Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Diablo 3 - Genel Topic

Xo

Öne çıkan mesajlar

düzgün birşeyler konmuştur belki diye bakıyorum bu konuya bişey yazıldıkça ama sadece troll'leniyor. geçmişe göre baya düşmüş durumda şu forumun seviyesi ona üzülüyorum. uzun süredir ayda 1 girip okuyodum, biraz fazla boş vaktim varken takılayım dedim 1 aydır falan. yok arkadaş... sadece arada gelip 3-5 dizi/film/bilgisayar oyunu hakkında bişeyler okumak yetecek heralde. internette/forumlarda en nefret ettiğim şey zaten bu troll'ler.
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

Hayır otoriteler salak, fanboilar bilgin. Ne olabilirdi başka ki?

hiç bilgin olmayabilir mesela dimi ?
mesela
"böyle şeyler, gayet görecelidir size bir oyun diğerinin klonu gelebilir, size hiç hitap etmeyebilir. Böyle bir durumda, yaptığınız yorumların bir yerden sonra ciddiye alınmasını beklerseniz hele hele bu ortamın sizin modluğunuzu yaptığını güzide bir ortam olduğunu düşünürseniz, hüsrana uğrayabilirsiniz."
desek?

Kendi kendilerine kıstaslar koyup ona klon buna kötü diyen, bilgisayar oyunun otoritesi sayılan insanlara gülüyorum yani lol.Oyun nan bu, otorite ne? Bide yani yaptıkları "klon" benzetmeleri yeterince saçma değilmiş gibi bide insanlar bunları kullanıyorlar :).

isterse klon olsun, isterse armut yapsınlar
blizzort şu oyun aleminde en iyi ambiyans/müzik hikaye lol olmasına rağmen en iyi şekilde işleyen ve en bağımlayıcı(ve zevkli) oyunları yapan ve hala ayakta kalabilen bir firmadır.
Bu yüzden diablo pacman klonu değil, pacman diablo klonu sayılabilir, netekim zamanda görecelidir B)
Sosyal ağlarda paylaş

sabonis said:

düzgün birşeyler konmuştur belki diye bakıyorum bu konuya bişey yazıldıkça ama sadece troll'leniyor. geçmişe göre baya düşmüş durumda şu forumun seviyesi ona üzülüyorum. uzun süredir ayda 1 girip okuyodum, biraz fazla boş vaktim varken takılayım dedim 1 aydır falan. yok arkadaş... sadece arada gelip 3-5 dizi/film/bilgisayar oyunu hakkında bişeyler okumak yetecek heralde. internette/forumlarda en nefret ettiğim şey zaten bu troll'ler.
Sosyal ağlarda paylaş

hiçbir fikrim yok. hı hı evet öle. takıl. süpersiniz her mesajda "diablo boktan ehuehueh" yazdığınız için, aşmış varlıklarsınız. birbirinizi gaza getirip daha da uzattığınız için daha da muhteşemsiniz hatta. neyse ki dışarıdan bakanlar görebiliyor durumu.

sam ile ben de çok tartıştım zamanında. dalga da geçtik ama 20 sayfa boyunca sadece troll seviyesinde mesajlar atılmadı hiçbir zaman. belli bir seviyede olur tartışma dediğin. anlayana...

daha da cevap vermem zaten. amacım boş tartışmalara katılmak değildi, biraz seviyeden yana yakınmaktı. devam edin siz.
Sosyal ağlarda paylaş

Hala anlamıyorsun, topic in gidişi, ilk ss ler gelince renk paleti yüzünden çıkan tartışmalar, sonra durulması, daha sonraki ss lerde karanlık olayının önceki oyunları aratmayışı ile birlikte ilk konuşanların şu anda ortalıklarda görünmemesi vs..

Asıl olay ise, gerçek troll ya da flamer ın sam olması bu topic te.
Sosyal ağlarda paylaş

ilk flamer elbette sam. her blizzard konusunda böyle. ama bir süre sonra, o olay geçmiş olsa bile (renk paleti olayı) her giren başlığı troll'lemeye başlıyor. bu durumda troll siz oluyorsunuz. seviyeyi süper düşürüyorsunuz. görmüyorsan bunu, sana diyecek sözüm yok.

dediğim gibi daha fazla tartışmayacağım. düzgün yazdığın cevap verdim. takılın, 50 sayfa daha "oyun çok kötü", "renkler çok kötü" diye mesaj atın.
Sosyal ağlarda paylaş

trolsüz doğru düzgün ve kardeş kardeş diablo hakkında sohbe ededip tartışabilmemiz için topik yeniden açılmış. ne güzel.

ancak benim bir ricam olacak. lütfen bundan sonra kimse kimseye lakap takıp da üzerine gitmeye kasmasın, başkasının sevdiği şeyi de itin bitarafına sokup çıkartmasın. ben sevmedim limitinde kalalım.

ayrıca patinin en popüler bölümlerinden birine mod olan birinden de (sam bu sen oluyosun), ben, artık, diabloyu iyisi ile kötüsüyle veya blizardı iyisi ile kötüsüyle deli gibi seven ve takip eden üyelere FANBIO FANBIO dememesini rica ediyorum. hakaret olarak söylenmese de, bişey 150000 kere söylenince artık resmen hakaret olarak algılanmaya başlıyor. rica ediyorum. teşekkür ediyorum. ve hatta öpüyorum.

millet siz de modla dalaşmayı bırakın artık allaşkına. ama önce o başlattı falan dahi demeyin yani. adam sevmiyo ve hatta nefret ediyo işte. ötesi berisi yok. kimse kimseye bişeyi zorla sevdirecek veya birşeylerin gerçekten güzel olduğunu kanıtlayacak değil, öyle bir zorunluluğumuz da yok. bırakın o da blizzarddan nefret ederek ve diabloyu beğenmeyerek hayatına devam etsin. açıkçası bu bende hiçbir şeyi azaltmıyor veya arttırmıyor. ben bayıla bayıla oynadım ve oynicam. blizzardı da kardeşimden çok seviyorum. aynı zamanda sam'i de çok seviyorum. ^^
Sosyal ağlarda paylaş

abi sorunun çıkmasının nedeni genel olarak blizzard firmasının yaptıklarına laf edilememesi. bugun gir warhammer forumlarına trolle istediğin gibi veya age of conan mortal online falan istediğin gibi trolle modlar karışmassa kimse bişi demez. ama blizzardın oyununa birşey dediğin an sanki adamin inançlarıyla oynamış gibi tepki aliyorsun. oysa herkes blizzard oyunlarını zaten en azından bir dönem için severek oynadı. blizzard ilk halindekinden daha farklı bir yol seçti-ki sonuçta firma adamların derdi kar marjı- kimi memnun kimi değil. ama memnun olan kesim, memnun olmayan kesimden daha öfkeli o garip.
Sosyal ağlarda paylaş

birincisi, modluğumun bu tartışmaya zerre alakası yok. her mod, mod olduğu bölümle ilgili tartışmalara girip çıkabilir istediği şekilde. benimle ters düştüğü için kimseye bir yaptırım uyguladığımı gördünüz mü? hayır. başlığın iyice cılkı çıkarılana kadar ona da dokunmadım, ama "bak işte mod ya, istediği gibi açıyor kapıyor işine gelince" diyen çıkacak diye sorumluluğumu üstlenmeyecek halim yok. bu işi kabul ederken içine girdiğim tartışmalarda yararı değil de bu şekilde zararı olacağını bilerek kabul ettim. hakkımda atıp tutanlara cevap verme hakkım olduğu halde başlığın seyri daha da etkilenmesin diye sineye çekip kitledim. ama açar açmaz gene böyle vurdumduymazca bir mesaj atılınca son defa bir cevap yazıyorum:

modluğumla ilgili bir durum sözkonusu değil şurada, ha yok şayet ciddi bir şikayetiniz varsa, yöneticilere her zaman ulaşabilirsiniz. bunu yapmayacaksanız devam ettirmeyin bu anlamsız serzenişi.

başkasının sevdiği şeyi alıp çamur deryasına da batırırım, forumda bunu engelleyen bir kural yok. forumun %90'ı bunu devamlı yapıyor. sizin aşık olduğunuz birşeyi herkes sevecek diye bir kaide yok. welcome to the internet. yeterince seviyorsanız bunu makul argümanlarla -"blizzort yaptı ondan ötürü çok güzel" ile sınırlı olmayan- destekleyin. karşınızdaki kabul edecek diye birşey yok elbette ama forum tartışması denen olay budur sonuçta.

fanboi kelimesinin ilk kullanıldığı veya kullanılacağı tartışma bu değil, hakaret vazifesi gören bir kelime de değil. dolayısıyla forum kuralına aykırı da değil. kelimeye uymayan kimselerin de gocunacak, alınacak bir sebebi yok kaldı ki. bunu da geçiyoruz.

işin komik kısmı işte bu ne yazdığımı bile okumadan, anlamadan hakkımda hüküm koymaya kalkmak. diablo'yu sevdiğimden ötürü gelip burada bu kadar mesaj atıyorum oyun hazırlanırken, nasıl olacağı beni ilgilendiriyor ve başarısız olabileceğini gördüğüm noktaları eleştiriyorum. evet blizzard'ı hiç sevmem ama beğendiğim bir ürünlerini de körlemesine reddedecek değilim. d2 en çok oynadığım single player oyun halen. dolayısıyla bana biçilmeye çalışılan bu kalıp uymuyor, "haterz gonna hate" deyip geçmek mümkün değil.
Sosyal ağlarda paylaş

D3 de grafiğe, rainbowa fazla takılmamak lazım, videolardan izlediğim kadarıyla güzel yani rahatsız etmiyor.

Önemli olan gameplay ve tekrar oynanabilirliği, D2 gayet eğlenceliydi defalarca kesdik diabloyu. Bir oyun olarak amacı nihayetinde "eğlendirmek" tamam işte amacını fazlasıyla yerine getirdi.

D3 de bir oyun, benim tek bakacağım kıstan beni eğlendirecek mi, eğlendirirse ve uzun süre makinamda kurulu kalırsa benim açımdan işlevini fazlasıyla yerine getirmişdir demek.

Kötü birşey yapacaklarını sanmıyorum ama D2 den aldığım (aldığımız) tadı alamayacağım (alamayacağız) gibime geliyor, 10 sene önce çıkan bir oyun, 10 senede elbette beklentiler beğeniler değişiyor vs.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...