Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Sims Castaway Stories : POST!

Lexius

Öne çıkan mesajlar

Kolay gelsin :) Asteroth'un yazdiginda bir killik arama, fikrini belirtmis sadece, elestiri serbest sonucta, istedigin oyunu secip yapmakta ozgursun sonucta ama simsin her expansionu icin yeni bir thread acarsak bolum bir yere varamaz demek istemis arkadas.

Kimse sana sunu ac veya bunu ac demez sonucta, kurallara aykiri birsey degil, ama farklilik acisindan iyi olurdu var olmayan bir oyunu yapmak (sims castaway veya sims, sonucta konsept ayni). Bunu dememin sebebi de su: Simsin 7 tane eklenti paketi var, ve eger her paket icin ayri bir threadimiz olsaydi o zaman bolumde bir farklilik olmazdi. Sen yine de yap bunu ama bidahaki sefere aklinda olsun, farkli seyler denemek kotu birsey degil, amac yaraticiliginizi kullanmak, farkli seylere el atmak... yoksa bolumde 7 tane sims oyunu, 3 tane diablo, 5 tane fallout ile nereye kadar?

Bir suru interaksyon yapabileceginiz, karekter gelistirip oynatabileceginiz oyun var.

Yine de kolay gelsin, ben de okuyacagim burdaki olaylari, kendim de katilirdim ama Lost adasinda kisiligi bana benzeyen bir adam vardi, o da kopek gibi oldu soylemesi ayip :P
Sosyal ağlarda paylaş

azmo seni de yapalım xD da bunu yapmaktaki nedenim konsept biraz daha farklı olduğu için castaway de direk adada yaşama mantığı olduu için çakma bi lost yapmak istedim. sen zaten ev versiyonunu yapıosun die :) farklı oyunlar için yapıcam zaten bi kaç şey daha eklerim sanırsam . hadi kolay gelsin bize XD
Sosyal ağlarda paylaş

İsmi: Sturm "Akuma" Vogel

Burcu : Koç (her ne kadar burçlara inanmasam da özellikleri %100 uymaktadır, diğer statlar buna göre belirlenebilir)

Özellikleri:

-Shy (utangaçtır, karı kız peşinde koşmaz daha doğrusu koşamaz. zoraki olaraktan gizem adamı)
-Serious (ciddi takılır, adaya düştük dalgasını mı geçecem diye düşünür. Adadan kaçma ve kalma durumları için de planları vardır)
-Knowledge Aspiration (yerde gazete görse kaldırıp okuyan adam)

arası birşeyler işte

---------------------

Yetenekleri:

-Logic (man of science olayı)

İlgi alanları:

-Environment (Elinden her iş gelmese de birşeyler yapmaya çalışır)
-Paranormal (elbet man of science'dir amma bir noktadan sonra fizikötesi düşünmek gerektiğine inanır)
-Sci Fi (Olası sorunlara karşı birşeyler düşünürken bilimkurgusal yaklaşımları mantıki çerçeveye indirgeyerek çözüm getirmeye çalışmayı sever)
-Culture (kültürlüdür, sessizdir)

gibi gibi

---------------------------

Arka plan:

Asosyaldir, oturduğu şehirden dışarı çok az çıkmıştır. İlk uzun yolculuğunda da adaya düşmüştür. Önceki hayatında etrafındaki insanlar tarafından dışlandığından yanlızlığı seçmiştir. Şiir filan yazar, maket yapar. Kolay öfkelendiği için topluluğa karışmamaya çalışır ama bir sorun varsa asla seyirci kalamaz. Vücut olarak çok zayıftır, sıcak havada şekerli şeyler tüketmediği sürece sürekli bayılır.

Fiziksel zayıflığına rağmen kimsenin aklına gelmeyecek fikirleri vardır. Radyo, el feneri türü şeyleri çok kolay yapabilir. Ama başka insanlarla iletişim kuramama gibi önemli bir sorunu vardır.

Sosyal ağlarda paylaş

Asteroth said:
Eh iyi de zaten Sims üzerinden geniş katılımlı bir olay yapıyor Azmo, replikasına gerek yoktu ki. Daha orjinal bir fikir bulsaydınız keşke. Herkes Sims yaparsa pek bir esprisi kalmıyor bölümün zira, direkt "Sims Evleri" olur bölüm.

Heh gereksiz bir tartışma olmuş yahu.

Neyse, açıklamak gerekirse..

Bence lex'in yaptığında bir mantıksızlık yok, mantıksızlık aslında düşünülen mantıkda.

Hmpf. Nasıl oluyor diceksin tabi :D

Şimdi Azmo Sims üzerinden geniş katılımlı bir şey yapıyor evet, doğrudur, orda Azmo ve Katılanlar eğlenicek, biz de okuyacağız güleceğiz eyw..

Daha orjinal bir fikir bulabilirdi. Herkes sims yapmayabilirdi, bölümün de bir espirisi kalmayabilirdi..

Ama anlamadığım bir şey var, şimdi bu bölüm, bölüm de bütün oyunlardan fotoroman yapılsın diye mi açıldı ? ya da ne bileyim, bizler bu bölümde bölümü beslemek için mi kasacağız ?

Ben eğlenceme bakarım, ben böyle eğleneceğim, arkadaşlarım arasında sims'de karakterlerimizin yaşadıkları üzerine buluşmalarda geyik döndüreceğim, ben lex ile görüştüğümde ben demet ile konuştuğumda ben eralp ile karşılaştığımda, bundan bahsedip güleceğim.

Azmo'nun yaptığını ise forumda okur gülerim geyiğimi yaparım, ama dışarda eralp ile karşılaşınca uzun uzun geyiğini çevirmem. Çünkü ben yokum orda gibi gibi..

Sonuç olarak, bölüm eğer fotoroman bölümü ise, biz de bu forum'un üyeleri isek, eğlencemize bakarız. Ada yapmak istediysek, ada yaparız koyarız kendimizi güleriz.

Ben Bölüm Kuralları arasında ters bir şeye rastlamadım. Yani bizler eğlenmek için varız, şu kadar eğlenceyi de hak ediyoruz yani.

Herneyse, kafam dalgın cümleler net olmadı, ama bence anlaşıldı.
Sosyal ağlarda paylaş

Niye tartışmaya döndü anlayamadım, naçizane fikrimi söylemiştim ben sadece.

Hani sanki kalkıp "Bölüm kurallarına aykırı, böyle bir konu açmaya hakkınız yok!" demişim gibi savunmaya geçmişsiniz nedense.

Herneyse, "Yaparsınız yapmazsınız beni ilgilendirmez" demiştim zaten, takılın istediğiniz gibi tabii ki. Ama forumun olayı "paylaşmak"tır, siz de "Kendi aramızda yaparız, buluştuğumuzda konuşur eğleniriz, forumun diğer üyelerini eğlendirmek gibi bir amacımız yok" diyorsanız, foruma da ihtiyacınız yok bunun için.

Gerçi muhtemelen bunu da sataşma olarak göreceksiniz ama ne öyle bir niyetim, ne de bir sebebim var. Gördüklerimi, düşündüklerimi söylüyorum sadece.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...