Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Mortal Online

Jaan

Öne çıkan mesajlar

Forumlarda cok fazla insan var 2003'den beri DFO tayfasiyla olan, ve yine de bu insanlarin cogu en ufak bir seyde cirkef bir sekilde troll yapmaktan cekinmiyorlar, sirf istedikleri gibi olmadi diye. Ve ayni sekilde, bu eski oyuncularin cogu oyunu birakmis ama halen forumlarda takilmaktadir (cok fazla insan var pve'nin ve grind'in duzeltilmesiyle tekrar resub edicek) bu insanlarin cogu memnuniyetsizliklerinden dolayi karalama yonunde yazilar yaziyorlar. Clan listesinden, assumptionlara dayanarak boyle "fact"lere varmak salakcadir, ki o basligi 1 kere okuyup kapamamis olsan teorinin ne yonden bozuk oldugunu gorurdun. (clanlar inaktif oyuncularini atiyorlar mi atmiyorlar mi, clansiz nufus nedir vs.)

Ornek vericek olursam; 15-20 gun once spin and shoot dedigimiz bir sistem oyundan kaldirildi. Kisaca aciklamak gerekirse, eskiden spell cast edilir, veya ok atilirken karakter ziplayabiliyordu. Bu da pvpdeki insanlarin duz sprint yaparak, oku cekip, ziplayarak donup, oku atip, hic hiz kaybetmeden kosmalarina firsat sagliyordu. Kisaca archery ve magery, melee'de cok kuveetli etkenlerdi. Bu degisiklik yapildiktan sonra 100 lerce "BEN OYUNU BIRAKIRIM BOYLE OLMAZ" basligi acildi, ve bunlari acanlarin 90% i senin o saygi duydugun, loser tiplerdi. Bu kadar anlamsiz, ve kalitesiz bir kalabalik.
Sosyal ağlarda paylaş

bu tartışmanın yeri burası değil doğrudur yanlıştır oda önemli değil,bu hesaplamaya karşı çıkanın birtek sen olmasıda önemli değil ,forumlarda 15 sayfa boyunca herkesin onay vermiş olmasıda önemli değil ben sadece böyle bir çalışmayı ortaya koydum beğenen alır gider beğenmeyen kaçar gider
Sosyal ağlarda paylaş

Madem yeri degil, yeri olmayan yerlere ordan burdan okudugun, kaynagi olmayan sadece varsayimlar uzerine yazilmis (ve 15 sayfa boyunca onay gormedigini biliyorum, bende okudum o basligi) oyunlari karalayan yazilari yazmaktan vazgec ki insanlar sana yeri olmayan yerlerde yanit verip, gercek degil sadece varsayim oldugunu anlatmak zorunda kalmasin.
Sosyal ağlarda paylaş

sandbox oyun olmasi sandbox fanlarinin oynayacagi anlamina gelmiyor. mortal ile darkfall arasinda bag kuramiyorum bu yuzden.

sandbox veya duz oyun guzel oldugu surece herkes oynar.

darkfallin oyuncu kitlesi ister gelsin ister yerinde kalsin hic bir fark olmayacaktir, cunku darkfall bu farki yaratabilecek kapasitede bir dunya mmorpg si degil ve barindirdigi community veya oyunun satis rakamlari bir mmorpg yi var etmeye veya yoktan basariya goturmeye yarayacak seviyede bulunmamakta.

bu yuzden mortal online guzel cikarsa basarili olur cikmazsa ister sandbox ister duz oyun seven grup olsun uzerinde durmaz bunun darkfallin expansionu ilede alakali olmasi dusunulemez bence.

not : darkfall bu surum ve cikisindan sonra bence 200k seviyesinde oyuncu seviyesine asla erisemeyecektir. eve online vs bu rakamlarda iken darkfall gibi bir oyunun oralarda olmasi dusunulemez.
Sosyal ağlarda paylaş

Haha cok ilginc ya. Benim dedigim sey ile, senin yazdigin arasinda nasil bir baglanti var. Ben nerde MO'nun gelecegi, DFO a dayali dedim. Nerde sadece sandbox'cilar sandbox oynar dedim. Bunlarin kaynagi nerden geliyor? Amma darkfall hater varmis lol. Ne alakasi var abi simdi Mortal Online basliginin altinda Darkfall Online'in kac oyuncusunun oldugunun veya olabiliceginin veya basarisinin. Ben sadece cikan expension basarisiz olursa, MO'a buyuk destek olucagini soyledim. Nerenizle okuyorsunuz?
Sosyal ağlarda paylaş

dreagloth said:

Bilgildak daha fazla taunt atma adam yemiyor işte, ya skill ini geliştir gel ya da silicem mesajlarını aynı kafayla devam edersen.

Kime taunt atiyorum Dreagloth? Konuyla ilgili bir yazi yazdim ve tamamen Mortal Online ile alakaliydi. Adamin soyledigi sey, tamamen alakasiz ve yanlis bir bilgidir. Bende bilginin yanlis oldugunu gosterdim. Insanlar yazdigim yazilarin kendi caplarinda farklo yorumlayip, alakasiz yerlere cekip anlamsiz konusurlarsa kendimi aciklamam en dogal hakkimdir, eger bu hakkim degilse lutfen silebilirsin.
Sosyal ağlarda paylaş

bingildak said:

7'sindede DFO exp'i cikiyor, dindiri dindiri dindiri dindir din diri dinnnn.. *kurtlar vadisi muzigi*

Eger DFO cok iyi bir paket cikartamazsa, Mortal Online'in sirti yere gelmez. Cok buyuk bir sandbox toplulugu var DFO'da ve su an hatlar gerilmis durumda. Sirket ya bu 7 sinde olan paketle win-win yapcak, yada cok buyuk oranda oyuncu kaybedicek ki bunlarin hemen hemen hepsi Mortal Online'a yonelicektir.

iyide sen burada dfo cok iyi bir exp cikarmazsa mortalin sirti yere gelmez diyorsun. bunu kim neresiyle okursa sen nerenle yazdi isen onu anlar. acik acik diyorsun ki dfo nun expansionu basarisiz olursa mortal online bu sayede isi kivirir. mortal online in sirtinin yere gelmemesi senin yazindan sonra dfo nun expansionunun basarisi ile bagintili oluyor.

senin yazinin anlamini bizlermi aciklayalim sana tekrar tekrar.
Sosyal ağlarda paylaş

Orjnail quote'u okuduysan;

"Okumayanlar icin" said:

We have decided to make 10.000 copies of the game available on June 29. The Beta spots will be divided into blocks of 2.000. Every second week, starting July 6, we will accept a new block of 2.000 players into the Beta until we reach 10.000 accounts. This will be done on a first-come first-serve basis, meaning the earlier you book the earlier you’ll get in.

Ben bu mesaji attiktan sonra yazdigim yazida, buna hitaben yazmistim. Hedef 10.000 oldugu bir yerde, DFO'dan olucak buyuk bir kopmanin (mighty'nin kabul ettigi varsayimi kullanirsan 18k oyuncu diyelim) MO'nun sirtini su seviyede yere getirmiycek kadar yeterli. Ben DFO'nun basarisizliginin MO'a yardimi olcagini soyledim. DFO basarili olursa MO biter gibi seyler tamamen kisilerin wishful thinking'inden cikan BS'dir.
Sosyal ağlarda paylaş

hedefin nerden 10.000 oldugunu cikardin adamlar beta spotu satiyorlar , 10.000 kisilik beta spotu dusunmusler ve bunuda satarak yapacaklar. neyse sanirim anlasamayacagiz, o ingilizce yazida betaya girmek isterseniz 10.000 tane preorder sunacagiz, bunu alanlar ilk gelen ilk girer hesabindan 2000 erlik partiler olarak oyunun beta surumunu test edecekler diyor. adamlarin aklinda 10.000 kisi iyidir seklinde dusunduklerini hic sanmiyorum. mortal online veya herhangi bir genis capli mmorpg 100k lar seviyesinde dusunmuyorlarsa zaten 3-5 ayda kapanir giderler. ornekleri cokca mevcut.
Sosyal ağlarda paylaş

mortal online grafikleri beni sarmadı.
kim neye bakarak gelmiş geçmiş en iyi grafik demiş ben anlamadım.
tamam güzel de yani abartı güzel deil.kan sıçramaları fln.
yada belki videolarda güzel görükmüordu.
ama bende almayı düşünüyorum betaya girmek için.7 sindede darkfala akarım belki.mix oyun oynarız :P

birde mortalın forumunda mattin bir açıklamasında (yine yanlış çevirmediysem (:P) ) mix race oluyor deniyor.
yani bi sarducaan ile half orc karışımı karakter yapabiliyoruz.
Sosyal ağlarda paylaş

Bingildakin dediği şey gayet doğru neresine karşı çıktınız anlamadım ki

Darkfall oyun yapısı ile MO'ya baya yakın, İkisi de sandbox ikisi de free lootdur bilmemendir yaklaşık aynı şeyleri vaadedio. Piyasada bu 2 sinden başka oyun yok eski UO fanlarını mutlu edebilecek. EVE apayrı bi dünya onu saymıorum.

E forumlarda da sürekli MO karşılaştırılması yapio hatta bu NA serverı, tekrar oyunu satın alma muhabbetine kızan herkes ii o zaman MO' ya giderim ben de gibi laflar sölüolar.

Bingildak'ın dediği doğru, Şu an Darkfall da aç bi kitle var , oyun ölmüş durumda deil bi potansiyeli var ve oyun güzel gayet. Baya sorunu var, AV nin kendi sorunları olsun, iletişim olsun vs. Ama oyun oynanır ve güzel durumda çalışır durumda ki 7 temmuzda expansion gibi bişey gelio. Herkes de aç beklio güzel olmasını umud ederek. E fail olursa başarılı olmassa, son umudun da söneceğini varsayarak çoğu DF ci Mortal Online deniim diip oraya akacaktır. MO'nun da bölelikle pek bi rakibi kalmıcaktır ortada.

MO'nun rakibii Darkfall, bu kesin, ne Wow Ne Aoc, ne Aion ne de başka bi oyun. Bu tarz Sandbox oyunları gidip de çok büyük kitleler tabi ki hedefliyemez bu oyun sistemi ile. O yüzden darkfall tamamen fail ederse tabi ki meydan MO'ya kalacak.
Sosyal ağlarda paylaş

mortis kime gore konusuyorsun sen ? ornegin ben su anda mmo oynamiyorum, bekliyorum, sandboxmus kilmis tuymus onemli degil benim icin , eger mo super olursa bende oynarim, benim gibi olan kitle bence dfo daki kitleden cok daha fazla.

sanki mo guzel olursa sadece sandboxcular dolacakmis gibi bir durum olusturmak bana gore dogru degil. dfo ne ki mo yu yuceltecek veya yikacak.

benmi yaniliyorum bilmiyorum ama dunyada dfo diye bir gercek yok , cikan tutmayan bir mmo dfo... sanki dfo cikti deprem oldu sonra oyun kendi ic meseleleri yuzunden dagildi ve dunyalari basina yikilan milyonlar mo bekler oldu..

hadi canim sizde :)

not : bingildak ile sayisal 10 . 000 konusundaki yanlis anlasilma yuzunden olustu onca yazi :)
Sosyal ağlarda paylaş

Insanlarin hicbir sey bilmeden bu kadar cok (bos) konusabilmeleri cok ilginc gercekten. Benim yazdiklarim Mighty_Thor'a yanit seklindeydi, kendisinin cok rahatsiz edici bir sekilde Darkfall'u gordugu heryerde karalama gibi bir ozelligi var. Kimsenin oyunu anlamsiz ve yersiz yere kotulemeye hakki yoktur. Eger bir kotulugu varsa, kaynak gosterir oyle dile getirirsiniz. Eger oyunu oynayip begenmediyseniz, ben begenmedim, benim gorusum diye dile getirirsiniz. Hicbir gecerliligi olmayan, forumlardan alinmis sacma sapan postlarla bu oyun boyledir, soyledir gibi konusmalar troll'den oteye gitmez. Benim tepkim bunaydi.

Ayrica DFO oynayan kisilerin DFO oynamalarindaki neden sandbox turunu sevmeleridir. Bu sadece sandbox oynayabilicekleri anlamina gelmiyor, sizin sandbox oynamiyor olmasaniz bile sandbox oynayabiliceginiz gercegi gibi. Ama su da bir gercektir*, eger bir kisinin tercihi ilk olarak sandbox'sa bir oyunu biraktiktan sonra bir sonraki oyun seciminde yine sandbox olmasi yuksektir. Su an piyasadaki tek alternatif Mortal Online'dir.
Sosyal ağlarda paylaş

@Kanuni:
herkese göre konuşuorum

çok bariz bi şekilde böle bu

oku Beta tester reviewlarını çoğu insan da aynı yorumu yapio

"Darkfall ın bekleneni vermemesi üzerine bütün gözler MO'da" tadında bir sürü cümle görebilirsin reviewerlardan vs.

MO'yu yapan Star vault firması da çok büyük bi firma deil. MO'yu oynamak isteyen adamların çoğu Darkfall'dan büyük beklentisi olmuş olan adamlar.

tabi ki MO yı sırf UO cular sırf Hardcore pvpciler oynıcak die bişey yok. Hayvan gibi craft sistemi yapmışlar vs. Housing ıvır zvıır yaparlar , crafter lar bilmemnler pvp ye bulaşmadan da oynar. Fakat bu zaten SAndbox denen şyin getirdiği mekanik aynı şeyi Darkfalldan da bekliolardı.

Kısacası MO şu an daha başarılı işler yapacak gibi gözüküo olabilir, ki sitesi çok düzgün , çalışanları developerları sürekli insanları updated tutuo, yeni adam topic açio developer cevap verio ama hedef Kitle çok ortak.

Burda DFO yalan oldu artık herkes SWTOR'a koşacak demiyoruz. MO dioruz ve MO sana göre çok büyük bi oyun olabilri ama öle değil.
Sosyal ağlarda paylaş

şöyle bir sorun var benim darkfall ı karalayabilmem için bir fikir beyan etmem lazım lakin ben oyun çıktığı tarihten itibaren kesinlikle darkfall hakkında bir fikir beyan etmedim.Ben sadece üretici firmanın beyanlarını ve bunlara yönelik kullanıcı beyanlarını buradaki arkadaşla paylaşıyorum benim kişisel bir yorumum asla sözkonusu olmadı, dolayısıyla bir oyunu karalamam gibi birşeyde sözkonusu değil.

bir daha belirtmek isterimki mo konusunda darkfall konuşmak eşyanın tabiyatına aykırı olduğu gibi hoşda değil
Sosyal ağlarda paylaş

Mighty_THoR said:

şöyle bir sorun var benim darkfall ı karalayabilmem için bir fikir beyan etmem lazım lakin ben oyun çıktığı tarihten itibaren kesinlikle darkfall hakkında bir fikir beyan etmedim.Ben sadece üretici firmanın beyanlarını ve bunlara yönelik kullanıcı beyanlarını buradaki arkadaşla paylaşıyorum benim kişisel bir yorumum asla sözkonusu olmadı, dolayısıyla bir oyunu karalamam gibi birşeyde sözkonusu değil.

bir daha belirtmek isterimki mo konusunda darkfall konuşmak eşyanın tabiyatına aykırı olduğu gibi hoşda değil

yani şimdi hiç oyunu karalamiorum ben sadece masumca insanlar böle demiş bakın die postlar atıyorum deme bize mighty =)

sürekli bi dalga geçme, bi sarcasm modundasın darkfall hakkında ve işin kötüsü oyunu daha oynamadın bile

ben Darkfall konusunda en gaza gelen adamlardandım. Azmo ben Cuce falna biliosunzu guild işine girdik o kadar insan topladık hayaller kurduk Forum bile açtık 50-60kişi topladık nerdeyse şurda. Ne oldu Azmo betada oyunun çok kötü olduunu söledi insanlar koptu gitti oyundan. Ben de üzüldüm ama hiç bi zaman oyun fail felaket demedim kötü olmuş dedim geçtim üzerinde durmadım. 3-4 ay geçti oyunu düzeltiler adam ettiler biraz ki hala eksii var. Bi deniim dedim millet çünkü oynuo, bişeylerl dönüo, guildlar allianceler. kötü olsa kimse üzerinde durmaz. Oynuorum ve gayet de keyif aliorum. Oyunda bi eksiklik yok gameplay adına oyun çatır çatır çalışıo. PVP mi isitoun var. combat SKill gerektior mu gerektirio, takım oyunu mu istiosun var city siege mi istoisun var politika mı isitosun var. Crafting mi istiosun var . TAbi ki hepsinin sorunları var.

Fakat paticikte şu oyunu oynayan toplasan 10 tane adam yok. Ve herkes oyunun çok kötü olduğunu zannedio. üzücü kısım orda. O yüzden temmuz patchi önemli güzel olursa iyi işler yapacaktır. ve bu da kesinlikle MO'yu etkiler. "DFO ne ki" gibi bi cümle çok komik.
Sosyal ağlarda paylaş

Mighty_THoR said:

Yapmiycaktim ama;

Mighty_Thor said:

bence bunlar hoş şeyler değil

önemli olan insanın kendini bilip saygı duyması.

Newbielere yardima yazilmis bir post.

Mighty_Thor said:

sorun şurda zaten oyunu oynayan bir avuç insan var son 3 haftada 50 kopya sattıklarına göre sanırım en fazla birkaç bin

hergün böyle en az 5 tane yazı çıkıyor 1 yalan 2 yanlış 3 maksatlı 4 troll de 5. ne olacak hepsimi ezilmiş adamlar hiçbiri mi mmodan anlamıyor

Kaynak soruluyor..

Mighty_Thor said:

kimseyi hiçbir şeye inandırmak gibi bir yükümlülüğüm yok neye istiyorsan ona inan şimdi oturup kırk saat aranamam

Ayrica forumlardan alinan alintilar (Bu yazilari yazan kisilerin cogu oyunu bile oynama gereksinimi duymuyor. 50 dolar verip, memnun olmayip, oyunu birakmis insanlar. Acisini forumlarda cikiariyorlar. Hatta isin ilginc yani, eskiden MO icin reklam yapan 15-20 kisi vardi sabit, oyundaki sorunlari buyutup buyutup dramatiklestirip forumlara yaziyorlardi)

1

1) You can't turn off the UI - the game just occasionally forgets to load it. - Does it tell you how to do this IN GAME? No? I thought not, so you can't blame him for saying so, especially since the community would just say "L2P ROFLSHITHOUSE" if he asked.
2) ...how slow and floaty the controls tend to be. - True.
3) The difference in feedback between a sword hitting or missing is negligible... - True.
4) The lack of hit detection saps the combat of any weight or skill, and makes it incredibly frustrating to fight enemies during PVE or PVP combat. - True, the hit detection is poor at best.
5) ...your combat skills affect how often you actually connect. - Admittedly not true, but I can imagine this is something he could mistake in game, as it's never ACTUALLY EXPLAINED.
6) Using spells or arrows is somewhat less exhausting, but usually ends messily when an enemy decides to run at you, leaving you with the choice of changing weapon (a ten-second operation - five if you're particularly nimble) or running backwards in the vain hope of not dying. - It's pretty bloody hard to change weapons without knowing what you're doing beforehand, and I can imagine most new players will have a bit of trouble with it. So, since the game doesn't try and help you understand what the eff is going on, true.
7) While playing for a few hours of reasonably solid combat only netted me a few increases in sword handling, a kindly fellow informed me that it would only take me "about six or eight hours to get good". On further questioning, this was revealed to mean "keep banging your head against the same goblins until you can reliably hit something bigger". ... You see, everything in Darkfall is based on attrition. - True.
8) Sadly, this is only the tip of the iceberg of Darkfall's problems. The developers have taken the classic stance when faced with the echoing cries of "you barely have any content", and claim that the "core" of Darkfall is clan warfare. Players can build "camps" and "towns", and fight each other in "epic" wars. This is, as you can probably imagine from the screenshots, rather more underwhelming and frustrating than the hyperbole would have you believe. - Has anyone actually tried to deny this?
9) The quests are repetitive kill-X-of-Y monstrosities written with a six-year-old's understanding of English. - True, poor English is rampant.
10) The world is bland in the extreme, with no definition in areas except those where you spawn as a newbie - and even they echo with a distinct lack of life. - "Wow, look at that bird in the sky! Oh, wait, it's gone."
11) There hasn't even been an attempt to construct a faux-story - you pick a character, and you're dropped in a drab town with a leaf-blade and 20 fewer Euros in your pocket. - Entirely true, the background story on the site is absolutely awful.
12) Underneath the lack of originality, there's a hole where the game should be: a loose, incongruous mess of bad controls, horrible user interface, and broken combat system. - Yep!
13) At times you'll be left waiting to die - for up to a minute. - It does not ONCE in game tell you to press the space bar. This is a major flaw, especially since the majority of players don't SMASH THEIR KEYBOARD UP when they get killed. ( Although, it seems from the amount of people that worked this out, that Darkfall players do. )

2

I don't normally kick something when its down but the Tasos rant along with the backlash has made me think otherwise. This is the most unprofessional whine I have ever seen from a developer. The game is crap, lots of people feel it.....he should have taken it on the chin while keeping his jaw shut. Instead he tries to detract from the short comings of his game by attacking the reviewer (who seems to be in the wrong as well).

It seems now that AV is playing classical dis info by going after the reviewer instead of the points that many people know and see about this game.

Let me put it to you simply. I do feel i was SCAMMED out of my money. Now I take full responsibility for this because I'm the jack ass who actaully parted with my money to buy this game (almost 70$ Canadian I might add). I waited in line as they artifically limited the sales to give the illusion of demand. I played the game as they randomly decided to take down servers with no advance warning. I sat in their piece of crap queues (which have been fixed....I will give them). I searched around the landscape looking for content to engage in other than mindless ganking......at the time I couldnt find any spawns that a> worked properly b> worked at all.

I've watched this community start off large as many hoped it would be the 3d UO we all want so dam bad. I saw it weed down to the hardcores that are there. All the time a rather large group of people with social skills akin to tree slugs berate anyone who didnt talk in l33t speak and feel the same way they do.

If Tasos expected the people his company ripped off to sit back idly while he discredits the Eurogamer review as complete bias then he's made a very serious mistake.

EVERYTHING ABOUT HOW THIS GAME WAS ADVERTISED WAS MISLEADING. I do not typically generalize communities in games. I think its like walking into Walmart and trying to caste everyone with the same brush. Darkfall is different.....the community has a large number of idiots....a lot of them spout crap here each day. Many of them are playing Quake online or are %100 pvp ffa clan warfare. Ok, if the game was always marketed as just quake III in MMO clothes, fine, but it wasnt.....it was suposed to be a MMO.

I expect part of the reason the features listed on their website (which STILL is not updated) is due to the fact they had to launch earlier than they wanted to. I don't blame them for running out of money. However, that does not change the fact that this game is a halfbaked bastardization of a mmo desinged for socio paths and FPS players. The features are misleading, the idea you can be a small fish in big world is misleading........the whole notion that this IS A mmo is misleading.

The graphics are not as bad as people say but the UI is. Hint: MS DOS was replaced with a GUI for a reason.

This game encompasses none of the lessons learned from 10 years of commercial mmos. They threw the baby out with the bath water and are trying to pass of tedium as hardcore.

dont waste your money and dont believe the hype. Despite the (apparent) underhandedness of the Eurogamer review, much of the spirit ofthe review is accurate.

Bunlarin hepsi darkfall basliginda senin tarafindan yazilmis seyler. Sende simdi gelip bana diyorsun ki, benim kisisel bir gorusum yok, sadece yazilani soyluyorum. Lutfen... Daha boyle onlarca postun var, hicbirinde oyun ile ilgili pozitif bir sey yok. Nerde forumda bir troll varsa, onun postu alinmis, oyun boyle kotu oyun soyle kotu. Madem yeri burasi degil, lutfen ortaya laf atmayalim. Bende oyunu cok defa kotuledim, oyunun sorunlari cok ama sadece sorunlarini dile getirmenin ve iyi taraflarini yok gormenin amaci farklidir.
Sosyal ağlarda paylaş

evet abi önemli yani eğlenmeye çalışmak

eskiden UO'da abi şu çok imba, yok şu skill çalışmıo crafting sistemi çok kötü, şu skill bilmemen demeden ne koyuluosa önümüze oynardık tabi o zaman öeşit yoktu. ARtık çok değişti mmo oynayan insanlar. Sürekli bi sorun aramaktan oyunun tadına varamiolar. Eskiden patch notes mu vardı ya eheh .
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...