Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Patch 2.3.2

Wispy

Öne çıkan mesajlar

Xhunarion said:
Stblack said:
ya arkadaslar spec nerflendigine gore dolayısıyla su anki mace roguelar nerflendi mi nerflenmedi mi

bütün roguelar nerf yedi zaten. sadece mace yoktu ki, fist de yedi sword da yedi. hiçbir farkı yok yani kk?

ya bu tartısma bole uzaaar gider.yani ben fist yemedi ya da sword yemedi dememistim zaten warlock olarak mace rogueları baz almıstım kendi kafamda(en cok onlardan cekiorm da mace stun effect malum) aslında aynı seyleri soluomus fakat yanlıs anlasılma olmus benim acımdan neyse.
Sosyal ağlarda paylaş

main charın rogue'mu ?

ar/prep 2v2 ve 3v3'de OP bir spec evet. ancak 5v5'de bildigimiz deep combat mace spec oynayan roguelarda biliyorum. ratingleri de pek ala yukarılarıda.. nerflenen mace'in dmg'ı ya da stun'u değil sadece x2 AR olayı gitti. halen bu spec ile oynayacaklar da olacaktır.. artık AR'ı şuursuzca basmayıp, düşünerek kullanacak Rogue.
Sosyal ağlarda paylaş

main charım rogue deil ama bir zamanlar oleydi 3v3te degil belki ama 5v5te dedigin gibi is yapıodu ben oynarken(pve spectim o yuzden full combat arena yapardım).ya bende ole bi fobi olustuki roguelara karsı bir warlock olarak gordugum zaman sinirim bozuluo ozellikle mace roguelara karsı ve ben bu olayı direk 2v2de dusundum cunku bana gore 2v2de antidir rogue 5v5de zaten adam akıllı hic bi grubun antisi yoktur (bence)bazı seylere cozum bulmak 5 kisiyken daha kolay oluo 2v2ye gore.dedigim gibi sadece bir yanlıs anlasılma olmus ben dolaylı yoldan bi bagdastırma yapmıstım yazımda ve bu kadar derin dusunupte yazdıgım bisi deilde aklıma mace rogue geldi onu yazdım:)
Sosyal ağlarda paylaş

Iki sey gozume carpti, mage dps'i 1500 u gecen yok denmis. Arcane specle oynamayi ogrensin o mage'ler bak ne dps'ler cikiyor. Mana bitiyor demeyin, onu cozmenin cok yolu var.

Ikincisi SoC > Arcane Exp denmis, komik gibi. Mage hem benim soc'um kadar dmg vuruyor nerdeyse, hemde benim yarim kadar threat yaratiyor. SoC mu iyi Arcane Exp'dan? Saka heralde... Hicbir tank SoC spamlayan bi lock'un threatini tutamaz misal hyjal'da, ama mageler kafalari rahat bi sekilde patir patir patlarlar. Bizim arcane mage'leri AoE de yakalamak icin kicimi yirtiyorum, eger single target calismazsam o basta tekten kestigimiz necromancerlara, asla yakalayamiyorum. Basta single target bi kac necro geldigi icin kendime biraz avans sagliyorum, onlar oldukten sonra AoE'de o farkin kapanmasini labildigince engellemeye calisiyorum, tabi bi yerde oyun sana DUR diyor threatten dolayi, durmazsan zaten uzaktan basliyo ghoul'lar uzerine dogru akmaya aliyosun agzinin payini.

Ha single target'ta sorun yok 2k - 2.2k arasi dps yapiliyor warlockla bosslarda, hicbir mage bunu yakalayamaz isterse arcane olsun ama AoE konusunda Mage > Lock cunku PvE'de DMG'i belirleyen Threat'dir. Warlock duvara toslarken mage uzar gider AoE'de.
Sosyal ağlarda paylaş

Ya bırakın artık bu lock savunmalarını magelere karşı.

Nerdeyse bütün highend guildlerde aynı şeyi söylediler. PvE dps de gerek single target, gerek aoe olsun lock magei e-z-i-y-o-r. Git en hardcore arcane builde, git en iyi kusursuz ayarlanmış spell cycle kur, partyne 2 tane SP al sonsuz manan olsun, t5 bonus al, y-e-t-m-i-y-o-r.

Raide getirdiği bonusları saymıyorum bile skillockun.
Sosyal ağlarda paylaş

-Wissy said:
TBC contentini dunyada bitiren ilk 50 guildden birinin Warlock'u da diyor ki AoE'de Mage daha iyi. Threat falan diyor. `Oyle diyorlar..`'dan daha etkili ismini koyan birinin yorumu oyle degil mi?

AoE uzun sürüyorsa kesinlikle warlock daha iyi ama yok kısaysa mage daha iyi.
Sosyal ağlarda paylaş

nihlathak said:
Iki sey gozume carpti, mage dps'i 1500 u gecen yok denmis. Arcane specle oynamayi ogrensin o mage'ler bak ne dps'ler cikiyor. Mana bitiyor demeyin, onu cozmenin cok yolu var.

Ikincisi SoC > Arcane Exp denmis, komik gibi. Mage hem benim soc'um kadar dmg vuruyor nerdeyse, hemde benim yarim kadar threat yaratiyor. SoC mu iyi Arcane Exp'dan? Saka heralde... Hicbir tank SoC spamlayan bi lock'un threatini tutamaz misal hyjal'da, ama mageler kafalari rahat bi sekilde patir patir patlarlar. Bizim arcane mage'leri AoE de yakalamak icin kicimi yirtiyorum, eger single target calismazsam o basta tekten kestigimiz necromancerlara, asla yakalayamiyorum. Basta single target bi kac necro geldigi icin kendime biraz avans sagliyorum, onlar oldukten sonra AoE'de o farkin kapanmasini labildigince engellemeye calisiyorum, tabi bi yerde oyun sana DUR diyor threatten dolayi, durmazsan zaten uzaktan basliyo ghoul'lar uzerine dogru akmaya aliyosun agzinin payini.

Ha single target'ta sorun yok 2k - 2.2k arasi dps yapiliyor warlockla bosslarda, hicbir mage bunu yakalayamaz isterse arcane olsun ama AoE konusunda Mage > Lock cunku PvE'de DMG'i belirleyen Threat'dir. Warlock duvara toslarken mage uzar gider AoE'de.

Evet her trashtan önce oturup su içmesine izin verirsen elbette mage sadece threat yüzünden seni geçer ama sende kabul ediyorsunki warlocukun kapasitesi daha yüksek sorun threat.

O zaman threat sorunu nispeten az olan bir yerde warlocklar gecicekse, AoE konusunda warlock>>mage'dir bunun adı, genel konuşuyoruz bana nokta atış yer göstermeyin. Konu nokta atışssa morogrim keserken hangi mage geçiyor warlocuku, hatta warlock geçicem diye kasan mage combatın %50sinde manasız evo CD si bekler hale gelince warlocklar iyice alıp başını gidiyor.

(Bundan sonrası sana değil Nihlathak)
Dahası bu konuyu her seferinde söylüyor olmanızda umrumda değil. Önemli olan görmek değil bilmektir. Benim şantiyedeki ustalarımda 45 senedir bina yapıyor, ben 5 senedir bu işi biliyorum ama görüyorumki adam 45 senedir yanlış yapıyor. Benle beraber morogrimde hayvan gibi dps yapan öle mageler gördümki adamla SL heroice giriyorum daha ben sölemeden nerde cs atılır nerde sheep yapılır bilmiyor. Ama yeri gelince eminin yazıyordur forumlarda yeni 70 olan birine "sen daha karazhan yapamıyorsun ben sccde 3 boss kestim sen ne bilirsin" diye.
Sosyal ağlarda paylaş

nihlathak said:
AoE konusunda Mage > Lock cunku PvE'de DMG'i belirleyen Threat'dir. Warlock duvara toslarken mage uzar gider AoE'de.

Potansiyelden kime ne Freemoon? Threat diye bir sey var ve hep olacak.
[potansiyel pvpde isin icine giriyor. healer+lock setup yapabilirken healer+mage yapamiyorsun.]
Sosyal ağlarda paylaş

Warlock threat duvarına toslarsa, magede gider mana duvarına toslar. Hijal trashlarında magelerin iyi aoe yapması (ki iyi dediğimiz warlocktan biraz iyi yoksa 2 kat fark atmıyor) her trashda combattan çıkması sayesinde oluyor. O trashlar boss sırasında geldiği örneklerde görüyoruz magelerin halini.

Dahası bu threat sorunu var ondan warlocklar magelerden kötü lafını ben BC öncesinden hatırlıyorum sanki. Sonra warlocka gittiler %50 agro reduce verdiler durumu gördük. Threat her zaman çözülür, yere totem konur sırf o nokta için vasjdan düşen trinket takılır, master dome alınıp imp çıkarılırvs vs. Sonuçta gene ezilen mage olur. Önemli olan kapasitedir. Siz kapasitenizin %50 sini kullanabiliyorsunuz diye kapasitesinin %100ünü kullanan biri sizi geçerse, sizi geçen sizden iyi değildir. Siz probleminizi çözdüğünüzde ezip geçersiniz. ki problemler çözülmek içindir.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...