Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Diablo 3 - Genel Topic

Xo

Öne çıkan mesajlar

Innuendo said:

bu arada "bi kerecik azcik para alacak blizz o kadarcik" diyen sevgili pitirciklar varmis.

1) ah'a itemi koyarken blizze para veriyorsun. bu para item satilsada satilmasa da bu para gidiyor, refund yok.
2) item satildigi anda blizz gene cut aliyor. item satilmazsa bu para gitmiyor tabi.
3) hesabindaki parayi cash out yaparken tekrar blizz para aliyor.

ortada bi kerecik para alacak blizz o kadar durumu yok.

para basacaklar
Sosyal ağlarda paylaş

İtem alım satım işleri oyunu tamamen saçma hale getiriyo diyenler
http://d2items.com/
bunun gibi birçok site var , d3 de tek fark bu işlemin güvenli hale gelmesi ve blizz in bir miktar para alması , önceden de yapılan birşey olduğu için birşey değişceği yok hala parayı verenler ile saatlerce farm yapan arasında bi fark yok yani
Sosyal ağlarda paylaş

counter-strike 3 çıkınca valve parayla wallhack satsın, biz de "eskiden sağdan soldan buluyorduk zaten, şimdi en azından valve'ın cebine para giriyor" deriz. :p (bu benzetmeyi de beğenmeyecek birileri hemen çıkar heh)

ciddi ciddi bu olayı savunduğunuza hala inanamıyorum. koca koca oyunlara 5$ vermek için kılı kırk yaran insanların kılıca kalkana 5$ verilmesini onaylaması..

micro-transaction'sız oyun kalmayınca 3-4 yıla, rahata ereriz artık. single-player'ı da bitirebilmek için item satmaya başladıklarında hatırlarız bugünleri heh.
Sosyal ağlarda paylaş

Evet, item alıp satma oyunu çok saçma hale getiriyor. Hayır, satış yapan pek çok site olması bu gerçeği değiştirmiyor. Bunun çözümü satışı engellemek, parsadan pay toplamak için kendi satış sistemini getirmek değil. Soulbounda kadar yolu var.

Ama kotickzard napıyor, wowda bile bop itemları kaldıracağının ve f2ple birlikte item tradingin önünü açacağının mesajını veriyor. Hadi wow artık bizim için öldü, titan da böyle kınayt online mantalitesinde bi oyun mu olacak onu merak ediyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

counter-strike 3 çıkınca valve parayla wallhack satsın, biz de "eskiden sağdan soldan buluyorduk zaten, şimdi en azından valve'ın cebine para giriyor" deriz. :p (bu benzetmeyi de beğenmeyecek birileri hemen çıkar heh)

ciddi ciddi bu olayı savunduğunuza hala inanamıyorum. koca koca oyunlara 5$ vermek için kılı kırk yaran insanların kılıca kalkana 5$ verilmesini onaylaması..

micro-transaction'sız oyun kalmayınca 3-4 yıla, rahata ereriz artık. single-player'ı da bitirebilmek için item satmaya başladıklarında hatırlarız bugünleri heh.

adamlar cidden bu görüşü savunuyor inanılmaz birşey.
Sosyal ağlarda paylaş

axedice said:

Evet, item alıp satma oyunu çok saçma hale getiriyor. Hayır, satış yapan pek çok site olması bu gerçeği değiştirmiyor. Bunun çözümü satışı engellemek, parsadan pay toplamak için kendi satış sistemini getirmek değil. Soulbounda kadar yolu var.

Ama kotickzard napıyor, wowda bile bop itemları kaldıracağının ve f2ple birlikte item tradingin önünü açacağının mesajını veriyor. Hadi wow artık bizim için öldü, titan da böyle kınayt online mantalitesinde bi oyun mu olacak onu merak ediyorum.

evet
Sosyal ağlarda paylaş

axedice said:

kotickzard'lık bi olay yok aslında, kendi oyunlarında activision kesinlikle karışmıyormuş ve bu tamamen kendi kararlarıymış
Sosyal ağlarda paylaş

competitive oynayacam, hardcore olcam ne kadar iyi item varsa hepsi benim olcak mantığındaysan, basıcan parayı alcan.. (ki pvp üzerine olmayacak pve ağırlıllı bi oyunda zaten tek amaç olan itemide parayla alıp napacaksan artık sonra)

ha benim gibi arkadaş çevrenle bi yandan skype tan geyik çevirip
hack & slash oyun oynayacaksan bi değişiklik yok ortada..

yardırmışınız kaç sayfa öf pöf diye..

girme arkadaşım sende paralı auction house a, normal goldlusunu kullan, insanlarla düşürdüğün itemleri trade et, arkadaş çevrenle oyna..
Sosyal ağlarda paylaş

çinlileri durdurmanın yolunu, item satışını anında anlayan bir skynet sistemini kurana kadar gayette mantıklı ve akıllıca bir sistem bu yaptıkları, her türlü satılacaktı itemler bilmemneler, böyle bari olabildiğince güvenli olur alıp satmak isteyenlere.

varsa alternatif cözümünüz item satışının önüne geçicek buyrun yazın iletelim kendilerine.

ha dersenizki "cözümüm de yok bırakalım çinlilerle bi deneyelim belki item satmazlar?"

5 dolarlık oyuna reröere yapanlar 5 dolarcık daha vermeye niye laf diyorlar falan diye atıp tutmayın.

ki hardcore da item satışını engelleyecek türden seyler yapmaya calistiklarini da söylediler, gold üzerinden olucak hersey falan diyorlardı. tabii bunun nasıl bir cözüm olacağını bilmiyoruz.

medeni insan gibi konuşamıyorsan sen 'çıkıp gideceksin' bir daha sefere. -sam
Sosyal ağlarda paylaş

olayin mantigi yanlis

oyun oynamak bir hobidir, bos zamaninda film izler, kitap okur, muzik dinler, spor yapar gibi oyun oynarsin. kimse sana oyunu zorla oynatmaz, oynamak senin tercihin

ama son zamanda f2p ler sayesinde soyle bir tuzak oldu insanlar icin

"parayi ver, daha az oyna"

insanlar para verdikleri oyunu "daha az" oynamak icin uste para veriyorlar, f2p nin etik olmamasinin sebebi bu, resmen parasi olan adama "bak bize para ver seni kayiralim, para vermek istemeyen issizde calissin kendi kazansin engel yok" diyorsun

parayi veren adami hiyar yerine koyuyorsun, adam senin yaptigin oyunu "daha az" oynamak ve ailesi ile zaman gecirmek icin sana para veriyor

obur yanda dunyada sosyal adaletsizligi oyun ortamina tasiyorsun, gercek hayatta hicbirsey olamamis welfare den gecinen tiplerin tek hayat kaynagi olan oyun icindeki epeenlerini kesip parali adama sunuyorsun

bind on pickup bu yuzden gelmedimi zaten?
wowda oyun icin para bu yuzden anlamsizlastirilmadimi?
craftingin icine bu yuzden edilmedimi?

eve modelini ben basarili buluyorum mesela,idrek gametime i AH de satiyorsun, gercekte oyuna para veremiycek adam ordan alabiliyor, bok gibi parasi olan ordan satiyor sistem dengeleniyor ki oyun ici ekonomi eve de cok cok cok iyi

ha sen gider bunu legalize eder herseyden komisyonunu alirsan amacin zaten musterine hizmet etmek degil acik acik onu duduklemek, yazik yani hala blizzardi o eski asi, by gamers for gamers takilan cesur sirket sananlar var

is artik by kotick foh suckhaas a dondu coktan
Sosyal ağlarda paylaş

Eskiden d2jsp den satardık yada alırdık.Para olayı orda da dönerdi. Zaten battle net piyasasını da d2jsp belirlerdi. Şimdi işi blizzard ele almış. Blizz in karizmasını sıfırlamaya yeterli bir olay bu. Basitleştiler iyice. Zaten eşek yüküyle para kazanıyorlar bu kadar açgözlülük yapmamalılardı.
Ha oyun kalitesinden oynanırlıgından birşey kaybetmez. zaten trade olayına girmeyen yada en fazla bir iki rune takas edenler kendi halinde devam ederler yine. O kadar da büyütülecek dert yanacak bir olay yok yani kısacası. Blizz batırmış olabilir de babanızın şirketi degil ki öyleyse öyle.
Sosyal ağlarda paylaş

ben şunu merak ediyorum, tamam isteyen kullanmayablir real-money AH'yide , kim gerçek paraya itemini satabilecekken gidip gold'la satmak istesinki? Gold-currency Ah hemen hemen bomboş olur benim tahminim.Al sana eşitsizlik işte.
Bu arada bu karardan ziyade devamlı online olma zorunluluğu da ayrı ayıp bence.Hadi evde var, yazlığa oraya burayada mı net çekelim anasını satiim.
Sosyal ağlarda paylaş

razzRaziel said:

activision'la birleşme kararında da kotick silah dayadı zaten.

Virgin güle oynaya birleştirdi activisionla blizzardı ama bu da zaten kotickzardın oluşmasına neden oldu?

Wowun yavaştan f2p ve item shop moduna girmesi beklediğim ve beni etkilemeyen bişeydi ama bundan sonra hiç bir blizz oyununa eski gözle bakamayacağım. Titanı bekliyodum mmo olarak ama meh, swtorda en azından micro transaction olmayacak.

Totalbiscuit bizim dediklerimizden farklı bişey dememiş, great minds diyemiyorum çünkü gerçekten common sense heh.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...