Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Regedit ayarı ile Latency düşürme

Argue

Öne çıkan mesajlar

daha öncede kullandığım bi ayardı ama neden kullanmayı bıraktığımı unutmuştum bi daha yaim dedim acayip lag spike yedikten sonra dayanamadım , 4gün boyunca süperdi 80-120ms arası oynadım ama son 2 gündür sürekli lag ve min 500 ms olunca
nie daha önce iptal ettiğimi anlamış olduö xD şimdi regeditten yapılan değişiklikleri kaldırdım şu an herhangi bi takviye yok 220 ms var
Sosyal ağlarda paylaş

Argue said:
Çünkü internet yeni yeni düzeliyor türkiyede...

2 regedit ayarı seni kandırmak gözünü boyamak için 4 gün güzel internet baglantısı verdi sonra klasik türk hizmet sağlayıcısı gibi sonradan bozdu mu diosun ?

öyle bişe demedim, sadece kendi bağlantıma bakıpta bişeler yapmıyorum 5 kişi arasında sadece bende sorun başlamışsa bi terslik vardır hem eski yöntemle yapmıştım regedit i linkini verdiğin programla değil o yüzden mecburen normale çevirdim ve wow un türkiye için standart diyebilceğimiz 250ms civarına geldi

bu arada regedit i sonuçta benim kulandığım makineye yaptım seninkine değil tepkiler herzaman aynı olmaz çünkü wow dışında interneti kullanan bi sürü program var illa saçma bi sorun çıkar

tabi bu fasterping i denemicem anlamına gelmiyo
Sosyal ağlarda paylaş

Microsoft said:
TcpNoDelay
Disables nagling. Nagling is a TCP feature that combines several small packets into a single, larger packet for more efficient transmission.
By default, Message Queuing enables nagling on the TCP sockets it uses. This improves overall performance, but it might briefly delay transmission of smaller packets. If the delay is undesirable or unacceptable, you can add this entry to the registry to disable nagling.
Sosyal ağlarda paylaş

wow oynarken benim başıma baya komik bişi gelmişti. 1mbit dowmload/1mbit upload hattım olduğundan lag mag hak getire. normal oynuyordum. sonra birden adamım takıldı. kıpırdamıyor konuşmuyor. ama millet BG de bana çatır çutur dalıyor. fakat adamım ölümsüz gibi ne yaparlarsa yapsınlar ölmüyor. sonra (7 dakika kadar sonra) birden DC.
Sosyal ağlarda paylaş

Zaten sende vuruyor gorunuyor auto atackladıysan once ama vuramıyorsun yada another action falan fılan der ability kullanırsan evade kısmı playerlar sana vurmaya calıstıgında onlara evade dıyor cunkı aslında sen orada degılsın. yanı teknık manada acıklayamam ama hıc gormedınız mı bglerde bazen elemanın bırı oldugu yerde durur vurmaya calısırsınız evade der o durum ıste evade muhabbetı senın ıcın degıl sana vurmaya calısan ıcın yanı.

Edit:Ben postu lyciren'e atmıştımya neyse :)
Sosyal ağlarda paylaş

• 5 ay sonra ...
  • 3 ay sonra ...
  • 10 ay sonra ...
Hazır uplanmışken sorayım. 2-3 güne hesabı açtırmayı düşünüyorum da bağlantı problemi hiç yaşamıyordum, ne yüksek latency ne de spike filan. Eğer ki yaşarsam tekrar başladığımda bunu kullanırsam hala daha işe yarar mı? Gerçi saçma soru oldu o zaman yapılan işlem de aynı şimdi yapılan işlem de. Sorayım dedim :D
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...