Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Merlinin Kazanı'na eleştiri yada haykırma...

LathspeLL

Öne çıkan mesajlar

Heh geç gördüm ama birkaç şey yazmak istedim.

Yaklaşık 3-4 senedir merlininkazanı'na,abartma falan değil gerçekten bir kez bile girmedim.

Sebebi de basit,yalan haber...

Özellikle Telekom ve bazı Türk kuruluşları üzerine çıkardığı yalan haberler,oyunlar ilgili saçma sapan incelemeler olsun,yorum hakkı tanımama olsun ki burada tartışılan şey.

Bırakma sebebim olarak Telekom'la ilgili yapılan bir haberi gösterebilirim.Biliyorsunuz ev telefonlarından uzun süredir SMS atılabiliyor.Bu sistem ilk kez kurulmaya başlandığında ve açıklaması resmen yapıldığında merlininkazanı'nda bir haber çıktı.Haberin içeriği ise ancak bir salağın hazırlayabileceği ve ondan daha salağının inanabileceği içerikteydi ama yurdum insanı hemen atlamayı da bilmişti.Yazan şeyi unutamıyorum da : Türk Telekom yetkilisinin ağzından söylenmiş bir lafmış sözde "artık ev hanımları kaynana programlarına ev telefonlarından oy atabilecekler" ,ve küçük düşüren yazılar... Forumlara karşı bir yazı yazınca banlandım ve o günden beri girmiyorum...

Sadece TT değil bu sektörde hizmet veren kaliteli şirket hakkında çok kötü eleştiriler yapılıyor ve korumak istenince engelleniyordun.Sebebi de basitti,bana göre reklam aldıkları şirketlerin rakipleri üzerine düşünmeden saldırmaktı.Mesela hatırladığım kadarıyla bir ara ya Superonline yada Koç.net'ti,bunların kıçı kırık hizmetlerini bile efsaneleştirirken diğer firmaların ve TT'ye kafadan haberler ve uygulamalar sallayıp ortalığı karıştırıyorlardı...

Oyun incelemelerinde isim beğenilmediği için puanlar kırılıyordu vs. vs.

Anlatılacak çok şey var ama reklam aldıkları kuruluşları efsaneleştirip diğerlerine böyle saldırması sabrımı taşıran son nokta olmuştu.Benden sonra ne kadar değişti bilmiyorum,şuan bile merak edip girmeyeceğim.Çünkü merlininkazanı gerçekten rezil bir site...
Sosyal ağlarda paylaş

LathspeLL said:
robinson said:
Viktor, sağolasın abi en mantıklı şekilde fikirlerini savunan ve kırıcı, alaycı tavır takınmadığın için çok samimi geliyor sözlerin. Ama adam gelip eziksiniz, yazıksınız diyip sonra benim bilmemen yorumum niye silindi deyince kendiyle çelişiyor.

Diğer bir nokta, aylardır sitede yorumu bulunmayan fakat ilk yaptığı yorumu ortalığı karıştırıcı şeyler yazanları engelliyoruz. Sen de bu engele takılmışsın.

Kardeşim, BEN SİZİN SİTENİZDE MANTIKLI ŞEKİLDE SAVUNDUM. AMA SİLDİNİZ? Bende buraya gelip sinirli yazımı yazdım. Buraya gelip "kendinle çelişiyorsun" geyiği yapma bana. Delirtme beni.

Ne ortalığı karıştırdım, ne TRGAMER ÇAKAR SİZE yazdım.

Ayrıca "Ortada 2 tane site var sadece" yada "Emeğe saygı" mantığından kurtulun artık. Ortada emek vermeyen, işin basitine kaçan herşeye "emeğe saygı lütfen!" denecekse yandık. En ucuz geyik bu "emeğe saygı" geyiği.

GİRME o zaman o siteye allah allah, benim yazımı sildiler diyip burda forum açman bile saçma. Zorlama sokuyorlar seni o siteye. Eleştirilmek güzeldir geyiğide aldı gitti başını, eleştirmen olman lazım otorite olman lazımki eleştirebil. Beğenmediğini dile getir ama YAPICI ELEŞTİRİCİ gibi geyikleri bırakın.

Herkez robin hood yahu GUZEL TURKIYE yaratmak için eleştiriyoruz geyiği nedir yahu. ELEŞTİRME KENDİN YAP GÜZELİ SERVİS ET BİZE.
Sosyal ağlarda paylaş

Recall06 said:
LathspeLL said:
robinson said:
Viktor, sağolasın abi en mantıklı şekilde fikirlerini savunan ve kırıcı, alaycı tavır takınmadığın için çok samimi geliyor sözlerin. Ama adam gelip eziksiniz, yazıksınız diyip sonra benim bilmemen yorumum niye silindi deyince kendiyle çelişiyor.

Diğer bir nokta, aylardır sitede yorumu bulunmayan fakat ilk yaptığı yorumu ortalığı karıştırıcı şeyler yazanları engelliyoruz. Sen de bu engele takılmışsın.

Kardeşim, BEN SİZİN SİTENİZDE MANTIKLI ŞEKİLDE SAVUNDUM. AMA SİLDİNİZ? Bende buraya gelip sinirli yazımı yazdım. Buraya gelip "kendinle çelişiyorsun" geyiği yapma bana. Delirtme beni.

Ne ortalığı karıştırdım, ne TRGAMER ÇAKAR SİZE yazdım.

Ayrıca "Ortada 2 tane site var sadece" yada "Emeğe saygı" mantığından kurtulun artık. Ortada emek vermeyen, işin basitine kaçan herşeye "emeğe saygı lütfen!" denecekse yandık. En ucuz geyik bu "emeğe saygı" geyiği.

GİRME o zaman o siteye allah allah, benim yazımı sildiler diyip burda forum açman bile saçma. Zorlama sokuyorlar seni o siteye. Eleştirilmek güzeldir geyiğide aldı gitti başını, eleştirmen olman lazım otorite olman lazımki eleştirebil. Beğenmediğini dile getir ama YAPICI ELEŞTİRİCİ gibi geyikleri bırakın.

Herkez robin hood yahu GUZEL TURKIYE yaratmak için eleştiriyoruz geyiği nedir yahu. ELEŞTİRME KENDİN YAP GÜZELİ SERVİS ET BİZE.

GİRME O ZAMAN SİTEYE derseniz eğer o site hayatta gelişemez. Birileri girecek açıklarını söyleyecek ki o site gelişebilsin, yoksa yerinde sayar. Birileri çıkıp da kaynak gösterin gibisinden yazılar yazmasaydı MKda son günlerde gördüğümüz BURAYA bi de yanına ok işareti çıkmazdı. Demek ki neymiş birileri çıkıp hakkaten isyan edecek. Adamakıllı söyleyince olmuyor çünkü. Bunun olmasını sağlayan lathspell belki de kim bilir?

Bi de yapabiliyosan sen daha iyisini yap ne demek? Okul çağının en büyük geyiğidir asıl o. Burda herkesin oturup bir site yapacak vakti olmayabilir. Yazar aramak, community oluşturmak o kadar da kolay işler değil. Burda eleştirilen sitenin yalan-yanlış şeyler yapması. Bişey yapılacaksa ya doğru düzgün yapılır,ya da yapılmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

Eleştirme ne demek yahu =) Arkadaki büyük et tomarı biraz fazla kalmış sizin.

Eskiden bolbol girer haberlere felan bakardım. En son bir çehre değişti artık reklamların arasından bile haber seçilemez duruma gelmiş site. Ordan reklam burdan reklam. Normal açıyorsun site yerine başka bir reklam. Onu geçiyorsun başka yerden zıplayan reklam.

Tamam reklam güzeldir de, "cılkını çıkarmak" diye bir söz var. Çok iyi uygulamışsınız tebrikler. merlinin reklam kazani diye de değiştirirsiniz artık ismini
Sosyal ağlarda paylaş

Recall06 said:

saçmalamayı öğrenmek isteyenler okuyabilir.

bir şeyi eleştirmek için daha iyisi mi olman gerekiyor? sen tayyip erdoğan'ı eleştirirken önce bi cumhurbaşkanı oluyor musun?
Sosyal ağlarda paylaş

LathspeLL said:
Bugün baktım ki eleştiri mesajlarım silinmiş ve kullanıcı hesabım kapatılmış. Ayrıca kendi nick'im ile tekrardan kullanıcı hesabı açamıyorum.

Aferin Merlinin çorba kazanı. Bu yolda devam edin. Kendinizi profesyonel sanıyorsunuz ama işi yıllarca öğrenememişsiniz. Haber nasıl yapılır, niye kaynak verilmelidir, oyun sitesi nasıl tasarlanır, bu işin kıstasları nelerdir gibi şeyleri öğrenmeden, bunları bilmeden bu işe kalkışmayın, bu piyasa sizin gibi yazıklara, amatörlere kalmasın.

Ya abi Merlinin Kazanı'na da, TRGamer'a da uyuzum ben. Hadi TRGamer biraz çocukça yazılar yazıyor, onun dışında fena değil, ama merlinin kazanı baştan aşşağı faul. Ne haber ciddiyeti var, ne oyun bilgisi var... öyle yuvarlanıp gidiyor.
Popüler PC dergilerine amatör yazılar yazıp "merlinin kazanı ekibi tarafından yazılmıştır" gibi reklamlarla bir yere geldiler.
Ama oyun sitesinde magazin reklamları yapacak kadar küçük düşmüş bir yer.
Oyun sitesi olarak hiç de yararlı bir yer değil.
Gamespot varken zaten bakılması tavsiye bile hedilmez.

robinson said:
Bazı gereksiz insanların son aylarda yaptığı saygısızca aşağılama, karalama olaylarından sonra üyelikler en ufak bir hatada kapatılıyor. Bunlar kurallarımızda yazıyor. TrGamer ile olan bazı olaylar yüzünden, mesaj içeriğinde de bu sitenin adı bulunmasından dolayı yollanmış olabilir.

Ayrıca arkadaşın saygı sınırları da ortada. Daha önce de şüpheli yorumlar yaptıysa, son mesajı onun biletinin kesimi olmuştur.

Lathspell'i tanırım, hiç de öyle n00b mesajlar atarak banlanacak biri değil. Ama elbette oyun sitelerinde "ben istediğim haltı yerim, ama eleştiren bir mesaj gelirse anında silerim" havası mevcut.
Sonra silinen mesaj hakkında "saygı sınırları bla bla" diye yorum yapılıyor.

Ha Lathspell gibi bir adam cidden "saygı sınırları bla bla" denilecek bir mesaj atmışsa, bu kadar sinirleneceği olayda bir durup düşünmek lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

Eleştirme yahu sen eleştirmenmisin, her sinama flimini herkez eleştirebilsin o zaman, her operayı herkez eleştirebilsin, herkez maçları eleştirebilsin vs. vs. Uzmanlık gerekmez nede olsa dimi BİLGİ SAHİBİ OLMADAN FİKİR SAHİBİ OLMAYI PEK SEVERİZ biz toplum olarak. Hadi o zaman her kitabı eleştirelim yazar olmaya ne gerek var. Edebi yönünü tartışalım bilgiye ne gerek var.

Zaten yeni moda bu yapılan herşeyi TÜKET hiçbirşey ÜRETME ama yapılan herşey hakkında qral gibi fetva ver şurası bozuk burası kötü vs. diye..

Girmeyeceksin kardeşim o zaman beğenmediğin siteye.. Forumlara niye yazıyorsun webmaster a mail atsana, yöneticiler ÖM atsana..

Yaptığın ne ama senin lan gıcık oldum SS lere hadi bir çemkiriyim TRgamer yazayım bende onlara laf sokayım diyorsun sonra gelip kıvırma dansöz gibi yok ben aslında YAPICI ELEŞTİRİ yaptım falan diye..!

Eleştiri :

http://www.tdk.gov.tr/TR/SozBul.aspx?F6E10F8892433CFFAAF6AA849816B2EF05A79F75456518CA

"Bir düşünceyi, bir eseri, bir yargıyı inceleyerek doğruluk veya yanlışlığını ortaya çıkarmak ve gerçek değerini belirtmek, tenkit etmek."

"Bir kitabı tenkit edebilmek için ilk şart o kitabı başından sonuna kadar okumaktır."- O. V. Kanık.
Sosyal ağlarda paylaş

PrudenT said:
Recall06 said:

saçmalamayı öğrenmek isteyenler okuyabilir.

bir şeyi eleştirmek için daha iyisi mi olman gerekiyor? sen tayyip erdoğan'ı eleştirirken önce bi cumhurbaşkanı oluyor musun?

Bir şeyi eleştirmek için o konuda BİLGİ VEYA UZAMNLIK sahibi olman gerekiyor! Sen tayyip erdoğan hükümetinin anayasa teklifini eleştiremessin AKLIN FİKRİN BİLGİN yetmez.. Gazetelerin beynine bastığı bilgi yetmez bir kanunu eleştirebilmen için....

Kıçını silmekten aciz adamlar maşallah TÜRKİYEDE profları,kanunları,orduyu,sağlık sistemini,asgari ücreti, herşeyi eleştirmeye bayılırlar...

Rakı masasında ülke kurtaran bir toplumun zaten uzmanı olmadığı bir konuda konuşmamasını beklemek zordur! Savaş çıksa herkez genelkurmay başkanı gibi, ekonomi batsa herkez ekonomi profu maşallah ülkede..

RESİMLERİ OYLE KALİTESİZ KOYMAK SİTENİN KENDİ TERCİHİDİR SEN BEĞENMİYORSAN GİDER BAŞKA SİTELERDEN BAKARSIN RESİMLERE.. İNSANLARA İŞİNİ ÖĞRETMEK KİMSEYE DÜŞMEZ!
Sosyal ağlarda paylaş

Recall, gereksizsin, saçmalamaktasın mütemadiyen. İstediğim gibi eleştiririm, bu benim hakkım. Hatta herkesten fazla hakkım. Onları eleştirecek kadar bilgiye ve tecrübeye sahibim diye düşünüyorum. Türkiye oyun piyasasını, oyun dergiciliğini, bu piyasayı yönlendirmeye çalışanları tanıyorum. Bu piyasayı biliyorum.

O zaman hayli hayli eleştiririm. Nasıl "eleştirme yahu" diyebilirsin ki sen? Sende burda mesaj yazma o zaman? İstemiyorum benim eleştirimi eleştirmeni?
Şu ana kadar kimse kılını bile kıpırdatmamış, aradan yıllar geçmiş sitede mantalite değişmemiş. "Eleştirme, emeğe saygı, zaten 2 site var, onlarda insan, ne kadar zor bu iş biliyormusun" geyiklerine alışmışsınız.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...