Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Fehriye Erdal serbest bırakıldı

calimero

Öne çıkan mesajlar

calimero said:
ulan sanki sabancı babanızın oğlu. bu ülkeyi onyıllardır sömüren adamlar baş tacı bu ülkenin çocukları tükaka. hadi kürtlere karşısınız, e doğal faşistsiniz, parti cepheyle ne alıp veremediğiniz var. ha yanlışları yok mu cephenin,? çoktur ama ennihayetinde devrimci bir örgüttür. özdemir sabancıya yapılan eylem sakıp sabancıya yapılmıştı aslında, özdemire gram üzülmedim keşke de sakıp ölseydi.

ayrıca @ombak

ne kadar solcu olduğun tartışılır. tanımam etmem seni ama cephe derin devletle işbirliği içinde falan değildir. zamanında işkenceci polisleri, kansız politikacıları (ki bunun içinde başbakan nihat erim de vardır) öldüren hep cephedir. neden serbest bırakılmıştır dursun karataş? çünkü cephe belçika da son derece iyi bir bürokratik güce sahiptir. devyol da aynı güce misal isviçre ve almanya da sahiptir. buralarda öyle faşist türkiye de olduğu gibi elini kolunu sallaya sallaya asıp kesemzesin.

Oha ki ne oha
Bu manyakları hiç anlayamıyorum. Solcuyuz diyorlar, sen de zannediyorsun insan sevgisi var içlerinde. Sonra bir bakıyorsun silahsız, kimyese işkence yapmamış bir iş adamını-daha da önemlisi bir insanı- takır takır vurup, sonra da "aslında, özdemire gram üzülmedim keşke de sakıp ölseydi." gibi şeyler yazıyorlar.
Hadi diyelim ki işkenceci polisleri anladık,yargı onları koruyor, kimsenin bunlara ceza vereceği yok(ki ben anlamıyorum o da insan),çektin vurdun sokakta. Bu yine bir nebze olsun anlaşılabilir bir durum(ki tekrar ediyorum, cinayettir yinede ama yapan kişilerin psikolojik durumu anlaşılabilir, intikam cinayeti).
Ama kalkıp da kapitalist diye bir insanı öldürmek ve hatta bu insanı öldürmeyi savunmak. Hayvanlıktır ve daha da ötesi suçtur (suçu övmek de bir suçtur).
Bu aynen ama aynen bir insanı fikirlerini beğenmediğin için vurmaktır. Faşizmdir. Sabancı ailesi köle çalıştırmıyor. Sadece çalışanlarına(isteyerek çalışanlar) olması gerektiği gibi davranmıyor, ki zaten kapitalizmde bu çok normaldir. Gidersin sendika kurarsın, çalışanları örgütlersin , miting düzenlersin...vs fikrini belirtmenin binlerce yolu var. Ama gidip fikrini beğenmiyorum(kapitalist) diye ünlü ve silahsız bir işadamını öldürürsen sen faşistsindir, fikri için bir insanı öldürmüşsündür bundan ala faşizm mi olur?
Bu mahlukatları,teröristleri lütfen desteklemeyin.
Sosyal ağlarda paylaş

calimero said:
ulan sanki sabancı babanızın oğlu. bu ülkeyi onyıllardır sömüren adamlar baş tacı bu ülkenin çocukları tükaka. hadi kürtlere karşısınız, e doğal faşistsiniz, parti cepheyle ne alıp veremediğiniz var. ha yanlışları yok mu cephenin,? çoktur ama ennihayetinde devrimci bir örgüttür. özdemir sabancıya yapılan eylem sakıp sabancıya yapılmıştı aslında, özdemire gram üzülmedim keşke de sakıp ölseydi.

ayrıca @ombak

ne kadar solcu olduğun tartışılır. tanımam etmem seni ama cephe derin devletle işbirliği içinde falan değildir. zamanında işkenceci polisleri, kansız politikacıları (ki bunun içinde başbakan nihat erim de vardır) öldüren hep cephedir. neden serbest bırakılmıştır dursun karataş? çünkü cephe belçika da son derece iyi bir bürokratik güce sahiptir. devyol da aynı güce misal isviçre ve almanya da sahiptir. buralarda öyle faşist türkiye de olduğu gibi elini kolunu sallaya sallaya asıp kesemzesin.

Kendi örgütünün hücre evini polise ihbar eden şerefsiz karataşın cephesini savunma bana. İşkenceci polisleri, erim'i öldüren cephe 80 öncesindeki cepheydi. Şimdiki olsa olsa onun bir frakiyonudur.
Sosyal ağlarda paylaş

Drigeolf said:

Oha ki ne oha
Bu manyakları hiç anlayamıyorum. Solcuyuz diyorlar, sen de zannediyorsun insan sevgisi var içlerinde. Sonra bir bakıyorsun silahsız, kimyese işkence yapmamış bir iş adamını-daha da önemlisi bir insanı- takır takır vurup, sonra da "aslında, özdemire gram üzülmedim keşke de sakıp ölseydi." gibi şeyler yazıyorlar.
Hadi diyelim ki işkenceci polisleri anladık,yargı onları koruyor, kimsenin bunlara ceza vereceği yok(ki ben anlamıyorum o da insan),çektin vurdun sokakta. Bu yine bir nebze olsun anlaşılabilir bir durum(ki tekrar ediyorum, cinayettir yinede ama yapan kişilerin psikolojik durumu anlaşılabilir, intikam cinayeti).
Ama kalkıp da kapitalist diye bir insanı öldürmek ve hatta bu insanı öldürmeyi savunmak. Hayvanlıktır ve daha da ötesi suçtur (suçu övmek de bir suçtur).
Bu aynen ama aynen bir insanı fikirlerini beğenmediğin için vurmaktır. Faşizmdir. Sabancı ailesi köle çalıştırmıyor. Sadece çalışanlarına(isteyerek çalışanlar) olması gerektiği gibi davranmıyor, ki zaten kapitalizmde bu çok normaldir. Gidersin sendika kurarsın, çalışanları örgütlersin , miting düzenlersin...vs fikrini belirtmenin binlerce yolu var. Ama gidip fikrini beğenmiyorum(kapitalist) diye ünlü ve silahsız bir işadamını öldürürsen sen faşistsindir, fikri için bir insanı öldürmüşsündür bundan ala faşizm mi olur?
Bu mahlukatları teröristleri lütfen desteklemeyin.

bak güzel kardeşim. iyi demişsin güzel demişsin de artık ne hümanizm kavramı ne de diğer kavramlar öyle bildiğimiz gibi işleyemiyor (maalesef). öyle hey hey ben insanları seviyorum diyerek hümanizm olmaz. sen hümanistsin de ne yaptın bugüne kadar insanların daha insanca yaşayabilmeleri için. işçileriden örnek verelim. bu ülkede kaç tane işçi var? diyelim 30 milyon. bu ülkedeki işçiler 400 milyonluk maaşa sabah 9 da işe gidip (iyi niyetli bir tahminle zira çook daha fazla çalışıyorlar) akşam 5 te işten geliyorlar. yemeklerini yiyorlar. efendim birkaç saat televizyon seyredip yatıp ertesi gün yine işe gidiyorlar. adamların (yahut kadınların) hayatları bu. bu mudur peki yaşamak? bu mudur peki hümanizm? bu adamları bu hale getirenler bu şekilde ( sana göre köle gibi olmasa da bana göre öyle) çalıştıranlar? sabancı ve onun küçükbaşları. bu yüzden sabancı ve diğerlerinin ölümlerine gram üzülmem zira bu ülkede patron aymazlığından yılda iş kazalarından ölen kaç işçi olduğunu biliyor musunuz? hanginiz bunun için bir eylem yaptı? hangi patron bu yüzden yargılandı?

bu konunun bir yüzü. diğer bir yüzü de bu olayların bir de nasıl buraya geldiği ve de 80 öncesinde bu sabancı ve diğerlerinin katkıları var. ne oldu 80 öncesinde? çok mu masum bu sabancı ve türevleri? parayla adam tutup grev çadırlarını bastıran, binlerce işçinin ölmesine yaralanmasına, bu ülkenin göz bebeği sendikacıların öldürülmesine katkıda bulundular. hangileri yargılandı bu patronların? 80 darbesi olduğunda zamanın tüsiad (olması lazım) başkanının açıklaması yeterince olayların iç yüzünü ortaya koyuyor. adam utanmadan diyor ki: "bugüne kadar işçiler güldü, bugünden sonra biz güleceğiz"

solcuların savaştığı sistem vs olsa da bu sabancılar koçlar da sistemin yapıtaşlarıdır. ha bir sabancıyı öldürürsün yerine başkası gelir. ben olsam öldürür müydüm, belki de hayır ama ölmeleri durumunda da gram üzülmem, tekrar söylüyorum. en başta da belirttiğim gibi hümanizm öyle "heyoo ben insanları seviyorum" demekle olmuyor maaesef. bir insanın hayatını elinden almak da yalnızca o insanı öldürmekle de olmuyor. benim kafamdaki sistemde misal bir insan üzerinde yapılan psikolojik baskılar bile suç olması gereklidir misal. sınıfta bir arkadaşınla dalga geçtiğin için bile yargılanabilmelisin bence. iki insanın yaşayabilmesi için bazen de bir kötü insanın ölmesi gerekebilir. buna da utilitarianism falan böyle bir şey diyorlar sanırım.

uzun lafın kısası kazın ayağı o kadar da öyle değildir efendim.

saygılarımla...
Sosyal ağlarda paylaş

Kazın ayağıyla ilgilenmiyoruz farkındaysan. Bu ülkede kovboyculuk oynamak terör kapsamında. Gayet basit birşey söylüyorum: Bu ülkede sebepli sebepsiz birini çekip vurursan suçtur. Övmeside suçtur. İşçileri dövdüttü falan diyerek sempati toplanacak bir konu değil bu. Dink'i öldüren adamada türk bayrağıyla poz verdittiler ama bu onun katil ve silahsız birini öldürecek kadar şeref yoksunu bir insan olduğu gerçeğini değiştirmedi.
Sosyal ağlarda paylaş

ideolojik olaylarda saplanma tehlikeli bir batak elbet..

bu saplanmışlar içerisinde, eleştiren kesimlerin bu bööle bilineee tandanslı yaklaşımlarını değiştirmek veya bu duvarı kırmak imkansız gibi bir şey. dolayısı ile zahmet etmek bile boşa çaba.

2002'de olması lazım dhkp-c terörist gruplar listesine eklenmiştir (haklı olarak tabii)

ayrıca özdemir sabancı'nın öldürülmesi adli bir vakadır ve suçtur (doğal olarak)

dhkp-c'nin ilk kurulduğu yıllarda devlet ile yakın ilişkiler içinde olduğuna dair pek çok iddia, kitap ve belge vardır (özellikle silah kaçakçılığında konsolosluklardan yardım aldıkları konusu ve ilk palazlanmaları döneminde neden diğerleri ezilirken kendilerine "höt!" denilmediği sorgulanmıştır yıllar boyu) bir çok kişiye göre maşa olarak kullanılmışlardır uzunca bir süre boyunca..
________
ayrıca özellikle
said:
iki insanın yaşayabilmesi için bazen de bir kötü insanın ölmesi gerekebilir.

gibi bir düşünceye sertçe karşıyım (aslında değilim.. misal, calimero'yu öldürmeye gidiyoruz zaten şu an.. cepten atıyorum mesajı.. ankara'da oluruz 45 dakikaya.. swh)

çok yanlış yaklaşımlar bunlar..
Sosyal ağlarda paylaş

TİTRE OLİGARŞİ PARTİ CEPHE GELİYORRR!
THIS IS GAZİ MAHALLESİ! X(
Türkiye'de az da olsa bu şerefsizlere sempati duyan insanlar var.İşin beni düşündüren yanı,gençlerin SOAD'a duyduğu tepkinin(doğru olduğunu söylemiyorum) yüzde birini Grup Yorum'a duymaması.SOAD sadece Ermeni Soykırımı var dedi,bir şarkısında bazı hakaretler vardı.Grup Yorum zorluklar yaşasa da yıllardır bu terör örgütünü destekliyor,ve hatta bir parti binasını basıp bir polisi öldüren bir terörist için 'destan' bile yazdılar.(Sibel Yalçın)
Sosyal ağlarda paylaş

dasaaa said:
ideolojik olaylarda saplanma tehlikeli bir batak elbet..

bu saplanmışlar içerisinde, eleştiren kesimlerin bu bööle bilineee tandanslı yaklaşımlarını değiştirmek veya bu duvarı kırmak imkansız gibi bir şey. dolayısı ile zahmet etmek bile boşa çaba.

2002'de olması lazım dhkp-c terörist gruplar listesine eklenmiştir (haklı olarak tabii)

ayrıca özdemir sabancı'nın öldürülmesi adli bir vakadır ve suçtur (doğal olarak)

dhkp-c'nin ilk kurulduğu yıllarda devlet ile yakın ilişkiler içinde olduğuna dair pek çok iddia, kitap ve belge vardır (özellikle silah kaçakçılığında konsolosluklardan yardım aldıkları konusu ve ilk palazlanmaları döneminde neden diğerleri ezilirken kendilerine "höt!" denilmediği sorgulanmıştır yıllar boyu) bir çok kişiye göre maşa olarak kullanılmışlardır uzunca bir süre boyunca..
________
ayrıca özellikle
said:
iki insanın yaşayabilmesi için bazen de bir kötü insanın ölmesi gerekebilir.

gibi bir düşünceye sertçe karşıyım (aslında değilim.. misal, calimero'yu öldürmeye gidiyoruz zaten şu an.. cepten atıyorum mesajı.. ankara'da oluruz 45 dakikaya.. swh)

bold ile yazılan yerler liberaller amerikan yardakçıları kongresinde falan mı anlatıldı. solcu gruplara dil uzatmak haddinize düşmez dasaa bey...

matama said:
ozdemir sabanci kotuymus

neyini biliyorsunda kotu

anlatta biz ogrenelim

bos insanlar ya

çok iyi insanlar.
Sosyal ağlarda paylaş

yok ben liberaller ve amerikan yardakçıları kongresini kaçırdım yahu.. hastalanmıştım biliyon mu? seneye inşallah

ulusal siyonizm yanlıları referandumuydu galiba ancak globalleşen dünyada kurulan petrol dengeleri gibi bir toplantı da olabilir.. her neyse yapılan bu toplantıdan birinde bazı örgütlerin uyuşturucu ve silah kaçakçılığındaki misyonlarını belirliyorduk her zamanki gibi.. orada isimleri geçti kendilerinin.. uzun zamandır aramızda göremiyorduk zaten, iyi oldu görüştüğümüz falan..

swh
Sosyal ağlarda paylaş

dasaaa said:
yok ben liberaller ve amerikan yardakçıları kongresini kaçırdım yahu.. hastalanmıştım biliyon mu? seneye inşallah

ulusal siyonizm yanlıları referandumuydu galiba ancak globalleşen dünyada kurulan petrol dengeleri gibi bir toplantı da olabilir.. her neyse yapılan bu toplantıdan birinde bazı örgütlerin uyuşturucu ve silah kaçakçılığındaki misyonlarını belirliyorduk her zamanki gibi.. orada isimleri geçti kendilerinin.. uzun zamandır aramızda göremiyorduk zaten, iyi oldu görüştüğümüz falan..

öğrendiğim iyi oldu tmm
Sosyal ağlarda paylaş

Calimero şaşırmış iyice..

Gelipte şerefsiz köpeklerden oluşan bir terör örgütünü savunup da solcu gruplara dil uzatmak haddinize düşmez demek ayrı bir ironi zaten..

Pkk ile birlikte hareket eden yavşakları desteklemeye solculuk deniyorsa 2. bir 80 darbesi tasfiyesini hoşgörüyle karşılarım
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...