıda bnahsetmiş şimdi bane belini kırdı falan diyorsunuz ama bende diyorum ki bane aslında poison ivy nin kölesi yaratığı gibi birşeydi.Ama siz konuşmalarınızda bane düşman olarak gelir diyorsunuz sanki kendisi ayrıca bir düşmanmış gibi.Onun hikayesi nedir?Nasıl gelmiş ortama falan.

Yok abi Bane köle falan değil, o filmin kolpalığı tamamen yani, mahvetmişler Bane gibi bir villainı. Batman'in belini kırıyo yani herif, Bruce Wayne şarampolden yuvarlandı arabayla diye de örtbas ediyolar bağlantı kurulamasın diye. Neler yapıyor yani Bane sen düşün, sonra filmde adamı köpek yapmışlar resmen, nefret ettim o filmden sırf o yüzden.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...