Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

İlk izlenimler

Lopeth

Öne çıkan mesajlar

Ekmek said:
wow pvp si item>class>yetenek
daoc pvp si yetenek>rank>item
ciddi pvp idi daoc'daki. Warhammer da o yolda gidiyor.

daocda yeteneğin bu kadar önemli olan nedeni nedir,
daocda varsa aoc'da neden yok?
sonuçta wow gibi "1e bas, 2e bas, 3e bas, 1e bas, 2e bas..." diye gitmiyor combatlar. combolar çekiyorsun, shield yönünü ayarlıyorsun felan. oynamadım henüz ama videolardan baya yeteneğe abanmış pvp özellikleri olduğunu düşünüyorum
Sosyal ağlarda paylaş

Daocta kişisel başarı kadar içinde bulunulan grupla koordineli olmak önemliydi. Itemleri ve realm ranki daha yüksek olsada , beraber oynamaya alışmış kollektif hareket eden daha kalitesiz bir grup tarafindan tokatlanmasi garip degildi oynayanlar icin. Wow dan bahsetmiyorum bile.

Aocda ise daoc ve wow dan farkli olarak kişisel yetenek ön plana çıkmış, classlar tam olarak support hybrid vs gibi ayrılmadıkları icin kisilerin grup icinde kesin rolleri yok,combatlar kisilerin oyun stillerine göre sekilleniyor.
Sosyal ağlarda paylaş

-Loot sıkıntısı var, herkes aynı kıfayetleri giyiyior.
-Mount çok pahalı, 40. levelda birkaç küsur gold istiyormuş. İlla siteden gold almaya teşvik ediyor.
-istediğimiz zaman res yerlerine ışınlanabilseydik çok güzel olurdu.

+grup questler zevkli oluyor
+level arttıkça yeni gelen ability ve featleri kullanmak çok zevkli.
Sosyal ağlarda paylaş

İlerleyince anlıyorum ki oyun şu anda çok çok buglı ve eksik. Yani oynamaya çalışıyorum oyunu ama devamlı bişiler çıkıyor karşıma. Bi hevesle de gathering yapayım dedim bu sefer de trader bugları çıktı karşıma.

Traderlar çok eksik şu anda. Mesela silver koyuyosunuz trader'a iyi güzel fiyat da belirlediniz süper, ama bi stack içinde kaç tane silver koyduğunuzu göremiyosunuz bile. Bi bakıyosunuz listeden, silver var 50c'ye ama orda kaç tane olduğu yazmıyor. Ee şimdi orda 100 silver da olabilir 1 tane de olabilir nerden biliym ben :) Benzer şekilde, yine traderlarda oyunun official forumlardan okuyana kadar para kaybettiğimi bilmiyodum. WoW'daki gibi bi miktar para gidiyomuş item sattığınızda. Peki de ne kadar gidiyor o bile yazmıyo ki ?!?

Raid yapılamıyomuş mesela, yapmak istediğinizde gri bi ikon geliyomuş Yani o opsiyonu geçici olarak kaldırmışlar, da niye yani?

Bikaç guild şimdiden T1 şehirlerini kurmuşlar bile ve binaların hiçbi etki yapmadıgından bahsediyolar. Adam "gittik kastık mount parasından yedik tapınak kurduk universite kurduk duvar bile kurduk ama ölü bomboş bi şehrimiz var" diyor. Ne desem bilemedim.

Level 20+ questlerinin hepsi seslendirilmesiz çok garip duruyolar. Tortage dışındaki hicbi yere adamlar daha kasmamışlar gibi, content eksikliginden yakınan bi sürü adam var ne kadar dogrudur bilemicem daha level 23üm.

Chat panel ve party ekranı konusuna herkes bisey dedi zaten. Friends paneli düzgün hale getirmeleri kesinlikle ve kesinlikle şart. Guild üyeleri listesinin de friend panel yerine guild panel'de durması gerekiyor ayrıca; yani ne biliym o interface'i tasarlayan adamı (trader interface'i tasarlayan adam ile birlikte, ki aynı adamsa sasırmam) kovmaları lazım o kadar net.

Neyse, allahtan combat cok zevkli de level alıp gidiyoruz öyle, ciddi bikaç patch bekliyorum ama hem content hem performans artışı hem de buglar için. Umarım sorunlar çözülür de birinci kalite bi MMO olur AoC. Ben bi süre daha bekleyecem ama haziran ortasına kadar sorunlar düzelmese o zaman herhalde accountu dondurup gelişmeleri takip edicem, bakalım herhalde 3-4 aya düzelir diyorum.

Bizim guildden birinin de özetledigi gibi:

Bugs of Conan: Laggy Adventure

Edit: Oha, çok ciddi bi bug daha okudum az önce. Str, Con veren itemlar beklenildiği gibi Attack Rating ve Stamina/HP'nizi artırmıyomuş... Sanırım Int/Mana için de bu dogruymus. Az önce test ettim hakkaten Con veren itemi cıkarınca HP/Stamina degismedi. Ayrıca attack rating/defense ratingler level'a göre limitli şu anda (lol), belli bi limitin üstüne çıkaramıyosunuz bunları. Boşuna item kasmışız :P

Sanırım bu mekanikleri oyuna hiç eklememişler, toptan bi sıçış var çünkü.
Sosyal ağlarda paylaş

"Level 20+ questlerinin hepsi seslendirilmesiz çok garip duruyolar."

iyi ki yapmamışlar ve yapmazlar umarım, zaten oyun 25gb. kim bilir kaç gigabyte gitmiştir tortuga'daki bla bla bla'ya. bırak seslendirmeyi yazıyı bile okumadan 1-1-1-1 spamlemek zorunda kalıyorum zaten, kesin birisi gelip arkadan vurmaya başlıyor quest npc yanında dururken siz şehir içinde bile. süper gereksiz zaten bir milyon tane quest var, 10 tane 20 tane dinledim sonra onları dinlerken kaybettiğim zamanda kaç lvl alabileceğimi düşünmeye başlayınca pas geçmeye başlamıştım tortuga'da bile.
Sosyal ağlarda paylaş

Gangren said:
"Shield yönü ayarlamak"

Vay anam ne zor birşey, "Eoorrgh burda 3 tane işaret var, o zaman diğerine basayım"

Mighty_THoR said:
onun bahsettiği kendi sheildlerin lol

ayrıca comboları iyi ayarlamazsan biranda adamın sheildlerinin yönündeki comboların kalıyor elinde

mighty_thor'un dediği olayı kastettim evet.
Sosyal ağlarda paylaş

Venator said:

Edit: Oha, çok ciddi bi bug daha okudum az önce. Str, Con veren itemlar beklenildiği gibi Attack Rating ve Stamina/HP'nizi artırmıyomuş... Sanırım Int/Mana için de bu dogruymus. Az önce test ettim hakkaten Con veren itemi cıkarınca HP/Stamina degismedi. Ayrıca attack rating/defense ratingler level'a göre limitli şu anda (lol), belli bi limitin üstüne çıkaramıyosunuz bunları. Boşuna item kasmışız :P

Sanırım bu mekanikleri oyuna hiç eklememişler, toptan bi sıçış var çünkü.

OHA artık OHA.Nasıl böyle bir bug olabilir ya?3. sınıf rpg oyunlarında bile böyle bug olmaz.Oyunu gerçekten cok almak istiyorum ama şu an alırsam oyundan soğucam gibi geliyor ondan beklicem 2-3 ay daha wow oynıcam sonra alıcam.(bu arada artık ona bug denmez direk eksik yazılım gibi bişi)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...