Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Transferler 2008-2009

fizban

Öne çıkan mesajlar

Bi de şöyle bi haber okudum, tanımıyorum bu adamı ama, istatistikleri felan fena değil. Alabilirler de inanırım. Yani inandırıcı bir transfer gibi geldi, brezilyalı zaten :D

İtalya'nın La Gazetta dello Sport gazetesi, F.Bahçemizin, bonservisi Milan'da bulunan Brezilyalı forvet oyuncusu Ricardo Oliveira'yı transfer etmek için girişimlerde bulunduğunu yazdı.

YEDİNCİ HARİKA OLİVEİRA

Müthiş bir sezon geçirdiği Zaragoza formasıyla 37 maçta 17 gol atan Oliveira, alınması halinde takımımızın yedinci Brezilyalısı olacak.

Gazete, futbolcuya İspanyol Sevilla, Villarreal ve Alman Schalke 04 kulüplerinin de talip olduğunu ileri sürdü.

Geçtiğimiz sezon Real Zaragoza'da kiralık olarak forma giyen Oliveira, 37 maçta 17 gol attı. Ricardo, İspanyol otoriteler tarafından sezonun en başarılı golcüleri arasında gösterildi.

MUHTEŞEM KARİYER!

Ricardo Oliveira, kariyeri boyunca Portuguesa, Santos, Valencia, Real Betis, Sao Paulo, Milan ve Zaragoza'da oynadı. Valencia ile 2004'te La Liga ve UEFA Kupası kariyeri yaşayan kazanan Oliveira, 2005'te Betis'le Kral Kupası'nı, 2007'de Milan'la Devler Ligi'ni kazandı. Süper golcü, transferi halinde Fener'in 7. Brezilyalısı olacak.

Bu arada yönetimimizin, İnter'in satış listesine koymasına kesin gözüyle bakılan Adriano için de zemin yokladığı sızan bilgiler arasında.

RİCARDO OLİVEİRA KİMDİR?

Doğum tarihi: 6 Mayıs 1980
Doğum yeri: Brezilya
Boyu: 1.83 m.
Kilo: 76 kg.
Mevki: Forvet
Kariyeri: 222 maç / 105 gol
Milli Takım: 11 maç /3 gol
Sosyal ağlarda paylaş

GS'ye bir kaleci (Orkunla Aykutla yürümez bu iş) bir sağ bek, bir de forvet ya da kanat lazım. O zaman canavar gibi olur kadro. Avrupa'da da çok iş yapar.

Ortasahada linderoth var ayhan var topal var benim pek gözüm tutmasa da barış özbek var, daha ileriye dönük sezon başı oynadığı gibi oynarsa lincoln var, tüm sezonun en iyileriden arda var, süper ortasaha var takımda. Defans göbeği servet song emre üçü de çok kaliteli adamlar. Kolay kolay adam geçirmezler. Bir de yedeğe Emre Aşık gelicek hele, daha ne. Forvet Ümit Karan ve Nonda, ikisi çok başarılı. Serkan hala yetersiz bence bir forvet alınabilir iyisinden. Sol bekte Hakan Balta şimdilik idare ediyor, ofansa çok katılıyor güzel işte, biraz daha defansif oynamayı öğrenmesi lazım.

İşte takımın tek eksiği sağ defans beki ve kaleci. Kaleci yerliyle gidecek gibi değil bence. Carrusca'yla Bouzid'i yollayıp bir kaleci bir sağ bek aldık mı süperdir. Necati dönerse yedek forvet olur forvete de gerek kalmaz. Bence çok başarılı bir kadro olur. Hatta Barusso'dan kalan bir boşluk var, oraya da bir kanat oyuncusu alırsak tadından yenmez. Al sana yıllarca bozulmayacak süper takım.

Kısaca öncelikli olarak;

Sağ bek ve kaleci (mutlak)

forvet ve kanat (sağ sol farketmez arda ikisinde de oynuyo ne de olsa dierine bu adamı koyarız) (2. derece)

hani param var napsam dersen de sol bek, en son da defans göbeği.

Ama 3 transfer ve bir iyi teknik direktörle süper takım olur Galatasaray.
Sosyal ağlarda paylaş

Bence Brezilyalı'nın alınması ve gelmesi daha yüksek bir şans.
Nedenler ?

1- Kendinden başka 6 Brezilyalının olması arkadaş ortamı vs..
2- Teknik Direktörü'nün de Brezilyalı olması.
3- Fenerbahçe Klübü'nün Brezilyalı arkadaşlara iyi maaş vererek İstanbul gibi bir şehirde bir Futbolcu için güzel imkanlar ile yaşama şansı tanıması.
4- Zico'nun yardımcıları'nın da brezilyalı olması.. ( emin değilim bundan )
5- ...

bu liste uzar gider. Açıkcası bunlar bir futbolcu için çok önemlidir kanımca. Sonuçta yabancı bir ülke dilini bilmiyorsun dişini bilmiyorsun..

Bence Brezilyalı transfer yapılması çok mantıklı olur. E oynuyorlar da be anam topla da : )
Sosyal ağlarda paylaş

Galatasaray'da kesinlikle Bir kaleci ihtiyacı var. Bunu bence kalecisine kadar biliyor Galatasaray yönetimi de/ oyuncusu da.

Teknik Direktör, e o zaten apaçık ortada. Teknik Direktörsüz gitmez bu iş, ha ama Hakan Şükür'ü emekli edip Teknik Direktör yaparlarsa da ilginç bişi çıkar ortaya. Ama hakan oynayacağım diyor. E hal böyle olunca, Galatasaray'da şu noktada forvet eksikliği yok.

ki Ümit Karan yıllardır keşke Fenerbahçe'de olsa dediğim bir forvet. Halen diyorum.. :D Ama Galatasaray'a saplandı adam bi kere, e madem öyle yararlan be galatasaray şu adamdan, halen yedek soyunduruyorsun bazı maçlarda.. :D

Bu durumda, Hakan Şükür , Ümit Karan ve Nonda gibi bir forvet 3lüsü var elinde, Necati dönerse oldu sana 4'lü. Ama ben Nonda'yı beğenmiyorum, giderse yerine birini alsın tabi. Fakat, şu aşamada bence ihtiyaç yok.

Kanat'a gelince, Sabri'yi illaaki satacaksanız, mutlak bir back gerek tabi. hatta 2 tane bile gerekebilir. Sakatlık felan aman diim. Sezon başı bu.

Arda'nın yerine oynayacak birisi alınabilir tabi dediğin gibi, ama bence Arda'nın yeri de değişmeli, o adam çok güzel oynar amc olarak bence. Yani öyle görüyorum arda'yı.. Sarkınca ortaya dağıtıyor resmen. Ama kanatta, Çok parlıyamıyor, defans sağlam olunca. Ki bunu da gördük.. Fenerbahçe oynayamadığı hatta kötü oynadığı maçta bile bence Arda'yı bayağı bir kesti, o yorgun takım ile. Hal böyle olunca, arda için AMC yi uygun pozisyon görüyor ve kanat için destek veriyorum : )

Ama bir soru daha var, Ümit Karan'ı kesen Hakan Şükür ve Nonda'yı bi garip oynatan Galatasaray, ya da başka bir değişle bu 3 forvet ile, kimi zaman tek forvet çıkıp çifte dönen kimi zaman çift çıkıp teke dönen Galatasaray nasıl bir takım yapar ve bu futbolcuları hangi taktik ile kullanır..

Bence önce ona karar verip, öyle bir kadro kurmak lazım..

Ama galatasaray en iyi 4-1-2-1-2 oynar diyorum. Ona göre takım yaparlar ise, epey de keyifli olur. O taktiğe göre hoca felan.. İşi zor aslında Galatasaray'ın..
Sosyal ağlarda paylaş

Olivieara'yı yedirmezler fenerbahçeye. Zaragozayı bütün avrupa kulüpleri yağmalıcak transfer döneminde. 2. lige düştüler ve çok kaliteli oyuncuları var. Hele ligin son dönemi acayip oynadılar, ntvspordan falan seyreden varsa eminim realin barçanın maçlarından çok daha zevkli maçları olduğunu düşünüyordur benim gibi.

Ha gelse çok güzel olur, baluunun da dedikleri göz önüne alındığında hemen de uyum sağlar. Zaten izlediyseniz tam türkiye liginde iş yapıcak nokta santrafor tipi. Aziz başkan bırak şevayı crespoyu ronaldoyu etooyu falan, biraz uğraşsa fenerbahçe yönetimi üstüne gitse şunun getirirler aslında istanbula.
Sosyal ağlarda paylaş

profesyonel futbolcuların artık 3 gunde 1 maca cıkmaya alısması lazım. avrupa'nın buyuk kulupleri hep bu sekilde oynuyolar. hadi bizi gectim de, futbolcuların kesinlikle yorulduk gibi bi bahaneleri olamaz, olmamalı. artık üc büyük kulubumuzun de avrupa'da bişeyler yapıyor olmasını görmek hepimizin hakkı. cok buyuk paralar harcanıyor ve dünyanın her yerinde taraftarları var.
Sosyal ağlarda paylaş

E öyle tabi, ve bence bunu da artık farkettiler..

Ama 1 sene boyunca da 12-13 kişi ele çıkamazsın arkadaş hep maça yani, yuh derler oha derler !!!

Hal böyle olunca, haklı olmasalar dahi bir mazeret var ortada..

Ama Fener yapsın transfer şu 26 kişi 26 kişi olarak bi kullanılabilir hale gelsin..

Deniz de iyileşir ise bal dök yala, al 2 forvet tamam. :D
Sosyal ağlarda paylaş

supremeallah said:
galatasaray yine jaaskelainen i almaya calisiyormus bence hata 33 yasina gelmiş artik daha 27-29 yaslarinda bi kaleci daha iyi olur, isaksson gibi.

isakksson bence kötü bir kaleci.

jaaskelainen i beğenirim. ayrıca kalecinin yaşının büyük olması da pek farketmez. mondragon, tafi 30 küsur yaşlarında geldiler. 33 yaşındaki kaleci minimum 3 sene rahat oynar sonuçta.
Sosyal ağlarda paylaş

Yıllarca simoviç taffarel mondragon gibi kalecilerle oynamışsın. Cepheden gelen toplarda mondragonun her bir kurtarışı seyirlikdi ya.. Galatasarayın tarihi başarıları varsa avrupada türkiyede, hepsinde kalecilerinin sahadaki bütün oyunculardan daha fazla katkısı var. Yıllardır süregelen böyle bir kaleci ekolünden sonra iki tane "ne idüğü belirsiz" kaleciye emanet edemezsin kaleyi.

Galatasaray kaleci alsın da, gerekirse başka tek bir futbolcu almasın yaz boyunca.
Sosyal ağlarda paylaş

Öyle demek istemedim, galatasarayın aslında hemen her mevkide transfere ihtiyacı var da, hatta bana kalırsa 1 değil 2 forvet lazım, nonda cacık, serkan cacık, hakan şükür de bir zahmet ..... , neyse, ikilesin artık diyelim.

Siz de biliyonuz galatasarayı, zaten çok fazla olmayan parasını yıldız aldık diye iliçe, carruscaya, kronik sakat lincolne falan harcar. Demek istediğim onları alana kadar adam gibi bir kaleci alsın da...
Sosyal ağlarda paylaş

Fenerbahçe sezonu'nu 12-13 kişi ile geçiriyor da o yüzden öyle oluyor : ) ya da görünüyor..

Önder Turacı var defans göbeğine etkili isim sana. Can arat var.. Yasin Çakmak var.. Deniz Barış var.. Oynatılmadı bu futbolcular.. Daha birini daha mı alsın.. Napıcak allahını seversen..
bir de üstüne paso oynayan edu ve lugano var işte.

Forvet şaibeli. işte.
Kezman ah Kezman vah Kezman diyorum.. Eğer böyle gideceği riskini göze almak istemiyorsa Fenerbahçe Forvet tabiki şart.. Ama Semih ve yedek olarak da İlhan Parlak düşünülebilir.

Ali Bilgin ya da Aslan Kemal'den yararlanılarak Deivid'i forvete yerleştirebilirsin. Hatta yararlanmadan bile yerleştirebilirsin. Zaten takım da orta saha var yani..

Bir de Uğur Aslan Kuru var, o da gelecek vaad ediyor bence.
Sosyal ağlarda paylaş

Baluu güzel demişsin.

Ben Hakan Şükür'e kesin gitti gözüyle bakıyorum.

Nonda ve Karan var 2 kişi Necati olmazsa bir üçüncü lazım forvete yedekte.

İşte kaleci ve sağ bek kirik ihtiyaçlar.

4-1-1-2 4-2-3-1 olarak oynayabilir GS maçına göre.

Arda evet ortada daha verimli olur ama orada verimli bir Lincoln varken bu ancak sağlam 2 bek alıp 3 AMC tek forvet fantazisiyle (Barcelona taktiği) mümkün gözüküyor. Bu kadar ofansif bir kadoryla da mahfederler GS'yi kanatlardan CL'de.

CL'de ortaya Ayhan/Topal + Linderoth monte edilip Arda ve Lincoln ileride AMRLC olarak serbest oynatılabilir. Ya da Ardayı bir kanada bir kanada da başka bir kanadı çekip Lincoln ortada durur. En güzeli bu. Tek forvet yeter CL'ye. Haddimizi bilmek lazım.

Türkiye liginde çift forvet şart bana göre. O zaman tek ön libero yeterli. diğerini forvet olarak sür ileri.

Ama dediğim gibi. Bir sağ bekle bir kaleci alınırsa çok başarılı bir kadrosu olur GS'nin. Bir kanat veya forvet de opsiyonel.
Sosyal ağlarda paylaş

Gs a hakan şükür kıvamında futbolcu lazım havada etkili kendini kaybettiren.

Ümit karan çok yoruyor defansı bu sayede Hakan şükür gibi bi forver çok rahat oynayabilecek.Nonda gönderilmeli yerine dediğim gibi bi forvet lazım.

Keza orta sahada da Lincoln kazanılmalı.Kafasına göre oynuyor.Yeteri kadar faydalanamıyor gs.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...