Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Regedit ayarı ile Latency düşürme

Argue

Öne çıkan mesajlar

ücretsiz kullanıyor olmayasın? Combat sırasında YF ile lag olmasının nedeni YF nin yeterli band a sahip olmamasından kaynaklanıyor, YF sitesine bu konu ile ilgili mesaj attım 256kbit in bile ağır combatlardaki trafige yetersiz kaldıgını belirttim, eger sen ücretsiz veya maximum limite ayarlanmamış yf kullanıyorsan bu sebep olabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

Argue said:
ücretsiz kullanıyor olmayasın? Combat sırasında YF ile lag olmasının nedeni YF nin yeterli band a sahip olmamasından kaynaklanıyor, YF sitesine bu konu ile ilgili mesaj attım 256kbit in bile ağır combatlardaki trafige yetersiz kaldıgını belirttim, eger sen ücretsiz veya maximum limite ayarlanmamış yf kullanıyorsan bu sebep olabilir.

ucretli yf kullanior
Sosyal ağlarda paylaş

Sparkcaster said:
Devilmanta said:
hayırlı olsun arkadaşlar ne olduğunu bilmedğiniz bir yerden bir patch yüklediniz ve regedit ayarları ile oynayıp bilgisayarınızı savunmasız bıraktınız artık isteyen istediği key i bilgisayarınızdan çalabilir... sora ağlamayın wow accountum hacklendi diye
böle saçma şeyler denemeyin regedit ayarının internet hızına ne gibi bi etkisi olabilir yapmayın etmeyin...:S

günün yorumu.
windows un içindeki bir programı yükledik ve keylogger oldu birden

merak etme internetin ne olduğunu yeterince iyi biliyorum
ama daha sonra buraya gelip accountum hacklendi diye gelen ağlayanıda çok gördüm özel bi bankanın bilişim biriminde çalışıyorum ve inan nelerle karşılaşıyorum değil wow accountu hacklemek banka hesaplarını insanlar nasıl açık ediyor bilemezsin... onun için deneyimli olmadığınız ayarlara girip bilmediğiniz scriptler çalıştırmayın bir mp3 ile logger bile sokulabildiği gerçeği varken script yüklemek hiçte akıllıca diil.
Sosyal ağlarda paylaş

YF yi ücretli alırsan ayrıca baglantın 64kbitten 256kbit e çıkıyor.

Bu arada Devilmanta sana kişişel bir cevaptan öte, bir bankada helede bilişim biriminde çalışan birinin, yorum yazmadan önce verdiğim ayarları incelemeli ve "kodlara göre mantık yürütmeli", bu işler önyargı ile yürüse hiçkimse ilerleme kaydedemez. Yazdığın ilk yorumdaki gibi gülünç duruma düşersin. Bankacısın, eminim çok fazla hackerlık, keylogger ve benzeri olayla sık karşılaşmışsındır, ancak bu senin önüne gelene -tehlikeli, şifren gidecek, bilgisayarın açılmayacak- yorumunu yazmanı gerektirmez. Kodları incelesen azaraştırma yapsan TCP delay-package hakkında bu bilgilere ulaşabilirsin.

Sadece 1 download linki verdim onunda içeriği basit bir registry dizini oluşturmak için, bunu bile manuel olarak hazırlamanın yolunu belirttim.

-bu arada "mp3 içine keylogger" daha önce çok uğraştım, ama beceremedim, özelmesajla yardımını istiyorum.:D hihi açık ettik kendimizi
Sosyal ağlarda paylaş

Registry ayarları mantıklı. Package olayını biliyorum. Ama bağlantılarınızdaki düzelmeyi buna bağlamıyorum. Neden diye sorarsanız. Ne YF ne de başka bişey kullanıyorm 1,5 haftadır. Ve bağlantı harika. Gündüzleri en fazla 200 ms geceler 90 civarı. TT nin birazda toparlamasına bağlıyorum. Bu benim görüşüm ben 3-4k ms lerle ağlıyordum sizinle aynı zamanda. Şu an bunlarsız ms im güzel. Rastlantı şekilde regedit editlemiş olabilirsiniz =) DL ' lerinz düştümü diye bir kontrol edin..
Sosyal ağlarda paylaş

prime time da 450 600 aralığında gidip gelen ms im 120-200 aralığına düştü uğraşıp buraya post edenden allah razı olsun. Bu arada YF patladı arkadaşlar yf siz daha iyi performans alıyorum bu aralar hack vs olayına gelince bu tür yorum yapanları blizzardın forumlarını okumalarını tavsiye edıyorum cunku forumlarda 10 larca insan bu formülle gayet güzel ping alıyor. Hack vs adına bir tane bile yorum yapılmamış forumlarda, lütfen karalamadan önce biraz araştıralım...
Sosyal ağlarda paylaş

ms sitesinden alıntıdır.
TcpNoDelay said:
Disables nagling. Nagling is a TCP feature that combines several small packets into a single, larger packet for more efficient transmission.

By default, Message Queuing enables nagling on the TCP sockets it uses. This improves overall performance, but it might briefly delay transmission of smaller packets. If the delay is undesirable or unacceptable, you can add this entry to the registry to disable nagling.

hiç de mantıksız değil latency düşürmesi.
Sosyal ağlarda paylaş

Devilmanta said:
Sparkcaster said:
Devilmanta said:
hayırlı olsun arkadaşlar ne olduğunu bilmedğiniz bir yerden bir patch yüklediniz ve regedit ayarları ile oynayıp bilgisayarınızı savunmasız bıraktınız artık isteyen istediği key i bilgisayarınızdan çalabilir... sora ağlamayın wow accountum hacklendi diye
böle saçma şeyler denemeyin regedit ayarının internet hızına ne gibi bi etkisi olabilir yapmayın etmeyin...:S

günün yorumu.
windows un içindeki bir programı yükledik ve keylogger oldu birden

merak etme internetin ne olduğunu yeterince iyi biliyorum
ama daha sonra buraya gelip accountum hacklendi diye gelen ağlayanıda çok gördüm özel bi bankanın bilişim biriminde çalışıyorum ve inan nelerle karşılaşıyorum değil wow accountu hacklemek banka hesaplarını insanlar nasıl açık ediyor bilemezsin... onun için deneyimli olmadığınız ayarlara girip bilmediğiniz scriptler çalıştırmayın bir mp3 ile logger bile sokulabildiği gerçeği varken script yüklemek hiçte akıllıca diil.

Senin daha öğreneceğin çok şey var .. Regedit ayarlarından herhangi bir zarar gelmez. Herhangi bir güvenlik açığı yaratmıyor. Sadece alınan ve gönderilen dosya boyutlarına verilen sınırı kaldırıyorsun yada sınırlama getiriyosun. Olay bu yani tamamen.
Sosyal ağlarda paylaş

Kimsenin patch falan yukledigi yok, kimse gerizekali degil, senin de kendini bu kadar ustun gormene gerek yok Devilmanta. Registry'den baglantiyla ilgili bir tane ayar degistirmekle kimse kimsenin biryerini hackleyemez. Allah o bankaya selamet versin.

Desen ki "boyle yaparsiniz pinginiz duser ama bu durum downloadlarinizi, sorfunuzu yavaslatacaktir" falan, tamam olabilir derim de, hem iddia edip hem de millete "sizden 7 gomlek ustunum" havasina girdigin sey oldukca sacma.

Bunun uzerinden daha fazla polemik yaratilmasin lutfen, konuya bagli kalalim.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...