Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Quiknet - Superonline Fiberoptik

Crawler

Öne çıkan mesajlar

Birde şu var:

donanimhaberde yazılmış:

said:
Dun (532)7555859 nolu telefondan Hobim Lojistik adina beni aradilar. Hobim Lojistik, Tellcom-Superonline'in ortagiymis, sozlesmeler burada arsivlenecekmis, sozlesmem kaybolmus olabilirmis, bu yuzden bir kurye gondererek sozlesme yenileyeceklermis. Ben daha iki aylik aboneyim, sozlesmem nasil kaybolur? Bu durum bana kuskulu geldi, bu konuda bilgisi olan var mi?

Amcamlar millet eski sozleşmedeki yasal hakkını kullanamasın diye yeni sozleşme imzalatıp,bu tarifeleri kabul ettiginizin bi şekilde onayını alıyorlarmış.
Hatta superonline abonesi adam; tarife degişikligi yapmıssınız ben yeni sozleşme imzalamam diyince,karsı taraf eski ozleşmenizle aynı olcak demiş de kesin bir katakulli vardır.

Bu olay dogru ise 2 senelik quiknet aboneligimi mart bitmeden iptal ettirip bide yoneticiye soyleyimde millete yazı gondersin.

Bu turkcell-superonline grubunun ttnet ten 100 lerce kat daha aşağılık oldugunu düşünmeye basladım.
Sosyal ağlarda paylaş

yok bu sözleşme mevzusunda bi sorun yok. hobim 2 aydır abonelere sozleşme yenileme yapıyor. hiçbişeye etkisi yok. sözleşmeniz kayıp ise aboneliğiniz başladığı tarihteki sözleşmenin aynısı size yeniden imzalatıyo. şimdiki adil kullanım olayı ise o size yeniden imzalatılmak istenilen sözleşmelerde mevcut değil. yani adil kullanımla hiçbi alakası yok. onu sölim yani. endişe etmeyin.
Sosyal ağlarda paylaş

valla boyle bir kolpalıgın üzerine o yeniden imzalatılmak istenen sozleşmeye(bir çakallık olmasa bile) bu olaydan haberi olan kimsenin imza atacagını sanmıyorum.

Birde 2-3 ay once sozleşme yapmış kişilere niye yeniden sozleşme imzalattırılıyor?
Sozleşmeler tamda bu olayın üzerinemi kayboldu alla alla ne tesadüfmüş.
Sosyal ağlarda paylaş

Arkadaşar merhaba,

Bende evimde 20 Mbit sınırsız fiber kullanıyorum. Superonline grubunda arkadaşlarım var, bu uygulama çıkmadan haberdar oldum. Trafik o sömürüden dolayı o kadar çok artmış ki böyle bir uygulamaya gitmek zorunda kalınmış. Maalesef ülkemizde 24 saat bilgisayarı açık olan çok kişi var. O hatlar kimseye dedike değil, 24 saat açık olan ve durmadan download yapan her bilgisayar düzgün şekilde hatları kullanmak isteyen ve ortak trafiğe dahil olan diğer bilgisayarlarında bir şekilde yavaşlamasına neden oluyor. Bugün yurtdışında birçok ülkede sınırsız ibaresinin yanında yıldız işareti olur ve altta download yapılabilecek maksimum limit belirtilir. Fiber döşenirken kablonun metre maliyeti Superonline'a 7 TL'ymiş. (kazı vs. bu olaya eklenince en az 25 - 30 TL'lik bir maliyet ortaya çıkıyormuş.

Ben böyle bir uygulama çıkmasına çok bozulmadım zira sömürüyü engellemek için yapılması gereken birşeydi. Kafasının rahat etmesini isteyen arkadaşlar o fiyatlara katlanabilir ya da evlerine lease line çektirebilirler.

Bence burada kızılacak mecra devlettir. Zira ülkeye giren tüm filmlere, oyunlara vs. deli gibi vergiler eklenmektedir. Eminim Türkiye'de de Amerika vs. gibi ülkerelerde olduğu gibi bir Blu-Ray film 15 TL olsa ya da oyunlar 30 - 40 TL olsa buradaki birçok kişi de dahil olmak üzere insanlar o filmleri download edeceğine gider satın alır rafına koyar.

Benim düşüncelerim bu şekildedir.

Bu arada tüketici koruma yasasının 19. maddesi gereği; firma imzalanan anlaşmada değişiklik yaptığı takdirde kullanıcı hiçbir cezai bedel ödemeksizin sözleşmesini iptal etme hakkına sahiptir.

Bilginiz olsun.

Saygılar..
Sosyal ağlarda paylaş

Afterdeep said:
Bugün yurtdışında birçok ülkede sınırsız ibaresinin yanında yıldız işareti olur ve altta download yapılabilecek maksimum limit belirtilir.

Bana ornekleri gosterebilirmisin lutfen. kac ulkede hangi isp uyguluyor acaba.

benim limitsiz internette tek karsilastigim sey acceptable use policy , ki buda genel olarak illegal materyalin izinsiz paylasilmasiyla alakali.
Sosyal ağlarda paylaş

bunca yıldı yanlış mı biliyorum, ikilemde kaldım şimdi :

havuz sistemi olduğu belirtiliyorsa bağlantı paylaşılır, adil kullanım dediğiniz şey olabilir
direk şu kadar hız tahsis ediyorum deniliyorsa sana o miktarı dedike etmek veya en azından o bwyi her an karşılayabilecek kapasitede olmak zorunda. analoji kuracak olursak webhost firmaları müşteri 10 gig alan almış ama hepsini kullanmıyor, dur ben bunu birine daha satayım şeklinde kapasitesinin üstünde satış yaptığı vakit overselling deniyor mesela bu olaya, aynı mantık.

ben mi yanlışım ?
Sosyal ağlarda paylaş

Afterdeep said:

Arkadaşar merhaba,

Bende evimde 20 Mbit sınırsız fiber kullanıyorum. Superonline grubunda arkadaşlarım var, bu uygulama çıkmadan haberdar oldum. Trafik o sömürüden dolayı o kadar çok artmış ki böyle bir uygulamaya gitmek zorunda kalınmış. Maalesef ülkemizde 24 saat bilgisayarı açık olan çok kişi var. O hatlar kimseye dedike değil, 24 saat açık olan ve durmadan download yapan her bilgisayar düzgün şekilde hatları kullanmak isteyen ve ortak trafiğe dahil olan diğer bilgisayarlarında bir şekilde yavaşlamasına neden oluyor. Bugün yurtdışında birçok ülkede sınırsız ibaresinin yanında yıldız işareti olur ve altta download yapılabilecek maksimum limit belirtilir. Fiber döşenirken kablonun metre maliyeti Superonline'a 7 TL'ymiş. (kazı vs. bu olaya eklenince en az 25 - 30 TL'lik bir maliyet ortaya çıkıyormuş.

Ben böyle bir uygulama çıkmasına çok bozulmadım zira sömürüyü engellemek için yapılması gereken birşeydi. Kafasının rahat etmesini isteyen arkadaşlar o fiyatlara katlanabilir ya da evlerine lease line çektirebilirler.

Bence burada kızılacak mecra devlettir. Zira ülkeye giren tüm filmlere, oyunlara vs. deli gibi vergiler eklenmektedir. Eminim Türkiye'de de Amerika vs. gibi ülkerelerde olduğu gibi bir Blu-Ray film 15 TL olsa ya da oyunlar 30 - 40 TL olsa buradaki birçok kişi de dahil olmak üzere insanlar o filmleri download edeceğine gider satın alır rafına koyar.

Bu arada tüketici koruma yasasının 19. maddesi gereği; firma imzalanan anlaşmada değişiklik yaptığı takdirde kullanıcı hiçbir cezai bedel ödemeksizin sözleşmesini iptal etme hakkına sahiptir.

Bilginiz olsun.

Saygılar..

nasıl ya

sömürü nedir dedike nedir

sen limitsiz internet veriyorsan o bana dedike edilmiş sömürülmeye açık bantgenişliğidir. kimse kimsenin hakkını yemiyor çünkü yapılan anlaşma böyle. gün 48 saat olsa 48 saat açık bırakırım, istersem izleyip silip tekrar indiririm

ha diyeceksin ki "bizim yurt dışı çıkışlarımız bu kadar. millete interneti satarken limitimizi düşünmeden sattık da sattık. elimize geçen parayıda çıkışı büyütmek için değil, sağa sola reklam vermeye harcadık" o zaman anlarım

burada gelip duygu sömürüsü yok efendim "3-5 arsız kullanıcı 7/24 bilgisayarlarını açık bırakıp bütün interneti indiriyor" demeyin
Sosyal ağlarda paylaş

4 sene ingilterede yaşadım ve bayağıda güzel bağlantıları vardı koskoca sene 1-2 kez kesiliyordu sadece, hiçde SINIRSIZ SINIRLI diye bir tarife görmedim duymadım.

Banka olaylarındada aynı , orada hesap açtırınca bankamıza hoşgeldiniz hayırlı uğurlu olsun diye hesabınıza 20-30£ yatırırlar, burada her sene kredi kartımızı kullandınız diye aidat kesiyorlar.

Biz eşşek gibi hissedip öyle davranmaya devam ettikçe (mesela bu olay için haklı ya adamlar gerekli birşeydi vs demek gibi) semeri takan çok olur kusura bakmayın. O kadar alışmışızki bu tip olaylara haklarımızı aramak yerine karşı tarafa hak vermeye bile başlamışız ne mutlu bize.
Sosyal ağlarda paylaş

Kaede said:
sen limitsiz internet veriyorsan o bana dedike edilmiş sömürülmeye açık bantgenişliğidir. kimse kimsenin hakkını yemiyor çünkü yapılan anlaşma böyle. gün 48 saat olsa 48 saat açık bırakırım, istersem izleyip silip tekrar indiririm

(tu)

bu abi işte. eğer sana limitsiz diyosa ben bu bağlantının parasını odedikten sora istersem 1 hafta açık bırakırım bilgisayarı.

ha ayrıca almanyada yaşayan arkadaşımda var. adam 232141 mbit interneti 20€ a alıyo aylık ve ole SINIRSIZ ama sınırlı diye bişide yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Kharon;

Tek tek araştırıp dökecek vaktim yok en basiti Avustralya'da yaşadım, en fazla alabileceğin aylık download limiti 30 GB'tı. Diğer tüm gelişmiş ülkerlerde örnekleri mevcuttur, olmayan yerler de var tabii ki, her ülkede demedim dikkatini çekerse, genelde gelişmiş ülkelerde..

Kaede;

Sana sömürülmeye açık vermiş olduğu limitsiz interneti nedensiz yere geri almış olamaz, eminim ki uçarı bir şekilde kullanımlar tavan yaptığı için önleme amaçlı böyle bir önlem alındı.

Ayrıca "duygu sömürüsü" ile ne alakası var? Bağlantıyı kuramadım, söylediğim şey Türkiye'nin gerçeğidir. Aksini savunmak bence çok tutarlı olmaz. İnterneti bu şekilde her bulduğunu indiren veya ciddi arşivler için kullanan çok fazla sayıda insan var.

Ben yapılan uygulamadan rahatsızlık duymayanlardanım çünkü bir şekilde hardcore download yapanlar o hatlarda sürekli olarak çok dolaylı da olsa doluluk yaratıyorlar, bu genel trafik akışını bir şekilde etkilemiyor olsaydı zaten dedike line (lease line) diye bir kurgu olmazdı..

Saygılar.
Sosyal ağlarda paylaş

avustralyada altyapı sıkıntısı olduğu için tam limitsiz tarife yok diye biliyorum,

diğer örneklerde de peşin belirtiliyor ortak kullanımda olduğunuz, yok mümkün olduğunca kendime ayrılmış hat istiyorum diyorsanız daha pahallısını (bkz: ttnetin 8mbite kadar paketi / diğer paketler) alıyorsunuz, sorun kalmıyor.

lakin superonline ın yaptığı şey ise altyapının yetemediğini görünce çok kullandınız bozdunuz demek. hele "sömürü" lafı küfürden beter, ne demek yahu sen çok kullandın başkasına ver, çocuklara oyuncak mı paylaştırıyorsun ?

madem müşterilerin %95'i kullanmıyorduysa bu kadar, ucuz tarife açıp (yine ttnet örneği) budur budur limiti aşmam diyorsanız bundan alın diyecekti, tam limitsizleri de kendi halinde bırakacaktı.

yapılan zammı hiçbir şekilde savunamazsınız.
Sosyal ağlarda paylaş

Yeni fiyatlar resmi olarak açıklanmış.
http://www.superonline.net/bireysel/ucretlendirme/superfiber-double.aspx

Kırkı çıksaydı bari. Direk koymuşlar siteye. 2 kat fazla para ver, herkesin bağlantısına istediğin pozisyonda tecavüz et. Adil olmamak için 100 lira ver.

मैं अपनी माँ को एक सुपर लाइन बकवास

Sosyal ağlarda paylaş

üstteki arkadas sanırım hosting firmaları ile karıştırmış

Avrupada ozellikle birkac büyük hosting firması
100/100m dedicated,
unlimited reklamı verip, acıklama kısmında kücük yazıyla aylik band. 3tb veya 5tb yi gecerse hızın 10m ye düsürülür diye ufak bir yazı koyarlar.

Onun dısında bireysel hizmet veren isp lerden limitsiz diye reklam yapılıpda adil kullanıp ziki gibi bişey duymadım.

Zik kadar bulgaristanın bile yurtdısı cıkısı tr nin 3-5 katı vardir herhalde ki zamundadaki elemanlar 7/24 hayvani hızlarda upload yapıyorlar.

Burda quikneti savunanda ya cok saf(vah vah digerlerinin hakkı yeniyor iyi olmus diyenler) yada bi bagları vardır superonline ile.

Sormazlarmı adama siz bu hizmeti başlatırken hiç fizibilite çalişması yapmadınızmı,müşteriler 7/24 download yaparsa yurtdısı cıkışlarımız bunu kaldırmı düşünmedilermi.
Sacmalaga bak 7/24 download yapıp baglantıyı sömürüyolar diye aglayomuş quiknet,asdsadasd.Gecti anam....

patlicak o fiber kablolar bi taraflarında
Sosyal ağlarda paylaş

Afterdeep said:

Arkadaşar merhaba,

Bilginiz olsun.

Saygılar..

Kusura bakma ama gayet mesnetsiz açıklamalar. Sömürmek ne demek yahu? Sanki bedavaya hizmet alıyoruz da suyunu çıkarmışız gibi konuşmuyorlar mı fıtık oluyorum. Arkadaşım ben parasını verip, yasal olarak çatır çatır internetimi istediğim gibi kullanma hakkına sahibim. En kıytırık balkan ülkelerinde bile böyle bir uygulama yok! Hadi diyelim illegal download yapıyorsun diyorsun, e ben de sana derim ki steam'den oyun alıp indiriyorum! Belki cd olarak oyunlarımı saklamayı sevmiyorum ve harddiskte bulundurmayı sevmiyorum işim bitince silip, canım istediğinde tekrardan indirip yüklüyorum. E ne oldu şimdi? Eğer forumda olmasadık atalarımız çok güzel sözü var" yiyemeyeceğin" şeyle alakalı. Bu durum hiç bir türlü savunulamaz veya açıklanamaz, ciddi şekilde etik dışırdır.
Sosyal ağlarda paylaş

hay koyim sizin tartışmanıza..
8-9 aylık quiknet kullanıcısıyım şu 2 ay öncesine kadar MUHTEŞEM'di herşey... 1mb sabit download max 100ms ping.

sacma sapan konusuyosunuz, eğer benim wowda aldığım 500 ms'den aşağı bi türlü inmeyen verem eden pingin sebebi bu 7/24 embesiller gibi download yapan freaklerse, sokim böyle adalete zaten. Adil kullanım taraftarı değilim fakat, benim pingim 500den aşağı bu gerzek freak downloadcular nedeniyle inmiyorsa, LİMİTLEYİN amk. Gerekiyosa, trafiğin içine sıçıyorsa bu Mallar, limitleyin lan. Yeter beah
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...