Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Star Trek (2009)

Laorx

Öne çıkan mesajlar

Rewendor said:
neresinden tutsak elde kalıyo nasıl cevap vereyim bilmiyorum. Hadi beraber mesajının içinde cevap verilebilecek bir şeyler arayalım.

e o zaman konuşacak birşey yok.

Star Trek gerizekalı birşey zaten evet. Ne o öyle tabanca felan, komik yav.

moriQ said:
Silah tartışması için şunu söylemek istiyorum. Star Trek evreninde insanlar kaşiftir. Savaşçı yada asker değil. Silaharını savunma amaçlı kullanırlar. Ve bunu her fırsatta belirtirler.
Adamlar genelde diplomatik görevlerde olduklarından silahlarıda yeni tanıştıkları ırkları korkutacak şekilde değildir.
Şimdi belinde bildiğin silah olması var, birde uzaktan kumandaya benzeyen bi alet olması var. Barış için geldik diyip belindeki silaha davranmazlar yani.

Dediklerine şunu da eklemek istedim Moriq.
Bu atılgan'daki adamlar komando değil, gemi de komando taşıma gemisi değil. Atılgan'daki adamlar, gemiyi kullanmak için seçilmiş kişiler. Bu yüzden küçük ve hafif silahlar taşımaları anormal değil.
Buna karşın daha piyade savaşına yönelik Klingon gibi kişilerin daha büyük ve daha "ciddi" duran silah kullandıklarını görürüz.
Sosyal ağlarda paylaş

kısaca

gemi içersinde ve dışında ufak lazer silahları taşırlar genelde bayıltıcı seviyede tutulur öyle gezerler. gemileri kaşif gemisidir savaş zamanı bayrak gemisi olarak komutayı ele aldığı olur ama savaşlar gemi vs gemi olduğu için yine öyle büyük silahlar taşımaları gerekmez. tamamen bilinmeye doğru bir yolculuktur ve çok sıkı kurallarla yapılır bu iş. bir gezegenin gelişimine etkide bulunamazsın. diyelim 2 ırk var birisi ölüyor diğerinin evrimi için ölmesi gerekiyor fln o adamlara ilaç veremiyorsun. diğer ırkın evrimi için ölmeleri gerekli. savaş durumları için kurallar flnda var. çok zorlanmadıkça silah kullanmamaya çalışıyorlar ileride ne olur belli değil sonuçta. bilim kurgu olarak iyi bir seridir hastasıyız :D silahlarıda bence mükemmel. yani o sw taki lazer silahları fln tam saçmalıktı. lazer böyle olur :D torpil böyle olur. euehuh

Sosyal ağlarda paylaş

bu gün izleme fırsatım oldu. star trek hayranıyım (hastası değilim ama). filmi de oldukça gayret gösterilmiş ve başarılı buldum. ama ne yalan sölim çok hayvan batırılmış yerleri de yok değildi.

spo

bi kere spock insan olmuş çıkmış.. adamın karizmasını çizmişler.. ciddi çizmişler ama.. sonra gelecek geçmiş konusunun anlatımını yaparken konuyu biraz salakça ele almışlar, akıcı değildi.. en başında adamın doğan çocuunun cinsiyetini sorması ve sonra da oğlanmı obaaa aaa şeklinde şaşırması süper saçmaydı. nası yani bilmiyomusun cinsiyetini. hani biz filme yeni girmiş, daha 5 dk dır seni tanıyo olabiliriz, hatta doğan çocuun kzımı erkekmi olduunu tüm seyirciler olarak merak ediyo olabilirz ve bilmiyoruz doğal olarak ok ama 9 aydır o bebek o kadının karnında yani, sen nasıl oluyo da bilmiyosun.. ayrıca düşman karakteri beğenmedim. zayıf ve ezik gösterilmiş. artı düşman hakkında da aşırı bi bilgilendirme de yapılmıyo filmde. neden okadar güçlü oldukları ama neden bir okadar da paspal gözüktükleri falan hiçbişey analtılmıyo, genelde seyirciye bırakılmış... bir de film çok uzun olmasın herşeyi sığdıralım diye kirkün ve skatinin filme girişlerini çok hızlı almışlar.. neyse hepsi bu. bunlar dışında kalan yerlerin tamamına bayıldım ^^

Sosyal ağlarda paylaş

Film hakkında ...

Ya cinsiyet olayı ne bileyim günümüzde bile bazıları doğumda öğrenmek istiyor cinsiyetini çocukların,öyle bir aksiyon dönmüş olabilir.

Birde Nero gayet karizmatikti ya,aksine keşke daha çok gözükseydi diyorum.Eric Bana rlz

Birde o kadar güçlü olmalarının sebebi evet direk anlatılmıyor ama bariz şekilde ortada,adamlar gelecekten geliyor ve gelecekteki sokuk bir maden gemisi bile şimdiki gemileri ağlatıyor asdfsf teknolojik gelişme rlz

Sosyal ağlarda paylaş

DarKRideR said:

Film hakkında ...

Ya cinsiyet olayı ne bileyim günümüzde bile bazıları doğumda öğrenmek istiyor cinsiyetini çocukların,öyle bir aksiyon dönmüş olabilir.

Birde Nero gayet karizmatikti ya,aksine keşke daha çok gözükseydi diyorum.Eric Bana rlz

Birde o kadar güçlü olmalarının sebebi evet direk anlatılmıyor ama bariz şekilde ortada,adamlar gelecekten geliyor ve gelecekteki sokuk bir maden gemisi bile şimdiki gemileri ağlatıyor asdfsf teknolojik gelişme rlz

o sokuk makinede de pek bişey yok aslında hep aynı silahlar var. sadece siliore
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 ay sonra ...
  • 4 ay sonra ...
  • 9 ay sonra ...
bugün izledim filmi. fena değildi. hatta iyiydi yani. bilim kurgu izleyesim varmış resmen. 8/10

star trek fani değilim ama daha önceden ne olduğunu hatırlamadığım dizi/film bişeyler izlemişliğim de vardı hani. karakterleri, ırkları, gemiyi, evreni falan biliyorum yani az çok. daha tam araştırmadım ama şöyle bi sıra buldum diğer başlıktan.

Timeline

Star Trek: Enterprise (2001)
Star Trek XI: The Future Begins (2009)
Star Trek: The Cage (1965)
Star Trek: The Original Series (1966)
Star Trek: The Animated Series (1973)
Star Trek: The Motion Picture (1979)
Star Trek II: The Wrath of Khan (1982)
Star Trek III: The Search for Spock (1984)
Star Trek IV: The Voyage Home (1986)
Star Trek V: The Final Frountier (1989)
Star Trek VI: The Undiscovered Country (1991)
Star Trek: The Next Generation (1987)
Star Trek: Deep Space 9 (1993)
Star Trek VII: Generations (1994)
Star Trek: Voyager (1997)
Star Trek VIII: The First Contact (1996)
Star Trek IX: The Insurrection (1998)
Star Trek X: Nemesis (2002)

asıl soruya geçeyim. bu sıra doğrumu ? bi de bunlar sadece diziler mi yoksa film vs bişeyler var mı bunlar haricinde ? çok eski olanlar bayar mı ? aradan gereksiz olan, izlemesen de olur gibiler varsa hangileri.
Sosyal ağlarda paylaş

Aluriel said:

bugün izledim filmi. fena değildi. hatta iyiydi yani. bilim kurgu izleyesim varmış resmen. 8/10

star trek fani değilim ama daha önceden ne olduğunu hatırlamadığım dizi/film bişeyler izlemişliğim de vardı hani. karakterleri, ırkları, gemiyi, evreni falan biliyorum yani az çok. daha tam araştırmadım ama şöyle bi sıra buldum diğer başlıktan.

Timeline

Star Trek: Enterprise (2001)
Star Trek XI: The Future Begins (2009)
Star Trek: The Cage (1965)
Star Trek: The Original Series (1966)
Star Trek: The Animated Series (1973)
Star Trek: The Motion Picture (1979)
Star Trek II: The Wrath of Khan (1982)
Star Trek III: The Search for Spock (1984)
Star Trek IV: The Voyage Home (1986)
Star Trek V: The Final Frountier (1989)
Star Trek VI: The Undiscovered Country (1991)
Star Trek: The Next Generation (1987)
Star Trek: Deep Space 9 (1993)
Star Trek VII: Generations (1994)
Star Trek: Voyager (1997)
Star Trek VIII: The First Contact (1996)
Star Trek IX: The Insurrection (1998)
Star Trek X: Nemesis (2002)

asıl soruya geçeyim. bu sıra doğrumu ? bi de bunlar sadece diziler mi yoksa film vs bişeyler var mı bunlar haricinde ? çok eski olanlar bayar mı ? aradan gereksiz olan, izlemesen de olur gibiler varsa hangileri.

valla filmi ilk izlediğimde gaza gelip eski filmleri de (motion picture ve search for spock harici) izlemiştim. Gayet eğlencelirlerdi. Sonra Kaptan Piccardlı filmleri izledim onlarda güzeldi. Genelde bir çift sayılar kuralı var bu filmlerde, çift sayılı filmler daha güzel oluyor garip bir şekilde :D

Bir yerde star trek ilk çıktığından beri , 1965 sanırım, sadece 2 yada 3 sene star trek ile ilgili birşey yapılmadı diye okumuştum. 40 senedir gerek film, gerek dizi gerek çizgi film mutlaka birşeyler oluyor yada çekilme aşamasında oluyor. Hiç bir şeyin olmadığı 2-3 sene falan var sadece sanırım :) O yüzden eskilerden başlayıp izleyeyim demek ömrünü vermekle eş anlamlı olabilir :)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...