Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Arena Başlığı

-Wissy

Öne çıkan mesajlar

Yok abi.. arena benim için bir stres kaynağı.. Zaten tanıdığım insanlar arena yapmıyor.. o yüzden random bulduğum insanlarla girdiğim zaman da o kadar salakça hareket ediyorlar ki.. ya da ben bi yerde hata yapıyorum arena taktiği bilmediğim için

saç baş yolduruyor.. En son yaptığım arena macerasından sonra WoW'dan öyyyle bir soğudumki artık oyuna girmiyorum.

Yani bu arena olayını sabahatan akşamada kadar yapıp da bu olayda artık herşeyi ezberlemiş süper oyunculara karşı oynamak beni çıldırıyor.

Aynı C&C3 gibi.. Kadıköy'de pati LAN party'de var mı oynayan diye sormuştum etrafa kimse çıkmamıştı.. sonra patiden olmayan 3 arkadaş geldi oynayalım dedi, ben tek onlar 2 kişi rahat aldım. Bütün arkadaşlarım arasında herkesi strateji oyunlarında rahat ezerim yani. Sıkıldım cc3 oynayan adam bulamayınca netten oynamaya başliyim dedim.. ilk 2-3 oyun başabaş gitti baya zevk aldım.

Sonra adamın teki geldi.. teketekte beni BİR EZDİ Kİ... öyyyle bir yendiki.. daha nolduumu anlamadan... yani aradaki oyun oynama skillinde o kadar büyük bir fark vardı ki..

adama wtf? do you even have a life? diye sordum. Adamın cevap:

Yes. It's this game.

O günden sonra C&C3'ü bir kere dahi oynamadım bi daha.
Sosyal ağlarda paylaş

Artık Arena = CC oldu eskiden öyle değildi. Tavsiyem iyi bir rogue alın. Double winfury ayrıca CC olur size. Hemde karşınıza çıkıcak imba lock/druid combolarında avantajlı olursunuz. Ama bol caster çıkarsa işiniz var söylim.
Açık konuşmak gerekirse şöyle yap. 3 kişi daha bul 5's takımı yap rahatça gearlanırsnız. Yoksa resto shaman war kimi alsan yanına Kolayca gearlanamazsınız 3's de.
Sosyal ağlarda paylaş

Disc Pri + Shadowstep Rog oynuyoruz.

çok memnunnum gerçekten. Genellikle healerlı takımlarda mana bitirmeceye kalıyor olay uzun sürüyor.
2 dps'li takımları genelde yeniyoruz. MAge+rog biraz zorluyor belki.

Ama shaman+hunter'a çare bulamadık. önerisi olan?
Pet combattan çıkarmıyor su içemiyorum. E shamanın da benden geç bitiyo.
Sosyal ağlarda paylaş

Kesinlikle katilmiyorum. 2 v 2 eskiden tamamen CC'ydi. Simdi tamamen overlast. Ve hatta 3 v 3 bile oyle. Uzulerek soyluyorum ki 5 v 5 de oyle. CC sadece overlasti guclendirmek icin kullaniliyor.
Mendoza said:
Artık Arena = CC oldu eskiden öyle değildi. Tavsiyem iyi bir rogue alın. Double winfury ayrıca CC olur size. Hemde karşınıza çıkıcak imba lock/druid combolarında avantajlı olursunuz. Ama bol caster çıkarsa işiniz var söylim.
Açık konuşmak gerekirse şöyle yap. 3 kişi daha bul 5's takımı yap rahatça gearlanırsnız. Yoksa resto shaman war kimi alsan yanına Kolayca gearlanamazsınız 3's de.
Sosyal ağlarda paylaş

Shaman hem Poly/Fear'dan gerektigi gibi kacamiyor. Hem HoT'u yok hem de dispeli olmadigindan[defensive] 3 v 3'de Paladin'siz, Priest'siz hadi en kotu ihtimalle Druid'siz bir takimda healer rolu ustlenemiyor. Rogue Warrior Shaman'la dalga gecer bilimum Mage'li, Lock'lu, Druid'li takim. Illa oyle bir taktik dusunuyorsaniz Rogue-Warrior/Elem-Ench Shaman/BM Hunter'la 3 dps oynayin =]
Sosyal ağlarda paylaş

pete vurmayı ihmal etmeyin,sıfır resilience,bırakın heallasınlar,sıfır resiliance
bu arada warrioru olan setuplar,bırakın hunter peti reslesin,interrupt etmeyin,pet reslenir reslenmezde dönüp pete execute atın,çat yatar,hunter öküzümsü mana harcamış olur

warrioru olamyan setuplarda yapabili tabi bunu
Sosyal ağlarda paylaş

Imba Setuptir. Cyclone'da Sonny[En iyi Druid'lerden biri olarak gosteriliyor.]'nin takiminin setupudur. Candir. Zordur oynamasi. Cok iyi Warrior ve Druid gerektirir.
[az da flame bait..]
Oyle rmp gibi `Ona sheep atayim, buna blind at. Sonra hep beraber buna nuke yapalim. Sen de saga sola dispel spamle.` taktigiyle gitmez.
Sosyal ağlarda paylaş

Sonny Final videosunu izlemenizi oneririm Warrior/Rogue/Druid icin. Bir suru RMP'yle, mirrorlarla karsilasmalari var. Tabii Nihilum Cake Squad'in da onlara karsi oynadigi 2 nuke game var.. =]
Sonny ile konustugum kadariyla `en iyi` setup bu. Tabii en iyi demek adamin gozunde `en az antisi olan`. Lakin RMP mesela her ne kadar bir cok antisi olsa da antisine `her turlu` kaybeden bir setup degil. Outplay etme imkaniniz var. Bir suru faktor giriyor zaten 3 v 3'de. Lakin Warrior/Rogue/Druid Warrior/Mage/Druid'in resmen ekmegi... =[
Sosyal ağlarda paylaş

Ornegin Beasteh ve Sonny'yi izlerseniz zaten neden biri W/R/D oynarken digeri P/H/D oynuyor anlamak da cok basit. Tarzlari inanilmaz farkli olan iki `top class` druid. Eger druidiniz agresif, belli bir dpsi her mac cikaran ve risk alan[hpsini ve konumunu riske atmaktan bahsediyorum. zamanli tabii..] bir druid ise Warrior Rogue Druid'le gercekten hem basarili olursunuz hem eglenirsiniz.
Warriora gelince... Warriora `tam` olarak hakim olmali oynayan. Cunku yok gibi gozukse de Warriorun bir suru escape ve kiting mekanizmasi var. Bunlari kusursuza yakin kullanmasi lazim Warriorun.[Rogue da onemli ama oynamasi kolay oldugu icin Warriora gore, vurgulamadim.]
Sosyal ağlarda paylaş

RMP herşeyi yenebilir.

Herşeye yenilebilirde. Tamamen oyuncuya bakan bir setup. Her setupa karşı farklı birşeyler yapılması gerektiği ve hataya yer vermediği için kanımca en zor setup. Kafası basmayan, düz oynayan adamın setupı da değil, ciddi taktik kafasıyla oynamayan adam kaybetmeye mahkumdur RMPde. Şu an en populer 3v3 setupı, her ne kadar en büyük rakibi genelde druid/lock/rogue olarak bilinsede bence kesinlikle druid/warrior/rogue.
Sosyal ağlarda paylaş

RMP en populer ve en cok 3 v 3 oynanan setup[Ayni zamanda 2200 ustundeki ratinglerde de en cok olan setup.]. Nedeni de oynamasinin cok kolay olmasi. Yapilan hatalari chain cc ile telafi edebiliyor. Butun oyuncularinin ayri ayri kurtarma mekanizmalari var.
RMP her seyi yener, yenilir sacma bir yaklasim. Her setup her setupu yener, yenilir. Ama esit ya da yakin oyunculuk durumunda bile kesin bir anti setup olayi yok.
[Hunter Lock Druid antisi sayilabilir ciddi anlamda.]
Sosyal ağlarda paylaş

Bariz RMP oynamamışsın, kazanmanın tek yolu zaten chain CC, kurtarmanın değil. Olayı psychic scream, blind, ve poly'nin birbirini DR'a sokmaması.

Şu oyunda en zor şey positioning ve cc rotation, daha zor birşey yok. RMP'nin tek olayı oyunun en zor şeyi, gidip kolay demek druide mi düşmüş? Target seçip 2 melee'yi salmak, cyclone/root spamlemek mi daha zor? Komiksin.
Sosyal ağlarda paylaş

O chain ccleri istedigin zaman yapabiliyorsun ama. Dogru duzgun bir cdsi yok. Dogal olarak kurtarmanin da yolu oluyor istediginde. Oyundaki poison disindaki butun debufflari da kaldirabiliyorsun. Teehey!
Tek gercek CC'si cyclone olan setupla kiyaslayinca ez mode. Nitekim o yuzden herkes de onu oynuyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...