Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Arena Başlığı

-Wissy

Öne çıkan mesajlar

Zannedersem bir sey yanlis anlasildi. Aciklama mesaji olsun bu da :
Warlock, SP, Shaman ile 3 v 3'de US Tournament Realm'de birinci olan[Hafu'nun takimini, SK-Gamingi falan geride birakip] takim var. Uyum, zamanlama, pozisyon alma gibi seylerle `zayif` gibi gozuken setuplarla bile insanlar `en iyi` olabiliyorlar.
Burada benim bahsettigim sey su ki RMP ortalama bir oynanisla 2200 dedigimiz `high rating` klasmanina adim atabilecek potansiyele sahip `OVERPOWERED` bir setuptir. Nitekim Cyclone'un en yuksek RMP'si[Gecen sezon 1.si, bu sezon 3.su] takimin adi bile OVERPOWERED...

Bir de bu topice yazdigim her seyin sonuna kocaman bir `IMHO`.
Sosyal ağlarda paylaş

RMP bariz OP, kimse aksini iddaa etmiyor zaten. İki sezondur yardırmakta, ve nerf gelecek gibi de gözükmüyor. Benim karşı çıktığım RWD gibi bir setupa pro setup muamelesi yapıp RMP gibi ondan oynaması birçok seviyede daha zor olan bir setupa easy mode denmesi. Sarfedilen eforun arasında bence dağlar var, budur demek istediğim.
Sosyal ağlarda paylaş

Yoo gayet guzel acikladim. Anlamak istemeyen adama ne diyeceksin ki?
`lol` diyip gecen adama aciklama yapmak yanlis. Mage'in isi gucu neymis anlamadim, Druid'in yok mu? Cyclone mu kovaliyor? Kendi Rogue ve Warrior'u rakip Priest'in ustundeyken Mage'e yaklasabilecegi aci belli zaten falan filan.. Uzun uzun anlatmiyorum. Cooook ovdugun Doom Squad Mage'ine gir bir ara whisp at sor durumu, o anlatsin sana. Ben diyince bir turlu kabul edemedin ama 24 yarddan atilan Cyclonedan[hele focus nerfunden sonra] kendini uzak tutamayan ya da engelleyemeyen Mageleri gececeksin. Mage sadece net DPS kovalarken CC yer, kendisi kiting/cc yaparken Cyclone yemez.[Iyi Mage yemez.]

Rogue gecirdim bir yerden elime. RMP oynayacagim 2 arkadasla. Daha once oynamadigim setup. Ratingleri update ederim. Sanirim yeterince acik bir gosterge olur.
Sosyal ağlarda paylaş

2k'ya kadar zaten arena arena degil, haritayi bilen, azicik uyumu olan her setupla gider oralara.
Anlamadigin sey 2k ile senin battlegroupda ilk 100'e giriliyor. Lakin 2.2k alti lower rating. Bir turlu anlamadigin ve dogal olarak anlasmamizi engelleyen sey bu aslinda. Battlegrouplarimiz tamamen alakasiz ve bazi seyleri goremiyorsun. Ki ben de sizin battlegroup icinde spesifik bir setupun mesela sayica az rakip oldugundan uste cikmasini anlamayabilirim.[Biraz arastirdim sizin realmde mesela cok komik setuplar yuksek ratinglerde oynuyorlar[win trade degillerse tabii]]
Tek sorun su ki : Mantikli bir sekilde aciklanmis ornek verilmis seylere `o oyle degil.[nokta]` seklinde cevap verirsen alacagin cevap da ayni sekilde olur. Sana gore bir Mage Druid'in CCsinden kacamazken bana gore kacabiliyorsa bu fikir ayriligidir `lol sen ne anlarsin lan?` dencek bir sey degildir. Iki oyuncunun yeteneklerine, haritaya ve hatta taktige bakar.
Butun RWD'ler bir degildir. Klasik ilk burstu atlatip rakip clothu zergleyen RWD easy mode bir taktik/setup anlayisi olsa da zaten bu RWD 2200leri asabilen bir taktige sahip olmadigindan ilerleyemez. Asiri agresif rakibin en beklemedigi yerden vuran ve neredeyse 3'lu CCler yapan RWD ise dunyada 1.lige oynayacak setup/taktik anlayisidir lakin oynamasi en komplike RMP'ye gore cok ama cok daha zordur.
Sosyal ağlarda paylaş

Gangren said:
-Wissy, ne dumanı, ne nerdrage'i?
Kafan mı güzel?
Bilmem kaç gündür burda l33t forum ağzıyla takılıp, 2 düzgün cümle kuramayan adamın tekisin, ilk başta bir adam ol.
Rahatsız mısın, nesin ya?

Millete "lulz muhabbeti" yapmakla sen kendini ne sanıyorsun onu anlamadım?

Bana soylendiginde hakaret ve editlenecek materyal sayilmayan seyler sana soylenince bir anda celallendik bakiyorum.
Moderasyonuna kurban oldugumun forumu.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Anlamadigin sey 2k ile senin battlegroupda ilk 100'e giriliyor.

Böyle birşey yok öncelikle.

battlegrouplar arasındaki fark senin o tek argümanın, o yüzden abarttığın kar. Ama senin fark edemediğin kısım ben sadece vindication'ı takip etmiyorum, cyclone ve t.realmi de takip ediyorum. "Senin BG'en küçük." geyiği zaten en başından beri saçmaydı, tutunacak başka birşey bul.

Senin şu RWD'de yapılması çok daha zor dediğin şeyi RMP çok daha önceden yapmak zorunda, o pro noktan rmp'nin bel kemiği zaten. cookie cutter falan diyorsun, çok komik. Çünkü target switch üstüne, mobile olma üstüne kurulu setupa easy mode deyip, sadece en hardcore takımların RWD olarak yaptığı şeye "omg skillz" diyorsun. Yersiz.
Sosyal ağlarda paylaş

Baydim aslinda. Ama ayni seyler israrla soylenince artik linkli minkli cevaplar verip bitirmek istiyorum bu isi.

http://www.sk-gaming.com/arena/3/eu/all/37/all/

Takip ettigin kadariyla konusuyorsan gozlemleri tartisiyoruz demektir. Cikip da `ben rmp` oynuyorum demen bir sey ifade etmiyor.

RMP daha erken yapmak zorunda olabilir de RMP olarak yapmak RWD olarak yapmaya gore cok daha kolay. Olay bu zaten. Bu yuzden easy mode setup. Bu yuzden 2200+'nin %25'i RMP.
Sosyal ağlarda paylaş

Gözlemleri tartışıyoruz zaten, ama senin mantık çok kusurlu. RMP çok fazla, çünkü OP. Easy mode falan değil, OP olduğu için yukarda. Bunu bilen her mage, her priest RMPye yükleniyor çünkü. İnsanlar niye oynandığı zaman herşeyi devirebilen bir setup varken salt antileri olan setupları oynasın ki? Geyik bunlar. 2v2 rdlere wdlere kaldığı gibi, extreme takımlar harici 3v3 setupı RMPdir. Yani bunu sorgulamaya başlayıp "Aaa, herkes RMP oynuyor, top takımların çoğu RMP, demek ki çok kolay." mantığıyla gidersen zaten burada seninle boşuna konuşuyorum sayfalardır. Nefesime yazık.

Şu sezon bitsin, soluğu stormscale'de alıcam zaten. sırf bizim serverdan 3 takım gönderdik 2.2 üstü. ben de oradayım S4te.
Sosyal ağlarda paylaş

Xhunarion said:
Gözlemleri tartışıyoruz zaten, ama senin mantık çok kusurlu. RMP çok fazla, çünkü OP. Easy mode falan değil, OP olduğu için yukarda. Bunu bilen her mage, her priest RMPye yükleniyor çünkü. İnsanlar niye oynandığı zaman herşeyi devirebilen bir setup varken salt antileri olan setupları oynasın ki? Geyik bunlar. 2v2 rdlere wdlere kaldığı gibi, extreme takımlar harici 3v3 setupı RMPdir. Yani bunu sorgulamaya başlayıp "Aaa, herkes RMP oynuyor, top takımların çoğu RMP, demek ki çok kolay." mantığıyla gidersen zaten burada seninle boşuna konuşuyorum sayfalardır. Nefesime yazık.

Şu sezon bitsin, soluğu stormscale'de alıcam zaten. sırf bizim serverdan 3 takım gönderdik 2.2 üstü. ben de oradayım S4te.

Gozlemler konusuluyorsa `ben rmpyi oynadigimdan biliyorum.` demek komik.
Sosyal ağlarda paylaş

-Wissy said:
Xhunarion said:

Gozlemler konusuluyorsa `ben rmpyi oynadigimdan biliyorum.` demek komik.

Hem takip ettiğim, hem oynadığım birşey. Düzgün oku.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...