Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Arena Başlığı

-Wissy

Öne çıkan mesajlar

Sen kac ratingde dru/war/rog oynadin? 2200 altindaki ratingleri arena macindan saymiyorum ki...
RMP'ye gelince. Cok kolay oynamasi. Israr ediyorum. Druidden CC yiyen Mage o Druid'le ayni LoS icinde demektir ve CC'yi engelleyebilir-dps yapabilir. Surekli kacak bir sekilde kendi takimini hotluyorsa Druid CC yapmadan zaten Mana Wari kaybeder. Sheep'le beraber [Rogue ve Warriora atilan] Druid de kacaksa geriye 1 oyuncu kaliyor. Bu da Mage ve/veya Prieste sinirsiza yakin su icme imkani yaratir...
Ben RMP oynamadim ama cok izledim RMP. Cok vs yaptim. Cok fikir aldim belli bir seviyenin ustundeki top class RMP oyuncularindan. Ufurmuyoruz burda.
Tekrar ediyorum. Ben druid cok zor seyler yapiyor demiyorum. Ama oyunda karakterinin yaptigi seyler karakterin ne olursa olsun gerceklestirmesi kolay. Oyunun zorlugu olan uyum, hatayi kaldirmamak, pozisyon almak gibi seyler de Druid icin de en az digerleri icin oldugu kadar zor. Druid[Rogue/Warrior/Druid setupu oynarken] 1 hata yaparsa[Bkz Sonny/Mystical/Runeh vs Prodo Adrasill[Ayni zamanda bu arkadasi OVERPOWERED isimli Merciless Gladiator RMP'de de gorebiliyoruz.] Zurion] oyun o noktada gidiyor, aynisi RMP setubunda herhangi bir class icin gecerli degil.
Benim icin classin ve setupun zorlugu oyun icinde kac hata yapmana izin veriyor olduguyla birebir orantili... Bu yuzdendirki RMP EZ MODE.
Sosyal ağlarda paylaş

Başarısız theorycraft;

said:
Druidden CC yiyen Mage o Druid'le ayni LoS icinde demektir ve CC'yi engelleyebilir-dps yapabilir.

Druid salak mı?

said:
Surekli kacak bir sekilde kendi takimini hotluyorsa Druid CC yapmadan zaten Mana Wari kaybeder.

Bu senin bahsettiğin dertsiz tasasız offensive dispellerle mana war'u priest kaybeder.

said:
Druid de kacaksa geriye 1 oyuncu kaliyor. Bu da Mage ve/veya Prieste sinirsiza yakin su icme imkani yaratir...

Mage'in su içmeye ihtiyacı yok bu setupa karşı. Priest'in var. Ve priest üstünde rogue varken nasıl içiyor bu suyu ben anlamadım. Kafanda canlandırdığın sahnede çok kopuk var, her theorycraft gibi.

said:
Oyunun zorlugu olan uyum, hatayi kaldirmamak, pozisyon almak gibi seyler de Druid icin de en az digerleri icin oldugu kadar zor.

Hayır.
said:

Ben RMP oynamadim ama cok izledim RMP.

Karın ağrısını izleyen değil oynayan bilir. Kıçından kan gelir RMP'nin druid setuplarına karşı oynarken. Tecrübeyle sabittir. Biz mi üfürüyoruz yani? Senin wcm'de oturup izlediğin şeyleri yapmak kolay değil, üzgünüm.
Sosyal ağlarda paylaş

Cevap olamayacak kadar sacma otesi basarisiz bir deneme. Tek tek ayni seyleri tekrarlamayayim cunku israrla daha iyi oynayan bir RWD vs ortalama ya da daha kotu oynayan RMP ornegi veriliyor. Anlamsiz. Sen simdi bizzat oynadigindan iyi biliyorsun ortalama ya da daha kotu RMP orneklerini ama WCM'de ben oynamasini bilenleri izliyorum. Sorry.
Sosyal ağlarda paylaş

Tartismada kazancak kaybetcek bir sey yok ki. Ben boyle diyorum o hayir soyle diyor. Bir de daha ilk dakikadan beri bir `sacmaliyorsun` tutturmus gidiyor. Seviyeyi esitleyince devreler yandi oldu tabii.

Ben Rogue Druid'le Rogue Warrior Druid'le ne seviyede oynadigimi biliyorum, arkadaslarim da biliyor. Burda bu noktadan sonra win fail cikip aha iste bu benim takimim bu benim ratingim bu benim rakiplerim ve battlegrouplarim diyerek olur. Yoksa benim gozumde Xhun'un oynadigi RMP RMP degil. Dusuk seviye battlegroupun bile ust seviyesine cikamamis ez mode setupla ortalama alti oyuncularin takildigi bir sey. Dogal olarak onlarin `karin agrilarini` hissetmedigim gibi onemsemiyorum da.
Tekrar tekrar anlatirim. Rogue Rogue'u tutarken Mage Warrior'u sheepleyebilir ve bunu yaptiginda hala bostadir. Druidi rahatsiz edebilir, riskli pozisyon almaya zorlayabilir. Bu yuzden Druid Prieste rahat hamle yapamayacagindan Priest su icme imkani bulacaktir.[Dispel kullaniminda kaybettigi mana tek tarafli giden bir sey degil. Dispel edilen rejuvlar rootlar vb. de manayla atiliyor.] Zaten Renew+Shieldlerle en az Bloom kadar heal destegi de yapabilir.
Bu boyle uzar da uzar gider. Benim gorusum cok cok ust seviye oyunculukta RWD Blade's Edge'de yener. Duruma gore Ruins'de de yenebilir ancak Mageli bir takim Nagrandda kaybediyorsa zaten bir seylerde sorun var demektir.
Ki bu tartisma RWD mi dover RMP mi dover konusu degil. RMP mi kolay oynanir RWD mi kolay oynanir tartismasi.. Iki setupin 2200+ ratinglerde gercek battlegrouplardaki sayisina bakarak zaten cok basit bir sekilde gorebiliyoruz bunu. Uzamasi buraya kadar gelmesi Xhun'un demagoji pesinde kosup benim seviyemi onun duzeyine indirmek istemeyisimdendir. Indirince `win fail` muhabbeti oluyor iste.
Sosyal ağlarda paylaş

Hikayemizin ana fikri sudur :
CC yapan Druid hedef haline gelmis Druiddir ve Druid hedef haline gelmeme luksune sahip olsa da hedef haline geldiginde Shaman ya da Prieste gore zayiftir. CC yapmayan Druid de potansiyelini kullanmayan ve setuplar icinde vazgecilmez kilan ozelliklerini yansitmayan Druiddir. Kotu Druiddir. Dogal olarak Druid oynayan kisi hedef haline gelip bunun dezavantajini yasamamayi iyi ayarlamak zorundadir. Bu yuzden iyi Druid oynamak iyi Priest oynamaktan zordur. Lakin ortalama oyuncular dusunuldugunde travel form basip kosmak kolay bir combat evade yontemi oldugundan ya da bear form basmak efektif bir tanking yontemi oldugundan Druid avantajlidir.[Ust seviye bir oyunda RMP'ye karsi bear forma gecen Druidi naparlar anlatmayacagim burda. Bilenle tartistigimi umit ediyorum hala.]
Sosyal ağlarda paylaş

Druid anında karar verme yetisi gerektiriyor. O da tecrübeyle olacak bir şey, piyasadaki 10 druidden 6 tanesi beceriksiz, ama class'ın da üstünlüğü var açıkça bu sayede yüksek ranklara gelebiliyor çoğu druid.

Druid şu shapeshift olayının basitleştirilmesinden sonra ciddi anlamda kolaylaştı eskiye göre ve oyuncu topladı bence. Ama bir yandan da druid oynamak tavla oynamak gibi öğrenmesi kolay ustalaşması zor bir class.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...