Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Cesme-Alacati'da Butik Otelde Turban Yasagi-Ayrimciligi

-Wissy

Öne çıkan mesajlar

wanderer said:
konu disi olarak not:

ozel isletmelerin topluma karsi hic bir sorumlulugu yoktur demissin mahmut tuncer ama bu dedigin dupeduz yanlis. bazi isletmelerin vardir, mesela ozel hastaneler kiyafetini begenmiyorum diye hasta secemezler.

sağlık kurumlarının bunun dışında olduğunu çok önceki mesajlarımda belirtmiştim, doktorların aksine otel işletmecileri hipokrat yemini etmiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

wanderer said:
xaenin bize algilamaniz zayif demissin ama seninki de cok kuvvetli degil heralde. turbanli olduklari icin almamis gayet. yazisinda turbanlilari "bocek" diye bile nitelemis. nasil ayrimcilik yok?

senin anlayacagin turde soyleyeyim adam bocek istememis isletmesinde
isletmesinde tekrar ediyorum
kendinin yani istedigi kisiyi alir ayrimcilik felan da olmaz
Sosyal ağlarda paylaş

Xaenin said:
Senin ağzından çıktığını söylemedim ben genel olarak argümana karşıt fikir sunanlara söylüyorum, sen de dahilsin çünkü burda Wissy'nin yaptığı şeyi hukuka ya da insanlığa aykırı görebilmenin tek yolu bu. Ben de sana diyorum ki özel işletme dediğin şeyde etik yoktur, prensip vardır diyorum. Lütfen.

yalvarırım oku da mesaj at.

"HUKUKA AYKIRIDIR DEMEDIM"

ben de sana diyorum ki özel işletme dediğin yerde etik yoktur, ama yasaların temelinde etik VARDIR.

burda yaptığımız etik tartışma da olur da bir şekilde bundan 10 yıl sonra falan yasalaşırsa. o zaman; "o günün yasası" bugünün burda tartıştığımız etik saçmalığı, kolluk kuvvetlerinin de yardımıyla devlet tarafından o işletmenin içine YERLEŞTİRİLİR.

bir anda etik sahibi olursun negzel de mi?

yani burda işletmelerin "benim" etik kurallarıma uymasını beklemekten ziyade insanların çoğunluğunun bu kuralları benimsemesini istiyorum ki ilerde yasalaşsın ve sen de zoraki uy. OKE?

algın güçlü senin anlarsın. hadi görelim seni.
Sosyal ağlarda paylaş

wanderer said:
o insanlar da bizim insanimiz. siz onlara "bocek" diye hakaret etmeye devam edin. dogru yoldaniz durmak yok yola devam hadi bakalim.
ben okul tartisma gruplarinda alien'a benziyorlar, okul cadilar bayrami gibi oldu dedim. tehdit maili falan aldim ama hicbisey yapamadilar, cunku bu converse giyenler palyacoya benziyo demekten farksiz.
Sosyal ağlarda paylaş

Isletmeme cok guzel bir kapali kadin ile kardesi geldi. Kardesi bikinisinin ustune yari transparan bir seyler giymis, tatil yeri icin gayet guzel ve sik idi. Neyse... Kapali olan agliyordu. Ne oldugunu sordum. Dediler ki gelirken dolmusta kapali olana `Sizin gibilerin Cesme'de yeri yok.` diye cikismis ogretmen ve doktor bir cift. Ben de dedim ki cok ayip etmisler. Buyrun size ben mutfagimizda soguk bir seyler ikram edeyim, odalarimizi gezdireyim de moraliniz yerine gelsin. Neyse odalarimdan biri olasi top-vip musteri ihtimaline karsi bos tutuldugundan o gun icin musaitti. Kalmak istediler, cok begendiler. Ne yazik ki kendilerine hizmet edemeyecegimizi soyledim. Begenileri icin tesekkur ettim ve tesetturlu bir sekilde kalabilecekleri birkac otel ismi verip kendilerini yolcu ettim.

Bu da ikinci anim. Tecrube edindikce daha iyi bir isletmeci oluyor insan. =]
Sosyal ağlarda paylaş

wanderer said:
peki converse-paylaco olayi ile "zenciler hayvana benziyo" ayni sey mi bi de bu soruya cevap verin ona gore aciklama yapicam.

converse-giysi
paylaco-benzetilen sey
turban-giysi
alien-benzetilen sey

yani buraya kadar hersey normal

zenci-irk(siyahi demek daha dogru wanderer zenci iyi bi kelime degil bu arada)
hayvan-benzetilen sey

bu irkcilik direk
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...