Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Patch 2.3.2

Wispy

Öne çıkan mesajlar

Baggio said:
FreEmoon said:
Hem PvP'de hem PvE'de warlocklarla karşılaştırıldığında bu derece ezilen bir class için bence hala yetersiz bufflar bunlar.

Hep ayni bahane valla, warlocklara oluyorsunuz diye bu kadar ciddi global buff mu gelmesi gerekiyordu yani?

Ya ben warlocklara ölmekten ne zaman bahsettim yapma allağını seversen. Ben karşılaştırmadan bahsediyorum. PvE olarak dps'de eziyormu? eziyor. Warlockun AoE'si dahamı iyi? daha iyi. Warlockta her bossa uygun bir secrifice çeşidi varmı(gerek mana gain icin felhunter, gerek fire dps için im, gerek shadow dps için sucubus)? var. Talent değişmeden her bossa duruma göre farklı büyü çeşidi ile nüküyormu? nüküyor. Üstüne hem mageleri hem shadow prileri hem warlockları bufflıyabiliyormu? bufflıyor. Aynı talentle benim 41 taşent bayılarak alabildiğim %50 cast uzatma beleşten varmı oda var. Yani 25 manlere 1 den fazla mage alınıyorsa bugün yeterli sayıda güzel oynayan warlock yok diyedir.

PvP'den hiç bahsetmiyeyim zaten, o warlockun durumu malum olay mage'i falan aşmış durumda.
Sosyal ağlarda paylaş

Hem PvP hem PvE demissin, ben de olmenizden bahsetmisim, nasil "ben ne zaman dedim" diyebiliyosun hayret yani eheh.

Farkli biseyden bahsetmiyosun zaten, yine warlock'larin sizden ustun olmasi konumuz. PvE olsun peki, locklar cok iyi dps yapiyor diye sence mantikli olan baska classlari lock seviyesine cikarmaya calismak midir, yoksa warlocku olmasi gereken yere indirmek midir? Bence ikincisi tabii ki, hele birincisini "butun classlar" degil de "sadece mage" seklinde uygulamaya kalkarsan ikincisi acik ara onde gidiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Kitlenecek bisey yok, her mage topigini geren bir arkadas [edik: isminin silinmesini istedi] uzaklastirildi bolumden, bu mage topiginin kitlenmemesini bekliyoruz onun icin :p

Ben diyorum ki "warlocklar magelerden her turlu ustun, o zaman mageler bufflandi, az bile" seklinde bi dusuncenin mantiga sigan bi yani yok, zira oyunda 7 class daha var. Onun yerine birazcik uyanip warlocklara nerf getirse Blizzard, nasi olur?
Sosyal ağlarda paylaş

Penthesilea said:
Penthesilea said:
Oha iyi bufflanmisiz ehehe
Yalniz simdi anlamadigim, ice barrier icin cold snap mi vermek zorundayim?
Suna bi cevap verin.

Su kavgalara katilmama 23 level kaldi hadi hadi
evet canımın içi. iceblock talentinin yerine cold snap getirildi. iceblock talent treeden kaldırıldı. coldsnapin eski yerine de icy veins geldi. böylelikle icebarier için cold snap vermen gerekiyo. =)
Sosyal ağlarda paylaş

@Baggio
PvP olarakta karşılaştırmaktan bahsetmiştim ama neyse senin dediğin gibi olsun (hoş 0 pvp yapan bir mage olduğun için umrumdada değil aslındada gene neyse)

PvE'de dpsden bahsediyorsak hangi dps kötü durumdaki?

Roguelar uçtu gitti zaten BC dropları ile, ki bence haklarıdır çünkü dps harici hiçbişeyleri yok onda da ezmelilerki anlamlı olsun.

Warlocklar malum şimdi yazdık.

Hunterlar bile kapasite olarak magelerin üstündeler, oynıyan oynuyor piyasadaki hunterların %90nın kötü oynuyor oluşu hiçbişeyi değiştirmez. Niye hunterlar bile yazdım ? Çünkü hunterın katkılarıda imba ötesi, her bossa immunu olayı olmadan %5 hit reduce, agrosuz imba dps, dispel, misdiraction, partisine +%5 dps vs vs.

magede ne var?? bu yukarda saydığımız +1000 tane extra yararı olan class kadar dps, başka??? o kadar. Haa birde imbalar imbası spell steal, WoooWWWW süper.
Sosyal ağlarda paylaş

Dragonmax said:
Penthesilea said:
Penthesilea said:
Oha iyi bufflanmisiz ehehe
Yalniz simdi anlamadigim, ice barrier icin cold snap mi vermek zorundayim?
Suna bi cevap verin.

Su kavgalara katilmama 23 level kaldi hadi hadi
evet canımın içi. iceblock talentinin yerine cold snap getirildi. iceblock talent treeden kaldırıldı. coldsnapin eski yerine de icy veins geldi. böylelikle icebarier için cold snap vermen gerekiyo. =)

pardon uzun bir alıntı özür ama eklemeden yapamadım. test server talentleri için http://thottbot.com/test/?ti=Mage buraya alalım seni.
Sosyal ağlarda paylaş

FreEmoon said:
Yani 25 manlere 1 den fazla mage alınıyorsa bugün yeterli sayıda güzel oynayan warlock yok diyedir.

Bunu onun için yazdım zaten, mageler bir süre daha bufflanmazda iyi oynayan warlockların sayısı artarsa her raide 1 tane mage alınacak zaten. Birde artık su+buff sorunuda yok. Su zaten portal, buffında manası kuş kadar oldu. Bence resmen blizzard raidler için 1 mage'in yolunu açıyor, heralde su+buffda diğer classlara verip silecek mage karakterini :D. Eskiden su 4-4 yapılırken hiç olmassa bol bol mage gerekiyorudu.
Sosyal ağlarda paylaş

Son zamanlarda mageleri ben bayağı yukarılarda görüyordum açıkçası raidlerde.

Councilde 1400-1500 dps yapan mage vardı dün mesela. Damage tax in gitmesiyle o kadar da kötü durumda değillerdi. Gem leri düzelttiler o iyi oldu. Icy vein de çok inanılmaz PVE dps arttırıcak bir talent değil (bence)

2 dakikada 1 3 saniyede fireball atıcağınıza 2.5 saniyede atıcaksınız 20 saniye mi neyse artık bu da fazladan 1 fireball demek. Fazladan 5k damage desek işte, 6 dakika sürse bir boss 3 kere icy veinsle 15k damage ediyor. Eh işte.

Ama arenada yardırabilir icy veins dispel yemezse. Frostbite proc manyağı yapıyor zaten bir de cast time falan, sakat iş hemen dispellenmesi lazım ^^

Ice block için, zaten arenada hemen her frost mage water elemental la oynadığı için çok birşey farkedeceğini zannetmiyorum.

Ice block için, eh zaten
Sosyal ağlarda paylaş

GenjuroXXX said:
FreEmoon said:

Haa birde imbalar imbası spell steal, WoooWWWW süper.

o imbalar imbası spell steal olmadan king maulgar ve illidari council i kesemiosun biliosun diimi?

Evet sırf mageler kendini işye yarar hissetsin diye konmuş 2 boss. Eskiden spell stealmi vardı her boss kesiliyordu. Resmen adamlar boss tasarlarken "dur şurayada şu özelliği koyayımki içeri magesiz, warlocksuz vs'siz girmesinler" den ibaret.

Dragonmax'ın yukarda olayı biraz abartması kadar olmasada magelere su+int buffı diye bakan insan sayısı ne kadar arttı biliyormusun?? (edit yemişde neyse silmemeyim)

@Wispy

1500 dps görüyor zaten mageler ona lafımız yok ama hunterlarda görüyor 1500 dps, warlocklar 1900 görüyor, roguelar 2xazzinothla 2k görüyor. Bu durumda 1500dps imba olmuyor ne yazıkki.
Sosyal ağlarda paylaş

Valla mage buffı yalan olmuş.İcy vein hiç bir halta yaramaz şahsen yanımda cast eden mage görmedim daha hoppidi hoppidi arcane patlatıyorlar.İce block normal büyü olmuşta talentte olsa nolur olmasa nolur zaten pvpde ice blocksuz mage kalmadı he belki fire mageleri kesmek 3-5 sn fazla zaman alıcak ama ecelden kaçamazlar nihohahaHAHAHAH
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...