Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Cesme-Alacati'da Butik Otelde Turban Yasagi-Ayrimciligi

-Wissy

Öne çıkan mesajlar

wanderer said:
wissy: ...kahvalti rezervasyonu...
wissy: ...eglence mekani...

hocam disco isletiyosan tamam alma da ben otelde kahvalti uzerine konusuyoruz zannediyordum.

Abicim özel işletme, allah aşkına şu kadar kitap aşkınız varsa azıcık işletme bilgisine sahip olduktan sonra konuşun lütfen ya. Yalvarttınız artık cehalet, bilgisiziklik bir yere kadar da, hadi hiç birşeyden haberin yok neyini savunuyorsun? Of. Hakkaten şurda 30 sayfa boyunca bunun dersini verdik, dön oku ondan sonra konuş lütfen. Yeter be.
Sosyal ağlarda paylaş

Wissy kendisi yaptigin seyin ayrimcilik oldugunu soylemis zaten, konu basliginda bile var. Ayrimcilik her zaman suc degildir, bu durumda oldugu gibi. Ama bence yapilan bu ayrimcilik yanlis, fikrimi belirttim. Ortada suclama falan yok, bir ayrimcilik uygulamasi var ve ben bu uygulamanin yanlis oldugunu dusunuyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Delirteceksiniz, bari hakkaten 3-5 sayfa okusaydın. Yarın gazetelere çıkarsa büyük ihtimalle başlığı Cesme-Alacati'da Butik Otelde Turban Yasagi-Ayrimciligi gibi bir şey olur, böyle bir şey görürseniz inanmayın demiş adam. Gerçekten biraz okumalısınız konuları, sonra tartışırsınız.

Tamam Rahan anladım. Siz ayrımcılık yaptığı için onu suçlu bulun, biz de algılamanız birazcık zayıf diye sizi rahat bırakalım kapansın konu en iyisi.
Sosyal ağlarda paylaş

Rahan said:
Xaenin said:
Abicim özel işletme, allah aşkına şu kadar kitap aşkınız varsa azıcık işletme bilgisine sahip olduktan sonra konuşun lütfen ya.

bu konuyu işletmecilik açısından ele aldığımızı kim söyledi?

işletmecilikten bana ne?

Ne açısından ele alıyorsan yanlış, bunu anlatamıyorum ama. Burada olay işletmecinin, işletmesine gelen insanlara kılık kıyafetlerine göre hizmet sunmama hakkına sahip olması. Adam sayfalarca anlatmaya çalışmış bunun dinle siyasetle alakası yok, otelimin bahçesinin konseptine yakışmayan bir giyim tarzı kafa çarşaflar demiş. Hala nesini tartışıyorsunuz demeyi bırakıyorum, işletmeyi tartışmayıp da hala nesini tartışıyorsunuz?
Sosyal ağlarda paylaş

Xaenin said:
Tamam Rahan anladım. Siz ayrımcılık yaptığı için onu suçlu bulun, biz de algılamanız birazcık zayıf diye sizi rahat bırakalım kapansın konu en iyisi.

herkesin mesajları okuyorum böyle, argümanları toparlıyorum, fikrimi herkesin bakış açısına göre mümkün olduğunca anlaşılabilir şekilde anlatmaya çalışıyorum.

sonra bi adamın teki çıkıp, senin algın zayıf diye vikvikliyor. fikrime cevap vermeyeceksen, şahsıma laf sokacaksan falan hiç kasma zaten umursayacak değilim.
Sosyal ağlarda paylaş

ya anlamıyuorum, özel mekanımda çarşaflı, sarıklı, cübbeli, sıkmabaşlı insanı en azından estetik kaygılarım nedeniyle görmek istemememin nesi ayırımcılık? Bunların alternatifi olarak nasıl başı açıklığı görüyorsunuz? Özel mekanımda yapay,plastik çiçek , nebileyim formika yemek masası görmek te bozar benim göz estetiğimi...
Sosyal ağlarda paylaş

Rahan said:

kısaca yasalar değişkendir; yeterince çok kişi "bu yapılanın yapılamaması gerekir" dediğinde o yasa değişir.(gerçi bundan tam da emin olamadım) ve; yapılan hukuksuz olur.

yasaları belirleyen yeterince sayıdaki insanların isteği değildir, pozitif bilimleri baz alan hukuk devletlerinde değil en azından. senin şu anki argümanın "şu an yasal ama ileride olmayabilir o yüzden şu an yasal olmasına güvenmeyin", gönlünden geçeni dile getirirken dayanaksız, muğlak önermelerle süslüyorsun başka birşey değil yaptığın.

Rahan said:

Hiç bir özel şirket müşterisine kafasına estiği gibi sınırsız bir sorumsuzluk içinde davranamaz.

Yemeğime pislik atıp, "özel mülküm" diyemezsin, adama dayak atıp "özel şirket" diyemezsin.

Daha önceden de belirtildiği gibi "din, dil, ırk" ayrımı yapamazsın.

bu bahsettiklerinin hiçbiri yapılmamış ki zaten?

karşıt görüştekilerin hepsine bu lafım, her fırsatta gece kulüpleriyle otellerinin çok farklı olduğunu, karşılaştırılmaması gerektiğini söylüyorsunuz da burada gelmiş yapılan davranışı "her istediğini yapamazsın, adamı dövemezsin, yemeğine tüküremezsin, din dil ırk ayırmazsın" diye uçuk bir şekilde eleştiriyorsunuz. kafanız mı basmıyor kardeşim, otomatik pilota mı bağladınız yani şu kadar sayfa boyunca tekrar tekrar yapılan açıklamalardan zerre nasip almadan kafanızın dikine aynı momentumda devam ediyorsunuz tartışmaya? burada evrensel insan haklarına aykırı hiçbirşey YOK, kimseye saldırı, hakaret, değiştiremeyeceği özelliklerinden dolayı çifte standart uygulanmamış, birçok tarz mekan gibi burada da KIYAFET YÖNETMELİĞİ var. reina'da eğlenmek lüks de otantik bir mekanda kahvaltı etmek evrensel insan hakkı mı, her mekan sahibi her geleni almak zorunda mı, boynunun borcu mu o kahvaltıyı yedirmek? kıçınızdan kavramlar uydurmayın.

ortak Rahan said:
Özel şirketlerin de topluma karşı sorumlulukları vardır.

yok işte, yok kere yok kardeşim yok yani. devlet değil bu insanların ona bir mecburiyeti olmadığı gibi onun da topluma bir borcu yok, ortadaki şey tamamen alışveriş, herkes istediği kişiden yapar.
Sosyal ağlarda paylaş

Xaenin said:
Ne açısından ele alıyorsan yanlış, bunu anlatamıyorum ama. Burada olay işletmecinin, işletmesine gelen insanlara kılık kıyafetlerine göre hizmet sunmama hakkına sahip olması. Adam sayfalarca anlatmaya çalışmış bunun dinle siyasetle alakası yok, otelimin bahçesinin konseptine yakışmayan bir giyim tarzı kafa çarşaflar demiş. Hala nesini tartışıyorsunuz demeyi bırakıyorum, işletmeyi tartışmayıp da hala nesini tartışıyorsunuz?

ya sen benim yazdıklarımı okudun mu paşa? benim ağzımdan din lafı çıkmış mı? wissy i "dinime ayrımcılık yapıyorsuun" diye popülist bir şekilde mi yargılamışım?

bir önceki mesajımda hukuka uygundur lafının altında bunun cevabını verdim ben;

"HAKKIM VARDIR" diyorsun ya ben de sana diyorum; "HAKKIN OLAMAMALI" fikrini savunuyorum. yasaların senin keyfine göre veya tipine göre reddetmene imkan sağlamayacak şekilde "DEĞİŞTİRİLMESİ" gerektiğini savunuyorum.

bak bir daha senin için yazayım;

"YASALAR DEĞİŞTİRİEBİLİR ŞEYLER. BUGÜN HAKKIN OLAN BİR ŞEYE YARIN KAMUOYU BASKISIYLA HAKKIN OLMAYABİLİR. BENİM YAPTIĞIM DA O KAMUOYU BASKISINI OLUŞTURMAK İÇİN İNSANLARIN FİKİRLERİNİ DEĞİŞTİRMEYİ DENEMEK"

şini anladın mı? hakkın olup olmamasının anlamı olmadığını? 6. sayfadan beridir bunun hukuki değil etik bir tartışma olduğunu???
Sosyal ağlarda paylaş

Rahan said:
Xaenin said:

herkesin mesajları okuyorum böyle, argümanları toparlıyorum, fikrimi herkesin bakış açısına göre mümkün olduğunca anlaşılabilir şekilde anlatmaya çalışıyorum.

sonra bi adamın teki çıkıp, senin algın zayıf diye vikvikliyor. fikrime cevap vermeyeceksen, şahsıma laf sokacaksan falan hiç kasma zaten umursayacak değilim.

Kusura bakma da 26 sayfa boyunca bunun dinle siyasetle alakası yok dedikten sonra, türbanı var diye almıyorlar, bu düpedüz ayrımcılık demeye devam edersen benden sana başka iltifat gelemez.
Sosyal ağlarda paylaş

Türban ve çarşaf estetik olarak rezalet.
Ben evime almam estetik kaygıdan adam müşterilerin estetik kaygısını da düşünerek oteline almayarak gayet normal bir davranış sergilemiş. Recep İvedik gibi ya da 30 tane gay çift gelse onları da almasa yine ayrımcılık evet, içerideki müşteri profilini düşünmek zorunda.Ayrıca hakkı olduğu gibi buna kimse yanlış da demesin boşuna, doğru çünkü. Üstünü başını o kadar örtüp sonra gidip öyle bi yerde kahvaltı yapmayıversinler, evlerinde yapsınlar aynı mantığa uygun olarak kapalı kapalı. Herşey yerinde güzel(dir) heralde di mi?
Sosyal ağlarda paylaş

Rahan said:
Xaenin said:

ya sen benim yazdıklarımı okudun mu paşa? benim ağzımdan din lafı çıkmış mı? wissy i "dinime ayrımcılık yapıyorsuun" diye popülist bir şekilde mi yargılamışım?

bir önceki mesajımda hukuka uygundur lafının altında bunun cevabını verdim ben;

"HAKKIM VARDIR" diyorsun ya ben de sana diyorum; "HAKKIN OLAMAMALI" fikrini savunuyorum. yasaların senin keyfine göre veya tipine göre reddetmene imkan sağlamayacak şekilde "DEĞİŞTİRİLMESİ" gerektiğini savunuyorum.

bak bir daha senin için yazayım;

"YASALAR DEĞİŞTİRİEBİLİR ŞEYLER. BUGÜN HAKKIN OLAN BİR ŞEYE YARIN KAMUOYU BASKISIYLA HAKKIN OLMAYABİLİR. BENİM YAPTIĞIM DA O KAMUOYU BASKISINI OLUŞTURMAK İÇİN İNSANLARIN FİKİRLERİNİ DEĞİŞTİRMEYİ DENEMEK"

şini anladın mı? hakkın olup olmamasının anlamı olmadığını? 6. sayfadan beridir bunun hukuki değil etik bir tartışma olduğunu???

Senin ağzından çıktığını söylemedim ben genel olarak argümana karşıt fikir sunanlara söylüyorum, sen de dahilsin çünkü burda Wissy'nin yaptığı şeyi hukuka ya da insanlığa aykırı görebilmenin tek yolu bu. Ben de sana diyorum ki özel işletme dediğin şeyde etik yoktur, prensip vardır diyorum. Lütfen.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...