Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Patch 2.3.2

Wispy

Öne çıkan mesajlar

-Wissy said:
Ne hikmetse sen kagit ustunde cozuyorsun da olay yerinde cozemiyor high-end guildler.

Çözemiyor değil bal gibi sende biliyorsun. Hiç bir guild kasmıyor. O trashlar iniyormu iniyor, warlocklar %100 kapasite ile oynamayıversin diyorlar sadece.

Böyle bir taktiği uygulamak daha kolay diye gerçek bu mu oluyor şimdi? cevap evetse söyliyecek bişeyim yok.
Sosyal ağlarda paylaş

En efficent yontem kullaniliyor tabii ki ve en efficent yontem icin de magelerin orada bulunup AoE yapmasi lazim. Bu yuzden de mageler kullaniliyor. Dediginiz gibi 1 mage cikarip 1 warlock eklemiyorlar raidlere. Demek ki sistem mageleri uzaklastirmiyor raidden.

End Discussion.
Sosyal ağlarda paylaş

-Wissy said:
Demek ki sistem mageleri uzaklastirmiyor raidden.

Sözlerimden böyle bir anlam çıktıysa (espri yapmak hariç) çok pardon diyorum. Mageleri elbette raidden uzaklaştırmıyor blizzard, zaten öyle bişey olsa korkunç bir buff gelir bunada şüphem yok. Ama 3 mage 3 warlock olan bir raide "rogue,hunter, warrior yok online, 2 kişi daha alıcaz ne alalım" dediklerinde cevap 2 warlock oluyorsa, ne demek istediğim daha rahat anlaşılır sanıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

şuralarda bir yerde dansöz resmi olacaktı ama nerde ya, şu klasördemiydi, hay allah galiba CD deki yedekte olacaktı, memoryde olabilirmi acaba, dur birde şu klasöre bakayı.....

Soru soruyorum konu değişiyor, yeni konudan soru soruyorum gene konu değişiyor, gazetecimisin sen?
Sosyal ağlarda paylaş

Yoo.. Verdigin ornekleri curutuyorsun kendi kendine. Once istenirse asilir threat sorunu cunku hebele bossundan hodo hubele herosundan hede aliniyor diyorsun. Mukemmel raid tablosu ciziyorsun. Sonra cikip Rogue Hunter Warrior eksigi yasayarak raid yapan guildlerin Warlock'u Mage'e tercih etmesine geliyorsun. Demek ki bilmekle gormek ayni sey degil derken bir noktayi kacirmissin. Bilememissin aslinda o kadar da... Farki gorememissin diyelim.
Dansoz falan da hos degil boyle seyler. Ben de cikar bir suru hakarete yakin ignelemede bulunurum burda. Marifet degil.
Sosyal ağlarda paylaş

FreEmoon said:
şuralarda bir yerde dansöz resmi olacaktı ama nerde ya, şu klasördemiydi, hay allah galiba CD deki yedekte olacaktı, memoryde olabilirmi acaba, dur birde şu klasöre bakayı.....

Soru soruyorum konu değişiyor, yeni konudan soru soruyorum gene konu değişiyor, gazetecimisin sen?

Freemoon ne bu gerginlik ? İnsanlar düzgün bir şekilde tartışıyorlar, görüşlerini beğenmiyor olabilirsin de anlamadım bu saldırgan tutumu.
Sosyal ağlarda paylaş

gerginlikmi :D, yok artık o yazı gerginlik yazısımı?? ben baya baya gülümseyere hatta az biraz kıkırdıyarak yazdım.

@-Wissy

işte "her durumda fark atıyor"'u anlatıyorum daha nasıl anlatayım. Ordan örnek veriyorum anlamıyorsun burdan veriyorum, konu değişiyorsun, başka yerden veriyorum bu seferde bir söylediğin diğerine uymuyor diyorsunuz ben ne diyeyim anlamadımki.

dajası yazdığım yazıları aslında önemsemeyip "dur nerden laf sokayım" diye okuduğununda farkındayım ama umursamıyorum şahsen. 1 araba laf yazıyorum ""Ne hikmetse sen kagit ustunde cozuyorsun da olay yerinde cozemiyor high-end guildler." yazıyorsun. Yani ne yazdığım veya ona cavap vermek değil amacın, öyle aşaşalamak.
Sosyal ağlarda paylaş

Regalya said:
slayer77 said:
aaa hayret hunter buff gelmemiş tuh bea :D üzüldüm şimdi haha

Arkeyn şotla vaypır sting i bufllamışlarya :D
Pet'in levıl sipidi de artmış.

okadar şey buffmıdır yaa :P

ben fazlasını isterim misal BW 20 sn olsa aimed shot instant olsa.traplar cd olmasa :P hahaha.Hatta şöle target hp %10 olduğunda Death Shot diye özellik verseler ve damage'ide Ap den alsa felan uzhahahah
Sosyal ağlarda paylaş

Nihlathak bişi sorayım. Bu 2.0 patchiyle gelmişti sanırım AoE yapılan mob miktarı ne kadar fazla olursa AoE ile verilen birim damage düşüyordu? 10 dan fazlası için geçerliydi bu. Aynı kural Warlock SoC'u için geçerli mi? SoC alana vuruyor sanırım sayıyla sınırlı değil sanırım.
Sosyal ağlarda paylaş

Imbeds a demon seed in the enemy target, causing 1044 Shadow damage over 18 seconds. When the target takes 1044 total damage or dies, the seed will inflict 1110 to 1290 Shadow damage to all other enemies within 15 yards of the target. Only one Corruption spell per Warlock can be active on any one target.
Sosyal ağlarda paylaş

Tekrar baktımda

said:

Seed of Corruption Rank 1
882 Mana 30 yd range

2 sec cast
Imbeds a demon seed in the enemy target, causing 1044 Shadow damage over 18 sec. When the target takes 1044 total damage or dies, the seed will inflict 1110 to 1290 Shadow damage to all other enemies within 15 yards of the target. Only one Corruption spell per Warlock can be active on any one target.

said:

Arcane Explosion Rank 8

545 Mana
Instant cast
Causes an explosion of arcane magic around the caster, causing 377 to 407 Arcane damage to all targets within 10 yards.

Hem cast süresi olmadığından hemde daha az mana harcadığından. Main AoE'de mage eziyor. Warlock'lar mage leri assistleyebilirler ama söylendiği gibi Mage AoE > Warlock AoE. Zaten warlock cast edene kadar mage damage veriyor ve hem daha az threat alacağından vs şeylerden risk almaktansa mage'in AoE'sini kullanmak daha mantıklı.

Mage damage alsa bile cast süresi değişmezken warlock için bu 5 saniyeye kadar çıkabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

@DeMiRMaSKe

Bence tekrar bak 2 saniyelik sürede mage 2xarcane exp atınca 1xSoC kadar damage veremez ve daha fazla mana harcar. üstelik mage combattan çıkıp su içemiyorsa yani aoe çoook uzun sürüyorsa sürekli arcane exp atamaz ama warlock nonstop SoC spamlayabilir. Buna örnek bosslar var ama şimdi gene "oooo biz BT den bahsediyoruz sen bize SSC-karadan örnek veriyorsu"n dersiniz diye ben en iyisi susayım. Bu oyun BT ile başlıyor, zaten bizde 3 senedir başka oyun oynuyoruz, oyun 5 ay önce BT gelince başladı.
Sosyal ağlarda paylaş

Arkeyn expo da neymiş kardeşim fleym sitrayk bılast veyv varken :>
Gerçi prot paladin olduğu sürece AOE de çok nadir aggro düşüyor olay soclarin birbirlerini triggerlemesi loyloy yaparken bi anda amanin soulshatter moduna girebiliyorsun.
Spamlama olayına gelince sonuc olarak warlockların mana pooluda çok aşırı geniş değil lifetap gc+sonraki socun castın süresini göz onunde bulundurursak çok wtfpwnm8 değil "aşırı" bi üstünlük sağlamıyor asıl sinsi aoeciler combustionla fs+bw girip arkasina ae spamlıyan çakallar :D

Ps: Hellfire atılabiliyorsa hellfire herzman tercihimdir son 1.5k mana kalana kadar soc spamlayip sonra hellfireye geçerim ben
Sosyal ağlarda paylaş

Ben tbc den sonra bir kaç karazhan run haricinde mage oynamadım ama tbc öncesi 2 senelik mage tecrübem var. Misal olarak teori craft gidelim Nefarian dövüşü Phase 3 (20% 40 adet iskelet'in gelmesi) Şimdi teori craft yapıyorum. bir şekilde paladinlerin BoP'u es geçiyoruz. CD'da ya da grupta paladin yok. iskeletler geldi Hadi olsun ki grupta 2 mage 2 warlock var. Warriorlar ortaya daldılar hepsini bir araya topladılar. SoC'un ilk patlaması ile warlocklar agroyu alacaklar. Damage yemeye başlayacaklar ve devamını cast edemeden ölecekler. Mageler ise %40 threat reduce ile agroyu daha geç alacaklar. kaldı ki damage alsalar bile cast süreleri değişmeyecek.

tamam şimdi şöyle diyelim senin takıldığın nokta bu gruplar 1 seferde değilde ayrı ayrı geliyor. o zaman mana yetmez diye birşey yok. Eğer Mage orada manasının biteceğini görüyorsa ki raid lider bunu ayarlayabilir. Gruplar aoe ile temizlendikten sonra mage invisibilty atıp combattan çıkıp su içebilir. Bu arada 10 saniyeden biraz daha kısa bir süreliğine warriorlar kendi üstlerinde tutabilir ki ben sanmıyorum gruplar biri bitince durmaksızın devamı gelsin. Mage harekete başladıktan sonra warlocktan daha iyidir. Bir kez AoE'sini yapmak için sabit durmasına gerek yok. Threat reduce nedeni ile ilk AoE hiti ile agro alacağım derdi yok.

Mage'i her konuda ezebilirsiniz ama AoE olunca Mobility kesilmeden ya da kesilerek. Hiç bir class mage kadar AoE yapamaz. Mage'in en güçlü olduğu kısım AoE'sidir.

Talent ağacına göre AoE çeşitliliği olan bir class. En fazla AoE spell'e sahip class. Mage'in tek hedefe karşı güçsüz kalmasını kabul edebilirim ama AoE'de mage en güçlü class'tır.
Sosyal ağlarda paylaş

Teori craft yapıyorsak o zaman grup heralde bir taktik çerçevesinde birlikte çalışıyordur. Bu durumda addler gelince warlocklara 3er tane soc atın komutu verilir (ki bu sürede soclar hala patlamadığı için tüm agro hala wariorlardadır. Çünkü yeterli damage verilmemiştir soclar moblar üstünde bekler.) sonra warlocklar 3. socu atarken raid lider mageler aoe komutunu verir, mageler birer tane exp patlatır ve frost nowaya alır ve addler kaçamadan devam eden aoe magelerin frost nowasından 1-2 saniye sonra ölür. Gayet güzel bir aoe yapılmıştır. Warlocklar damagein %75ini vermiştir ve addler kesilmiştir. Bu sürede warlocklar 30 küsür yardda keyiflerine bakarken frost nowadaki addler büyük ihtimalle en az 1 magei kesmiştir :D

Komik oldu bu, bu kadar organize olunursa tabi warlocklar ezer aoe'de.
Sosyal ağlarda paylaş

haste sistemi çarpma mantığı ile çalışmıyor. %1 spell haste demek 100 tane büyü atıncağınıza 101 tane atarsınız demek. %20 hastede 100 yerine 120 tane atarsınız üzerine çalışıyor. Yani 2.5/1.2=2.08 oluyor.

Zaten diğer türlü olsa %100 spell haste demek büyüleri %100 hızlnadırmazdı. direk herşey instant olurdu. Ama bişeyi %100 hızlandırısan hız 2 katına çıkar yani cast süresi yarıya iner.

Aslında birde şu var. normal spell haste ratingten gelen hızlandırma büyünün base süresine göre hesap yapıyor, talent sonra düşülüyor. yani diyelim frostbolt atacaksınız ve %5 spell hastiniz var talenttende 0.5 saniye kısalıyor büyünüün süresi. bu durumda büyünüz (3/1,05)-0,5=2,357 saniyede cast edilir oluyor. Ama talent bu şekilde çalışmıyor ve o andaki hızınızı %20 artırıyor.

edit:frostbolt yerine fireboll yazmışım
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...