Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Patch 2.3.2

Wispy

Öne çıkan mesajlar

FreEmoon said:
hımm o zaman ya yanlış yazmışlar spell açıklamasına, aslında %20 spell haste yazmaları gerekirdi yada hesap hatası var düzeltirler %25 spell haste vermiş olur normalde. Sonuçta %20 spell cast reduace= %25 haste (1/1,25=0,8)

dediğim gibi, tooltip hatalı, düzeltilecekmiş.

ahanda kaynak
Sosyal ağlarda paylaş

Blizzardın şu ''hadi bu patchlede şu classı kral yapalım'' mantığı hiç bitmeyecek sanırım..
Zaten Tbc den sonra pvp de imba olan frost magei hangi sebeple blizzin buffladığını anlamak güç.Roguelara nerf gerekiyodu ar/prep talentin bitmesi güzel olmuş fakat bi arkadaşında dediği gibi mage lere gelen bu bufflar ''KAĞIDIN MAKASI KESMESİ''dir.
Kimi arkadaşların warlock mage ten üstün bize dahada buff lazım lockları ezmeliyiz şeklindeki mantıklarını gerçekten anlamak imkansız!!
Warriorları-enhancement shamanları-paladinleri resmen kitelarayak kesiyor frost mageler.ben shaman açtım lvl 46yım şu an(mleeyim) frost mage arkadaşlar falan dalga geçiyor biz mlee shamanı rank 1 frost bolta kesiyoruz rogueunla mageinle yada s.prinle oynasana neden zor olanı seçiyosun diyorlar..

Blizzard frost mageleri öyle bufflıyor ki Tbcden beri kitelayarak şu şu classları çok rahat kesebiliyorum havasına girdi bile frost magelerin çoğu.Size verilen o pet bile yeter zaten hiçbi classa okadar büyük bi buff gelmedi wow tarihinde..
Bir zamanlar shadow priest görünce kaçan mageler şu an ''oo shadow primi çok kolay kesmesi abi yaw havalarındalar''Tbc den önce mageleri rahatlıkla kesen shadow priestlar-enhancement shamanlar şu an çok rahat ölüyor frost magelere karşı.Hala yetmedimi??Bir classıda kesmeyiverin yahu warlockta sizi kessin.

Neden herkez oynadığı classın bufflanmasını istiyor anlamıyorum.Abimin 1k spell uplı frost mageiyle pvp yapayım dedim 3k+ frost boltlar petimin 1k düz spell damageleri 2k ice lance ler görünce bıraktım direk çıktım oyundan.Herkezi kolayca kesince ne geçicek elinize?Biraz beleşlikten kurtulup pvp kabiliyeti falan önem kazansa güzel olmazmı?

Bir şeyi yazamadan edemeyeceğim.Yıllardır beraber pvp yaptığım frost mage arkadaşıma birgün''olm yeni patchle pvp balance falan diye duydum''şeklinde bir mesaj attım ve cvp aynen şuydu=''pvp balance dedikleri rogue u nerflerler warlocklar roguelarıda kesmeye başlarlar artık''dedi ve haklı çıktı lol şaka gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

Mage zaten güçlüydü TBC öncesi. Ama scorch rank 1 frostbolt falan cast ediyorlardı en azından. Şimdi çok enterasan oldu. Rogue umla duel yapıyorum mage le, adamın üzerindeyim duel in başından sonuna, adama 1 tane cast ettirmiyorum ama yine de adam en az 6-7 k vuruyor eğer frost novaları hızlı kırmazsam clos sprint vs, çok daha fazla. Water elemental çok fazla vuruyor, 700-800 gerçekten acaip. O yüzden hep blind i water elemental ın üzerinde kullandım ben blind buffından sonra. Guild da arkadaşın skull of guldan, icy veins ve blood lustla 1.6 saniyede fireball, 3 saniyede de pyro attığına tanık oldum. İlginç tabi.
Sosyal ağlarda paylaş

Söylediklerimin doğruluğunun ispatını şu şekilde sunabilirim zaten Tbc öncesi Ogrimar yada İf önüne çıktığımızda her classtan 10 ar tane görüyorduk birbiriyle duel atan bir rekabet güzel bir pvp vardı classlar arasında...

Şimdi Ogrimar yada İronforge önüne gidin.10 tane frost mage-10 tane rogue-10 tane warlock var.Diğer classlardan yalnızca bir kaç tane var toplamda duel atmak isteyen pvp deneyen vs.Çünkü bu 3 classa karşı şansları yok bunu herkez biliyor.Pvpde ne bir çekişme kaldı ne birşey,Warlock-mage-rogue üçgeninde dönüyor pvp(bg ve outdoor için konuşuyorum arena ile ilgilenmiyorum)

Bazı classları hiç göremezsiniz bile genellikle,Mlee shaman,Moonkin druid,MM hunter,shadow priest(1 hafta görmediğim oldu),retry paladin,fire mage

Pvp de çeşit olmasımı güzel eskisi gibi yoksa aynı talentlere sahip milyonlarca oyuncu olmasımı sizce???Ben bıktım çünkü kafamı çevirdiğim heryerde sl/sl warlock,frost mage,mace rogue,bm hunter,dis priest,holy paladin,resto druid,resto/elem shaman görmekten..
Sosyal ağlarda paylaş

@ Bassist

Keşke Blizzard her class a belli classlara karşı aantaj belli classlara karşı da dezavantaj getirebilecek bir sistem oturtabilse de, dediğin gibi fix 2 3 class dışında tüm classlar pvp yapmaktan keyif alabilse.

Ben şimdi feral druidim, ve speclerimde malsef pvp diil pve tank şu an. outdoor veya bg pvp de aldığım keyif sıfır.
Sosyal ağlarda paylaş

Arenalık buff olarak gördüm ben bunu raidleri karıştırmıyorum zaten bir anlamı kalmadı exp gelene kadar.Daha detaya bölmüyorum yazmakdan öte yaşamak daha mantıklı geliyor.

Güzel açıklamışsınız yukarlarda ama işin içine diğer bufflarıda koymuşunuz doğaldır kızmanız o açıdan bakarsanız.

Mage olarak oynadığımda eski karakterim ile sanki zorla damage veriyorum gibime geliyor... acayip bir hisse kapılıyorum.

Neyse daralıyorum eski tad yok ileriye gidiyoruz buna karşı değilim ama durmadan oyundan bir parça bırakarak.
Sosyal ağlarda paylaş

Wispy said:
Rogue tbc başında çok ezildi gerek pve olsun gerek pvp olsun lütfen biraz daha şefkatle yaklaşalım rogue classına !

Harbiden neydi o günler, nerdeyse raidlere rogue gereksiz moduna girmiştik. Ama bence PvE olarak rogueya bir buff gelmedi, bence bu farkı yaratan, roguenun item-kapasite eğrisinin diğer classlara nazaraz itemlerle çok daha yukarılara çıkabilmesidir.
Sosyal ağlarda paylaş

Heroic dönemi akıllara zarardı, 360 derece cleave leyen moblar bosslar falan derken iş iyice zıvanadan çıkmıştı. Sap zaten çok kullanışlı bir cc değildi vs, istenmiyorduk resmen.

Bir de level 70 oluncaki statlar da felaketti, benim 1100 AP, 15-20 hit bir de 17 crit mi ne vardı. Rogue un adam gibi damage yapabilmesi için en az 250 hit gerektiğini düşünürsek, eh yani. Sonra yavaş yavaş düzeldi statlar, karazhandan ve arenadan çoğu insan silah ihtiyacını giderdi.

PvPde de bayağı kötüydük, warriorlar elimize veriyordu ne olursa olsun. Feral druidler nerflenmeden önce zaten çok felaketti. Sonra resilience geldi falan bayağı sinir bozucuydu.

Ama şu anda genel olarak memnunum, oyundaki en iyi single target dpsiz BT ve Hyjalın da melee friendly olduğunu düşünürsek. PvP de de fazla resilience gear kullanmadan gayet zevk alıyorum. Umarım bu 2.4 de de devam eder
Sosyal ağlarda paylaş

Aslında sword spec in düzeltilmesi bayağı büyük bir buff, şimdi aklıma geldi .

Haste önce bufflandı ki oyundaki en iyi stat oldu bir anda, sonra nerflendi.

Armor ignore da itemization olarak bayağı fayda sağladı, pasif olarak diğer statlardan ödün vermeden bayağı toplanabiliyor. Mesela gloves+shoulders+bt ring+timed event za ring la 600 pasif armor ignore oluyor işte. Zul amandan da düşen şeyler var

Yani dediğim gibi rogue gayet iyi bu aralar, gerçi combattaki 1-2 filler talent e düzeltme getirilebilir belki ilerisi için
Sosyal ağlarda paylaş

Glancingin düzeltilmesi zaten çok önce yapılması gereken birşeydi. Weapon Skill'lerin glancing i azaltmasını kaldırdıktan sonra halletmeleri lazımdı, çok beklediler.

Ben en çok sword spec swinglerinin yellow attack olmamasına sevinmiştim, böylece misslenmiyecekti ve glancingden etkilenmiyecekti. Ertesi patchte direk nerf
Sosyal ağlarda paylaş

numberten said:
Dün arkadaşla oturduk konusup şöyle bir talent yaptık amacımız sadece arenada yüksek rating buna uygun bir talent arıyorduk. Sizce nasıl önerileriniz vs. yardımcı olur.

Talent

AR prep daha etkisiz 2.3 ten. 30/0/31 ya da 31/0/30 diyor insanlar. Benim favorim yine de deep combat
Sosyal ağlarda paylaş

Blizzard her class'a standart pvp/pve specleri verdi. Bir rogue pvp için ar/prep giderken, bir mage kafadan 44/17 gitti, warlock Sl/sl aldı, warrior arms/fury gitti.

Buraya enchancement shaman'la frost mage kesemiyorum dersen saçma olur, ben de druid kesemiyorum düz ovada, güya healer.

Shaman'la hard core pvp yapıcam diyorsan bunun iki yolu vardır, elemental yada resto. enchancement olursan icelance'e oturta oturta keser seni mage. Bu bir mage'in fire gidip "rogue beni clos bitmeden kesiyor" demesi gibi birşey.

Ve hala diyorum, warriorlara bence acil clos'un immune to moving impairing effects modunda bir skill verilmesi gerekiyor, zira kitelayamayan sınıf kalmadı, işini bilen rogue bile kitelıyor artık.

Buff warriors.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...