Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Şampiyonlar Ligi Çeyrek Final Kuraları

Xobalt

Öne çıkan mesajlar

romayı küçümsemeyin bence sonuçta italyan takımı ve oldukça sağlam bi defansları var sert italyan futbolu alexin narin yapısına ters gelebilir bende shalke çıksın isterim...
bi arkadaş da büyüklerden biri gelsin canlı izleyelim demişte önce shalke gelsin onu bi geçin sonra yarı finalde ManU izlemek daha eglenceli olur nası olsa ManU ın biyere kaybolmaya niyeti yok bu sene =)
Sosyal ağlarda paylaş

behran said:
khala said:
Fener inşallah Schalke 04'ü çeker diğer takımlar iç sahada tecavüz ediyorlar bildiğin, hele İngiltere deplasmanı düşünmek bile istemiyorum.

kadiköyde öleki ? her maçı kazandık bu sene kadiköyde

kazanmakla, tecavüz etmenin farkı çok
bkz Liverpool - Beşiktaş
Man UTD - Arsenal, Man UTD - Roma, Arsenal - Slavia Prag ve bilimum maç
Sosyal ağlarda paylaş

khala said:
behran said:
khala said:
Fener inşallah Schalke 04'ü çeker diğer takımlar iç sahada tecavüz ediyorlar bildiğin, hele İngiltere deplasmanı düşünmek bile istemiyorum.

bkz Liverpool - Beşiktaş

abi öle maçlar her zaman olmuyo.
Sosyal ağlarda paylaş

m.utd arsenal çok korkutucu geliyor onun dışında şalke dışında kim çıkarsa zaten maçın favorisi olarak gösterilecek takımlar.FB nin kolay lokma olmadığı bilincinde hazırlanırlar.ama FB yine kafa kafaya oynar gibi geliyor bana.
Sosyal ağlarda paylaş

khala said:
behran said:
khala said:

bkz Liverpool - Beşiktaş

Ya khala konuşuonmu sen hala , onu bunu öve öve bir hal oldun , sevilla dünyanın en iyi kanatları , roma dünyanın en iyi orta sahası..Gözlüğünü çıkarda azcık Fenerbahçeyi öv , Alves e 40 milyon euro veriliyorsa , Uğur Boral 50 milyon euro eder o zaman rezil kepaze etti adamı..Navas mış , capel miş gördük hepsini..
Fenerbahçeye kimse fark atamaz öyle kolay kolay rahat ol , sevilla da 2-0 oldukdan sonra 8 olur diyordun herhalde içinden noldu?
Kadıköyde Anderlecht , CSKA , PSV , Inter , Sevilla hepsini yendik beraberlik bile almadık , yendik.Kim çıkarsa çıksın öyle korkumuz yok..
Sosyal ağlarda paylaş

valla benim korktuğum 2 takım var barca ile manu çünkü bu takımların çizgisi belli eleriz elemeyiz bişi demiyorum sadece gelmeleri iyi olmaz yüreğimiz ağzımızda maç izleriz sürekli ama diğer tüm takımlar dengesiz nasıl oynıyacakları belli olmuyo arsenal ligde kötü ama ş.l de çok iyi ama bazen berbat oynuyo bazen rakip takım topa değemiyo romanın ne yapcağı belli 3 kilit adamını tuttuğunda pek fazla bişi yapamıyabilir(o oyuncuları tutmakta marifet ister o ayrı)
şakeyi gözümüz kapalı eleriz gibi iddalı bi açıklama yapiyim =)
chealsea gibi bi takımın yunanistanda berabere kalmasını kimse beklemiyodu ama oldu yani onlarında ne yapıcağı belli olmaz "yıldız" olmayan kadrosu ile gs ye 5 atmışlardı (gs'ye laf atmıyorum burda parlamalar olmasın lütfen)

heaa bide liverpool var bjk yendi kendi evinde fenerbahçede yapabilir bunu ama bjk belki taktik hatası belkide kendi evinde kazanamanın "aşırı" rahatlığı ile yenildi ingilterede belki bjk de ingilterede berabere falan kalabilirdi liverpoolda gözümü korkutmuyo yani .

Allah söyletti herhalde liverpool çıkıcak:P
ama inter çıkarsa ve bize gelirse bu sefer onlarda da zorlanabiliriz.
Sosyal ağlarda paylaş

RAKİPLERİMİZİ TANIYALIM:

Schalke 04

Fenerbahçe’nin Avrupa Şampiyonlar Ligi’ndeki rakiplerinden FC Schalke 04, Bundesliga’yı geçen sezon Bayern Münih’in ardından ikinci sırada tamamladı.

Kadrosunda milli futbolcu Hamit Altıntop’u da bulunduran Alman takımı, Ailton’u Beşiktaş’a verirken, Almanya Milli Takımı’nın golcüsü Kevin Kuranyi’yi kadrosuna kattı. Ayrıca Danimarkalı Sören Larsen ile Almanya Milli Takımı’nda forma giyen Asomoah gibi önemli hücum oyuncularını kadrosunda bulunduruyor.

Avrupa Şampiyonlar Ligi’ne bu sezon direkt katılan mavi-beyazlılar, Avrupa kupalarında 15. kez yer alırken, daha önce yaptığı 89 maçta 50 galibiyet, 21 beraberlik, 18 yenilgi aldı ve 147 gol atıp, kalesinde 88 gol gördü.

1997 yılında UEFA Kupası’nı müzesine götüren FC Schalke 04, Almanya Ligi’nde 7 kez mutlu sona ulaştı. 1904 yılında kurulan Alman kulübü, maçlarını 51 bin 922 koltuk kapasiteli yeni yapılan Aufschalke Arena’da oynuyor.

FC Schalke 04, daha önce Avrupa kupalarında Türk takımlarıyla bir kez eşleşirken, 1996-97’de, UEFA Kupası’nı müzesine götürdüğü sezonda 2. turda Trabzonspor’u 1-0 ve 3-3’lük skorlarla eledi.

Teknik Direktör Ralf Rangnick yönetimindeki FC Schalke 04’ün bu sezonki kadrosu şöyle:

Kaleciler
Christofer Heimeroth
Manuel Neuer X(
Frank Rost

Savunma
Marcelo Bordon
Niko Bungert
Tim Hoogland
Thomas Klasener
Mladen Krstajic
Christian Pander
Rafinha
Dario Rodriguez
Marco van Hoogdalem
Tomasz Waldoch

Orta saha
Hamit Altıntop
Mimoun Azaouagh
Zlatan Bajramovic
Alexander Baumjohann
Simon Cziommer
Fabian Ernst
Levan Kobiashvili
Lincoln
Christian Poulsen
Gustavo Verela

Forvet
Gerald Asamoah
Kevin Kuranyi
Sören Larsen
Ebbe Sand

ALMANYA’NIN KÖKLÜ KULÜPLERİNDEN
FC Schalke 04’ün Alman Birinci Futbol Ligi’nde köklü bir geçmişi var.

Westfalia Schalke adı altında 4 Mayıs 1904 tarihinde bir grup genç tarafından kurulan FC Schalke 04 Kulübü, başlangıçta faaliyete geçmek için resmi izin alamayınca 1912 yılında “1877 Schalke” adlı jimnastik kulübü ile birleşti. Bu kulüpten 1924 yılında ayrılan FC Schalke 04, bugünkü adını aldı ve daha önce kırmızı-sarı olan kulüp renklerini mavi-beyaz olarak değiştirdi.
Sosyal ağlarda paylaş

Bu saatten sonra kim gelirlse gelsin, kolay kolay 5-0 8-0 lik sonuclarla fenerbahceyi eleyemezler. Kaldiki karsi rakiplerimiz o kadar tecrubeliki, eger alayci bi sekilde oynarlarsa elenebileceklerini biliyorlar. Ondan dolayi herkez direk neticiye oynucaktir. Bu topicdemi baska bir topicdemi hatirlamiyorum bir arkadas "insallah buyuk takimlar gelir, tecrube kazaniriz" demis. Tamamiyle katiliyorum. Insallah sampiyonlar liginde direk favori gosterilen takimlar gelirde gelecek seneler icin tecrube kazaniriz. Yeneriz ve yeniliriz sorun degil. Onemli olan bu basariyi 1 2 sezon degil, devamli olarak gelistirebilmektir. Galatasarayin zamanindaki basarisi cok kisa surdu. Gerek tecrubesizlikten gerek yonetim basarisizligindan. Eger o senelerde galatasaray biraz daha tecrube kazanmis olsaydi eminim suan cok rahat sampiyonlar liginde favori takimlardan olurdu. Suan ortada cok buyuk bir basarimiz olmaasada fener olarak, sampiyonlar liginde ceyrek finale cikmak kucumsenecek bir basari degildir. Kucumseyen kisilerin futbol bilgisinden, onu gec akli dengesinden suphe etmek lazim. Fenerbahce suan icin iyi yolda. Umarim sapitmaz ve elindeki kadroyu tutabilir. Hic degilse 2 3 sezon sampiyonlar liginde elindeki kadroya daha iyi lerini ekleyerek gidebilirse, gelecek senelerde klubun yonetim anlayisida degisecektir. Suan hersey cok guzel gidiyor. Umarim bozulmaz...

Ceyrek finalde manu gelmesini cok istiyorm. Koklu bir klup ile oynamak chelsea gibi parayla toplanan bir kluple oynamaktan cok daha zevkli olucaktir. Ve cok daha tecrube katacaktir diye dusunuyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...