Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Quiknet - Superonline Fiberoptik

Crawler

Öne çıkan mesajlar

bu bahsettiğim, kullanıcının torrent yaparken DL speedinin önündeki seti kaldırmak maksadı ile manuel olarak açtığı port değil. utorrentin kullandığı bu port, kullanıcının kendisi için açtığı porttan farklı bir port. kullanıcının haberi yok.

mesela sen 5037 portunu açtın DL yapıosun
u torrent bir de senden habersin 1978 (misal) açtı, o da ordan trojan alıyo vsvs.. sistemden bu portlar kapatıldı. kullanıcının manuel açtığı portta sıkıntı yok zaten. ordan trojan gelmiyo. (genellikle)
Sosyal ağlarda paylaş

Dragonmax said:

valla haklısın baggi. rerörö diye girmişim. ayıp benim yaptığım. cık. neyse kusura bakmayın. bone öpüyorum boynundan boynundan, küsme :)

şimdi şöle, daha 2 hafta önce keşfedilen bir durum. bizim psiko teknikçi bi arkadaş keşfetmiş. sonra incelendi. utorrent pirelli modemde keyfine göre bi port açıyo ve torojan basıyo içeri. hemen aksiyon alındı. sistemde modemlerdeki bu portlar acil kapatıldı vs. hani çok ayrıntısına giremicem malsef ama olay bu. incelediğimizde çok fazla kişide utorrentin bunu yaptıını gördük. aslında bu modemim ya da sistemin bişr açığı değil. amöa işte hernedense bi bug, ve her nasılsa utorrent bunu kullanabiliyo.. binlerce kişinin güvenliği sebebiyle sistemden çat çat kapatıldı o portlar. modemlerin bir güzelliğide bu. sistemden modemde direkt müdahale edilebiliyo. arıozam var dediinde sen evinde otururken, sistemden modeme gerekli yüklemeler yapılıp 10dk da arızan giderilebiliyo falan..

neyse port mevzusu budur. bunun dışında başka hiçbir port kapama açma vs gibi bişiy söz konusu değil.

evet abi ben bunuda anamadim zaten
utorrentte hatta randomize port every startup diye opsiyon war
upnp destekli bi modemle her acilista ayri portu kullaniyo sorunsuz
ayrica utorrent neden trojan aliyo abi iceri onu anamadim
yane istenerek mi yapilan bisi mi
ozellikle mi yapiyo utorrent yoksa sizin modemdeki bi acik sebebiyle mi
ben cidden bisi anamadim
sacma sapan bisi
yane neden trojan alsin ki torrent
aldigi trojanin adi ne mesela
Sosyal ağlarda paylaş

şim şöle:
utorrent her açılışta otomatik port isteğinde bulunuyo. clienttan requestini atıyo. sorun modem de bu requeste karşın dışaran gelen cevaba istinaden portu kullanmına sunuyo. fakat açılması gereken portla birlikte başka portlar da yanıt geliyo. gelen yanıtta modemin açtığı diğer portlar trojan geçiş noktası oluyo. ama çözümü çok basit. sıkıntı direk giderildi sistemden. bu pirelli modemler işletim sistemi gibi, sürekli günceelenebiliyo.
Sosyal ağlarda paylaş

abi yaw teknik kismiyla cok ilgilenmiyorum
benim anamadigim kisim su
UTORRENT neden trojan istiyo
legal bir sirketin yaydigi legal bi program kendisi cunku
neden trojan istiyo yane
sizle alakali bisi yane?
ama sizle alakali bile olsa cok sacma bisi onu anatmak istiyorum
yane biz tehlikedemiyiz
Sosyal ağlarda paylaş

işin trojan kısmıyla çok ilgilenmedik. sistemde açılan fazla portlar üzerinde durduk. hangi trojanı alıyor. hangi antivirus programı trojan uyarısı veriyor, sonuçları ne oluyor şahsen bilmiyorum, konunun takibini farklı bir ekip yürütüyordu. bizim için önemli olan açılan portların neden açıldığı ve nasıl kapatılabileceği idi. buldular kapattılar :)
Sosyal ağlarda paylaş

Burada superonline da çalışan biri vardı di mi? Bu başvurulardan sonra bina içlerine ne zaman giriliyor genelde? Geçen superonline bayisine gittim, adam başvuru alınmış gözüküyor ama ne zaman apt.a girilir bilmiyoruz dedi. Bir de apartmana girildikten sonra kişisel başvurular ne kadar sürüyor? 2 gün içerisinde bağlanılıyor mu yoksa?
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
Ya kotalının şöyle bir olayı var yalnız, adam sürekli download yapmıyordur ama 30 40mb'lik verilere çabuk erişmek istiyordur ya da başka bir kullanım maksadı vardır alır(yüksek çözünürlüklü görüntülü online iletişim vs. attım, çok konuşmayınca kota dolmaz). Download'a abandığı ay da max. fatura zaten 220 filan gelir %10'u geçmiyor çünkü kotayı aştığındaki max. ücret. Bir ay kotayı aşmasa 89 verecek, öteki ay aşsa dünyayı çekse 220 verecek. 309/2'den 100 lira kara girecek.

Hani dl yapan 20 saat netteki adamlara komik zaten kotalılar da net sadece 24 saat dl yapmak için değil :P
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...